LILLKAPSAS - SINU TERVISE ALLIKAS

by in UUDISED, TAIMED JA NENDE MAAGILISED OMADUSED .

Ma räägin enamus ajast teile kristallidest, maagiatest, unenägudest ja erinevatel spirituaalsetel teemadel. Sama moodi meeldib mulle väga rääkida tervislikust toitumisest ja eks see ole ka tegelikult üks paljudest asjadest, mida ma enda inimestega arutan ning kuidas ma teid ka paremale, tervislikumale ning elurõõmsamale elule suunan. Ütlen alati, et õiged kristallid, õige mõtlemine ja õige toitumine on täieliku tervise allika valem.

Miks ma siis valisin Lillkapsa siia teile kirjutamiseks. Esiteks on see minu üks lemmikumaid tervise allikaid, millest ma süüa valmistan ja on hea jagada kõike kasulikku teiega. Teiseks, nagu ikka igasugune artiklite kirjutamine tuleb läbi inspiratsiooni või vihje, mille ma päeva jooksul või kasvõi ööjooksul unes kätte saan. Lillkapsa isu tuli mul täna ja eks ma sain selle roa ka ilusti valmis tehtud ning peale selle oli mul ka väga huvitav vestlus ühe inimestega täna tervisliku toitumise teemal... loomulikult ka lillkapsast. Seega inspiratsioon on tulnud ja siin ma olen, kirjutan teile.

Esmapilgul võib-olla poelettidel mitte nii ahvatleva väljanägemisega lillkapsas on täpselt see, mida sinu keha tegelikult soovib saada. Võib-olla ei ole lihtsalt veel eestlaste sisse juurdunud selliste taimede toidulaual kasutamine, aga ma soovitan seda enda menüüsse südame rahuga lisada. See on nii väärtuslik vitamiinipomm, mis aitab sul hoida enda keha tervena.

See mitte ainult ei anna sulle kõiki neid vitamiine, mis ma siia alla poole olen kirja pannud, see tervendab sind ka spirituaalselt. Igal taimel on olemas füüsilised väärtused ja emotsionaalsed väärtused. Iga taim on mõne Tšakra tervise jaoks hea ja sinu mõttemaailma muutja. Kui sa arvasid tänase päevani, et sa sööd ainult selleks, et enda keha liikuvuses hoida, siis sa sügavalt oled eksinud. Sa sööd selleks, et liikuda ja ka selleks, et emotsionaalselt olla aktiivne. Igasugune taimne toit annab sulle energiat, emotsionaalset energiat.

KROONTŠAKRA

Kõige võimsamaks Lillkapsa emotsionaalseks energiaks on see, et see toidab sinu Kroontšakrat. Kus asub Kroontšakra? Kes teab, see saab väga hästi aru, et see on just tema toit. Kes veel ei tea, kus asub Kroontšakra ja mis see Tšakra sulle annab, siis vihje on järgmine - Lühidalt on see nii, et see asub sinu pea kohal ja see on kõige ülemine Tšakra. See Tšakra on selleks sulle antud, et sa oleksid ettenägelik ja et sul oleks alati soov elada ning enda elus edasi liikuda. See on nagu tuleviku kanal, mille kaudu me enda elu kombime. Kui me enda kehale anname energiat, mis on Kroontšakrale hea, siis see terveneb, tugevneb ja avaneb. Kui nii juhtub, siis sa näed enda elu ette, suudad õigeid otsuseid vastu võtta ja ei karda elada enam. Sa oled nõus elama, ükskõik mis juhtub, sa võtad selle alati vastu, mis elul sulle pakkuda on! Seega Lillkapsast sööma!

Lisaks Kroontšakra tervendamisele annab Lillkapsas sulle imelisi vitamiine, mille eest sinu keha sind aja möödudes tänab. Söö seda, mida sinu keha vajab ja muuda enda jaoks tervislike taimede söömine maitsvaks. Ehk maitsesta need õigete vürtside, maitsetaimede, soola ja õliga maitsvaks. Söö neid toorelt, küpseta neid või valmista suppi. Katseta ja leia see õige viis lihtsalt üles!

7 PÕHJUST MIKS SÜÜA LILLKAPSAST

1. VITAMIINI ALLIKAS


Lillkapsas on ideaalne kiudainete, väävli, C vitamiini, fosfori, taimse proteiini, K vitamiini, magneesiumi, B6 vitamiini, folaatide, kaaliumi ja väga paljude teiste eluks vajalike allikas. Sul on kõiki neid vitamiine ja mineraalaineid vaja, et terve olla. Seega järjekordne põhjus, miks Lillkapsast enda menüüsse lülitada.

2. SEEDIMINE

Kes vähegi otsivad abi seedehäirete probleemile ja selle lahendamisele, siis siin see vastus on - imeline Lillkapsas. See koosneb kiudainetest ja veest, mis on ülitähtsad elemendid sinu seedesüsteemi heaolu jaoks. Regulaarne lillkapsa menüüs hoidmine tervendab sinu soolestiku probleeme.

3. VÄHK JA KASVAJAD

Lillkapsas koosneb vajalikest vitamiinidest, mis aitavad pidurdada vähirakkude arengut. Lillkapsas on näiteks väävel, mis on just see allikas, mis sinu keha nende haigusseisunditega aitab võidelda. Näiteks mina kombineerin kaks võimast vähi tervendajat kokku, milleks on Lillkapsas ja Kurkum, segades need omavahel kokku koos õli ja soolaga ning seejärel ahju. Lihtne toit terveks olemise jaoks. Ja mitte ainult väävel ei ole see terviseallikas, vaid loomulikult ka kiudained, mida Lillkapsas on väga palju.

4. SÜDAMEVERESOONKOND

Lillkapsas mõjub sinu südamele ja veresoonkonnale väga kasulikult, aidates ennekõike alandada kõrget vererõhku ning seda tasakaalus hoida. Lillkapsas on kasulik kõigile, kellel on probleeme kolesterooliga.

5. PÕLETIKUVASTASE TOIMEGA

Sinu keha peab olema tasakaalus ja kehas ei tohi olla liigset põletikku, Lillkapsas on see, mis aitab selle vastu. Kusjuures mina olen tähele pannud, et tegelikult enamus inimesi ei saa arugi, et nende keha põletikuline on. Sa lihtsalt ei märka seda ja ei tunne võib-olla seda, mis sinu keha rakkudes toimub. Kui immuunsus on nõrk, siis sellised asjad juhtuvad ja kui keha on liigses põletikus pikka aega, siis leiavad sinu kehas soodsa elamispinna väga kahjulikud ning rasked haigused. Regulaarne Lillkapsa söömine aitab sul terve olla ning liigset põletiku vältida. Loomulikult see tugevdab ka immuunsüsteemi.

Kui ma räägin põletikust, siis ma ei mõtle konkreetset külmetushaigust, ma mõtlen keha reaktsiooni sellele, mis on sinu kehasse tekkinud halvad bakterid, seen või viirus tekitanud.

6. KEHA MÜRKAINETEST VABAKS

Lillkapsas on piisavalt palju antioksüdante, et see suudaks sinu keha mürkidest puhtana hoida, kui sa seda imelist tervise-taime regulaarselt sööksid. Lillkapsas aitab puhastada sinu keha nendest ainetest, mida sinu kehal ei ole vaja ja mis on tekkinud sinu kehasse vale toitumise või liigsete ravimite tarbimise tagajärjel.

7. MÄLU TUGEVDAMINE JA AJU TERVIS

Lillkapsas sisaldab koliini vitamiini ehk teisisõnu B4 vitamiini. See sama vitamiin on vajalik aju funktsioneerimisele. Seda on meil vaja selleks, et me saaksime ilusti magama jääda, uinuda, välja end puhata, et meie mälu tugevneks ning mõttetegevus areneks võimsalt. Kusjuures Lillkapsas leevendab ka närvilisust ja leevendab ka keha üleüldist pinget.

Need seitse põhjust on kõige tähtsamad koos Kroontšakra tervendamisega, mida sa võiksid teada. Loomulikult on neid tervendavaid ja väärtuslikke omadusi veelgi rohkem, kuid ma arvan, et nendest põhjustest peaks piisama, et seda taime süüa ning end motiveerida seda menüüsse lisamise jaoks.

Kusjuures, kui rääkida veel veidi Lillkapsast ja Kroontšakrast, siis tegelikult on see ka nii, et see imelise maitsega taim annab sinu peavaludele leevendust. Peavalud hakkavad Kroontšakrast ja Lillkapsas tervendab seda nii emotsionaalsel, kui ka füüsilisel tasandil.

Kui sa siiski ei oska leida head ja maitsvat viisi Lillkapsa valmistamiseks, siis alusta lihtsalt selle toorelt söömisest. Proovi seda süüa toorelt ja kui soovid maitset lisada juurde, siis tee Kreeka jogurtist või maitsestamata jogurtist endale ise sinna kõrvale dipi kastet. Tee see just nendest produktidest, need on sinu kehale kasulikud, eriti sinu seedesüsteemile. Teine viis on minu lemmikviis - küpseta seda ahjus. Lisa Lillkapsale oliiviõli, soola, kurkumit, kuivatatud tilli, kuivatatud paprikat ja kui soovid, siis lisa endale maitsvaid asju sinna veel peale ning pista see ahju küpsema. Mina söön Lillkapsast tavaliselt kapsasalatiga ja eestipäraselt tumeda leivaga. Kui küsid, kas tõesti midagi kõrvale ei lisa? Seda pole vaja, see on maitsev ja kes veel ei tea, siis ma loomaliha ei söö. Aga loomulikult, see kuidas sa seda soovid valmistada ja mida kõrvale sööd, see on sinu enda valik.

Mul ei ole küll toitumisnõustaja pabereid taskus, et siin enda teadmisi jagan, küll aga on mul oskus inimesi aidata ning elu, mille käigus ma õpin ise ning õpetan teisi inimesi tervislikumalt elama. Seega ei ole see tervishoiu teave, vaid lihtsalt minu nägemus ja teadlikkus tervisest. Olge terved, hoitud ja targad toitujad!
Uuendatud: 23.11.2016
  • PayPal
  • SWEDBANK
  • SEB

Uus klient

Loo konto

Konto loomine võimaldab Teil kiiremini tellimusi sooritada, olla kursis oma tellimuse staatusega ja vaadata oma eelmisi tellimusi.

Jätka

Registreeritud kasutaja