OSTARA EHK KEVADE ALGUS - KELTIDE TRADITSIOONILINE PÜHA

by in UUDISED, HEA TEADA JA VASTUSED KÜSIMUSTELE .

 

Ostara on Keltide traditsiooniline püha, millega tähistatakse kevade algust ja sellel ajal tehakse erinevaid rituaale ning toiminguid, mis aitavad õnnel majja tulla.

 

Ostara on Keltide traditsiooni järgi 21. märtsil. Kevadine pööripäev on muutliku kuupäevaga ja erinevatel aastatel võib see olla 20. märtsil või 21. märtsil. Sellest hoolimata tähistasid Keldid kevadist pööripäeva alates 21. märtsist. Peale selle, et seda püha hakatakse 21. märtsil tähistama, seda tehakse mitmeid päevi järjest ja peaaegu, et nädal aega järjest.

 

Ostara on viljakuse jumalanna, kes toob Maa peale uut valgust ja uut hingamist!

 

Esimesel päeval tehakse erinevaid rituaale ja tuuakse tuppa õnnetoovaid elemente. Teistel järgnevatel päevadel tegeletakse koduste taimedega ja kodu suurpuhastusega, et perekonda värskendavat väge tuua.

 

Mina tunnen väga sügavat sidet Keltide traditsioonidega ja see on ka põhjus, miks mina seda püha tähistan. Kui sina tunned samuti sügavat sidet Keltidega, siis võib-olla ehk oled sa kunagi selles kultuuris ja usus elanud. See on väike vihje sinu eelmise elu kohta. Keldid olid väga spirituaalsed, nad uskusid taimede ja Maa väesse ning uskusid karmasse ning hingede taassündi.

 

OSTARA

 

Kevadine pööripäev on see, kus pimedus ja valgus on tasakaalus ehk sellel päeval on pimedat aega sama palju kui valget aega. Peale Ostara püha hakkab valitsema päikese väe aeg ehk läheb Maa peal vaid valgemaks. See on päev, kus tähistatakse pimeduse ajast üleminekut ning nüüd hakkavad ka inimesed sisemiselt elama. Kõik hakkab elama, mis Maa peal eksisteerib. Ostara on päev, mis annab Maale väge taassünniks, taimed hakkavad uuesti kasvama ja ka sinu hing hakkab koguma uut energiat tegutsemise jaoks.

 

Ostara on Keltide püha ja sellel päeval traditsioonidele kombeks süüakse väga palju taimset. Süüakse kapsast, kõrvitsaseemneid, pähkleid ja võimalikult palju juurvilju. Seda tehakse kõike selleks, et tänu Ostara väele enda füüsilisele kehale elujõudu anda. Seega 21. märtsil ja sellele järgnevatel päevadel söö võimalikult palju taimset, et enda keha kaitsta kevadväsimuse eest. Seda kõike on vaja selleks teha, et sinu keha mõistaks, et on aeg üles ärgata.


Sellel ajal tuleb ka sellepärast palju taimset süüa, kuna keha hakkab sul sellel hetkel palju rohkem vitamiine soovima. See on aeg, kus sinu keha vitamiinivarud hakkavad otsa saama ja kui sa Ostara järgi taimset ei söö, siis suure tõenäosusega sa võid langeda kevadväsimuse ohvriks.

 

Punane Jaspis, Unakiit ja Oranž Kaltsiit on need kristallid, mis annavad sulle spirituaalset väge selleks, et end kevadväsimuse eest kaitsta. Need on ka kristallid, mida kantakse Ostara päeval ja sellele järgneval nädalal, et enda füüsilist ning vaimset väge juurde koguda. Kristallid on osa Ostara rituaaldest. Kui sul on mõni nendest kristallidest olemas, siis puhasta need Salvei suitsuga ning asu neid kandma.

 

Ostara päeval tuuakse tuppa nartsisse või istutatakse nartsisside sibulad mulda. Nartsissid toovad läbi Ostara väe koju külluse ehk materiaalsuse õnne ning annavad perekonnale positiivset suhtumist. Ostara päeval ja sellele järgneval nädalal viiakse külakostiks samuti nartsisse, et teistele inimestele külluse õnne ja positiivsust edasi anda. Keldid uskusid karmasse ehk kui sina annad endast õnne edasi, siis see tuleb sinule suurema kogusega tagasi.

 

Peale nartsisside tuuakse tuppa ka teisi kevadisi lilli, et enda koju õnne tuua.

 

Ostara päeval tegeletakse taimedega sellepärast, et Maa jumalannale näidata, et me austame loodust ja meil on seda vaja selleks, et eksisteerida. See on oma tänulikkuse välja näitamine, et Maa looks meile taimi, millest meil kasu on.

 

Ostara päeval tehakse kõik toidud ja veel eriti taimsed toidud oliiviõliga. Keldid uskusid, et oliiviõli aitab läbi Ostara taastada sinu elujõudu ja annab sulle hea tervise. Seda kasutati ka sellepärast, et kaitsta end kevadväsimuse eest. Oliiviõli tarbimine aitab eemale hoida ka tujude kõikumist, mis võib tekkida aastaaegade vahetusega.

 

Sellel päeval põletatakse viirukeid, et konkreetsete taimede vägi saaks sinu kodust vabastada pimeduse ajal kogunud kahjulikku energiat. Tänu nendele viirukitele annad sa enda kodule värskust ja tänu sellele suudab Ostara vägi sulle anda uut algust ning pereliimetele ka elujõudu.

 

Nendeks viirukiteks on Jasmiin ja Roos. Neid kahte viirukit põletatakse, et tuua perekonda uut valgust ja hingamist. Eriti kasulik on see siis, kui sa Ostara päeval põletaksid neid viirukeid ja peale seda veel umbes nädal aega.

 

Tuppa tuuakse võimalikult palju erinevaid Jaspiseid. Jaspised on Ostara kristallid ja nagu ma eelpool ka nimetasid, on Punane Jaspis ning Unakiit need, mis aitavad sul väsimusest lahti saada ning ergutada sinu meeli. Unakiit on samuti Jaspise üks liikidest.

 

Ostara päeval alustatakse seemnete mulda panemist, see on aeg, kus hakatakse looma enda nõiduslikku aega. Usutakse, et Ostara päeval ja sellele järgnevatel päevadel istutatud taimed saavad jumalanna Ostara käest õiguse sind tervendada. Seega kui sa soovid võimsa väega taimi, siis nüüd Ostara ajal on õige aeg nende istutamisega tegelema hakata.

 

Ostara päeval tegeletakse enda mõtete positiivseks suunamisega, sellel päeval ei lubata negatiivseid mõtteid mõelda ega ka minevikule keskenduda. See on päev, kus sa võtad enda elus vastu uue lehekülje ja sellepärast keskendutakse kõigele sellele, mida sa pigem sooviksid enda elus näha, mitte mida sa ei sooviks näha. Sellel päeval saadetakse mõtteliselt enda soove teele ja unistatakse ilusamast tulevikust. Tänu sellele unistamisele annad sa jumalanna Ostarale teada, et sa oled valmis enda eluga edasi minema ja tänu sinu positiivsele suhtumisele antakse sulle väge selleks, et seda kõike saavutada. Siinkohal on sulle väga kasulikuks kristalliks Rutiilnõeltega Kvarts, mis aitab sul sellel päeval soove edasi saata universumisse. Seda kristalli kanna endaga kaasas ja hoia käes, kui sa soove soovid!

 

Kindlasti ei tohi sellel päeval vihane olla ja kindlasti ei tohi mitte ühtegi agressiivset emotsiooni enda sisse lasta. Need on emotsioonid, mis tekitavad kohe kindlasti sulle pikaajalise väsimuse ja kurnatuse tunde. Kui sa soovid elujõudu täis olla, siis toida sellel päeval end õigete emotsioonidega.

 

Ostara päeval kantakse värvilisi riideid, et enda Tšakratesse tuua eluenergiat. Kõige parem värv selleks päevaks on roheline, punane ja kollane. Soovitan Ostara ööseks asetada Tsitriin geood voodi alla, et Tsitriin suudaks läbi Ostara väe sulle elujõudu, tervist, küllust ja õnne tuua. Hoia seda Tsitriin geoodi vajadusel kasvõi nädal aega järjest seal, et sa Ostara väest end tervendada saaksid.

 

Ostara päeval ja sellele järgnevatel päevadel ürita koos olla võimalikult palju endale lähedaste inimestega, et sa saaksid tugevdada sidet nende inimestega. Ole koos perekonnaga, et perekonna vahel tekiks sügav side. Ostara ühendab omavahel inimesi ja sellepärast on perekondlikeks koosviibimisteks Ostara päeval ning sellele järgnevatel päevadel õige aeg nende organiseerimisteks.

 

Ostara päeval tehakse ise kodus süüa. See tähendab seda, et taimsed toidud, mida Ostara soovitab sul süüa, need teed ise. Seda sellepärast, et enda kodust nälga ja ebaõnne eemale hoida.

 

Kindlasti ei tohiks Ostara päeval ja sellele järgnevatel päevadel puhata. Tuleb väga palju tegutseda ja tööd teha. Seda sellepärast, et puhkus sellel ajal asetab sinu Aurasse laiskuse, ebaõnne, paneb külluse kanalid kinni ning suunab sinusse negatiivsust. Kes Ostara päeval laiskleb, see saab endale kevadväsimuse. Seega tee tööd ja tegutse rohkem, kui sa isegi suudad. See on viis, kuidas sa tegelikult enda isiklikku väge ja jõudu suurendad.

 

Ostara ajal põletatakse rohelisi, punased ja kollaseid küünlaid. Eriti hea on kui need küünlad on valmistatud taimede eeterlikest õlidest. Meie taimse väega küünlaid leiad SIIT.

 

Ostara on see periood, kus saab ennustada järgmise poole aasta tulevikku ehk seda perioodi, mis kestab sinu elus kevadisest pööripäevast sügisese pööripäevani. Ostara päeval lastakse kaartidel ja teistel ennustusvahenditel endale tuleviku rääkida.

 

KODU KORDA EHK KEVADINE SUURPUHASTUSE AEG

 

Lisaks kõigele sellele, mis ma siia ülespoole kirja panin, tehakse kodus ka täielik suurpuhastus. Kui ma räägin suurpuhastusest, siis ma mõtlen seda, et tehakse majapidamises viimne kui üks koht korda. See tähendab seda, et pestakse aknad ära, viiakse vana seisev ja ebavajalik kraam kodust välja ning värskendatakse kodu väljanägemist. Tänu sellele suurpuhastusele tood sa läbi Ostara enda koju uut energiat ja tänu sellele vabastad sa ka haigusi tekitavat väge enda kodu energiast.

 

Kui sa alustad enda kodu suurpuhastusega, siis samal ajal lase viirukitel põleda ja loomulikult kasutada ka Salveid, et kodu saaks võimalikult põhjalikult ära puhastatud.

 

Ostara ehk kevadist suurpuhastust alustatakse täpselt Ostara päeval ja seda võib teha vähemalt nädal aega järjest, seega aega on sulle antud ja suurpuhastus võtab alati ka väga palju aega. Kui sa korraldad enda suurpuhastuse nii, et igale päeval jääb mõni ülesanne, siis seda võimsamalt sinu kodu vabastab negatiivsust ja võtab vastu positiivsust läbi jumalanna Ostara väest.

 

VILJAKAS TÄISKUU PEALE OSTARA PÜHA

 

Traditsioonide järgi on see Täiskuu viljakuse kuu, mis on peale Ostara püha tähistamist. Seda on eriti kasulik just teada neil, kes soovivad lapseootele jääda, kes soovivad mõne projekti käivitada või mõne uue teemaga enda elus alustada. Viljakuse Täiskuu tähendab seda, et see on Täiskuu, kus Kuu vägi annab sulle jõudu täiesti uute teemade alustamiseks ja enda ellu uue väe ligi tõmbamiseks.

 

Kui sind lummab Ostara, siis sa võid olla osa Keltide ajaloost, ehk hing, kes on eksisteerinud oma eelmises elus Keldina.

 

19.03 - 26.03 ON PUNANE JASPIS, UNAKIIT JA ORANŽ KALTSIIT NÄDALA KRISTALLIKS. KÕIK NEED KRISTALLID ON 10 % SOODSAMAD!

Uuendatud: 19.03.2017
  • PayPal
  • SWEDBANK
  • SEB

Uus klient

Loo konto

Konto loomine võimaldab Teil kiiremini tellimusi sooritada, olla kursis oma tellimuse staatusega ja vaadata oma eelmisi tellimusi.

Jätka

Registreeritud kasutaja