OMA ANDE ÜLES LEIDMINE JA VALE ANDE TUVASTAMINE

by in UUDISED, HEA TEADA JA VASTUSED KÜSIMUSTELE .

 

Iga inimene küsib vähemalt korra enda elu jooksul iseenda käest seda: "Mis on minu anne, mis on see, mida ma kõige enam oskan teha või mille nimel ma peaksin siin elus vägagi isiklikul tasandil pingutama?". Kindlasti oled ka sina seda enda käest küsinud ja kui mitte ühe korra, siis võib-olla on just see teema sinu hinges vägagi aktuaalne. Ma hea meelega jagan sinuga inspireerivaid ja motiveerivaid mõtteid, mis mul selle teema kohta öelda on. Aidates sul veidigi lähemale jõuda enda ande üles leidmisele, kui ka vabastada sind näiteks uskumast midagi, mille jaoks sa tegelikult loodud ei olegi. Kui sul tekkis küsimus selle kohta, mida ma sellega mõtlesin, siis jah, tõepoolest võid sa langeda ka iseenda seatud lõksu, kus sa lood endale ettekujutatud tee millegini, mis tegelikult sulle ette ei ole määratudki.

 

Saatus on üks kummaline ja väga keeruline asi, mis igale inimesele kingitud on. Saatus määrab meie elus väga suure osa ära ja on teatud aspekte, mida me enda saatuses saame muuta. Anne on see, mida naljalt keegi muuta lihtsalt oma suva järgi ei saa. Anne on miski, mille sa oled välja teeninud ja mille sa oled läbi enda eelmiste elude endale selgeks õppinud. Anne ei ole lihtsalt miski, mis ühel päeval on sinu ukse taga või mille sa ise enda saatusesse tänases elus kirja paned. See on ammuilma sinu saatusesse kirja pandud, enne seda, kui sa siia tänasesse füüsilisse kehasse sündisid. Seega, mida sul, temal või kellelgi kolmandal on võimalik teha, on see, et see anne lihtsalt iseendas üles leida. Seega ma soovin sulle edasi öelda, et sa ei saa ise täna endale annet välja mõelda.

 

Aga mis see anne siis on ja kuidas me saaksime seda enda ellu tõlgendada? Ennekõike soovin ma sulle selgitada seda, et anne on miski, mida sa juba oskad teha. Millegi konkreetse teadmine ja oskus seda tegevusse viia. Miski, millega sa oled ühes, mitmes või lausa mitmekümnes elus tegelenud. Miski, mida sa oled enne enda seda elu praktiseerinud ja mis sulle on väga huvi pakkunud. Anne tekib läbi millegi konkreetse vastu huvi tundes ja seda praktiseerida üritades. Sinu surmaga see oskus jäädvustatakse sinu Aurasse ja kui sa uuesti ühel päeval inimese kehasse taas sünnid, siis see on sinu sees juba olemas. Sa lihtsalt teatud eluperioodis ei mäleta seda ja sul on see nii-öelda kinni. See on lihtsalt peidus sinus eneses. See on oskus ja huvi, mille me saame avada ning mida me saame enda sellesse ellu lülitada. Lühidalt kokkuvõttes on meie hinges eksisteeriv anne see, millele me oleme enda eelmistes eludes väga palju rõhku ja huvi osutanud. Millega me oleme tegelenud ja milles oleme me teatud professionaalsele astmele jõudnud. Inimese elu on väga lühike ja ei ole võimalik ühe elu jooksul midagi täiuslikult ära õppida. Annete jaoks läheb aega mitmeid elusid, enne kui need ande nime alla saame liigitada.

 

Loomulikult on sul võimalus selles elus alustada millegi täiesti uuega, endale teatud teadmised selles osas Aurasse kinnitada ja kunagi uuesti taassündides võid sa alustada sealt, kus selles elus pooleli jäid. Nii on iga andega, sa võid igas elus midagi enda andele juurde anda. Kui sa selle endas üles leiad, siis sa saad seda täiustada ja järgmises elus oma andes olla veelgi võimekam.

 

Nüüd, kus sa mõistad seda, kuidas tekib anne, siis nüüd ma sooviksin sulle lahti seletada selle, millised võivad anded olla. Ennekõike mõista seda, et anne võib olla ükskõik milline tahes. Anded ei ole ainult need, mis viivad sind kuulsuseni, tuntuseni, meediasse ja materiaalselt kõrgele positsioonile. Ma räägin seda sellepärast, et väga paljud inimesed just arvavadki seda, et anne on seotud nende aspektidega. See on täielikult vale. Ennekõike võib andeid olla väga erinevates valdkondades, see ei pea sulle ilmtingimata tuntust tooma ja see ei pea ka sulle materiaalset luksust kohale tooma. Kõik oleneb sellest, kuidas on sinu oskus raha teenida ja kuidas on sinu iha tuntuse järgi. Tuntuse iha ei ole seotud andega. Sinu anne võib sind tuntuks teha, kuid see ei tohiks olla põhjus, miks sa midagi soovid teha ja keegi olla.

 

Vale anne on see, kui sa soovid olla keegi või teha midagi, mis tooks sulle tuntust juurde. See ei ole anne, see on sinu ambitsioon. Vale anne on see, kui sa üritad olla keegi, keda sa pead enda jaoks huvitavaks ning kelle oskused tekitavad sinus soovi olla samasugune. See on vale ande üks põhilistest märkidest, millest tuleks kohe eos loobuda, kui sa oled sinna poole teel. Sa ei saa olla mitte kunagi keegi, kes sa ei ole. Pealegi, miks ükski inimene soovib olla kellegi teise moodi. Igaüks võiks ja peakski olema unikaalne. Tegelikult me olemegi unikaalsed, kuid paljud inimesed unustavad ära selle unikaalsuse.

 

Kui sa soovid teada saada, mis on sinu tõeline anne, siis see vastus on sinu enda sees peidus. Sul ei ole võimalik seda läbi teiste inimeste üles leida. Teised ei saa sinu inspiratsiooniallikateks olla, kui sa soovid enda annet üles leida, sa ei saa endale ise annet üles leida läbi selle, mis tundub teiste inimeste juures huvitav. Nagu ma eelpool välja tõin, siis anne on miski, mida sa teha juba oskad. Seega, kui sa tahad selle üles leida, siis küsi enda käest küsimus: "Mida ma teha oskan, milles ma hea olen, mis minus kire äratab, mis on pidevalt minu mõtetes?" ja see küsimus ei tohi sul enda oleviku kohta olla küsitud. Selle küsimuse esitad endale nii, et sa vastad sellele nii, et sa analüüsid terve enda elu läbi. Leia üles see, mis sind juba lapsepõlves köitis, mis sind huvitas ja millele sa oled alati mõelnud. Meie hinge sees eksisteeriv anne on meile kõigile end ilmutanud ja seda ennekõike lapsepõlves.

 

Mõtle selle peale, mis teema on olnud sinu jaoks alati põnev ja seda mitte sellepärast, et meedia suunaks sind põnevust tundma ning samuti mitte ka teised inimesed. Miski, millest võib-olla paljud inimesed on kauged, kuid sinul on selle vastu huvi olnud. Oma ande leiad sa üles siis, kui sa suudad tuvastada enda huvidest üles selle, mis ei ole sulle nii-öelda kas pähe määritud või mida sa ei ole kellegi teise pealt huvitavaks endale loonud. Anne on midagi väga unikaalset, see tekib ennekõike inimese sees huvina ja seda nii, et see huvi ei ole tekkinud inspiratsiooni kaudu. See huvi lihtsalt ühel hetkel tekkis.

 

Oma ande suudad sa ära tuvastada ka nii, et kui sa juhuslikult mõtled selle teema peale, isegi kui sa samal hetkel ei anna endale aru, et see sinu anne võib olla. Siis sellisel hetkel tunned sa äratundmisrõõmu, isegi kui sul täna ei ole veel õrna aimugi selle kohta, kuidas seda teha. Samas on sul alati tunne, et sa nagu teaksid kuidas seda teha ja kuidas seda luua. See on selline hetk, kus sa keskendud millelegi näiliselt tumedale maale, kuid samas tunned, et sa oskad seda isegi siis, kui sa ei oska seda. Ma väga loodan, et sa saad minu mõttest aru. Kui sa oled mõne konkreetse teema puhul nii end tundnud, siis tegelikult võib olla see teema just sinu andega seotud ja sa võid olla selles teemas palju teadlikum.

 

Me kanname enda andeid endaga kaasas, et midagi konkreetset siin maailmas ära teha. See on nagu missioon, mis käib kaasas meil elust-ellu. Me peame saama konkreetsel alal tugevaks, et kõik maailmas olevad vajalikud elemendid paika saaksid loksuda. Ühe anne on olla hea õpetaja, teise andeks võib olla teaduse edasi viimine, kolmanda andeks võib välja kujuneda looduse hoidmine ja taastamine. Andeid on seinast seina, kuid kõik on need suurema eesmärgi jaoks vajalikud. Ka sinu anne ei ole ainult sulle endale, see on kogu maailma jaoks vajalik. Mida rohkem sa elust-ellu õpid ja seda arendad, seda võimekamaks sa saad ning ühel päeval võid sa sündida väga suurte võimetega. See ongi põhjus, miks üks inimene avastab kolmeaastaselt endale tehnikamaailma ning loob kunagi tulevikus ühe tehnoloogilise uuenduse. Samas teine võib oma ande täielikult üles leida kolmekümnendates ning väiksemaid saavutusi sellega teha. See sõltub kõik sellest, kui mitu elu sa oled selle sama teema peal tööd enda sees teinud. Seega ürita mõista seda, et kui sina ei ole sündinud siia ilma selleks, kes seitsme aastaselt viiulit oskab tipptasemel mängida või selleks samaks kolmeaastaseks teadlaseks, vaid sa alles otsid enda annet, siis see on täiesti normaalne. Ennekõike pead sa mõistma, et meie hinged on väga erineva vanusega ja meie seljataga on ka väga erineva sisuga eelmised elud, nendest saadud kogemused ning õpitud õppetunnid. See ei tee sinust halvemat inimest, kui sa ei ole veel avastanud seda, mis sinu sees eksisteerib. Sa ei ole lihtsalt tänaseni olnud valmis sellel teemal endaga tööd tegema või ei ole olnud selleks soodsaid võimalusi, et see oleks sinus avanenud.

 

Kui sa soovid enda annet üles leida, siis lülita enda peas kõikide teiste inimeste anded välja. Ära keskendu nendele ja sellele, kes mida oskab ning kes millegiga on hakkama saanud. Sa ei ole nemad, sina oled sina ja sa oled unikaalne. Hakka iseenda hinges rännakut tegema enda minevikku, analüüsi enda elu ja leia see üles, mis on sinu sünnist saati sind kummitanud. Mingi konkreetne huvi millegi järgi ja see võib olla see sinu anne. Ma soovitan sul kanda ka väga pikka aega ühte või mitut neist kristallidest: Krüsanteenum, Sodaliit või Kinavar. Need kristallid on seotud annete välja toomisega. Kui sa hakkad üht neist kristallidest kandma, siis ennekõike võta talisman enda kätte ning soovi sinna sisse soov. Soov, et sa leiaksid enda ande üles ja seejärel hakka seda kandma. Need kristallid aitavad sul loobuda ka vale ande ette kujutamisest, mille oled sa võib-olla endale kogemata ise loonud.

 

Maagia - Saatuse poolt kingitud anne, ka seda maagiat soovitan ma sul teha. Nende kristallidega saad sa avada tee selleni, et sa suudaksid enda ande üles leida. Selle maagia kohta saad lugeda SIIT.

 

Vale anne on see, kui sa lood ise endale pettekujutelma oskuse kohta, mida sinu sees tegelikult ei ole. Mida sa sooviksid, et sinu sees oleks, kuid seda loomulikul kujul ei ole. Nagu ma eelpool mainisin, siis see tekib väliste mõjutuste pärast ja ka valede eesmärkide pärast, nagu näiteks raha või kuulsus. Ülal nimetatud kristallid aitavad sul unikaalne ja aus iseenda suhtes olla.

 

Kui sul on konkreetses valdkonnas anne, siis sa ennekõike hakkad seda praktiseerima mitte sellepärast, et see sulle kuidagi kasu tooks, vaid sellepärast, et sul on meeletu soov seda teha. Oma ande üles leidnud inimene lükkab kõrvale igasuguse tulemuse, mida see anne võiks tuua ja keskendub vaid sellele kirele, mis võib sellest tekkida. Ehk lastakse enda hingel viia end millegini, mitte ei looda eeldusi millegini jõudmiseks. Ma toon sulle mõned näited, et sa mind mõistaksid. Kui ühe konkreetse inimese sees on anne ehk oskus mängida klaverit, siis see inimene kohe alguses ei keskendu sellele, et ühel päeval saab temast väga hea helilooja. See inimene naudib seda klaverit ja muusikat ning palade kirjutamine tuleb loomuliku osana selle juures. Ühel hetkel võib ta alles ise palju aastaid hiljem märgata, kuidas tema muusikalisi etteasteid hinnatakse. See tuleb nii mööda minnes, anne toimib nii loomulikult, seda tehakse iseendale, mitte teistele. Selles keskendub inimene vaid endale ja enda heaolule. Kui selles klaverimängijas oli väga tugev anne kirjas, siis jah, ta võib saada heliloojaks, kuid see ei ole see, miks ta klaverit hakkas mängima. Vaid see oli see kirg, mis tal ühel hetkel tekkis klaveri vastu. Seletamatu kirg millegi vastu ja seletamatu vägi, mis suunab sind midagi tegema nii, et sa ise ei märkagi, et sa teed seda. Ühel päeval teed silmad lahti siis, kui sa juba ammu oledki selle sees. Nii avastavad end paljud inimesed, kes õigel ajal on lasknud enda hinges leegitseval väel end õigesse kohta suunata. Näiteks mina alles palju aastaid hiljem nimetasin enda selgeltnägemist andeks, kui ma ammu juba olin selle sees. Seda väga lihtsal põhjusel, kuna ma ei tahtnud selleks saada, vaid ma olen see. Ma ei võtnud endale eesmärki, vaid ma lasin enda hingel endale jutustada selle kohta, mis on minu kirg, ma kuulasin seda ja ma lasin sellel lihtsalt juhtuda. Sa ei saa kirge luua, see on sinu sees peidus ja ande puhul on kirg alati olemas. Seda sa ei pea kunagi ise tekitama ja seda ei saa ka mitte keegi sinu seest ära võtta, kui see on kord avatud.

 

On üks tee, mis rada käivad paljud noored täna, tulevased noored homme ja kunagised noored eile. Õpitakse midagi, mida hing ei taha õppida. See on teine viis, kuidas viia end vale andeni või kuidas viivad vanemad lapse valele rajale, kus on väga raske end üles leida. Väga paljud vanemad suunavad oma nägemuse järgi enda lapse teatud eriala peale, kus lapsevanem eeldab, et ta hea võiks olla. Kuid lõpptulemus on see, et see noor inimene võib ennast ära kaotada ja enda ande lukku panna. Väga paljud võivad tunda, et nad on õppinud midagi, mille vastu neil tegelikult kirg puudub ja mida võib-olla tehakse tänapäevani vaid materiaalsetel eesmärkidel. Õppima tasub minna vaid selle eriala peale, mis sind on alati köitnud ja mille suhtes on sul väga kaua huvi olnud. Millele on sinul endal eeldusi, mitte sellele, mida keegi teine arvab sinu suhtes. Seega ma soovitan vanematele seda, et laske enda lapsel ise valida oma tee. Iga inimese hing teab ise, mis on tema jaoks kõige parem ja igaüks suudab tuvastada ära selle, mis talle kirge tekitab. Kui eriala ei tekita kirge, siis on see vale suund ja sellega luuakse endale vale anne. Seda ei saa nimetada andeks, vaid seda saab nimetada selgeks õpitud teemaks, mida praktiseerides võib sellest sinu ülejärgmises elus andeks nimetada. Kuid, kui sa soovid enda ande üles leida ja seda edasi arendada, siis nii ei tohiks teha.

 

Annete osas võib olla nii, et kui sa kannad teatud valdkonnas endaga annet kaasas, siis paljud ei soovi sinusse uskuda või muudavad sinu tee enda soovide täitumiseni väga raskeks. See juhtub tavaliselt nende inimestega, kellel on väga tugevad anded. Nagu ma olen ka enda eelmistes artiklites maininud, mida vanem hing, mida targem ja mida oskuslikum, seda raskem on elu. Elu muutub iga sammuga raskemaks oma ülesannete poolest ja kui inimese sees on peidus väga tugev anne, siis selle välja toomine tehakse keeruliseks. See on seotud karmaga, kui sa oled nõus võitlema enda ihaldatud soovi nimel, siis sa saad ka tulemuse. Seega üle maailma oma eriala spetsialistidel on olnud suurem enamusel väga raske tee selleni. Kui inimene ei kuula teiste arvamust ja suundub iseenda hinge poolt valitud tee peale, siis ta jõuab kaugele. Karma paneb inimesi alati proovile ja alguses muudab selle tee raskeks, et see inimene õpiks kriitikaga toime tulema, mis on selle sama teemaga seotud. Igas elus sa kriitikat ei tunne oma ande suhtes, sa hakkad seda alles siis tundma, kui sa oled sündinud professionaal.

 

Et sind motiveerida veelkord enda tõelist annet üles leidma, siis mõista seda, et sinu anne ei saa olla laulmisega seotud, kui sul ei ole häält ja kirge ise sõnu ning viisi luua. Sa ei saa olla arhitekt, kui sul ei ole loomuses ise otsast lõpuni ehitusprojekte enda peas välja mõelda. Sa ei saa olla tantsija, kui sul ei ole loomulikku vajadust tantsimiseks ja loomulikku kirge enda keha kaudu emotsioone väljendada. Sa ei saa olla õpetaja, kui sul ei ole loomulikku vajadust teisi aidata, motiveerida ning tingimusteta teiste inimeste jaoks kohal olla. Sa ei saa ka olla hea finantsspetsialist, kui sul ei ole loomulikku oskust analüüsida ja rahandusega tegeleda. Sa ei saa olla keegi, kes sa ei ole. Seda sellepärast, et sa juba oled keegi ja sa pead lihtsalt üles leidma enda sees selle, kes sa selline oled. Isegi, kui sa soovid olla keegi, kelleks sul eeldusi ei ole, siis see võib olla sinu esimene peatükk sellel teemal ja sa pead leppima sellega, et sa pead ise end motiveerima ning sa ei saa sellel teemal selles elus väga tugev olema. Kuid sulle on antud valik. Kas lood midagi uut või jätkad midagi, mis on sinu hinge üheks sügavaimaks sooviks. Kui sa lood midagi uut, siis sa jäädki end tagant sundima seda tegema. Kui jätkad andega, siis sa ei peatugi.

 

Igas inimeses on olemas vähemalt üks anne, mida me tegelikult peaksime edasi arendama iseenda elu eesmärgi pärast. Mitte ainult selle elu eesmärgi pärast, vaid kogu meie järgnevate elude pärast. Anne ei pea kajastuma sul selles elus professionaalsel tasemel, ühel hetkel peame me kõik alustama nullist ja seejärel kõik sammud enne tippu jõudmist jõudma ära teha. Ajast ei saa keegi ette rutata, sul on vaja põhja, mille najal edasi liikuda. Pole põhja, pole ka kaua püsivat tulemust.

Uuendatud: 20.10.2017
  • PayPal
  • SWEDBANK
  • SEB

Uus klient

Loo konto

Konto loomine võimaldab Teil kiiremini tellimusi sooritada, olla kursis oma tellimuse staatusega ja vaadata oma eelmisi tellimusi.

Jätka

Registreeritud kasutaja