Hamsa on mind alati lummanud ja eks sellel ole ka oma põhjus, miks see minu jaoks kütkestav on olnud. Hamsa on Lähis-Ida amulett ja sümbol, mis sümboliseerib kõrgema energeetilise võimu kätt. Erinevates uskumustes on Hamsa alati sümboliseerinud kaitset kurja ja ebaõnne eest. Usutakse, et Hamsa toob selle kandjale head õnne, tervist ja küllust ning edu tema tegemistes.

Hamsal on väga palju erinevaid nimetusi või hääldusi, võib-olla oled seda sümbolid kuulnud kellegi poolt kutsutud hameshkiks või hamsa käeks.

Uskumuste järgi on Hamsa Miriami, Aaroni ja Mosese õde ning omakorda Fatma käsi. See, et Hamsa käsi pärineb idamaisest usust, ei tähenda aga seda, et seda sümbolit ei tohiks keegi teine kasutada, kes selle uskumuse järgi ei ela. Hamsat tuntakse peamiselt Islami ja Lähis-Ida usu sümbolina, küll aga on tõestust selle kohta, et Vahemere kaldal antiikaja maal Foiniikias oli see juba kasutusel. Seega ei ole päris see ka teada, kus kohast Hamsa siis tegelikult pärineb. Kes siis veel ei tea, Foiniikia asus Vahemere idakaldal, seal, kus täna asub Egiptus.

Hamsa sümboolika on üle võetud erinevatesse uskumustesse ja erinevates nõidustes on see samuti au kohal. Hamsa on võimas sümbol ja ma ei imesta, miks see on üle võetud erinevatesse uskumustesse.

Hamsa sümbol kujutab endas ette kätt, mille väike sõrm ja pöial on ühe suurused ning sõrme otsad kaarduvad välja poole. Vahel kujutatakse neid äärmisi sõrmi ka sirgena. Hamsat võib kanda mõlemat pidi, see ei muuda Hamsa tähendust. Tihtipeale on käe labale kujutatud erinevaid sümboleid ja üheks populaarsemaks sümboliks on The Evil Eye ehk kaitsev silm. Kaitsvat silma ühendatakse Hamsaga sellepärast, et võimendada ja ühendada nende kahe sümboli väge. Kes veel ei tea, siis "Kuri silm" kaitseb ära needmiste ja ära sõnumise eest.

Hamsa käel olevad viis sõrme tuletavad selle kandjale meelde, et tuleb enda viite meelt kasutada selleks, et sind kaitsvat energiat tänada ning kiita.

Hamsat kantakse selleks, et tagada endale hingeline ja füüsiline kaitse. Selle kandmine toob edu ja usutakse, et selle kinkides kellelegi aitad sina tema õnnel ning kaitsel tulla.

Näiteks, kui sa leiad Hamsa kujusid või talismane, siis võib neid vabalt hoida kodu kaitse kristallide keskel, et Hamsa saaks kristallidega võimsalt koostööd teha. Kristallid on üks osa kodu maagiast, mida sa saad enda koju luua ja sümbolid on samuti väga olulised ning nende õige kasutamine toob rohkem kui head. Seega, kui sul on Hamsa käsi olemas dekoreeriva eesmärgiga, siis ole hea ja aseta see enda kodu kaitse kristallide komplekti, mille oled loonud enda kodu välisukse kõrvale kaistmaks kodu kõige kurja eest.

HAMSA TÄTOVEERING

Olen eelnevalt kirjutanud ka Lootose sümboolika kohta, mille leiad SIIT. Ka sinna panin kirja selle, mis lootos sinu kehal võib teha ja kuidas see sinu eluteed mõjutada saab. Tegelikult on aga nii, et tätoveeringute tegemisega peaks alati olema ettevaatlik ja eelnevalt põhjalikult uurima selle kohta, mis see sümbol sinu eluteele võib kaasa anda. Iga sümbol kehal mõjutab sinu saatust! Loomulikult on ka oluline koht, kuhu sa lased selle tätoveeringu teha. Keha koosneb energia kanalitest ja erinevad piirkonnad kehal mõjutavad sümboleid omamoodi.

Ma usun, et Hamsa tätoveerimine on üks ohutumaid sümboleid, mida enda kehale lasta teha. Küll aga ma ei räägi Hamsa kätest, millele on lisatud erinevaid sümboleid, mis muudavad Hamsa energia suunda. Olen näinud tätoveeringuid, kus Hamsa sees on näiteks Kuu sümbol, Kuu on väga jõuline sümbol ja oleneb ka sellest faasist, mis on kujutatud - see kõik muudab tätoveeringu mõjutust.

Hamsa käsi võiks olla puhas või kaunite ornamentidega, mis ei muudaks selle sümboli tähendust.

Tüüpiline piirkond, kuhu Hamsat tätoveeritakse on selg. Selja peale selle sümboli tätoveerimine aitab kaitsta sind ettearvamatude olukordade eest. Aidates sind hoida salakavaluse eest ja salakavalate inimeste kurjade plaanide eest.

Hamsa kõhu piirkonna peal või sinu kõhu külgede peal aitab Hamsa kaitsta sinu füüsilist keha. Aidates luua tervise rikete eest kaitse ja aidates kaitsta sind õnnetuste eest.

Jalgade peal Hamsa aitab kaitsta sind valede valikute tegemiste eest. Kui Hamsa on vasaku jala peal, siis see aitab sul õppida mineviku vigadest. Parema jala peal aitab see kaitsta sind tulevikku valede valikute tegemise eest.

Kaela peal Hamsa aitab sul märgata ohtu enne selle saabumist.

Hamsa tätoveerimine vasaku käe peale aitab sul endal tuua enda ellu head õnne, rikkust, oskust kaitsta end kurja eest ja parema käe peal aitab seda sinu ellu tuua sinu lähedased, kes sind armastama selles elus hakkavad.