Basiilik on üks enimlevinud maitserohelisi, mis on seoatud väga paljude erinevate maagiate, alates rahamaagiast kuni armastuse maagiateni. Peamine põhjus miks Basiilikut väga palju kasutatakse on see, et seda on lihtne kasvatada ja see ei vaja väga suuri kasvutingimusi. Basiilikut on teadaolevalt kasvatatud üle 3000 aasta meditsiinilistel põhjustel ja tuhandeid aastaid rohkem veel maagiate ning rituaalide teostamise jaoks. Basiilik on ka minu retseptides ja söögilaual hinnatud taim, kuna sellel on äärmiselt palju võimsaid omadusi. Kõige parem on aga see, et Basiiliku kodus kasvatamisel on omamoodi jõud sinu elamise üle.

1. OSKUS MAJJA KÜLLUST TUUA

Basiiliku kodus kasvatamine ja ka ise seemnest, idanemiseni kuni ära tarbimiseni aitab seda teha. Basiiliku idanema panemine aitab vabastada Basiilikus olevad külluslikud võimed ja kui see taim teeb seda sinu kodus, siis see aitab külluslikke energiaid suurendada. Seega väga hea põhjus miks seda kasvatada. Hiljem loomulikult võib Basiiliku söögitegemisel ära manustada.

2. KODUS KASVAV BASIILIK ON VÕIMSAM VITAMIINI ANDJA

Kui inimene kasvatab taime iseendale, siis ta annab sellele on väe juurde. Taimed tajuvad armastust ja armastavad hoolitsust. Kui sa seda teed, siis taim kasvab võimsam, vitamiinirohkem ja seda on kümneid kordi parem kasutada erinevates rituaalidest, kuna selle mõju on võimsam. Basiilikus on palju tervislikke omadusi, mis annab ka suure põhjuse seda tarbida:

- Leevendab aknet.
- Suurendab ja ergutab mälu.
- Leevendab erinevaid neerudega seotud probleeme.
- Tasakaalustab emotsioone.
- Aitab seenhaigustel kehas taanduda.
- Kiirendab ainevahetust.
- Basiiliku manustamisel aitad sa endale võimsa
kaitse, armastuse ligi tõmbamise ja külluse
energia kaasa anda.
- Tõstab libiidot, energiat ja teotahet.
- Taastab, noorendab ja tervendab nahka.
- Tasakaalustab veresuhkrut kehas.
jne.
 
3. BASIILIK KUI ARMASTUSE EDENDAJA
Basiilikul on armastusega seotud omadusi ja mõju nii inimese kui ka atmosfääri üle. Kui soovid Basiilikust saada kõik armastav välja ja armastad ka kristalli teraapiat, siis ma jagan sinuga ühte head nippi selle tagamiseks. Kui sa Basiiliku seemned potti paned, et need hakkaksid kasvama, siis soovitan sul ühe tüki Roosat Kvartsi, olgu see siis poleeritud või lihvimata kujul kristall, sinna mulla sisse panna otse seemnete alla. Roosa Kvarts aitab Basiilikule jõudu anda, et see vaid armastust tooks. Seda taime võib toidu sees kasutada või kodus hoida, mõlemat pidi aitab armastusel majja tulla või sinul endal armastavamaks muutuda. Seda sama Roosat Kvartsi võid teinekordki Basiiliku või mõne teise taime istutamisel kasutada.
Igakord, kui taime kastad, annab Roosa Kvarts taimele oma jõudu edasi.

4. BASIILIK KÜLLUSE KRISTALLIDEGA

Kui paned Basiiliku seemned potti, siis lisa sinna mulla sisse Sammalahhaati või Dendriitahhaati selleks, et Basiilik tooks majja küllust või kui sa seda taime toidulauas kasutad, et see sinu enda sees külluse magnetit avaks. Neid kristalle võib hiljem uuesti kasutada erinevate taimede potis samal eesmärgil. Nii Sammalahhaat kui ka Dendriitahhaat on mõlemad seotud külluse majja toomisega ja need töötavad kõige paremini koos mõne taimega.

Basiiliku lehti, mida on kasvatatud nende kristallidega koos, saab kasutada külluse, edu, äri või soovide rituaalides, kuna nendes on konkreetne vägi selliste rituaalide ellu viimiseks. Töötab kümneid kordi paremini, kui tavaline poest ostetud Basiilik või Basiilik, millele lisaväge ei ole antud.

5. SUHETE PARANDAJA, ABIELU EDENDAJA JA ROMANTIKA LOOJA

Basiilik on aegade algusest peale armastuse taim olnud, kuna sellel on oskus äratada inimese sees tundeid, muuta inimest heas mõttes emotsionaalseks, tuues inimese seest välja romantikat ja võimendada ükskõik millist armastavat tunnet. Peale selle aitab Basiilik tervendada inimese Südametšakrat. Kui Südametšakra on terve, aitab Basiilik omakorda armastust ellu tuua. Basiilikut saab kasutada ka mehe-naise omavahelise suhte paremaks muutmisel. Kasvata ise Basiilikut kodus, et see muudaks koduse atmosfääri armastavamaks ja lisa seda roogade sisse, et selle armastavad omadused jõuaksid sinuni.
Basiiliku lehtedega puhastatakse ka armastuse kristalle, selleks nopitakse lehed ja asetatakse armastuse kristallide peale ning hoitakse neid seal kolm öö-päeva. Seejärel visatakse Basiiliku lehed minema, kuna need on eemaldanud negatiivse energia, mille kristallid on majast ja sinu enda seest välja võtnud.

6. KAITSEB MAJA EBAÕNNE EEST

Ükskõik millisel põhjusel on Basiiliku taim sinu kodus ja sellel lastakse kasvada, siis see aitab majast eemale hoida nii külluse kui ka armastusega seotud ebaõnne. Seega on see mitmekülgne kodu kaitsja, tervendaja ja abiline. Kõige parem on see, kui Basiiliku taim saab olla akna juures või õues võimalikult lähedale maja uksele/aknale. Feng Shui järgi aknad ja uksed lasevad meie koju ebaõnne. Basiiliku taim aitab selle tagasi allikasse saata, kui see on perekonna poole saadetud.