Tähtkujud määravad väga palju ära selle, milline iseloom meil on, milline temperamentsus ja emotsionaalsus on meie hingeelus. Igal tähemärgil on oma eriline iseloom, mille me kaasa saame sellega, kui me selle tähemärgi all sünnime. Tähtede, planeetide, kuu ja päikese seis määrab selle ära, millise väe me enda sünniga kaasa saame.

Täna räägin ma sellest, kuidas sobivad kokku Jäär ja Sõnn ning mis sellisest suhtest võib välja tulla. Need kaks sodiaaki on ülimalt emotsionaalsed, kuigi nad ei näita oma tundeid ja emotsioone ühte moodi välja. Jäära ja Sõnni suhte puhul on teada seda, et nad võivad üksteist väga palju armastada, kuid nad ei pruugi seda kumbki tunda ega ka näha. See tähendab seda, et Jäär ja Sõnn ei suuda väga hästi üksteisele selgeks teha enda tõelisi tundeid, isegi siis, kui armastus nende vahel eksisteerib. Väga tihti võib selles suhtes esineda seda, et mõlemad pooled tunnevad pidevalt läheduse puudust, kuid seda vaid sellepärast, et nad mõlemad vajavad väga erinevat lähedust.

Jäär ja Sõnn sobivad väga hästi kokku üksteist tasakaalustama. Jäär õpetab Sõnnile olema elavam ning seda, et elu tuleb nautida. Sõnn õpetab Jäärale seda, et on kohad, kus ei tohiks liialt impulsiivne ning kiireloomuline olla. On olemas kohad, kus tuleb asju aeglasemalt võtta ja anda elule aega. Jäär ja Sõnn tasakaalustavad üksteist!

Selles suhtes on kindlalt juhtival positsioonil Jäär, kellel on sünniga kaasa antud soov olla perekonna pea. See tähendab seda, et Jäärale sobib see, kui ta saab suuremaid teemasid ise otsustada, mis kooselus on vaja teha. Jäär on tuleelemendi kandja, mis tähendab seda, et Jäär väljendab oma tundeid Sõnnile väga jõuliselt. Jõuliselt seda selles mõttes, et Jäär võib öelda ilusaid sõnu välja ning ootab koheselt tagasisidet Sõnnilt, kellel ei tule kaunid sõnad kiirelt enda seest välja. Sõnnile on vaja aega ja Sõnnile meeldib seda teha leebel viisil. Seega Jäär väljendab kohati jõuliselt ennast ja tihtipeale ei pruugi Sõnn sellest aru saada, et Jäära tundeavaldus on olnud otse südamest ning armastusega. Tihtipeale võib tekkida selline olukord, kus Jäär väljendab enda emotsioone ning Sõnn ei jõua sellele reageerida loomulikult koheselt, mida Jäär soovib, et ta teeks ning sellest võib tekkida Jääral tunne, et teda ei armastata. Sellise probleemi vältimiseks on vaja teha kompromissi, Jäär annab Sõnnile aega ja Sõnn peab mõistma seda, et Jäär vajab kohest vastureaktsiooni. Sellise kompromissi tegemine võib olla raske kui üks osapooltest ei soovi mõista teise iseloomu ning lihtne, kui mõlemad saavad aru enda erinevast temperamentsuse astmest.

Hoolimata sellest, et Jäär on äkilise loomusega ja impulsiivsete sõnade jagaja ning Sõnn rahulik ning kohati enda sees armastaja, kes oma tundeid tihti välja ei näita, on nende kooslus tegelikult väga hea. Seda sellepärast, et suures pildis nende eluvaade sobib kokku ja neil võib olla väga palju ühiseid suundi, mis nende kooselu koos hoiab.

Nende ühine teema on enda elu kindlustamine materiaalses mõttes. Jäär on sodiaak, mida juhib Mars. Mars annab Jäärale soovi olla materiaalselt kindlustatud ning ka selle, et ta ei salli materiaalset ebastabiilsust. Tänu sellele töötab Jäär oma elus väga palju selle nimel, et materiaalset kindlustunnet tagada ning ta panustab sellesse väga palju energiat. Täpselt sama moodi on Sõnn, kes on Maa elemendi all sündinud ning kellel on soov tööd teha ning materiaalset tulemust töö poolt näha. Jäär kardab materiaalset laostumist oma sügaval sisimas ja Sõnn naudib töö tegemist ning materiaalset luksust. See annab neile ühise suuna, milleks on enda elu kindlustamine ja üheskoos nad saavutavad selle väikese unistuse. Sõnn aitab Jääral materiaalselt kindlustatud olla tänu sellele, et ta rügab tööd teha ning pakub Jäärale turvalise kodu. Jäär annab Sõnnile ruumi töö tegemiseks ning naudib seda, kui Sõnn pühendab end töösse. See sama ühine suund annab neile mõlemale võimaluse tööd teha ja oma materiaalse heaolu nimel pingutada nii, et nad ei hakka üksteisele "sisse käima" sellepärast, et miks üks nii vähe kodus on ning miks nii palju aega end tööle pühendatakse. Igas suhtes on olemas positiivseid ja negatiivseid külgi ning see külg on selles suhtes positiivne.

Selle paari puhul on väga tähtis see, et mõlemad osapooled saaksid aru, millisel viisil nad mõlemad puhkavad ning mida nad naudivad. Sõnn on see, kellel on väga palju "oma aega", mis tähendab seda, et Sõnnil on vaja puhkamiseks rahu ja vaikust. Jäär on täpselt vastupidine Sõnnile, tema vajab jutuajamist ja aktiivset tegutsemist, et puhata. See on koht, kus tuleb neil mõlemal kompromiss teha. Kui seda kompromissi ei tule, siis ei tule sellest suhtest ka midagi välja. See tähendab seda, et Jäär peab andma Sõnnile hingamisruumi ehk mõistma, et tal on seda aega vaja. Vastasel juhul muutub Sõnn sarkastiliseks ja kaob lihtsalt oma maailma ära. Samuti peab Sõnn kompromissi tegema ja mõistma, et ta peab end koos Jääraga liigutama, aktiivne olema, ning suhtlema suhte kooshoidmise pärast. Kui mõlemad tulevad siinkohal aeg-ajalt üksteisele vastu, siis saab sellest suhtest ka asja.

Üks teema on kindlalt neil ühine, mis annab sellesse suhtesse lisaväärtust juurde ning juurde ka võimaluse, et see suhe toimiks. Neile mõlemale meeldib loodus ja looduses tegutsemine. Kui Jääral ja Sõnnil on ühine kodu otse looduse keskel, siis selle kodu õu on parim koosviibimise ja koostegutsemise koht. Neile mõlemale meeldib aktiivne tegevus, mis on looduses. Kas maja ehitamine, koduhoovi korrastamine või lihtsalt õues olemine. Mõlemale poolele meeldib ka metsas käia, mereääres jalutada või lihtsalt majast välja minna selleks, et värsket õhku nautida. See on nende kahe sodiaagi ühine kirg ja kui selle jaoks leitakse aega, siis selles suhtes on ka suure tõenäosusega harmoonia.

Jäär ja Sõnn on mõlemad sarvelised, mis tähendab seda, et nende omavaheline asjade arutamine võib kohati tunduda võimuvõitlusena. Kindlasti ei tohiks Jäär ega ka Sõnn ära unustada selle, et nad on mõlemad suhteliselt kangekaelsed ning nad peavad endale pidevalt meelde tuletama seda, et kui nad armastavad üksteist ja soovivad koos eksisteerida, siis nad peavad üksteisele järele andma.

Jäär peab selles suhtes mõistma, et Sõnni ei saa liikuma panna, kui teda selleks sundida. Mõlemad on kangekaelsed ja Jäära iseloomus on olemas temperamentsus, mis ei lase tal enda jonni ennem ära lõpetada, kui ta on oma tahtmise saavutanud. Tihtipeale Jäära ja Sõnni suhtes on nii, et Jäär teeb enda tahtmise selgeks ning hakkab seda ka iseendalegi märkamata Sõnnilt nõudma. Sõnn paneb vastu aga hoiaku, milleks on paigalseis. Sõnn ei liigu, kui talle ilusaid sõnu ette ei tooda, ei kiideta ning ei motiveerida. Jääral ei ole oskust motiveerida romantilisel viisil ning see on koht, mida Jäär peab Sõnniga koos elades õppima. Õppima seda, et kui Jäär soovib oma tahtmist saada, siis läheb selleks vaid ilusat hääletooni ja paari ilusat sõna vaja - rohkem mitte midagi, Sõnn juba liigub!

Sõnn õpib Jääraga suhtes olles seda, et elu ei tohi karta ning elus tuleb tihti kiireid otsuseid langetada. Jäär on temperamentne ning kiire loomusega, mis aitab Sõnni väga ettevaatlikut iseloomu murda.

Kui sa oled Jäär või Sõnn ning soovid, et see suhe toimiks, siis Jäärana soovitan ma sul Sõnniga leebemalt ringi käia ning Sõnnina soovitan ma sul Jäärale selgeks teha, kes sa tegelikult oled ning mis on sinu vajadused. Seda sellepärast, et Sõnn tihtipeale ei räägi sellest, mida ta oma sisemuses soovib. Jäär on aga see, kes vajab sõnu ning vajab seda, et talle räägitakse välja kõik, mis mõtetes eksisteerib. Nii võib välja tulla sellest väga hea ja pikaajaline suhe.


Romantilisel ja seksuaalsel tasandil soovivad Sõnnid füüsilist ning emotsionaalset lähedust mõlemad. See tähendab seda, et Sõnn ootab Jäära poolt väga suurt pühendumust ning tunnete välja näitamist. Kõige suuremaks katsumuseks võib olla Sõnnil Jääraga koos elades see, et ta tunneb pidevalt vajadust veelgi lähedasem olla. Kui Jäär on see, kelle elus on väga paljud teised elemendid veelgi tähtsamad kui see, et pidevalt peab kallistamine olema, siis ta ei pane lihtsalt tähele seda, et tema kõrval võib nukker Sõnn olla, kes ootab kallistust. Jäär seda lihtsalt sellises koguses ei vaja. Jääral tekib romantilise läheduse vajadus järsku, keset selget taevast ning ta soovib seda nüüd ja kohe. Ning teisel hetkel võib Jäär olla hoopis teises kohas oma tegevustega ning naudib hoopis töö tegemist. Seda sellepärast, et Jäär on loomu poolest kirglik sodiaak, kes elab kirge välja väga paljudel erinevatel tasanditel. Jäär naudib töö tegemist, meelelahutust ja ta saab ka sellistest tegevustest enda Südametšakrasse elujõudu juurde. Sõnn on aga täiesti teistsugune, tema vajab pidevat poputamist, hellitamist ja ta ennekõike vajab ilusaid sõnu. Kui Jäär ühelt maalt saab aru, et Sõnn armastab sügavalt ning vajab seda kõike, siis muutub nende suhe tugevaks. Loomulikult peab Jäär ka pakkuma seda kõike Sõnnile, teades, et see on see, mis hoiab Sõnni armastuse leeki jõulisena. Sõnn aga peab mõistma seda, et Jäär on ettearvamatu armastaja ja ta ei pruugi alati mõista, et Sõnn vajab romantilist lähedust. Seega Sõnn on see, kes peab Jäärale end avama, välja ütlema selle, mida ta soovib ja miks ta seda soovib. Vastasel juhul Jäär ei saa aru, mida ta valesti teeb ja miks Sõnn end kurvana tunneb.

Jäära üks armastuse õnne kristallidest on Maasika Kvarts ja Sõnni armastuse kristalliks on Smaragd. Need kristallid toovad mõlemale osapoolele armastuse õnne, romantikat ja sidet enda armastatuga. Soovitan Jäärale ja Sõnnile, kes on koos suhtes just neid kristalle, et enda omavahelist läbisaamist, üksteise mõistmist ning tundeid tugevdada. Selleks soovitan neid kristalle hoida ühise voodi kõrval, voodi all, et need kristallid saaksid suhtesse õnne tuua. Soovitan mõlemale osapoolele kinkida mõlemad kristallid ja soovitan neid kristalle mõlemal pool voodit hoida. Nii, et mõlema öökapi peal oleks Maasika Kvarts ja Smaragd.

Jäär on see, kellele meeldib näha seda, et tema eest hoolitsetakse ning talle pakutakse turvatunnet. See sama turvatunne on väga suurel määral seotud materiaalse turvatundega. Kui Jäär tunneb seda, et Sõnn talle seda pakub, siis see on omamoodi võrgutav emotsioon, mis sellest Jäärale tekib. Sõnn on aga see, kes vajab võrgutamist ilusate etteastete, nais-Sõnn lillede, kommikarpide saamisega ning mees-Sõnn nii, et Jäär teeks eriliselt romantilise üllatuse talle.

Jäära ja Sõnni armastus on väga kasulik nendele mõlemale. Kui see suhe suudetakse toimima panna, siis ajapikku õpetab Jäär Sõnnile seda, et armastus saab eksisteerida ka nii, et ei ole pidevalt füüsilist lähedust. Sõnn vastupidiselt õpetab Jäärale seda, et lähedusest ei tohiks mitte kunagi kaugeneda ning üksteise märkamine on oluline suhte osa. Seega nad tasakaalustavad mõlemad üksteist ja Jäär ei lase Sõnnil melanhoolseks armastajaks muutuda ning Sõnn ei lase Jääral armastusest kaugeneda.

Jäära ja Sõnni suhe saab eksisteerida vaid siis, kui mõlemad osapooled tulevad üksteisele poolel teel vastu ning mõistavad seda, et me ei saa teineteist muuta, me saame vaid ennast teatud kohtadel leebemana hoida.

Nende kahe sodiaagi puhul võib tekkida väga kauapüsiv ja hea kooselu, mille kaudu saavad mõlemad luua endale tõelise kodu, kus on turvatunne, kus on olemas materiaalne heaolu ning kus on kindel elurütm.

Loe lisa ja sukeldu tähtkujude müstilisse maailma raamatus "Tähtkujude salapära."

Sodiaak, mille all me sünnime, määrab väga olulise osa meie iseloomust ning meie temperamentsusest ning soovidest. Seda mõistes, mõistame me iseennast ja enda armastatud hinge paremini!