Nurmenukk on igale eestlasele teada-tuntud kaunis õitsev lill, mida vähemalt igaüks korra korjanud on. Igal taimel on omad füüsilised ja emotsionaalsed tervendavad oskused, usu või mitte, kuid Nurmenukk on väga tõhus ravitseja. Lisaks selle ravitsemisomadustele on sellel veelgi võimas spirituaalne vägi. Head tutvumist meie enda eestimaise Nurmenukuga ja avasta, milline väärtuslik taim meie enda kõrval kasvamas on.

Stressile leevendust ja Päikesepõimik särama

Nurmenukud kasvavad üldiselt Euroopas ja Aasias ning see on meie põhjapoolsemale rahvale üheks tervise allikaks. Nurmenukk on siia piirkonda antud selleks, et see rahustaks meie meeli ja annaks stressile leevendust. Nurmenukk asendab kohati päikese energiat, andes täpselt samasugust positiivsust nagu seda teeb särav päike taevas. Seega, kui sa tunned, et sa sooviksid väheke päikest enda hinge, siis valmista endale Nurmenukust teed või söö lihtalt selle taime õisi. Nurmenukk toidab inimese Päikesepõimiku Tšakrat, andes sellele elujõudu ja rõõmsameelsust. Nurmenuku Päikesepõimiku tervendamise oskus on selle taime üks paljudest oskustest, kuid juba see on küllaltki hinnaline omadus ja ka põhjus, miks seda taime kasutada võiksid.

Nurmenukkudega on võimalik ette ennustada suvist ilma

Nurmenukuga saab ennustada ette seda, milline suvi on meil tulemas. Nurmenukud hakkavad kevadel kasvama ja kui nendel on pikad varred, siis ennustavad nad selles piirkonnas ette vihmast või niisket suve. Kui Nurmenukud on sinu kandis lühikese varrega, siis sinna saabub kuiv suvi. Sellisel juhul, kus Nurmenukke on ühes ja samas kohas väga erineva kõrgusega, selles piirkonnas tuleb vahelduva eduga päikest ja vihma. Taimede pealt on võimalik ilma ennustada ja see on viis, kuidas seda saab Nurmenukkudega teha.

Nooruslikkuse allikas


Nurmenukk on kõrgelt hinnatud taim, kui me räägime inimkeha nooruslikkusest ja selle hoidmisest. Nurmenukud kannavad füüsilised ja spirituaalselt endaga kaasas väge, millega nad hoiavad inimese keha elujõulisena ning noorena. Nurmenuku teed võiksid teha sa endale regulaarselt, et hoida enda keha ja hing võimsana. Korja nurmenukud kevadel endale ära, lase neil kuivada ning joo kuivatatud Nurmenukust valmistatud teed. Nurmenukke on kasutatud isegi William Shakespeare loomingutes, kui nooruslikkuse allikana.

Nurmenukud annavad kehale kauni ja särava naha, tervendades erinevaid nahaga seotud probleeme, aidates nahal nooruslikum välja paista ja võideldes naha enneaegse vananemisega. Nurmenukud tervendavad sinu nahka siis, kui sul on probleeme aknega või mõne teise nahahaigusega.

Kui sul on probleeme kuiva-, ülitundliku-, poorse-, aknelise- või väga kehva väljanägemisega nahaga, siis ma soovitan sul Nurmenukku selle tervendamiseks proovida. Taimede puhul võiksid sa teada seda, et igasugune alternatiivne tervendamine ehk taimede kasutamine enda tervise jaoks, selle tulemus tuleb aeglaselt. Kuid taimetepoolne tervendus tuleb ja võib jääda nii, et sul sellega hiljem probleeme ei pea tekkima. Taimed on tugevatoimelised ja nad tervendavad probleeme selle juurest alates. Kui sul on nahaga probleeme, siis võiksid Nurmenuku tee kuuri teha nii, et esialgu jooksid seda igapäevaselt kuni selle hetkeni, kus sinu sisetunne ütleb sulle, et sul on selle taime energia kätte saadud. Kui sa ei oska enda kehakeelt kuulata ja sa ei tea millal sa võiksid tee joomise ära lõpetada, siis tee Nurmenukust kahenädalane tervenduskuur. Hiljem joo seda aeg-ajalt, et säilitada selle taime töö tulemust. Peale kahte nädalat sa peaksid tundma, kuidas sinu nahk näeb noorem välja ja nahaprobleemid hakkavad kaduma. Taimsete tervenduste juures sa peaksid samal ajal enda menüüst eemaldama ka kõik need ained, mis sulle nahaprobleeme põhjustavad. Näiteks liigse suhkru, piimatoodete ja ka näiteks gluteeni tarbimise.

Nurmenukk ei anna sulle nooruslikku välimust vaid ainult naha kaudu, see annab ka sinu hingele värskendust. Nurmenukku kasutatakse emotsionaalse keha tervendamiseks siis, kui hingele on vaja anda elujõudu juurde. Nurmenukk töötab nii, et see aitab meil paremasse tulevikku uskuda ja motiveerib meid edasi liikuma. Kui sa Nurmenuku teed hakkad jooma, siis sa võid peagi tunda seda, et sa soovid hakata asju looma, tegutsema ja edasi liikuma. Nurmenukk on taim, mis annab Päikesepõimikule energiat ja see Tšakra omakorda viib meid positiivsele elulainele.

Puhasta enda nahka Nurmenuku eliksiiriga

Nurmenukk on naha tervendaja nagu ma seda eelpool mainisin ja selle teed ei pea vaid jooma, seda saab ka kasutada naha pindmiseks tervendamiseks. Valmista endale Nurmenuku teed ja osa sellest kalla endale väikese kausi sisse, kus sa saad vatipadja märjaks teha. Selle sama märja vatipadjaga puhasta enda nägu. Nurmenuku eliksiir puhastab nahalt mustuse, mis annab aknele ja teistele naha probleemidele tervendust. Sa oled osa loodusest ja selleks, et terve püsida, selleks on kõik võimalikud vahendid looduses olemas. Ole tark ja toida enda keha õigete elementidega, mis sulle liiga ei tee!

Närvilisus ja probleeme magama jäämisega

Nurmenukk on üks peamisi taimi, mida ma soovitan teena juua, kui sul on probleeme närvilisusega või sa võitled unehäirete all. Kuivatatud Nurmenukk peaks kindlasti kodus kapis olemas olema, et vajadusel sa saaksid enne magama minekut sellest endale rahustavat teed teha. Kui sa ei ole varem Nurmenuku teed joonud, siis sa võid tõesti imestada, kui kiirelt see toimima hakkab. Nurmenuku tee on suhteliselt tugeva toimega ja see annab väga kiiret leevendust närvilisele meelele. Nurmenukk lisaks närvide rahustamisele aitab ka seedesüsteemile anda tervendust. Kuna Nurmenukk on Päikesepõimiku taim, siis see tervendab ka seedesüsteemi.

Joo Nurmenukust valmistatud teed igal õhtul enne magama minekut, kui sul on probleeme uinumisega või kui sa ärkad keset ööd üles. See aitab sulle anda sügavat und ja lõõgastust.

Kindlasti soovitan ma Nurmenuku teed regulaarselt kasutada stressi ja depressiooni tervendamiseks. Kui sa tead, et sa oled hetkel sellises seisus, kus sinu närvid hakkavad üles ütlema, sa ei tunne end enda kehas hästi ja pidevalt oled millegi üle õnnetu, siis ole hea, mine too endale Nurmenukke. Võta Nurmenukk enda igapäevasesse kasutamisse ja lase sel end aidata.

Eriliselt soovitaksin ma kasutada Nurmenuku teed lapse närvilisuse taandamiseks ja hüperaktiivse käitumise maandamiseks. Hüperaktiivsus, ülinärvilisus ja paha meel võivad tekkida elektroonika pidevast kasutamisest ning suhkru ületarbimisest. Nurmenukk aitab leevendada suhkrust tekkinud närvilist reaktsiooni ja leevendada elektroonika seadmete kasutamise vajadust.

Vabaks külmetushaigustest

Nurmenukk tervendab külmetushaigusi ja olen tundnud seda, et see on eriliselt kasulik veel neile, kellel on astma või erinevad tolmuallergiad. Nurmenukk leevendab kurgu ärrituvust ja annab sulle hea enesetunde siis, kui sul on ebameeldiv neelata. Kui sa tunned, et sa hakkad külmetuma, siis tee endale juba ennetuseks üks Nurmenuku tee. Lisaks sellele, et Nurmenukk on haiguste eemale peletaja, sellel on ka väga hea maitse.

Nurmenukk - võti sinu hinge saladuste avamiseks 

Nurmenuku tee joomine või selle taime õite söömine avab lisaks sinu Päikesepõimikule ka Kroontšakra. Kroontšakra avab omakorda oskuse iseenda saatust mõista ja enda eelmiste elude mälestusi mäletada. Nurmenukul on oskus avada eelmiste elude mälestusi ja viia sind unes astraalrännakusse. Nurmenuku teed võiksid juua vahetult enne magama minekut, et see nii saaks sinuga toimida. Kuid kui sul on Kroontšakra väga kinni, siis selline tulemus võib tulla alles aastatega. Eelmiste elude mälestuste esile kutsumist on raske saavutada ja enne seda tuleb läbi käia väga pikk spirituaalne tee. Seda sama aitab sul kogeda ja saavutada Rüoliidi ning Preseli kristall. Neid kristalle võiksid kasutada või enda astraalrännaku kristallikomplektis hoida.

Teised erilised ja maagilised Nurmenuku omadused...

Nurmenukk aitab avada sinus armastuse energiat ja selle söömine/tee joomine aitab sinu hingesugulasele märku anda, et sa oled temaga kohtumiseks valmis. Kui sa tunned, et sa soovid enda ellu kutsuda hinge, kellega sul on hingeline kokkulepe tehtud armastuse osas, siis hakka kindlasti Nurmenuku teed jooma.

Nurmenukku kantakse kaasas, kui soovitakse armastuse energiat suurendada ja enda atraktiivsust võimendada. Too endale kimp Nurmenukke koju vaasi sisse, kui sa soovid enda koju armastust kutsuda. Nurmenuku kimbu edasi kinkimine sümboliseerib armastuse ja nooruslikkuse jagamist.

Nurmenuku teed juuakse erinevate armastuse ja selgeltnägemise avamise rituaalide käigus. Nurmenukk aitab sinu meeli avada, et sa saaksid soove teele saata ja end võimekamaks muuta. Selle tee joomine aitab rituaalile keskenduda ja rituaali tegemise ajal mediteerida. Kui rituaale tehakse, siis on üks olulisemaid punkte see, et sa suudaksid rituaali tegemise ajal keskenduda, et sinu soov saaks universumisse kohale jõuda. Nurmenuku tee joomine aitab sind, kui sul on probleeme keskendumisega.

MINU SOOVITUSED ON MINU VISIOONIDEST JA KOGEMUSTEST

Olen sündinud oskusega taimi kuulata, nende energiaid mõista ja mulle on antud oskus taimi ravitsemiseks kasutada. Ma ei ole arst ja minu ravitsemise artiklid on kirjutatud puhtalt minu visioonide ning kogemuste põhjal. Kui sa alustad taimedega enda keha tervendamist, siis ennekõike kuula, kas sinu keha suudab seda vastu võtta. Kui sul hakkab taimeteest paha, siis järelikult sinu keha ei võta seda taime vastu. Kui tunned end hästi, siis see taim sobib sulle!

Nurmenukke korja enda tarbeks ise, kuivata need ja pane need kinnisesse anumasse. Kasuta vähemalt iga kuu paar korda, et see saaks anda sinu stressile leevendust. Taimeteed joo lisanditeta ehk ilma suhkru ja meeta, et Nurmenukk saaks võimsalt enda tööd teha.