Feng Shui on kodu energiate täiustamise kunst ja selle järgi saab seada ka enda und paremaks. Feng Shui järgi peavad olema igas toas ja ilmakaares elemendid paigas vastavalt sellele, mis energiakanaliga on seal toas just tegu. Terve meie elamise energiad peavad olema pidevalt tasakaalus, puhastatud ja täiustatud. Selle tulemusel on sul enda kodus hea olla ja sinu elus on ka erinevat sorti küllus. Magamistoa energiad peavad olema paigas juba sellepärast, et sa suudaksid end hästi välja puhata ja ka selleks, et sa üldse suudaksid magama jääda. Uneprobleemid ei pea alati tulema sisemise stressi pärast, vaid need võivad vabalt ka tekkida halvast Feng Shui energiast. Kui sa kannatad unehäirete all või sul on kaootiline välja puhkamine, kord puhkad, kord mitte, siis tasub korra mõelda enda magamistoa energiate tervendamisele.

 

1. Enne magama minekut tee enda magamistuba korda!

Feng Shui järgi ei tohi kodus olla lohakil asju, mustust ja sassis tube. See on energia, mis blokeerib positiivsetel energiatel liikuda ja seega takistab ka teatud energiakanalite juures sul tasakaalu. Kui magamistuba on enne magama minekut sassis, siis see takistab sul ka uinuda. See võib olla üks paljudest teguritest, mis toob äreva une ja ei lase sul end välja puhata.

Iga õhtu enne magama minekut puhasta magamistuba üleliigsetest asjadest, pane riided kappidesse, pane kapi uksed kinni ja hea oleks ka see, kui päevasel ajal saaksid sealt üleliigse tolmu ära võtta.

Segamini olevad asjad blokeerivad energiate liikumist ja sa ei suuda end hästi tunda selles toas, kus Feng Shui energiad ei liigu. Sa alateadlikult oled sellises ruumis pinges.

2. Lase magamistuppa värsket õhku

Paar tundi enne magama minekut võiksid olla magamistoa aknad lahti, et värske õhk saaks tuppa pääseda. Värske õhk on sulle juba füüsiliselt kasulik, kuid sellele on ka emotsionaalne põhjus, miks see kasulik on. Värske õhk majas aitab energiatel liikuda, aidates need liikuma panna ja tervendada kogu Feng Shui energiakanaleid. Seega värske õhk peaks alati kodus olema.

3. Ametüst geood teine teisele poole voodit

Ametüst geood 
on Feng Shui koduteraapiates väga kõrgel positsioonil olnud aegade algusest peale. Ametüst geoodi kasutatakse magamistoa energiate tervendamisel. Ametüst geood puhastab stressi, ärevust põhjustava, närvilisust tekitava ja rahutut und soodustava energia ära. Ametüst filtreerib negatiivseid energiaid ja muudab neid positiivseks. Ametüst geood on eriliselt kasulik neile, kellel ei ole alati aega tuba korda teha ja kellel on väga kiire elutempo.

Ametüst geoodi on juba Vanast Egiptusest saati kasutatud unehäirete, kehva unekvaliteedi ja uinumisprobleemide tervendamiseks.

Aseta Ametüst geood teine teisele poole voodit, et Ametüst looks voodi kohale kaitseva energiavälja. See sama energiaväli muudab une paremaks ja kvaliteetsemaks.

 

4. Hämar valgus sinu magamistoas

Vahetult enne magama minekut ei tohiks suurt lae tuld põlema panna, vaid kasutada õhtust hämarat lauavalgustit või spetsiaalset öö valgustit. Kui sa lased enda magamistoas erksal valgusel olla enne magama minekut, siis sa ärritad sellega magamistoa Feng Shui energiaid. Sellega sa tõstad ärevuse esile, mis ei lase sul hiljem uinuda. Kui sinu magamistoas ei ole hämara valgusega lampi, siis võiksid mõelda selle soetamise peale.

5. Elektroonikast hoia eemale

Magamistoas võiks olla võimalikult vähe elektroonilisi seadmeid. Kõik elektroonilised seadmed kiirgavad endast välja energiaid, mis rikuvad kodu Feng Shui tasakaalu. Ära kasuta enne magama jäämist elektroonikat, hoia telefon voodist eemal, ära too arvutit voodisse ja kindlasti ei tohiks olla magamistoas ka telekat. Kes elektroonilisi seadmeid enda magamistuppa toob, see ise rikub enda une kvaliteeti. Pikapeale see toob ka halba suhteõnne, stressi, tujude kõikumisi ja väga palju teisi probleeme.

Näiteks kui sul on elektroonika seadmed magamistoas ja sul ei ole mitte kuidagi võimalik neid sealt ära viia, siis saad kristallidega kaitsta nende halva energia eest enda magamistoa energiat.

Must Turmaliin, Ahhaat ja Šungiit on need kristallid, mida võiksid kasutada just magamistoas elektromagnetvõngete takistamiseks. Aseta need kristallid teleka kõrvale või Šungiidi püramiid voodi kõrvale, kus sa enda telefoni hoiad. Need kristallid blokeerivad halva energia kandumist sinu magamistoa energiavälja. Aidates lahendada ära ka unehäirete probleemi, mis on elektroonikast tekkinud.

Lisaks sellele tuleb hoida magamistoas oleva suurema elektroonilise seadme kõrval Havisaba taime. Seda soovitan ma hoida teleka või arvuti kõrval. Selle sama Havisaba mulla peale võid lisada ka need kolm kristalli.

6. Magamistuba võiks olla pastelsetes või rahulikes toonides

Magamistoa Feng Shui järgi ei tohiks olla seal toas väga erksaid toone. Soovitan jääda valge, halli, beeži, pruuni või erinevat värvi pastellsete toonide juurde. Need on toonid, mis aitavad rahulikku energiat tuua magamistuppa, kus rahu on kõige enam vaja. Magamistoas ei tohiks kindlasti olla punast ja musta.

7. Lavendli küünalviiruk või õli

Põleta paar tundi enne magama minekut enda magamistoas Lavendli küünalt, õli või viirukit. Lavendel on und soodustava toimega ja puhastab väga hästi ära magamistoas olevad halvad energiad, mis ei lase sul uinuda. Lavendel on oma omaduste poolest nagu uinuti. Taim, mis rahustab ärritunud energiat ja Feng Shui magamistoa energia puhastamises on see väga olulisel kohal.

Lavendli küünal, viiruk või õli võiksid vähemalt kodus olemas olla. Seda juba sellepärast, et kui und ei tule, siis saab neid une kutsumiseks kasutada.

 

8. Voodi ei tohi olla samas seinas, kus on uks

Voodi ei tohiks mitte kunagi olla sama seina vastus, kus on magamistoa uks. Uks on energia kanal, mille kaudu tulevad energiad sisse ja lähevad välja. Ukse ümber on alati veidi ärritunud energiat ja kui voodi on selles samas seinas, siis see sama energia kandub sinu voodi kohale. See võib olla ka põhjus, miks sa enda voodis magada ei saa või end hästi ei tunne.

9. Voodi ei tohiks olla ka sama seina vastus, kus on WC

Wc Feng Shui energia tasakaalustamine on üks raskemaid ja enamus kodudes on selles ruumis negatiivne energia. Kui sa hoiad enda voodit sama seina vastus, kus teisel pool on wc, siis see energia kandub väga kiirelt sinu voodi kohale. See takistab sul rahulikult magada. Wc on väga suures ülekülluses vee element, mis toob sulle rahutu une.

10. Hoia voodialune puhtana. Ära hoia seal peale kristallide, rituaalide ja maagiate mitte midagi

Voodialune peab olema puhas ja asjadest vaba. Sinna ei tohiks hoiule panna mitte midagi üleliigset. Voodi all võivad olla kristallid, rituaalid ja maagiad. See on ideaalne koht just nende jaoks. Ülejäänud tarbeesemed ja lihtsalt seisma jäänud asjad blokeerivad sinu head enesetunnet. Ülekuhjatud seisma jäänud asjadega voodialune võib vähendada ka libiidot, viljakust ja taandada armastuse õnne. Seega voodialune puhtaks ja kristallid sinna alla.

Lisaks veel mõned mõtted, mis on magamistoa Feng Shui jaoks olulised

Kui sa soetad endale kodu või hakkad ise seda endale ehitama, siis tee magamistuba maja selle poole peale, kus tänavat ei ole. Mida kaugemal on magamistuba tänavast või inimeste poolt läbikäidavast kohast, seda parema kvaliteediga on ka sinu uni.

Magamistuba ei tohiks olla mitte kunagi garaaži peale ehitatud ja sellel on olemas ka väga suur põhjus. Garaažis hoitakse väga palju asju ja eriti metallist asju lisaks autole. Metalli energia ei lase sul magama jääda ja kui garaaž on ka täis väga paljusid seisvaid asju, siis magamistoa energiad hakkavad pidevalt tasakaalust väljas olema.

Lisaks kõigele sellele on võimalik veel väga paljude erinevate viisidega kodu Feng Shui energiaid enda magamistoas parandada ja tervendada.