Maod on äärmiselt targad, head teiste inimeste või loomade tundjad, maod tunnevad väga hästi ohtu, kirglikud ja liiderlike omadustega. Maod armastavad elada üldiselt teistega koos, aga neil on väga palju oma aega vaja, et end spirituaalselt koguda. Madudel toimub pidev analüüsimine ja uute asjade välja mõtlemine. Inimesed, keda köidavad Maod, need kas on ise Indiaani horoskoobi järgi sündinud Mao märgi all ja kelle spirituaalne loom on Madu või inimesed, kelle elutee on tugevalt seotud perekonna juhtimise ja tervendamisega.
Madu sümboliseerib ennekõike salakavalust, mida ta ka enda elus oskab väga hästi ära kasutada. Maod teavad täpselt mida tuleb teha, kui nad soovivad midagi saavutada. Madu on loomupäraselt tugeva natuuriga ja oskab end ideaalselt kaitsta. Kui Madu on väike, siis teised märgid ei saa neid iseseisvaks õpetada, kuigi nad pidevalt soovivad, et seda tehakse. Küll aga tõeliseks põhjuseks on see, et nad soovivad heakskiitu ja tunnustust. Kui Madu saab nooruses palju tunnustust, kasvab temast täiesti võitmatu hing ja patrioot oma perekonnale. Madude motoks on see, et kui sina käitud minuga hästi, siis olen sulle lojaalne, kui mitte, siis kaob Mao tolerantsus.  Kõige paremini oskavad Madudega ümber käia Hundi märk, kes on omakorda hea vaistuga ja tunnetab, milliseid teemasid ei tohiks Maoga esile võtta. Madu ja Hunt ei sobi kokku partnerina, vaid pigem sõpradena või pereliikmetena.

- Salakavalus, meditsiin, tarkus, oskus probleeme lahendada nii, et keegi sellest teada ei saaks, intuitsioon, hea ohu taju, õigel ajal õiges kohas olemine.

Madusid on kasutatud aegade algusest peale erinevate templite sümboolikateks, olgu siis nad templite väravate ees või pühapaikade ruumides. Miks see nii on? Mao sümboolika kaitse kurjuse eest, teiste religioonide või uskumuste eest kaitsmiseks, mis võivad nende endi uskumusi purustada. Mao sümboolika on nii jõuline, et see ei jäta tegelikult mitte kunagi külmaks. See ei jäta külmaks, kuna Madu sümboliseerib ka elutarkust, jõulisust, oskust olla tugev ja see muudab nõrgema hinge alandlikumaks. Kui sina tunned aukartust nende üle või sind lausa hirmutavad need, siis on tegelikult selleks kaks põhjust. Üks põhjus, mis on tüüpiline, on see, et eelmises elus võisid sa läbi Mao surra, sealt tuleb ka hirm nende vastu. Iidsetel aegadel lükati inimesi Madude kambrisse, kui taheti nendest lahti saada ja sina võisid ka niiviisi minna. Teiseks põhjuseks, miks Madu võid karta, on see, et sinu enda Aura ei ole piisavalt tugev, et sa suudaksid kõigega toime tulla, mis teele antakse. See viitab sellele, et sa võiksid enda enesekindlusega tegeleda või õppida end kriitika eest kaitsma.

KODUS MAO SÜMBOLI HOIDMINE See on kasulik, kui tegeletakse spirituaalse teekonnaga ehk ravitsemisega, selgeltnägemisega, intuitsiooni arendamisega või taime kasvatamise ja sellest alternatiivse meditsiini valmistamisel. Selleks hoitakse Madu altaril, seebiköögis, ennustus laual või oma alternatiiv meditsiini riiulil. Madu kaitseb sinu enda või teise inimese loodud nõidust, tervendamise vahendeid ja teadmisi. Madu toob kaitset halbade hingede eest, kui sa tegutsed spirituaalsete asjadega. Aitab kaitsta sinu enda energia kadumist ning toob iidseid tarkusi.

Madude sümboolikaga valmistatakse jalutuskeppe, raamatu kaani, puidust kujusid, vaase ja teisi elemente, et kaitsta kodu mustade hingede eest või selle sümboolika kaasas kandjat. Mao sümboolikaga ehted kaitsevad teiste inimeste salakavalate plaanide teostamise eest.

KUI MADU TULEB KODUHOOVI Kui te leiate enda koduhoovilt Mao, siis ta toob sinna perekonda head tervist ja kaitset, aga sellisel juhul peate tal ise laskma ära minna. Mao eemale peletamine või isegi tapmine toob ebaõnne, kaitse kadumist ja halba tervist tervele perekonnale. Mao tapmine annab Aurasse tugeva nõrkuse, mis võib sinna aastateks kinni jääda.

INDIAANI SODIAAK EHK SÜNNIPÄRASELT KAASA ANTUD SPIRITUAALNE LOOM
MADU - OKTOOBER 23 - NOVEMBER 22


Kõik, kes on sündinud selles ajavahemikus, kannavad endaga kaasas Indiaani loomamärki "Madu" ja on sellest mõjutatud. Meie peame seda perioodi Skorpioni sodiaagiks, aga ma soovitan kõigil lähtuda nii meile tuntud tähemärkidest, kui ka Indiaani omadest, kuna nende kahe märgi kokku panemisest on sinul endal lihtsam, kas siis iseennast või oma lähedast ära tunda.

- Sellel perioodil sündinute spirituaalseks kaitse kristalliks on AMETÜST, mis kaitseb nende iidseid teadmisi ja sensitiivsust.
- Spirituaalseks kasvamiseks ning kaitse värvideks on violetsed, helelillad või tumelilla (näiteks riiete kandmine).
- Kaasa antud iseloomu omadused : Madudel on antud oskus olla salapärane, müstiline, neid painavad erinevad spirituaalsed teemad, millele nad soovivad pidevalt lahendusi leida. Maod on loomupoolest targad ja nad oskavad erinevates olukordades leida ülimalt kiirelt endale sobiva väljapääsu. Madudel on hea vaist tervise suhtes ja seega ei tohi Madu enda spirituaalsust kaotada, mis kaotab ka nende sisetunde tervise suhtes. Madu on hea kavaluse paljastaja, kuna ta ise on kaval, siis näeb selle koheselt ka teistes ära, seega nendega mängimiseks peab olema teine pool väga tugev, kui seda üldse on võimalik teha.
- Kui Maod ei leia selles elus endale õiget kaaslast, siis muutuvad nad agressiivseks ja ebasõbralikuks või hakkavad teistes vigu leidma. Kuna Maod on ülimalt intiimsed, kirglikud ja romantilised, siis oma tõelisele kaaslasele näidatakse seda ka välja. Kui Madu leiab endale selle "õige", siis on tema elu tasakaalus. Madude elu eesmärk on saavutada armastuses tasakaal, mis võib olla ka nende kõige suurem probleem. Maod sobivad kokku hingedega, kes on loomupoolest vaoshoitumad ja tasakaalukamad.
- Madude spirituaalse looma all sündinud peaksid vältima teiste kritiseerimist, hindamist ja takistamist. See on Madude negatiivne pool ja kui nad võitlevad selle iseloomu omadusega, siis nendele antakse armastust. Madude halb saatus suhete osas võib olla kõik selle iseloomu omaduse domineerimise põhjuseks. Madusi muudab lahkemaks ja tolerantsemaks Rodokrosiidi kristall.
- Maod peavad selles elus arendama iseenda võimet ravitseda teisi, iseennast, perekonda ja olla nendele kui taganttõukavaks jõuks. Madudel on kõik antud selleks, et ära tunda inimeste füüsilisi probleeme ja kui seda arendatakse, siis nad saavad järgmises elus endale veelgi suuremad ülesanded.
- Kõige kirglikum, romantilisem, sügavamate tunnete ja emotsioonidega hinge märk Indiaani horoskoobi järgi.
- Madude eesmärgiks on luua ja arendada oma andeid, teha enda andega tööd.
- Maod sobivad kõige paremini suhtesse indiaani horoskoobi järgi Kopraga ehk Jääraga.
- Madude taimeks on Lavendel, mis aitab neil enda sees rahu ja stabiilsust leida.
EDASIVIIJA JA PEALIK - Madudele omane anne on olla juht, neil on naturaalne oskus olla pealik ja võtta vastutus endale. Kui Madu kaotab perekonnas ära pealiku positisiooni, siis ta muutub haigeks. Kui Maole antakse aga see võim, siis saab ta enda ülesannet täita. See on ka põhjus, miks Madu otsib suhtest väljapääsu, kui teda hakatakse piirama samuti domineeriva partneri poolt.

KUI VIIMASEL AJAL ON SIND MAO SÜMBOOLIKA LUMMANUD - INGLITE SÕNUM SINULE
Kui sa ei ole olnud suur Madude sümboolika austaja ja need loomad ei ole ennem sulle midagi tähendanud ning nüüd oled eluetapis, kus sind nad lummavad, siis sellel on oma sõnum sulle.
- Sulle antakse märku sellest, et sa oled enda elus ühes etapis, kus sa hakkad muutuma spirituaalsemaks, intuitiivsemaks ja sinu elutee / eluülesanne on ülesse leitud ning sa hakkad seda tasapisi täitma. Madude lummus ei ole kohe üldse tavaline asi aga ka seepärast, et paljud inimesed ei tea ega oska ära tunda enda elu suuremat tähendust ja ülesannet. Seega, kui Maod on sind Lummama hakanud, siis tead, et oled õigele rajale astunud.

UNENÄOS MADUDE NÄGEMINE JA SELLE TÄHENDUS
Maod ilmnevad unenägudesse vaid siis, kui tõesti on vaja sulle midagi ette hoiatada. Madude nägemine üldiselt on väga negatiivse sümboolikaga ja see hoiatab ette sinu tänast elu ning lähitulevikku. Seega ole ettevaatlik ja võta madude nägemist suure hoiatusega.

MAO NAHA NÄGEMINE Sümboliseerib mõnest raskemast olukorrast välja tulekut. Kaitse haiguse eest või haiguse paranemine.
MADU ROOMAB SINULE JÄRGI Unenägu, kus üritatakse sulle mõista anda, et sa ise jooksed enda probleemide eest ära ja hoiatatakse, et kui sa täna tegutsema ei hakka, siis sellest samast asjast võib välja tulla veelgi suurem probleem.
MADUDE RÜNNAK Kui unes maod ründavad sind või kedagi teist, siis see viitab sellele, et tänases elus on keegi, kes teeb teiste suhtes ülekohut ja sina oled see, kes peab sellele vastu hakkama.
KARJA MADUDE NÄGEMINE Kui sa näed pealt suurt hulka madusid või nemad vaatavad sind, siis see annab sulle hoiatuse lähedaste eest, kes ei ole sinuga ausad. Tavaliselt on need naised - "sõbrannad", kes tegelikult seda ei ole. Inimesed, keda sa ei saa usaldada ja sind hoiatatakse liigse avameelsuse eest. Sellisel hetkel ole pealtkuulaja rollis, mitte kõneleja oma seltskonnas.
MAO LÄHEDAL TUNDMINE, AGA SA EI NÄE TEDA Kui sa tead, et madu on kuskil lähedal, aga sa ei näe teda või see madu on ilma peata, siis viitab see lähenevale ohule. Üldiselt võib olla see märk, et sinu tänaseid ettevõtmisi võib keegi takistada, kellel on selleks kiuslik põhjus.
MADU SINU KODUS VÕI KODUHOOVIS Valelik ja salakaval inimene on saabunud sinu ellu. Võimalik, et keegi ka minevikust on või hakkab välja ilmuma, kellel ei ole kõige paremad kavatsused.
MADU ON KELLEGI TEISE JUURES JA SINA NÄED SEDA PEALT Märk sellest, et sind kaitseb keegi kolmas isik tänaste probleemide eest. Võib tulla abikäsi viimasel minutil.

MADU SINU KÜLJES JA SUL ON HEA OLLA Sümboliseerib halbadest aegadest välja tulek. Üldiselt viitab paremale tervisele.
MAO JA TULE NÄGEMINE Viljakas periood on ees, üldiselt võib tulla nende unne, kes soovivad last saada või annab ettekuulutuse lapse tuleku kohta.


MADUDE SÜMBOOLIKA UNENÄOPÜÜDJA PEAL Maod kaitsevad sind salakavalate inimeste ees, needuste ees, mustade maagide ja kahjustava nõiduse eest. Madu aitab hoiatavaid unenägusi tuua, kui sul tõesti on vaja millegi kohta teada saada.