Maagiates kasutatakse lisaks kristallidele ka taimi nendes olevate essentside nõidusliku toime pärast. 

Paljud on minu käest küsinud: "Kas maagiate tegemine on meile kuidagi ohtlik?" Mina ütlen selle peale: "Kui teed seda õigesti, mõeldes heale, ja sa teed seda enda või perekonna huvides, siis see ei ole kindlasti ohtlik".
 
Ravimtaimed, koos teiste loodusandidega, ja kristallid, olid enne meie ühiskonna suurt teaduslikku ja tehnoloogia arengut ainukesed ravimid, mida kasutati nii füüsilise kui ka vaimse keha tervendajateks. 

Pidage meeles, et looduse poolt antu ei ole meie kõrvale loodud põhjuseta ja ainult ilu pärast. Maa on loonud igale probleemine lahenduse, kas siis taime või kristalli näol.
 
Selgeltnägemist soosib Kaneeli põletamine viirukina või selle hoidmine tuleleegi kõrval. Kaneeli võimsad omadused avanevad koos Labradoriidi, Sodaliidi, Suitskvartsi ja Seleniidiga.
 

Kaneel on tuntud kui tingimusteta armastuse taim

- Kaneeli riputamine välisukse kohale tõmbab ligi õiget armastust.

- Kombineerides puidust aluse peale Roosat Kvartsi ja Rodokrosiiti koos Kaneeliga, toob see suhtesse tasakaalu, teineteisemõistmist, armastust ning truudust.

- Kaneel purustati ja selle tükke kanti endaga kaasas seitse päeva, et tõmmata ligi õiget armastust. Seejärel maeti need tükid enda elamispaika (tänapäeval siis koduhoovi), kuna usuti, et maajumalanna Gaia kuuleb kurba südant ja eemaldab kõik armuasjadega seotud takistused.

Kaneel kui intelligentsi avaja

Kaneeli töölaual hoides avab see loogilise mõtlemise ja kiire reageerimise. Samatoimelised kristallid on Roheline Fluoriit ja Mäekristall, mida võib koos Kaneeliga kasutada.

RAHAMAAGIA KOOS KANEELIGA

- Kaneeliga kombineeritakse Nelki, Kardemoni ja kuivatatud Ingveri tükke. Need asetatakse savinõusse koos Mariami Jaspise, Sammalahhaadi, Tsitriini, kolme Karneooli ja kolme Tiigrisilmaga.

- Nende juurde lisatakse võimalikult palju münte. Seejärel kirjutatakse paberile soov, mille jaoks on raha vaja ja tõmmatakse see paber rohelise paelaga rulli.

- Seejärel hoitakse seda rahaanumat kodu küllusenurgas, mis asub välisuksest kõige kaugemas vasakus nurgas kuni täiskuu saabumiseni. Täiskuu moodustamise õhtul maetakse see anum aeda.

- Rahamaagiaanumat võib välja kaevata alles siis, kui soov on täide läinud.