Hiina astroloogia järgi juhib igat aastat üks konkreetne märk ehk loom ja selle looma iseloom kandub üle sellele inimesele, kes siis parasjagu sellel aastal on sündinud. Hiina astroloogilist kalendrit on järgitud mitmeid tuhandeid aastaid ja see peab vägagi paika. Aasta, millal sa sündinud oled, see mõjutab sinu iseloomu, aga loomulikult mõjuvad ka teised tegurid ehk millal sa sündinud oled kuupäevaliselt. Seega, kui sa hakkad lugema Tiigri kohta ja sa oled Tiiger, siis sellest enamus peaks sinu hingeeluga klappima.

Hiina astroloogia tuleneb Kuu tsüklite järgi ja see kestab 12 aastat. Seetõttu on Hiina astroloogias ka nii palju erinevaid loomi. Iga 12 aasta pärast hakkab tsükkel otsast peale.

Igat erinevat aastat juhib ka oma element, neid elemente on 5 erinevat, nendeks on metall, vesi, puu, tuli ja maa. Element, mille aastal sa täpselt sündinud oled, see mõjutab omakorda sinu iseloomu.

TIIGER, ELEMENDID JA ÕNNE TOOVAD KRISTALLID

Erinevad elemendid muudavad Tiigri erilisemaks ja see on väga oluline, kuna sellisel juhul ei muutu ühiskond üksluiseks. Elemendid ja erinevad looma sodiaagid annavad rahvale värvi, isiksust ning erinevaid külgi.

MAA  - 1938 31. jaanuar - 1939, 18. veebraur
KALKOPÜRIIT

METALL - 1950
17. veebruar - 1951, 5. jaanuar
KULLISILM

VESI - 1962
5. jaanuar - 1963, 24. jaanuar
SININE TOPAAS

PUU - 1974
23. jaanuar - 1975, 10. veebruar
RUBIIN-FUKSIIT

TULI - 1986
9. veebruar - 1987, 28. jaanuar
TIIGRISILM

MAA - 1998
28. jaanuar - 1999, 15. veebruar
LEPIDOLIIT

METALL - 2010
14. veebruar - 2011, 2. jaanuar
PÜRIIT

VESI - 2022
2. jaanuar - 2023, 21. jaanuar
HÜPERSTEEN

PUU - 2034
19. veebruar - 2035, 7. veebruar
GIRASOL

Need kristallid on täpselt sellel aastal sündinud Tiigrile õnne või kaitset toovad, mis aasta järgi see kristall on kirja pandud.

Kõikide Tiigri aastal sündinutele ühiseks õnne, armastuse ja kaitse kristalliks on SAFIIR. See on kristall, mis võiks igal Tiigril enda lähedal või kodus olla. See on tema õnne talismaniks, lisaks aastakäigu kristallile.


TIIGER JA TEMA ISELOOMUSTUS

Tiigrikesed, Tiigrikesed on ühed huvitavad tegelased, kes on saadetud kõikide teiste märkide keskele elama. Selles suhtes huvitavad, et nad teevad teiste inimeste elud huvitavaks. Mida nad huvitavat teevad? Nad on seltskondlikud, suhtlejad inimesed ja mida neile kõige enam meeldib teha - kui esineda mitte, siis meeldib neile lihtsalt teistele inimestele meeldida. See tuleb nii loomulikult, et nad ise ei pane seda tähelegi ja kui päris aus olla, siis ega nad ei pea palju pingutama ka selleks, et kellelegi teisele meeldida. Nad õhkavad karismaatilisust ja nad on üldiselt positiivse loomusega. Loomulikult siinkohal ma pean selle ära mainima, et loeb ka see, millise tähemärgi all on siis see Tiiger ka sündinud. Kui on sündinud näiteks Tiiger Lõvi, siis see inimene on täielik inimeste magnet, kui on sündinud Tiiger Kaksikud, siis see inimene on teiste inimeste mitte alandlik, vaid positsioonikas abistaja ehk inimeste kuulaja või hoopis Tiiger Kaalud, kes on alati olemas, kui abi on vaja. No ütleme nii, et Tiigrid astuvad teiste inimeste sekka nii, et nad teevad ennast seltskonna liikme, mitte ei seisa seltskonna kõrval ja siis sealt kuulavad juttu pealt.

Tiiger on kolmas märk Hiina astroloogilises kalendris ja mis peale seltskondlikuse siis neid veel iseloomustab... Iseloomustab näiteks vastupidavus ja tugev isiksus. Kui Tiiger on sündinud vähe nõrgema või leebema tähemärgi all, siis Tiigri astroloogiline märk toetab seda isiksust. Näiteks, kui Tiiger on kas Kalad või Kaalud, siis Tiigri märk annab sellele tähemärgile julgust ning pealehakkamist juurde. Sealjuures aga Tiiger Jäär, Kaljukits, Ambur või Lõvi saavad Tiigri käest meeletult palju jõudu ning tugevust juurde. Kuigi need märgid on niigi tugevad ja oskavad enda eest seista, siis Tiiger lisab ekstra vürtsi veel juurde ja nendest märkidest saavad tugeva kaitsekilbiga märgid.

Samas nende enda tugevus, jõulisus ja aktiivsus võib kohati nende jaoks liialt negatiivselt mõjuda. Vahest on nii, et Tiiger unustab ennast kaitsvale positsioonile ära ja ei oska kuidagi sellelt redelilt alla tulla. Kaitstes ennast ka siis, kui tegelikult selleks vajadust ei ole. Üldiselt on Tiigri tähemärgi all sündinud valjema häälega, kui teised, eriti mehed. Tiigrid on aktiivse eluviisiga ja kui nad peavad paigal seisma või tegema midagi, mis vajab pidevat istumist, siis otsivad nad närviliselt endale lisa koormust juurde. Tiiger vajab liikumist ja nad armastavad aktiivseid tegevusi.

Tiigrid on üldiselt äkilise loomuga ja nende käitumine võib ühes olukorras olla väga stabiilne, küll aga teisel hetkel nad põrutavad juba uue tuule poole. Tiigril tuleb mõte ja kohe tuleb selle poole enda sammud seadma. Loomulikult see mõte peab ta enda peast tulema, mitte, et keegi seab talle mingisuguse ülesande ette. Üldiselt Tiigrid ei armasta ülesandeid, mis tulevad kellegi teise poolt. Ikka ise tuleb asju teha ja ise tuleb otsustada, see on põhiline Tiigri jaoks.

Nii, aga mida siis Tiigrid veel armastavad? Nad armastavad väljakutseid, eriti väljakutsed, mis on seotud kodu, perekonnaga või armastatuga. Väljakutsed näiteks teha kodu korda, teha remonti, teha kõike kiirelt, saada head tulemust, parandada kiirelt mõni probleem, mis on kellelgi lähedasel, et sealt head kiitust saada. Nad armastavad kiitust, aga nad ei tunnista seda, ei nad ei tunnista seda. Kui näiteks Koera aastal sündinud on see, kes ei looda kunagi kiitust saada, aga sisimas ootab seda, siis Tiiger on see, kes on arvestanud, et temaga peab rahul olema. Tiiger teab enda väärtust, teab tegelikult väga hästi, kes ta on ja need, kes sellel aastal sündinud on, need inimesed omavad üldiselt kõrgemat ego taset. Üldiselt on ikka nii, et see ego on positiivne ehk nad armastavad iseennast ja nad on endaga rahul. Loomulikult, kui on tegemist Tiiger Vähi või Kaaludega, siis see enesekriitika on kõrgem, kui teistel Tiigritel, aga siiski nad armastavad ennast. Minu meelest on väga oluline see, et inimene armastab ennast ja eks Tiigrid õpetavad teistele märkidele seda, et siin maailmas on tähtis sina ise ja sinu perekond. Perekond on nende jaoks au sees ja samas... loomulikult ka nemad ise!

Tiigrile on iseloomulikuks teistele inimestele tunduda tasakaalukas ja rahulik. Ära lase ennast sellest petta, Tiigrid kannavad endaga mitut külge kaasas. Rahu enne tormi, kui vaja, hakkab möirgama, kui vaja on rahulik. Tiiger on perekonna kaitsja ja kui sa elad Tiigriga koos, siis võid kergendusega enda elu juba võtta. Kui vaja tõttab Tiiger appi ja teeb asjad korda. Eriti hea on Tiiger läbirääkimistel, kuigi nad võivad agressiivseks minna ja liialt jõuliseks, kuid nad ei lõpeta ennem, kui on enda tahtmise saanud. Seega vahet isegi ei ole, kas Tiigril on õigus või mitte, temal on ikkagi õigus ja jutul lõpp.

Kui sa soovid Tiigriga läbi saada, siis on ülioluline see, et sa mitte kunagi... mitte kunagi ei riivaks tema au. See tähendab seda, et sa ei tohi mitte kunagi talle öelda midagi, mis alandaks teda või muudaks teda nõrgaks. Tiigrid võivad andestada, aga nad ei unusta mitte kunagi alandust. Ja kui sa kord oled teda alandanud, siis sa ei kuulu enam sinna südamesse, kus sa kord võisid kuuluda. Sind lihtsalt kirjutatakse saatusest välja ning Tiiger jalutab edasi teistesse seltskondadesse sirge seljaga. Tiigril on ülioluline, et inimesed, kes tema kõrval on, austaksid teda. Kui on austus, siis on Tiigri poolt garanteeritud sinu kaitsmine ja armastamine.

Ema või isana on Tiiger samuti ülikaitsval positsioonil ja kui sa peaksid tema kallikesele midagi tegema, siis näidatakse küüsi niiviisi, et valus hakkab. Tiiger ei suuda unustada seda, mis kallile inimesele on tehtud ja ta ka enam ei usalda seda inimest, kes on reetnud. Tiiger on emana ja isana kontrolliv ning eriti emadega on nii, et ta suudab olla üksinda nii ema, kui ka isa eest lapsele. Tiiger suudab üksinda kasvatada lapsi ja ta suudab nende eest seista. Tiigrist vanemad võivad tihtipeale olla ka sellised, kes ei usu enda lapse vigadesse. Laps on kallis, ta on armas ja ta ei tee kellelegi liiga. No kui aus olla, siis ühest küljest on ju see väga hea, aga loomulikult siis, kui lapsele on õpetatud õigeid väärtushinnanguid ning armastama siin maailmas.

Tiigrid on enda lähedaste suhtes väga lahked, isegi väga, väga lahked ja abivalmid. Teiste suhtes nad seda kindlasti ei ole, Tiiger ei näe põhjust enda territooriumist kaugemale kätt ulatada. Kui oled sees, siis oled sees ja kui oled väljas, siis oled väljas. Tiiger on lahke oma inimestega, aga samas neil käivad sellised tuurid peal, et ühel heal päeval on ta isekas ning enesekeskne, vööraste inimestega veel eriti. Teisel päeval aga vana lahke ja üliarmastav. Täpselt sealt, kus tuul tuleb!

Tiigri lähedastele üks väga hea soovitus, kui sa soovid, et Tiiger oleks kogu oma võludega sinu kõrval, siis austa teda, kiida teda ja armasta teda. Ülejäänud teeb tema sinu eest juba ära.

Kui me räägime töö tegemisest, siis Tiigrid on töö inimesed ja vahel nad kalduvad ennast üle töötama. Eriti, kui me räägime mees Tiigritest, siis nendel on eriti selline kalduvus olemas. Kui Tiiger on leidnud endale töö, mida ta armastab, siis ta jääbki sellesse kinni, pidevalt on töö mõtted ja pidevalt on soov edasi areneda. Ühelt poolt on see hea omadus ja nad ei ole sugugi laisad, aga samas nad võivad unustada enda tervise unarusse. Unustades süüa, juua, liikuda, magada ja kõike muud teha, mis on ühele inimesele vajalik. Tiiger, nii naine, kui mees, soovib teha tööd, kus tal oleks võimalik edasi kõrgemale areneda. Tiigril on vaja väljakutset, et ennast töölainel hoida. Tiigritel on üks huvitav iseloomu omadus veel, milleks on oskus raha armastada nii, et see raha nende pähe kinni ei jääks. Nad oskavad materiaalsed olla nii, et nad ei lase ahnusel tekkida nii, et see neid haigeks teeks. Tavaliselt raha ahnus tekitab haiguseid ja blokeerib külluse kanalit, Tiigrite mõtteviis on teistsugune ning nad tavaliselt ei pane enda külluse kanalit ise oma mõtetega kinni. Kui külluse kanal on inimesel avatud, siis sellel inimesel on elus palju tööd.

Tiigrid on kiired õppijad ja nendel on lihtne ühest elupositsioonilt teisele üle minna. Neil on lihtne uude seltskonda sulanduda ja ennast mugavalt tunda. Nad on nagu kameeleonid, kes kiirelt võtavad endale keskkonna värvuse.

Tiigrid on loomu poolest ambitsioonikad ja iseseisvad, kui keegi hakkab nende iseseisvust piirama, siis Tiiger põgeneb selle inimese juurest.

Kui rääkida veel Tiigritest, siis neil on oskus kirglikult armastada ja kui nad ise ei näita seda välja, siis neil on vaja seda, et nende partner seda neile välja näitab. Tiiger teab, et armastatakse tegudega, mitte ainult emotsioonidega.

Tiigritel on huvitav komme enda eest seista ja enda au kaitsta. Näiteks, kui keegi salvab teda, siis Tiiger ütleb paar lauset ja astub eemale. Ta astub nii eemale, et tema oleks nagu see, kes oleks salvanud. Väga huvitav on seda kõrvalt vaadata, kuidas Tiigrid enda eest seisavad. Aga see töötab!

Tiigritele on õnne toovaks kodu, kus on palju pruuni ja kuldset tooni. Nende energia vajab sellist tooni ja nendele sobib ka väärismetalli kulla kandmine.

VESI TIIGER

Vee aastal sündinud Tiiger on kõige tundlikum ja leebem kõikidest teistest Tiigritest. Sellel Tiigril on oskus olla kõikide teiste parim sõber, sellel Tiigril on oskus ennast teise inimese positsiooni mõelda. Vesi Tiiger on hea inimeste tundja ja ta tunneb hea ning halva inimese lihtsalt ära.

Vesi Tiigril on kõige vähem egoisimi ehk temaga on kõige lihtsam teistel tähemärkidel toime tulla. Vesi Tiiger võib enda viga tunnistada, kui samas teised Tiigrid ei suuda seda vähemalt teiste silmade all teha.

TULI TIIGER

Tule Tiiger on teiste Tiigrite seas kõige positiivsem ja optimistlikum. Kui Tule Tiiger on sinu juures, siis sa tunned ennast hästi tema energia pärast. Lihtsalt on tore, kui ta olemas on ja on hea, kui ta seltskonnas istub. Tule märgi all sündinud Tiiger on osav jutuajaja, teda märkab igaüks ja tema juttu ka kuulatakse. Tule märgi all sündinud Tiiger oskab teisi inimesi veenda ja kui ta midagi usub, siis see tundub teiste jaoks nii loogiline kuidagi... isegi, kui see asi ei ole päris õige!

Tuli Tiigrid on teistest Tiigritest materiaalsemas mõttes edukamad ja neil on kõige enam seda töö oskust ning töö tegemise vajadust kaasa antud.

METALL TIIGER

Metalli aastal sündinud Tiigrid on jäärapäised ja kui nad on endale mõne eesmärgi võtnud, siis mitte keegi ei saa neid teelt eemale tõugata ennem, kui see eesmärk on täidetud. Nendel on alati mingisugune kinnisidee, olgu selleks kellegi armastuse võitmine või enda spordi tulemusi teiste omadest mitmeid kordi paremaks muuta ning ennast esikohale seada.

Metalli aastal sündinud Tiiger peab olema kodus tähelepanu keskpunktis ja nende üheks nõrgimaks omaduseks on see, et nad teevad inimeste kohta liialt kiirelt ning rutakalt järeldusi. Vahel nad tõukavad enda elust kedagi välja, kes vääriks teist võimalust.

PUU TIIGER

Puu Tiiger on see, kes töötab kõige tasakaalukamalt ja kelle ambitsioonid ei ole nii võimsad, kui teistel Tiigritel. Samas on Puu Tiiger just see, kes kõige enam perekonnale enda aega pühendab. Puu Tiiger teeks hea meelega pigem kodus tööd ja kodu jaoks kõike, kui seda, et läheks lihtsalt kuskile kontorisse istuma.

Puu Tiiger on see, kellel on oskus teisi inimesi ära kuulata, iseasi, kas ta nõu oskab anda, aga ta oskab olla see, kes on alati olemas. Teised märgid ammutavad Puu Tiigri energiat ja teised armastavad tema olemasolu.

MAA TIIGER

Maa Tiigritel on teiste Tiigritega võrreldes kõige enam antud kannatlikkust, stabiilsust ja keskendumisoskust. Maa Tiiger on see, kes võib endale ette võtta ülesande ja selle lõpuni läbi teha nii, et ta ei tüdineks sellest ära.

Maa Tiigrid on head kodu rajajad, nende jaoks on ülimalt tähtis see, et nad leiaksid enda elus ühe konkreetse ja stabiilse elukaaslase, kellega kodu rajada. Maa Tiiger tahab luua kõike nii, et need oleksid kauakestvad, olgu selleks sõprus, armastus või töö.

VÄIKE TIIGER EHK TIIGER LAPSENA

Väike Tiiger on esmasel pilgul kõige armsam, toredam, vaoshoitum, sõnakuulekam ja kutsikasilmseim laps. Laps, keda teised inimesed vaatavad, et kõige parem laps oma emale ja isale. Aga oma ema ja isa teavad kõige enam selle lapse tõelisi külgi. Loomulikult on need küljed ka olemas selles väikeses Tiigrikutsikas, aga temas on olemas ka väike ettearvamatu mässuline.

See mässuline soovib ära katsetada kõik piirid, mis vähegi kodus eksisteerivad. Esmalt ta soovib katsetada, mis on võimalik teha ja mis mitte. Teda lausa ahvatlevad piiride ületamised, aga kui tuleb tegemist võõraste inimestega, siis tuleb mängu viisakus ning sõbralikkus.

Väike Tiigrikutsikas soovib katsetada kõike enda käte ja jalgadega ära, mida talle õpetatud on või mis ta on kõrvalt teiste suuremate inimeste käest näinud. Soovib ise proovida süüa teha, soovib katsetada voodi madratsi vedrusüsteemi vastupidavust, soovib katsetada vanni vee üle ujutamist, ise enda voodit ära teha, kõike ise ja ise.

Tiigrikutsikas on see, kes emale ja isale suudab valetada silmade sisse ning oma õdesi-vendi süüdlasteks tembeldada nii, et emal-isal ei jää muud üle, kui uskuda. Tiigri laps ei käitu tavaliselt oma ema ja isa juuresolekul teistega halvasti, hiljem loomulikult, kui tuba tühi, siis on teised lood.

Tiigri laps on tavaliselt ema ja isa üheks lemmikuks, kuna tal on oskus ennast meeldivaks ning armsaks teha. Tiigrikutsikas on see, kellele meeldib vanemate inimestega koos aega veeta ja kõike huvitavat juttu pealt kuulata. Uudishimu tuleb rahuldada, see on fakt.

Tiigrid kalduvad sööma kõike seda, mida tervis ei soovi, seega Tiigri lapsel tuleb aidata õiget toitumist õppida.