Maca juur on väga võimsa väega tervendaja taim, mille kuivatatud juure pulbrit saab enda füüsilise ja vaimse keha terveks hoidmiseks kasutada. Maca ehk  lepidium meyenii  on taim, mis kasvab kõrgel mägedes umbes 4000 meetri kõrgusel Andides. See on taim, mis suudab ellu jääda ja enda tervendavad oskused säilitada väga suure külma käes, mis seal mägedes eksisteerib. Suudab ellu jääda pideva päiksepaiste ja tugeva tuule käes. Macat on inimese keha tervendamiseks kasutatud vähemalt 3000 aastat ja sellel on multifunktsionaalsed tervendavad omadused. Ma olen juba astaid enda abivajajatele pakkunud Maca pulbrit, kui nende enda Aura näitab, et just seda taime on nende keha tervendamiseks vaja. Üldiselt näidatakse mulle sellist visiooni siis, kui probleeme on hormoonideg või lapse saamisega. kuigi ma ei imesta, miks mul sellised nägemused just siis tulevad, seda sellepärast, et Maca on nende probleemide tervendaja ja see on üks tema superomadustest.

 

Minu nägemus selle koha pealt, miks Maca on ülim tervendaja ja miks selle sees on nii palju kasulikke omadusi on see, et igas piirkonnas peab olema võimsaid tervendaja taimi, kus teised taimed ei suuda kasvada. Seal mägedes on Maca, et sealses piirkonnas elavad inimesed suudaksid ellu jääda. Tänapäeval on kõik võimalikud taimed meil käe-jala juures, astu poodi ja sa saad selle. Enamus aja, mida inimesed on elanud, oleme me pidanud leppima vaid nende taimedega, mis meie piirkonnas kasvavad. Seega loodus on seadud kõik süstemaatiliselt paika, sinna kus vähe vitamiinirikkaid taimi on, sinna ta on poetanud multifunktsionaalseid ravitaimi. Seda selleks, et oleks igale probleemile tervendus selles ühes taimes olemas.

 

Kui sa tahad terve olla, siis sa pead kasutama enda tervendamiseks taimi ja kristalli käsikäes. Seda sellepärast, et need annaksid mõlemad sulle tervendavat väge juurde. Kui kasutad vaid kristalle ja sööd palju loomset ning mitte taimset, siis kristallid ei suuda enda jõudu sinu peal nii rakendada, kuidas need sooviksid seda teha. Kui sa sööd taimi, kuid ei kasuta mõnda teist spirituaalset allikat nagu näiteks kristalle enda spirituaalseks arenguks, siis sinu areng toimub aeglasemini. Spirituaalseks arenguks on meil vaja mitmeid elemente, mis toetaksid meid sellel teekonnal. Aitaksid intuitsioonil ehk sisemisel häälel võimsaks muutuda.

 

IMERAVIM

 

Maca on imeravim oma füüsiliste tervendusomaduste tõttu ja ka loomulikult sellepärast, et see toimib meie vaimse kehaga vägagi turgutavalt. Maca võiks olla aeg-ajalt sinu menüüs, et sa saaksid enda hinge turgutada. Täna räägin ma sulle sellest, kuidas Maca sinu keha tervendab ja mida see sinule spirituaalses mõttes annab.

 

Maca tervendavad omadused:

 

- Maca on tervendaja sinu jaoks, kui sa tunned, et sa sooviksid enda libiidot tõsta. Maca sobib seksuaalelu parandamiseks nii meestele, kui ka naistele. Suurendades sinu seksuaalsust ja füüsilise läheduse vajadust. Samas soovitan ma tihti Macat neile, kellel on probleeme viljakusega ja kellel on reproduktsiooni organid nõrgad. Sobib sulle, kui sul on hormonaalseid probleeme ja naistel probleeme perioodidega.

 

- Kui soovid enda kaaslasega lapseootele jääda, siis soovitan Maca kuuri mõlemal osapoolel koos teha. Soovtan Macat nädal-kaks järjest tarbida, et viljakust tõsta. Lisaks sellele aitab Maca tervendada Juurtšakrat ja Sakraaltšakrat. Selle tõttu aitab Maca ka vaimsel tasandil viljakusega seotud probleeme lahendada.

 

- Olen Macat soovitanud paljudele naistele, kes hakkavad menopausini jõudma. Maca aitab sellest perioodist üle saada nii, et suuremaid füüsilisi ja vaimset probleeme ei tekiks. Maca aitab tasakaalustada seda, mis sellel perioodil kehas toimub, andes sulle füüsilist ja vaimset tuge.

 

- Maca on multifunktsionaalse toimega imeravim, mis töötab lisaks kahele alumisele Tšakrale ka Kroontšakraga. Aidates mälu tugevdada, aidates keskenduda ja tervendada närvidega seotud probleeme. Leevendab närvilisust ja pidevat rahutusetunnet. Need probleemid on kõik seotud Kroontšakra kinnise energiakanaliga.

 

- Mida ma olen Maca puhul suuresti tajunud seda, et ma ise soovin seda hakata vahetult enne suve tulekut tarbima. Kunagi aastaid tagasi ma keskendusin sellele ja küsisin, miks ma alati seda siis soovin tarbida? Enda visioonides sain ma vastuse, et see kaitseb päikese kahjuliku mõju eest. Tükk aega hiljem sain ma ka sellele kinnituse ehk ka teaduslikult on tõestatud, et Maca kaitseb nahka päikesest tuleneva UV-kiirguste eest. Minu puhul käib taimede tundma õppimine läbi visioonide ja tajumise, mitte läbi raamatute lugemise. Ilmselgelt on need minu sees olevad iidsed teadmised!

 

- Kindlasti soovitan ma Maca pulbri tarbimist kõigile neile, kes vaevlavad akne või mõne nahahaiguse käes. Olen väga paljudele nahahaiguste all kannatajatele soovitanud Maca pulbri kuuri teha, et seest poolt tervendada seda algallikat. Olen siia maani väga head tagasisidet saanud nende käest, kes on end korralikult kokku võtnud ja end taimedega tervendama hakanud. Maca aitab tasakaalustada hormoone ja see võitleb seenhaigusega, mis võib sinu kehas seda probleemi ka esile tuua.

 

- Maca toimib väga hästi Kroontšakra tervendamisega ja pea kohal oleva Aura tasakaalustamisega. Maca aitab maandada stressi ja see on üks peamisi põhjuseid, miks üldse Macat enda tervendamiseks kasutada. Stress on see, millest algavad kõik haigused ja stressitaset tuleb meil hoida võimalikult madalal.

 

- Kuna lisaks Kroontšakrale on Maca ka Juurtšakra ravimtaim, siis see annab sinu kehale füüsilist energiat ja elujõudu. Kui sa tunned, et seda ei ole sul, siis ilmselgelt Juurtšakra on kinni ja ei tee korralikult tööd. Maca aitab Juurtšakrat ergutada ja enda raviomadustega sul selle Tšakra korda seada. Andes sulle väga palju füüsilist jõudu ja muutes sind aktiivseks.

 

Lisaks kõigele sellele soovitan ma Macat ena tervendamiseks kasutada sellel eluperioodil, kus on emotsionaalselt väga raske. Periood, kus keegi on ära surnud, sind on petetud, sinu ellu on tulnud mõni suurem probleem ja sa tunned, et sa lihtsalt kukud kokku. Maca aitab taastada sinu eluenergiat, andes sulle jõudu ka väga kriitilistel hetkedel. Maca aitab taastada sinu hinge oskust probleemidega tegeleda ja blokeerib depressiooni minekut. Macat soovitan ka neile, kes võitlevad depressiooniga, et sellele vastumürki anda.

 

Maca on taim, mis aitab sul minevikust vabaks lasta, aidates sul pidevatest mineviku peale mõtlemisest vabaneda. Maca tervendab Juurtšakrat, mis omakorda aitab sul negatiivsetest kogemustest, traumadest ja minevikuga seotud kurbusest lahti saada. Samal ajal, kui sa Macat kasutad, sellel hetkel sinu mineviku probleemid ka lahenevad. Kui sul on väga suur koorem seotud minevikuga ja sa elad poole jalaga oldud ajas, siis lisaks Macale kasuta ka Bronsiidi kristalli. Bronsiit aitab minevikust vabaks lasta ja tervendada sellega seotud probleeme.

 

Minu nägemus Maca koha pealt on see, et kui sul on hormonaalseid või viljakusega seotud probleeme, siis emotsionaalses kehas peab olema mineviku probleem, mida sa kangesti kinni hoiad. Hormonaalsed ja viljakusega seotud blokaadid tekivad sinu enda kinnistest energiatest, mis on seotud näiteks suhetega. Maca aitab tervendada seda poolt sinus ja selle kasutamise ajal võib tekkida mälestuste esile kerkimist. Selliste mälestuste, mis sulle liiga teevad ja see tekib vaid selleks, et sa puhastaksid enda hingest need probleemid ära.

 

Viimased aastad on olnud kõikide inimeste jaoks meeletu tempo ja ka pingega. Sellisel hetkel on vaja meie kehal midagi, mis aitaks meil sellisel ajal eksisteerida. Maca on üks võimalus, kuidas sellisel tulise energiaga ajal hakkama saada, selles samas tempos püsida ja hingelt võimalikult tasakaalukas olla. Maca tervendab Sakraaltšakras olevaid sisemisi ja hingelisi probleeme. Aidates sul iseendaga "sõber" olla, aidates sul ebakindlusest vabaneda ja suurendades oskust iseenda elu suhtes paremaid muudatusi ellu viia. Maca tervendab Sakraaltšakrat nii, et see vabastab sisemistest probleemidest. See on selline tunne, et sa tead, et sind midagi häirib ja tunned end kehvasti, kuid sa ei oska seletada miks sa nii tunned. See on alateadvuses olev konflikt ja Maca aitab sellisest probleemist välja tulla. Täpselt sama toimega on ka Merevaigu kristall. Merevaiku soovitan sellisel juhul kanda võimalikult pika paela või keti otsas, et see oleks võimalikult lähedale Sakraaltšakrale. Teine võimalus on kanda Merevaigust tehtud käeketti.

 

Kui tagasi tulla Maca Kroontšakra tervendate omaduste juurde, siis Maca on kasulik ka neile, kes võitlevad unehäirete all. Eriti kasulik on Maca neile, kes on sellise probleemi all juba aastaid olnud. Unehäirete tervendamisele lisaks veel soovitan padja all hoida Valget Hauliiti.

 

Lisaks nendele kõikidele suurepärastele tervendavatele omadustele annab Maca tarbimine sulle tugeva immuunsuse, mis omakorda aitab kõikide kehasse tekkivate terviseriketele anda vastulöögi. Maca kaitseb sinu keha haigestumise eest.

 

Kuidas Macat tarbida?

 

Maca juure kuivatatud pulbrit müüakse paljudes ökopoodides ja ka apteekides. Kui Macat lähed poodi endale soetama, siis soovitan sul võimalikult kvaliteetset Macat otsida. Maca leiad pulbri vormis, mida saad smuutide, küpsetiste sees kasutada või tarbida seda lihtsalt toorel kujul.

 

Maca on suhteliselt vänge maitsega ja see võib paljudele tunduda ebameeldiv. Seega esmasel proovimisel maitse seda ja siis ürita enda jaoks sobilik tarbimise viis sellele leida. Mina isiklikult eelistan toorelt Maca söömist nii, et võtan pool lusika täit päevas, mille joon veega alla. Seda kasutan ma siis, kui teen enda kehale Maca kuuri ja seda ainult ühel korral aastas. Mina teen seda umbes kaks nädalat järjest ja seejärel jätan aasta vahele. Seda sellepärast, et minu menüüs on väga palju erinevaid ravimtaimi ja mul ei lähe Macat lihtsalt rohkem vaja. Loomulikult tuleks sul iseenda keha häält kuulata ja kui sa tahad seda rohkem tarbida, siis kindlasti tee seda. Usalda enda sisetunnet ja lase kehal ise rääkida, mida ta vajab.

 

Maca on tugevda toimega, seda tuleks kindlasti ettevaatlikult tarbida ja lasta enda kehal öelda, kas see taim sobib sulle tervendamiseks või mitte!

 

Maca on küllaltki tugeva toimega ja seda tuleks kindlasti kasutada ettevaatlikult. Kui sa ei ole eelnevalt Macat tarbinud, siis soovitan esmalt päevas pool lusika täit Maca pulbrit võtta ja jälgida seda, mida sinu keha selle kohta ütleb ehk kuidas sinu keha Macale reageerib. Kui sinu enesetunne ei muutu halvaks, siis võid võtta Macat ka järgmin päev ning kui enesetunne muutub vaid paremaks, siis võid teha sellest endale paari nädalase tervenduse kuuri.

 

Pean ikka ja jälle ära mainima selle, et minu mõtted ning soovitused seoses tervendamisega tulevad läbi minu visioonide. Ma ei ole arst ega ka anna arstilikku nõuandeid, vaid olen hingelt taimenõid ja annab nõuandeid läbi enda isiklike kogemuste. Minule on antud oskus taimede energiaid lugeda ja annan lihtsalt enda mõtted sulle edasi!