Ingver on üks minu lemmikuid, kuna see on meistertervendaja ja ka üks kõige lihtsamini käsitlevatest väetaimedest, mida saab kasutada kodust kurjade hingede, kutsumata külaliste ja halva energia välja ajamiseks. Ingveri kasutamine on imelihtne ja see on eestlasele ka kergesti kättesaadav. Ingveril on palju maagilisi omadusi, luba mul neid sulle tutvustada.


Ingver on juur, millel on väga tugev aroom ja seesama essents on Ingveri müstiline vastumürk kurjusele. Ingver on võimas maagiate elluviija ja seda kasutatakse võimendajana väga paljudes erinevates rituaalides Ingver on rituaalitaimede seas kui Mäekristall kristallide seas, mis võimendab teisi kristalle.


Kõik, kes plaanivad tulevikus erinevaid rituaale läbi viia, olgu selleks siis küünlamaagia või ka minu enda tehtud maagia taaslaadimine, siis soovitan vahetult enne seda süüa Ingverit või põletada õlilambis Ingveri eeterlikku õli, kuna Ingver aitab kaasa ükskõik millise maagia läbiviimisele. See aitab paremini keskenduda sõnadele, aitab mediteerida ja oma mõtteid kiiremini universumisse saata.

INGVERIGA KODUAURA PUHASTAMINE


Kas sa oled vahel tundnud, et sul pole oma kodu mõnes ruumis hea olla, sa muutud ise negatiivsemaks või tunned, et "keegi" jälgib sind. Sellisel juhul on seal avanenud negatiivsusportaal ja seda saab Ingveriga kinni panna. Sama rituaal sobib ka sellisel juhul, kui soovitakse äraneedmist allikasse tagasi saata.

Leidke endale poest võimalikult värske Ingverijuur, tooge see koju ja hoidke vähemalt üks öö Musta Turmaliini kõrval. Seejärel riivige see imepeeneteks tükkideks, et essentsi tuleks välja võimalikult palju. Riivitud Ingver asetage väikese nõu sisse (soovituslikult tumedat värvi kaussi või taldrikule) ja asetage kohale, kus tunnete end ebameeldivalt või siis välisukse kõrvale, kui soovite äraneedmist allikasse tagasi saata. Ingveripuru hoitakse seal seni, kuni essents on kadunud, kuna seesama aroom on vastumürk kurjuse vastu. Kui Ingver on kaotanud oma aroomi, siis viiakse see puru majast välja mõne põõsa või puu alla.

Kui hoiate Ingveripuru välisukse juures, siis lisaväge needuse majast eemale peletamiseks või selle takistamiseks annab Musta TurmaliiniHematiidi ja Püriidi hoidmine välisukse juures. Kristallid võiksid olla peidetult ja need võivad sinna ka jääda - vajavad vaid igakuist kodupuhastamist küünalde, rituaalitaime või viirukisuitsuga.

 

NEGATIIVSE ENERGIA PUHASTUSRITUAAL

 

Ingveri eeterlik õli on ideaalne negatiivse energia puhastaja. Vala õlilamp vett täis ja vee peale tilguta Ingveri eeterlikku õli ja Eukalüpti eeterlikku õli, mõlemat umbes 10 tilka. Põleta neid eeterlikke õlisid, et need saaksid tervendada sinu koduenergiaid ja sind ennast. Ingveri ja Eukalüpti kooskasutamine aitab puhastada negatiivseid energiaid, mis tekitavad masendust, stressi, närvilisust, melanhooliat, tujukust, agressiivsust, viha, karjumisi ja enda negatiivsete emotsioonide teiste peale valamist. Kui sa soovid veelgi edukamat Aurapuhastust teha, siis hoia õlilambi kõrval Musta Turmaliini kuuli. See on kuul, mis aitab ära võtta halba energiat sellest keskkonnast, kus see kuul on, et seda negatiivset energiat muuta ja kustutada.

Põleta Ingveri eeterlikku õli koos Apelsini eeterliku õliga kindlasti Päikesevarjutuse ajal. Ingveri ja Apelsini kooslus aitavad Päikesevarjutuse ajal luua sinu ümber ja sinu koju väga tugevat positiivset energiat. Päikesevarjutuse ajal tehtud rituaalid kinnituvad sinu ellu pooleks aastaks. Põletades neid õlisid sellel päeval, lood sa sellesse ruumi pooleks aastaks positiivse energia. 


INGVERIGA HINGE KAITSMINE JA ISIKLIKU AURA PUHASTAMINE

 

Kuna ma töötan igapäevaselt inimestega, suhtlen ja aitan neid, siis pean paratamatult puutuma kokku erinevate teemadega. Üheks põhilisemaks teemaks on äraneedmine, ärasõnumine, pahatahtlikud inimesed ja karmaatilised katsumused. Need on teemad, mis ümbritsevad paljusid, aga nendest ei räägita valjusti Soovin jagada imelihtsat nippi, kuidas enda Aurat puhastada Ingveriga nii, et see aitaks teiste poolt saadetud negatiivsust Aurast välja viia.

Selleks tuleb valmistada Ingveriteed. Aga annan väikese vihje, kuidas see toimiks nii, et see tõukaks Aurast välja kõik negatiivse, mis sinna on kogunenud. Ingverist on valmistatud teed sajandeid, et enda Aurat puhastada, küll aga teab enamus inimesi Ingverijuurt kui immuunsuse tugevdajat.


- Ingveritee valmistamiseks tükeldage Ingverijuur imepisikesteks tükkideks ja asetage teekannu põhja. Ingverit võiks olla võimalikult palju. Laske sellel kuumas vees tõmmata vähemalt pool tundi.


- Vahetult enne jahtunud Ingveritee joomist pigistage tee sisse värsket Sidrunimahla ja vähesel määral Köömneid.


- Seejärel võite teed juua.

Sidrunil ja Köömnetel on kaitsvad omadused ning kui kombineerida need Ingveriessentsiga, siis need aitavad Ingveri toimel kehas kauem  püsida. Sidrun puhastab Aurat ja Köömned kaitsevad Aurat. Sellise lihtsa ja maagilise tee joomine aitab puhastada kogu hinge ja on pealegi ülimalt tervislik sinu füüsilisele kehale. 

INGVERI ARMASTUSETEE

 

Sidrunimahla ja Köömnete asemel tuleb tee sees hoida poleeritud Roosat Kvartsi kogu selle aja, kui teed juuakse.

Ingverit hoiustage alati koos Musta Turmaliiniga, kui soovite seda puhastus- või kaitserituaali jaoks kasutada. Selleks hoidke Musta Turmaliini näiteks korvi või mõne karbi sees koos Ingveriga. 

INGVER JA SELLE RAVITSEVAD OMADUSED


Ingveriteed juuakse, et tervendada seedehäireid, pankreast, kõhuvalusid ja kui olete vaevas liigse maohappelisusega. Ingveriteed juuakse, kui iiveldab, pea käib ringi ja kui on pidevad vererõhukõikumised. Minu lemmikuks Ingveri tervendavaks omaduseks on see, et see aitab takistada vähirakkude kasvamist, aga sellisel juhul tuleb seda süüa.

Olen väga suur alternatiivmeditsiini austaja ja minu isiklik peavaluravim on just jahvatatud Ingver. See on vaid minu enda viis selle juure kasutamiseks ja mul ei ole õigust meditsiinilist nõuannet jagada, küll aga võin enda kogemuse siia kirja panna. Peavalu vastu on tõhus Ingveripulber ja seda leidub täiesti tavalisest maitseainete letis. Peavalu eemaldamiseks ei haara ma tabletti, vaid joon koos mõne rahustava teega sisse pool lusikatäit kuivatatud ja jahvatatud Ingverit. Minuga see toimib siiamaani ideaalselt, aga kui soovite katsetama hakata, siis hoiatan... see on päris tugeva maitsega.

 

Ingveri eeterlik õli on alternatiivmeditsiinis võimas abivahend, millega saab abi nii mitmegi terviseprobleemi leevendamisel.

 

Toidumürgitus, iiveldus - nuusuta Ingveri eeterlikku õli pudelist, see aitab iiveldust vähendada. Lisa seda kõikidesse oma kodu õlilampidesse, et see aroom saaks aurutamise teel tubadesse levida. Ingveri eeterlik õli aitab muuta kahjutuks selle bakteri või viiruse, mis kehas sellist reaktsiooni tekitab. Lisaks aitab see vältida nende nakatumist, kes haigega kokku puutuvad. Kolmandaks aitab see kiirendada tervenemist ja aitab paremal enesetundel tekkida.

 

Üks võimalus on see, et määri enda otsmikule üks tilk Ingveri eeterlikku õli koos baasõliga. Soovituslikult mandliõliga, kuna sellel ei ole lõhna ja seega ei saa baasõli tekitada omakorda iiveldust oma lõhna tõttu.

 

Kui sa kahtlustad, et sa sõid midagi, mis võib sulle hiljem kehva enesetunnet tekitada, siis ennetuseks sea Ingveri eeterlik õli õlilambi sisse põlema.

 

Antiseptik - Ingveri eeterlik õli aitab sinu nahal olevaid nakatunud kohti tervendada. Kui kehale on tekkinud põletik mõne kemikaali või allergilise ainega kokkupuutest, siis kanna paar tilka rohke baasõliga põletikulisele ning allergilisele kohale.

 

Külmetushaiguste meistertervendaja - Ingveri eeterlik õli aitab lagundada lima, mis on haigestumisel kurku tekkinud. Eriti kasulik on Ingveri eeterlik õli nohu, angiini ja põletikuliste hingamisteede puhul. Et end haigestumise ajal tervendada, sea enda vahetusse lähedusse õlilambi sisse Ingveri eeterlik õli põlema. Pane õlilamp vett täis ja tilguta sellesse ohtralt õli. Kui oled haige, siis hinga õlilambil oleva eeterliku õli auru pidevalt sisse. Kui õlilambis olev küünal kustub, siis sea see uuesti tööle, vaheta vett ja lisa uut õli juurde. Ingveri eeterliku õli aurutamisel pääsevad tervendavad komponendid sinu hingamissüsteemi ja hakkavad seal haigestunud kohta tervendama. Lisaks aitab Ingveri eeterliku õli põletamine muuta hingamist lihtsamaks, sa ei tunne nii palju valu ja piina, mida võid kurguhaiguse ajal tunda.

 

Üks võimalus on eeterlikku õli tilgutada rätiku peale (soovituslikult tumedam) ja asetada see rätik enda pea alla. Tee seda näiteks öösel või haigena voodis olles. See annab sulle võimaluse seda eeterlikku õli sisse hingata.

 

Looduslik närvide rahustaja - Põleta Ingveri eeterlikku õli õlilambis või tilguta seda vannivette. Ingver aitab kiirelt rahuneda ja lõõgastuda. Kui sa tunned, et sul on vaja aeg maha võtta, siis kasuta just Ingveri eeterlikku õli.

 

Mensturatsioonikrambid - Ingveri eeterlik õli aitab vabastada spasme ja leevendada valu alakõhus, täpselt samamoodi nagu aitab seda teha ka Salvei eeterlik õli. Soovitan proovida mõlemat õli, et sa saaksid välja selgitada, kumb eeterlik õli sinu puhul tõhusamalt toimib. Neid õlisid kasutada kordamööda korraga. Selleks kanna paar tilka eeterlikku õli rohke baasõliga alakõhu piirkonnale. Masseeri tervendav õli naha sisse ja oota, kuni valu on järele andnud.