Kõiki kahteteistkümment sodiaaki juhivad üks neljast elemendist, mis annab inimese hingele väga suurt mõjutust. Maaelement on üks neljast elemendist, mis annab oma väge kolmele erinevale sodiaagile. Maaelementi kannavad sünnist saati endaga kaasas Kaljukitsed, Sõnnid ja Neitsid. Maaelement mõjutab neid kolme sodiaake terve elu, andes neile konkreetsed iseloomuomadused ja omapärad.

Lisaks maaelemendile mõjutavad sodiaake ka tule-, vee- ja õhu-element. Õhu-elemendi kohta olen ma eelnevalt kirja pannud ja selle elemendi kohta saad sa lugemist leida just SIIT. Vee-elemendi kohta saad lugeda SIIT. Tule-elemendi sodiaakide kohta leiad artikli SIIT.

Maaelemendi all sündinud sodiaagid on rahu, tasakaalu ja kindlustunnet armastavad. Kaljukitsedele, Sõnnidele ja Neitsitele on väga olulisel kohal kindel eluplaan. Neile meeldib, kui kõik on stabiilne ja kui tulevik on nende enda jaoks selge. Absoluutselt ei meeldi Maaelemendi sodiaagile ähmane tulevik, ebastabiilne elukorraldus ja suuremat sorti riskide võtmine. Kui riske võetakse, siis need on mitmed korrad, kui mitte kümned korrad läbi mõeldud ja alles siis tehakse see suur samm ära. Maaelement annab neile sodiaakidele vajaduse olla ettevaatlik ja see sama vajadus käib nendega terve elu kaasas. Võrreldes teiste elementidega on Maaelemendi kandja kõige rohkem tasa ja targu liikuja. Tule-elemendi kandjad on eriti äkilised ja impulsiivsed. Maaelement on nende täielik vastand.

Maaelemendi sodiaagid on suured plaanide pidajad. Neitsi on see, kes keskendub pidevalt detailidele ja seda juba teda juhtiva Merkuuri tõttu. Merkuur on see, mis viib teda detailidesse ja Maaelement on see, mis annab Neitsile vajaduse kümme korda kõik läbi mõelda. Sõnn on see, kes teeb endale ühe plaani kõrvale veel seitse analoogset plaani, mis on kõik selle ühe teemaga seotud. Sõnni juhib Veenus, mis annab Sõnnile vajaduse alati valida see kõige-kõigem. Et seda kõige paremat üles leida, selleks tuleb Sõnnil kõikide nurkade alt asjad läbi mõelda ja kõige ideaalsem plaan teiste ideaalsete seast välja noppida. Kaljukits on samuti plaanide tegija, kuid tema plaanid võivad osutuda kohati väga materiaalseks või maiseks. Kaljukits planeerib kodust elu, tööalast poolt ja rahalist sissetulekut. Midagi ei jäeta juhuse hooleks, kõik peab olema selge, mis tulevik materiaalses mõttes talle võib võimaldada. Kaljukitse jaoks ei tohi olla sellist asja: "Eks näis, mis homme saab". Kaljukitse juhtiv planeet on Saturn ja see planeet annab Kaljukitsele vajaduse ülima distsipliini järgi. Kui Maaelement ja Saturn saavad kokku, siis sellest sodiaagist saabki üks suur enda elu raamatupidaja.

Maaelement jagab kõikidele neile kolmele sodiaagile vajaduse materiaalse kindlustunde järgi, kuid seda erineval viisil. Kaljukitsed soovivad tööd rügada ja enda töö tulemuseks rahalist motivatsiooni saada. Sõnnidele on väga olulisel kohal see, et nad on iseenda ülalpidajad, olgu siis Sõnnideks naised või mehed. Neitsitele jagab Maaelement oskuse materiaalsust nautida, luksuslikud esemed on Neitsi jaoks lihtsalt rõõmupakkuvad. Kõik need kolm Maaelemendi sodiaaki on rahulikud siis, kui rahaasjad on korras ja endast väljas siis, kui need korras ei ole.

Maaelement kingib Kaljukitsele, Sõnnile ja Neitsile oskuse end ankurdada, nii nagu reedab ära selle elemendi nimetus. Maa seisab paigal ja ei liigu nii kiirelt kui õhk, ei põle nii kiirelt kui tuli ja ei ole nii ettearvamatu kui on vesi. Maaelemendi sodiaagid soovivad olla oma elus stabiilsed ja kui vaja, võivad nad ühte ning sama tööd kasvõi terve elu teha. Elada ühes ja samas kohas mitukümmend aastat. Olla koos kaaslasega väga kaua koos ja seda isegi siis, kui kirge enam ei ole. Väga raske on Maaelemendil enda elus kardinaalseid muudatusi teha ja kui selle elemendi sodiaak seda teeb, siis tegelikult pidid need mõtted juba ammu tal olema. Midagi väga suurt ei muudeta enda elus lihtsalt. Kui midagi on valesti, siis oodatakse ja üritatakse see korda teha. Teistel elementidel sellist tugevust ei ole olemas. Seda tugevust, et olla olukorras, kus on raske ja oodata selle hea aja tulekut tagasi. Pigem on teised impulsiivsemad kui Maaelemendi kandjad. Kuid samas igal heal omadusel on ka omad vead. See sama liikumatu olek võib muuta Maaelemendi sodiaaki liikumatuks ka siis, kui on vaja liikuda. Näiteks siis, kui riski võtmine tasub end ära. Maaelemendi sodiaagid sobivad teiste sodiaakide kõrvale väga hästi. Igal elemendil on teisele elemendile midagi kinkida. Maaelement aitab õhu-elementi raamidesse panna, vee-elemendi üliemotsionaalsust tasakaalustada ja tule-elemendi kärsitust taluda.

Maaelement kingib Kaljukitsele, Sõnnile ja Neitsile vajaduse kontrollida, olla vastutaja rollis ja hoida oma lähedastel silm peal. Maaelement juhatab igale poole nende sodiaakide tähelepanu. Väga oluline on see, et kõik detailid oleksid teada, et rahu südames saaks olla. Nendele sodiaakidele ei meeldi ebaselged staatused, lepingud ja olukorrad. Näiteks Kaljukits tunneb suurt vastutust, et pidevalt oleks tal suured kohustused ja seda ükskõik millises valdkonnas. Sõnn tunneb, et terve elu algab sellest, kui kõikidesse ettevõetud teemadesse suhtutakse ülima täpsuse ning hoolikusega. Neitsi jaoks on ülioluline see, et ta teab, kuidas tema lähedased end tunnevad, kuidas on peresisesed suhted ja kuidas temasse suhtutakse. Kõikidel kolmel on vajadus kontrollida midagi ja päris tihti. Isegi kui Kaljukits, Sõnn ja Neitsi seda ise ei tunnista, siis kõik teised üheksa sodiaaki näevad seda päevast päeva pealt. See kontrolliv silm ja meel, see käib kaasas nii möödaminnes. Tegelikult on aga nii, et kui ma räägin kontrollimisest, siis seda ei pea kohe negatiivselt võtma. See sama oskus annab neile kõigile kolmele oskuse oma asju ajada otsast lõpuni ja väga põhjalikult. Midagi ei tohi lihtsalt kahe silma vahele jääda ja see on väga normaalne. Täielik vastand vee-elemendile, kes laseb end juhtida intuitsiooni põhjal, kellele detailid korda ei lähe, läheb korda vaid see tunne, mis parasjagu hinges on.

Maaelement muudab Kaljukitse, Sõnni ja Neitsi väga usaldusväärseks. Seda loomulikult siis, kui teda ei ole reedetud. See reetmise teema on nende kõigi jaoks väga hell. Kõige enam ei kannata reetmist Neitsid, seejärel Kaljukitsed ja siis alles Sõnnid. Selle sama järjestiku järgi on ka nad solvumises kõige tugevamad. Maaelemendi sodiaagid ise on aga väga lojaalsed oma sõpradele, pereliikmetele, töökaaslastele ja tuttavatele, kui nugasid mängu ei võeta. Kohe, kui seda tehakse, käib südamest läbi midagi väga inetut ning selg ka keeratakse. Seega siinkohal saavad vihjeid teiste elementide sodiaagid, et Maaelemendi sodiaakide tunnete ning usaldusega ei maksa naljalt mängida. Kui soovid Kaljukitse, Sõnni või Neitsit enda liitlasena hoida, siis selleks tuleb see liit ka välja teenida.

Maaelemendi sodiaakidele meeldib loodus ja seda loomulikult igale ühele erineval tasandil. Küll on Maaelemendite esindajaid, kelle jaoks on õues viibimine oluline, kellel meeldib mere peal olla, kellel meeldib kristallidega enda kodu täita ja kellele loomad. Igatahes on loodus see, kus kohast saab Maaelemendi esindaja rahu, tasakaalu ja kus ta leiab end taas üles. Maaelemendi sodiaagid suudavad kõige enam nautida seda, mida loodus meile inimestele on andnud. Mitte ainult ei oska nad seda nautida, vaid see on ka üks nende vajadustest. Kui loodusega ei saa end ümbritseda, siis on stress kerge tekkima. Seega siinkohal jagan ma kõikidele kolmele Maaelemendi sodiaakidele ühe hea nõuande - ürita võimalikult palju viia end loodusega kontakti, et sa suudaksid enda elus stressitaset võimalikult madalal hoida. Tee seda juba profülaktika eesmärgil, et pinge sinu sees ei saaks võimust võtta.

Kas ma juba seda mainisin, et Maaelemendi sodiaagid on suured töörügajad? Isegi, kui ma seda tegin, siis seda peab kindlasti veel mainima. Kaljukitsele, Sõnnile ja Neitsile meeldib tööd teha, kui nad vaid leiaksid selle õige tee üles. Kui leitakse see õige amet, siis see saab elu üheks osaks. Kuid samas on nad kõik veidi laiskusele kalduvad, kuid seda oma kodu suhtes. Kui tööd võidakse täie rõõmu ja entusiasmiga teha, siis kodu võib selle juures kannatada. Kodus toimetatakse siis, kui energiat selleks on.

Epidoot on Maaelemendi sodiaakide külluse, rikkuse, tööedu ja materiaalse õnne kristall. Epidooti on väga kasulik Maaelemendi sodiaakide esindajatel enda kodus hoida, külluse karpi lisada, tööjuures hoida või kanda. Epidoot aitab Kaljukitsele, Sõnnile ja Neitsile selle Maaelemendi väe kaudu rikkust ligi kutsuda, aidates ka mõista seda, milline tööalane valik on kõige enam sobilikum ja materiaalselt nauditavam ning aidates ka üles leida selle õige töö.

Kaljukits, Sõnn ja Neitsi ei lase end ebaõnnestumistel maha murda. Nad teavad täpselt seda, et kui midagi soovitakse saavutada, siis tuleb lihtsalt tegeleda ka sellel teekonnal tekkivate ebameeldivustega. Kohe ei lööda käega, kui millegagi algust on tehtud. Pigem lüüakse käega neile teemadele, mis peas ringi keerlevad.

Maaelement muudab neid kolme sodiaaki väga realistlikuteks ja praktilisteks. Kõigel siin elus peab olema praktiline väljund. Midagi ei tohiks teha nii, et sellest kuidagi kasu ei saaks ja seda ükskõik millisel tasandil. Peaasi, et natukenegi oleks kasulik. Maaelemendi sodiaak peab tundma, et kasu on tema poole tulemas. Vastasel juhul ei ole mõtet end siduda millegagi, mille suhtes on kaheldav, kas see tasub end ära või mitte. Maaelemendi nõrkus on see, et ta ei lase enda intuitsioonil end juhtida siis, kui riske on vaja teha. Kõike head ei ole võimalik ette näha, kuid on võimalik ette tunnetada.

Maaelemendi sodiaakidele on väga oluline see, kui neile midagi tõestatakse. Väga raskelt muutuvad nende iseloomud, harjumused ja tavad. Väga raske on muuta Kaljukitse, Sõnni ja Neitsi meelt millegi suhtes. Väga kõvasti hoiavad nad kinni oma sissekäidud radadest. Kui midagi peaks muutuma, siis peab keegi teine või elu talle puust ning punaselt ette näitama, et asjad võivad hästi minna ka teises suunas. Kaljukitsedele, Sõnnidele ja Neitsitele on väga oluline näha, et asjad on nii, kuidas nendest asjadest räägitakse. Lihtsalt sõna ja mõtet nad ei usalda. Oma silm on kuningas ja vahel on vaja mitu korda näha, et uskuma jääda.

Kivistunud Puit on üks Maaelemendi sodiaake abistavast kristallidest. Sellel kristallil on oskus aidata Maaelemendi sodiaagil enda elus otsuseid vastu võtta. Selliseid otsuseid ja kardinaalseid muudatusi, mida on vaja teha. Kivistunud Puitu võiks Kaljukits, Sõnn või Neitsi kanda siis, kui ei osata enam näha, mis on õige ja mis on vale. Kivistunud Puit on seotud saatuse, karma ja eluülesandega. See tähendab seda, et see aitab Maaelemendi sodiaagil vastu võtta väga eluliselt olulisi otsuseid, mis toovad ellu suuri muudatusi, aidates teha suure sammu juures õige otsus.

Madalseisus maaelement - hetk, kus temas esinevad selle elemendi negatiivsed energiad

Iga element võib olla madalseisus, kuid selle peab ära tabama ja kui selles madalseisus ollakse, siis sellest peab kiirelt välja tulema. Seda sellepärast, et see paneb elu lihtsalt seisma.

Kui Maaelemendi sodiaak Kaljukits, Sõnn või Neitsi on oma elemendi pärast madalseisus, siis nendes hakkab esile tulema jonnakus. Jonnakus selles suhtes, et lihtsalt ei taha ja kõik. Lihtsalt ei tee ja kõik. Madalseisus Maaelement blokeerib oma mõistuse ära, lõpetab mõtlemise ja keskendub lihtsalt sellele "ei" sõnale. Selline asi tekib madalseisu tõttu ja see võib ohustada tema karjääri, millegi loomist, kodust elu ning kõike muud tema ümber. Ühel hetkel ollakse lihtsalt väga vastuoluline millegi suhtes. See tekib kurnatusest ja Maaelement muutub selle sodiaagi jaoks ohtlikuks.

Kuidas sellest välja tulla? Selleks on üks viis see, et tuleb end loodusesse viia. Tuleb nautida midagi täiesti teemavälist, mis ei ole seotud argipäeva rutiiniga. Tuleb veidi lasta enda hingel kosuda, et Maaelement saaks tagasi enda jõu. See juhtub siis, kui sodiaak on enda Maaelementi kulutanud.

Maaelemendi sodiaagid peaksid enda majapidamisse palju taimi tooma ja ka miks mitte kristalle. Kristallid tasakaalustavad Maaelementi mitte ainult nende energeetiliste omaduste pärast, vaid ka sellepärast, et kristallid on seotud maaga. Seega on need üliolulisel kohal Maaelemendi hingelise tasakaalu hoidmisel.

Maaelemendi sodiaak peab ise õppima enda blokeeringuid märkama. Kui tekib meeletu blokeerimise vajadus ja vajadus end kõigest välja lülitada, siis on see ilmselge märk, et hing on tasakaalust väljas. Kui see hetk tekib, siis tuleb kohe tegutsema hakata.

Kui lastakse väga sügavale juurduda Maaelemendi madalseisul, siis lisandub jonnakusele juurde ka salakavalus, kahepalgelisus, meeletult võimas kriitika teiste inimeste suhtes, põlgamine ja viha mõne konkreetse inimese suunas. Sellisel asjal ei tohiks lasta tekkida. Igal elemendil on oma madalseisu faas, kuid nii kaugele ei tohiks Maaelement lasta endal minna. Kui ollakse selles faasis, siis soovitan kanda kuni sellest faasist välja tulekuni Pruuni Aragoniiti. Pruun Aragoniit aitab Maaelemendi sodiaakidel madalseisust välja tulla, abistades oma viha vabastava ja halbu energiaid elimineeriva väega. Kindlasti võiks seda kristalli kanda senikaua, kuni probleemid on ära kadunud.

Loe lisa ja sukeldu tähtkujude müstilisse maailma raamatus "Tähtkujude salapära."

Maaelement jagab Kaljukitsele, Sõnnile ja Neitsile töökust, oskust enda elu kontrolli all hoida, vajadust materiaalse kindlustunde järgi, oskuse olla loodusega kontaktis, oskuse olla usaldusväärne ja kohusetundlik.