URUZ "ELUJÕUD, LOOMINE, EDASI LIIKUMINE" Uruz on teine Futharki Ruunidest, mille nimi tuleneb Aurochsist ehk mütoloogiast pärit metsikust härjast, mida see Ruun ka siis sümboliseerib. Ruunid on iidsed          sümbolid, millele anti looma või mõne teise loodusliku elemendi sümbol. Metsikut härga peeti tugevaks, peeti eluga edasi liikuvaks ja tugevuse ning jõu sümboliks. Metsikud härjad elasid Euroopas kuskil 1200                aastatel, kes olid väga jõulised, agressiivsed ja tugeva väega. Täpselt seda sama väge kannab endaga kaasas ka Ruun Uruz.

Uruze Ruun oma välimuselt meenutab kahel jalal seisvat metsikut härga, kellel on oskus alati kontrollida enda elus toimuvat. See Ruun sümboliseerib oskust edasi liikuda ja mitte kunagi peatuda. Auroch oli kunagine metsik härg, kelle suurust peeti mammutiga samaväärseks. Seda Ruuni peetakse ka Norse mütoloogias ühe jumala sümboliks, kelle nimi oli Ull. Ull oli Nore mütoloogias sõja, väe, jahtimise ja talve jumal.

Uruz annab sulle mõista, et kui sa soovid midagi võita või enda ellu tuua, siis sa mõtle kõik sammud hästi läbi ja mine väga selge mõistusega soovi poole.

ELEMENT: MAA Uruz Ruun sümboliseerib maa energiat, seda kasutatakse erinevates tervendavates rituaalides ja maagiates.

TÄHEMÄRK: LÕVI Uruz sümboliseerib Lõvi tähtkuju, see sõnum on kasulik siis, kui sa kasutad Ruune ennustamisel ja näiteks soovid teada, kes sulle midagi teeb, kelleks sünnib kunagi sinu tulevane laps. Ruunid võivad viidata ka konkreetsetele inimestele, Uruz viitab Lõvile.

PUU: KASK Kõik Ruunid sümboliseerivad ka erinevaid puid. Uruz sümboliseerib Kaske, neil on ühised omadused, milleks on elujõud ja edasi arenemine.

Uruz positiivsed märksõnad:   

- Vastupidavus, eluenergia, elujõud, aktiivsus.
- Viljakus, millegi sündimine.
- Millegi halva lõppemine, uue sündmuse saabumine.
- Võimalus saadetakse sinu teele.
- Õige aeg millegi muutmiseks, enese tervendamine.
- Iseseisvus, otsuste vastu võtmine, millegi algatamine.

Sõnum: "Esmalt tee ennast terveks ja siis mine võimalusele vastu!"

Uruz negatiivsed märksõnad:

- Ärevusetunne, segadust tekitav olukord või juhtum.
- Tuuakse probleeme, mis ei lase sul edasi minna.
- Sinisilmne uskumine millegi või kellegi suhtes.
- Tervis järsk langus, haigused ja elujõu kaotamine.
- Keegi, kes viskab kaikaid kodarasse.

Sõnum: "Ole kümme korda ettevaatlik ja alles siis tee samm."

Kui sa kasutad Ruune ennustamiseks ja saad positiivse Uruze, siis see annabki sinu küsimusele vastuse, mis on ülalpool kirjas positiivse mõiste all. Kui see tuleb tagurpidises asendis, siis saad negatiivse vastuse. Ise sa pead oskama küsimusele vastuse lahti analüüsima selle Ruuni tähendusest.

Kui sa kasutad Ruune ennustamisel ja saad positiivseks vastuseks Uruze Ruuni, siis "Sinu hinges ja elus hakkavad muudatused toimuma", mis tähendab, et sinus endas on edasi liikuv energia olemas. Uruz annab mõista, et sa oled valmis muudatust tegema, sa oled valmis vastu võtma seda, mida elu soovib sulle anda ja sa saad ka raskete ülesannetega hakkama. Uruz sümboliseerib elujõudu, vastu hakkamist, edasi pürgimist. Kui saad selle Ruuni ja küsimus on sul millegi tegemisel või loomisel, siis tea seda, et kõik on sulle antud, et olla edukas.

Uruze positiivne tähendus on ka see, et see Ruun soovitab sul ise liigutada ennast millegi nimel või millegi poole. Asjad saavad liikuda vaid siis, kui sa ise töötad selle nimel. Sulle on antud kõik see, et olla edukas, sa ei tohi lihtsalt eneseusku kaodata.

"Sisemine stabiilsus ja usk toob soovitud saavutuse" Uruz soovitab sul olla tasakaalukas ja uskuda iseendasse.

Uruz positiivsena annab sulle teada, et on õige aeg enda tervisega tegelema hakata. Muuta enda toitumisharjumusi, liigutama rohkem hakata, selleks on lihtsalt õige aeg käes.

Uruz sümboliseerib toorest jõudu ja impulsiivset suhtumist, mis tähendab seda, et see võib ennustamise ajal teada anda, et sa teed asju impulsiivselt. Kui Ruun on õiget pidi, siis sinu impulsiivne suhtumine on kasulik, kui teist pidi, siis kahjulik.

"Hirmud kaovad, tegutsemine algab" Uruz näitab sulle ette, et sa oled valmis aktsiooniks ja tegutsemiseks. Sulle on antud see kõik, mine lihtsalt hakka liikuma.

See on viljakuse ja lapseootele jäämise sümbol, mis annab sulle "JAH" vastuse, kui soovid rasedaks jääda ning küsid, kas selleks on õige aeg. Kui Ruun tuleb tagurpidi, siis selleks ei ole soodsat aega ja tervis ei luba seda.

Kui küsitakse suhtetemaatilisi küsimusi ja välja ilmub Ruunide kotist Uruz, siis see annab teada, et suhe võib olla väga algstaadiumis ja liigub paremuse poole ning füüsiline kirg on see, mis on hetkel aktuaalne, kui Ruun tuleb positiivsena. Kui Ruun tuleb negatiivsena selle küsimuse juures, siis see viitab ärakasutamist ja lühiajalisi tundeid, mis on pigem füüsilised, mitte emotsionaalsed. Kui küsid küsimust, mis on seotud armastuse leidmisega ja sul seda elus veel ei ole ning sa oled naine, siis see viitab mehe ellu saabumist. Uruz kannab mees energiat endaga kaasas ja see viitab enamjaolt mees isiksusele.

Ennustamise ajal Uruze välja ilumine võib sümboliseerida mehe jõudu, mehe mõjutust sinule. Kui küsid "Kas sa saad "sellega" hakkama?", siis võib Uruz viidata, et sul on kellegi mehe abi vaja selle korda saatmisel. Kui Ruun tuleb negatiivselt, siis võib keegi mees sul takistada sellega hakkama saamist. See on lihtsalt üks näide, kuidas Uruz vastuseid annab. Ruunide kasutamisel on ülioluline, et sa oskaksid ja suudaksid neid analüüsida ning selle selgeks tegemine on aastatepikkune praktiseerimine, seega lihtsalt edu sulle.

Kui Ruun saabub negatiivselt sinu ennustamise ajal esile, siis on see ilmselge märk, et võimu võidakse ära kasutada, olukorda võidakse kuritarvitada, informatsiooni kasutatakse valesti. Uruz sümboliseerib tagurpidi või negatiivses olekus millegi üle domineerimist ja halvemaks muutmist. Seega, kui sa saad Uruze ükskõik millise küsimuse vastuseks, siis tuleb kindlapeale enda mõtteid ja suhtumist muuta. Uruz tuleb tagurpidi ka siis, kui ei tohi ühtegi liigutust "selle" poole seada, mida küsitakse, et ei tohi torkida, et haisema ei läheks.

Uruz negatiivselt tuleb hoiatama, et sul on konkurentsi ja võib olla keegi sinu kõrval, kes sind siis tahab ära kasutada või sind maatasa teha. Uruz sümboliseeib negatiivses võtmes vaenlast, kes ei tundu seda olevat.

"Füüsilise jõu kogumine, enda tervise edendamine" Uruz annab väge tervenemiseks, seda Ruuni talismanina on soovitatav kanda, kui soovid enda jõudu võimendada, taaselustada seda ning leida see vägi taas üles.

Uruz on Ruun, mida mina ei soovita kergekäeliselt maagiates ja rituaalides kasutada. Seda ma soovitan siis teha, kui sa tunned, et sa oled selleks valmis ja sinu sisemine hääl ütleb, et sa saad selle Ruuniga ka hakkama. Uruze Ruuni kasutatakse tervenduse rituaalidest ja maagiates. Seda on tegelikult väga lihtne kasutada aga sellega peab olema ettevaatlik.

Üks väga lihtne võimalus on joonistada Uruze Ruun valgele küünlale õiget pidi ja asetada see enda tervenduskristallide keskele, kas siis tervise komplekti juurde või hoopis Ida poolsesse nurka loodud tervendusaluse keskele. Lasta sellele põleda, et Uruz saaks head tervist tuua ja haigustel lasta minna. Sa võid tulevikus kohata mõnda minu kirjutatud maagiat, milles ma Uruzt kasutan, seega jää ootele.

Ruunide puhul on nii, et kui sa võtad selle Ruunide kotist välja ja see on õiget pidi (nagu pildil), siis see kannab endaga positiivset sõnumit. Tagurpidi, külje peale asetatuna negatiivset sõnumit. Kui võtad Ruuni kotist välja tühja küljega, siis küsi küsimus uuesti ning keskendu sügavamalt.

Meie Ruunid leiad SIIT.