Depressioon on tõsine vaimne seisund, mis mõjutab inimest vaimselt, füüsiliselt kui ka spirituaalselt. Depressioon ei ole kindlasti see, millel võiks lasta ise ära kaduda ehk oodata selle kõrval paremate aegade saabumist. Vastupidi! See on vaimne seisund, millest tuleb ise täiesti teadlikult välja tulla, teha terveks saamise nimel palju tööd ja sirge seljaga elus edasi liikuda.

Depressioon on väga suur mure väga paljude inimeste jaoks. Oma eraseanssidel olen kohanud väga palju depressiooni, inimesed kannatavad selle käes. On neid, kes suudavad juba ise teadvustada, et nad on depressiooni küüsis, ja on neid, kes ei mõista veel, miks nende hing kehaga koostööd ei tee.

Depressiooni tuleb kindlasti ravida, ära jäta seda kunagi tähelepanuta. Ütlen kõikidele oma klientidele, kellel on depressioon, et sellega tuleb võidelda ja võtta enda suureks eesmärgiks sellega igapäevaselt tegeleda.

 

Depressioon on vaimne seisund, mil inimesel kaob ära motivatsioon, tekivad isumuudatused (söögiisu kas suureneb või väheneb), võib tekkida tunne, et soovitakse end isoleerida (vajadus olla ainult kodus või teistest inimestes eemal), kaovad ära huvid, tekivad unehäired, tekib süütunne ja palju muud. Depressioonile omasteks sümptomiteks on enesehävituslik mõtlemine ja käitumine. Depressioonis inimest võivad tabada suitsiidsed mõtted või enesehaletsemine ning negatiivsete hetkede meenutamine. Depressioonis inimene on kergelt ärrituv ja närviline asjade suhtes, mis tegelikult seda ei põhjusta.

Selle artikliga soovin ma edastada oma mõtteid, ideid ja viise, kuidas depressioonist välja tulla. Järgi neid 11 sammu ja sa võid juba mõne aja möödudes tunda, kuidas sinu enesetunne ning elukvaliteet muutuvad drastiliselt. Olen enda tervendustöös aidanud väga paljudel depressioonist välja tulla ja seega tean väga hästi, millise vaimse seisundiga on tegemist. Ära tunne, et sa oled selles olukorras üksinda, sa ei ole seda kindlasti. Järgi väga järjepidevalt neid 11 sammu, ära tee pause ja sa leiad depressioonist ühel päeval väljapääsu.

1. PRAKTISEERI TÄNULIKKUST

Depressioonist väljumiseks sea endale eesmärk igapäevaselt praktiseerida tänulikkust. Tegemist on Karmat toetava teoga, mis aitab spirituaalsel tasandil sind tervendada ja sinu vaimset keha tugevamaks muuta. Ole tänulik selle üle, mis sul on, ja ära pööra tähelepanu sellele, mida sul täna ei ole. Igapäevane tänulikkuse praktiseerimine aitab sul depressioonist välja tulla. Leia üles see, mis on sinu elus hea, meenuta, millised soovid ja unistused on täitunud, märka häid inimesi enda ümber.

2. PÄIKE

Päike mängib depressiooni tekkimisel või selle tekkimise pidurdamisel suurt rolli. Päikesevalgus aitab meie kehas luua D-vitamiini, mis aitab meil olla positiivsemad ja mis blokeerib depressiooni. Kui sul on võimalik igapäevaselt olla 20 minutit päikese käes, siis tee seda. Kui oled heleda nahaga, siis piisab 20 minutist otsesest päikesevalgusest. Kui oled tumedama nahaga, siis tuleb sul päikese käes kauem olla. Kui sul ei ole võimalik igapäevaselt päikese käes aega veeta, kuni oled depressioonist vabaks saanud, siis nendel päevadel söö rohkesti apelsini või greipi. Apelsinis ja greibis olev C-vitamiin aitab hoida sinu tuju positiivsena ja täita neid päevi, mil sa ei saa päikese kätte minna. Lisaks on tegemist kahe puuviljaga, mis spirituaalsel tasandil tõstavad sinu meeleolu ja parandavad sinu vaimset keha.

3. KASUTA IGAPÄEVASELT KUNI VÕIDUKA LÕPUNI ÜHTE NEIST EETERLIKEST ÕLIDEST

Eeterlikud õlid
on suurepärased depressiooni vastu võitlemise vahendid, 100% naturaalsed ja looduslikud antidepressandid. Kirjutan sulle siia lühidalt lahti need eeterlikud õlid, mis võiksid sind sellel teekonnal aidata. Kasuta eeterlikke õlisid igapäevaselt, kindlasti ära tee pausi, kuid vaheta neid vastavalt sellele, millist toimet sa enim vajad.

Apelsini eeterlik õli - parandab tuju, annab energiat ja tõstab meeleolu. Apelsini eeterlikku õli tuleb kasutada depressiooni ajal siis, kui soovitakse endasse kiiresti head tuju tekitada.

Basiiliku eeterlik õli - leevendab depressiooni sümptomeid. Basiiliku eeterlik õli koos Seedripuu ja Tüümianiga on selles nimekirjas põhilised antidepressandid.

Bergamoti eeterlik õli - tasakaalustab sinu emotsioone ja taandab tujukust.

Eukalüpti eeterlik õli - spirituaalsel tasandil puhastab Auraväljast negatiivset energiat, mis võib olla depressiooni üks põhjustajatest

Ingveri eeterlik õli - spirituaalsel tasandil aitab lahti saada enesehävituslikust käitumisviisist, blokeerib negatiivseid mõtteid ja pessimismi süvenemist

Lavendli eeterlik õli - leevendab ärrituvust, aitab rahustada ja meeleolu parandada. Lisaks aitab võidelda depressioonist tekkinud unehäirega.

Mandariini eeterlik õli - tõstab tuju, muudab meeleolu paremaks ja õpetab sind taas elus positiivseid hetki nautima ning positiivsust märkama.

Mänd eeterlik õli - aitab ajul paremini funktsioneerida, leevendades stressienergiat, aidates keskenduda olulisele ja tõsta tuju. Männi eeterlik õli suurendab füüsilise energia tekkimist, aidates depressiooni ajal end füüsiliselt aktiivsemana hoida

Mündi eeterlik õli - stressi maandava toimega, sellel on lõõgastavad ja meeleolu parandavad omadused. Soovitan hea meeleolu ja enesetunde loomiseks kasutada Münti difuuseris või õlilambis. Et turgutada ka optimistmi ja huumorisoont, sega Münt kokku Ylang Ylangi ja Apelsiniga, need toimivad koos ideaalselt. Näiteks on La Tene eeterlike õlide roll-onis RÕÕMUSTAJA on Mündi ja Apelsini eeterlikud õlid esindatud. Võid seda roll-oni kasutada pidevalt, et oma meeleolu rõõmsana hoida.

Patšuli eeterlik õli
- parandab vaimsed keha, tervendades selles olevaid nõrkusi, aidates kiirendada depressioonist väljatulekut.

 

Piparmündi eeterlik õli - annab energiat, aitab depressioonist tekkinud laiskusest lahti saada, suurendab teotahet ja motiveerib enda nimel pingutama

Porgandi eeterlik õli - aitab puhastada kodus oleva halva ja ebasoodsa energia, mis võib olla depressiooni üks põhjustajatest. Kui kodu on see koht, kus tekib kõige enam madalseisusid ning vaimseid kokkukukkumisi, siis on Porgandi eeterliku õli kodus põletamine hädavajalik.

Rosmariini eeterlik õli - aitab kaasa depressioonist väljatulemisel, aidates suurendada lootust, parandada meeleolu ja on Basiiliku kõrval üks vajalikumaid antidepressante.

Salvei eeterlik õli - viib sinu mõtted eemale, aidates sul lõõgastuda, hetke nautida, tunda häid emotsioone hetkes, milles eksisteerid. Lõõgastav enesetunne on Salvei puhul hea trump depressiooniga võitlemiseks.

Sandlipuu eeterlik õli - kiirendab mõttetegevust, aitab analüüsida ja sul ise jõuda järelduseni, miks sul on depressioon, aidates sul ise mõista, mida sa veel tegema peaksid, et ennast aidata.

Seedripuu eeterlik õli - toimub kui looduslik antidepressant, aidates depressioonist tekkivaid negatiivseid meeleolumuutusi vaigistada.

Sidruni eeterlik õli - tuju parandav, meeleolu tõstev ja energiat andva toimega.

Sidrunheina eeterlik õli - aitab rahuneda, närve rahustada ja on kasulik hetkel, kui sa ei suuda kontrollida oma emotsioone.

Teepuu eeterlik õli - aitab puhastada sinu koduõhku toksiinidest, mis võivad sinu meeli negatiivseks muuta. Näiteks aitab õhus oleva hallituse vastu ja mis võib sind salakavalalt emotsionaalselt nõrgestada.

Tüümiani eeterlik õli - tervendab Südametšakrat, mis saab depressiooni käigus alati kõvasti haavata. Tüümian aitab Südametšakral taastuda ja seega pakub emotsionaalset rahulolu. Aitab kurbadel ja süngetel mõtetel kaduda

Vetiver eeterlik õli - aitab lõõgastuda, maha rahustada närvilist keha ja hinge. Depressiooni või mõne teise vaimse probleemi korral tasub Vetiveri kasutada igapäevaselt. 

Ylang Ylandi eeterlik õli - sümboliseerib armastust, heaolutunnet ja naudingut. Depressiooni ajal ei oska inimene elu nautida, Ylang Ylang aitab meelde tuletada, kuidas seda teha ja pakub seega väga suurt tuge.

4. OLE FÜÜSILISELT AKTIIVNE

Depressioonis kaob inimesel ära nii füüsiline kui vaimne energia. Sellest hoolimata tuleb end kokku võtta ja sundida end tegutsema. Igasugune liikumine teeb head, ürita iga päev kodust välja minna, kui sul on vaba päev või oled kodune, tööpäeva lõpus proovi minna ka kusagile mujale peale enda kodu. Õues jalutamine või looduses olemine aitab sind depressiooni käest päästa. Tee enda päevale ajakava ja leia põhjust kodust välja minemiseks ka siis, kui sul selleks otsest vajadust pole. Piisab ka sellest, kui teed hommikul ühe 20-minutilise tervisekõnni.

5. TOITU TERVISLIKULT

Vaata väga kriitiliselt üle oma toidumenüü, külmkapi sisu ja toidueelistused. Leia sealt üles see, mis sinu immuunsust võib nõrgestada ja sinu keha kahjustada. Kõik loomne toit toidab spirituaalsel tasandil depressiooni, kuna nendes on surmaenergiat. Kõik elav ja värske sümboliseerib eluenergiat. Mida rohkem sa sööd värsket ja mida vähem töödeldud toitu, seda kiiremini suudad sa depressioonist väljuda. Depressiooni ajal ei tohiks kindlasti olla oluline sinu tänane maitse-eelistus, vaid soov terveks saada. Kuna inimene koosneb veest, siis suudab ta kohaneda kõige ja kõigiga, nii nagu seda suudab teha ka vesi. Sina suudad täpselt samamoodi uute maitsetega kohaneda.

6. PALDERJANITINKTUUR

Palderjan on taim, millel on rahustav mõju. Palderjanitinktuuri kasuta depressioonist väljatulekuks. Kindlasti tinktuuri, mitte teisi tooteid (tabletid jne.), kuna tinktuur on kõige kehasõbralikum ja selle koostises ei ole loomseid aineid.

Palderjanitinktuuri kasuta siis, kui sa tunned, et sa ei suuda iseendaga hakkama saada. Ajal, mil sinu meeleolu muutub väga kurvaks, sa oled närviline ja sul on probleeme rahunemisega. Tilguta veega täidetud klaasi kuni 20 tilka Palderjanitinktuuri ja joo see ära. Tee seda korra päevas, kui tunned, et sul on vaja end maandada.

7. NAISTEPUNA

Palderjani ja eeterlike õlide kõrvale võta kasutusele naistepuna. Naistepunast valmista endale teed või leia need endale tableti kujul (jälgi, et tegemist on taimsete lisaainetega, kui selles peaks olema lisaaineid). Tarbi naistepuna igapäevaselt. Tegemist on väga tugevatoimelise taimega, millel on meeli rahustav toime. Naistepuna ja palderjan on looduslikud antidepressandid.

8. IGAÕHTUNE MELISSITEE

Igal õhtul tund või kaks enne magamaminekut valmista endale värsket melissiteed. Meliss on väga hea rahustaja, stressi leevendaja, hea une soodustaja ja üks oluline taim, mis aitab sind depressioonist välja päästa. Osta endale koju mitu pakki melissiteed, et see oleks alati olemas. Depressioonist väljatulekuks täida kõiki samme korrektselt, ära anna depressioonile võimalust jääda.

9. DEPRESSIOONIKRISTALL

Leia endale üks nendest järgnevatest kristallidest end sellel teekonnal saatma. On olemas konkreetsed kristallid, mis aitavad depressiooniga võidelda. Leia ühest neist endale ehe ja kanna seda kristalli kuni oled terveks saanud. Alusta selle kandmist eesmärgil, et see aitaks sul depressioonist vabaneda. Väga oluline on, et see oleks uus kristall või ehe, kuna sellele saad sa anda oma konkreetse soovi ja mõtte.

Ametüst, Apatši Pisar, Botswana Ahhaat, Gagaat, Kiastoliit, Kollane Jaspis, Kondor Ahhaat, Krüsopraas, Must Turmaliin, Oranž Kaltsiit, Labradoriit, Lasuriit, Larimar, Mookaite, Oonüks, Opaliit, Päikesekivi, Seleniit, Sidrunkvarts, Sinine Kaltsedon, Sinine Kvarts, Šungiit

Minu soovitus on valida nende seast väga sügava depressiooni puhul tumedamaid kristalle ja heledamaid ning värvilisemaid kristalle nendel, kes tunnevad, et nad mingil määral suudavad end juba kontrollida. Võib ka panna kõikidest nendest kristallidest kokku kristallikomplekt ja hoida neid kristalle enda voodi all senikaua, kuni on depressioonist jagu saadud. Kõik need kristallid suudavad depressiooniga võidelda ja mida rohkem erinevaid neid sinu elus on, seda kiiremini suudad sa depressioonist väljuda.

10. KURKUM

Kurkum on idamaine taim, mis on looduslik antidepressant. Leia endale väga kvaliteetset kurkumipulbrit ja kasuta seda igapäevaselt toiduvalmistamisel või söömise ajal. Kurkumit lisa kartuli-, riisi-, läätse- või pasta keemisvette. Lisa seda supi sisse või salati peale.

Teine variant on tarbida toidulisandit. La Tene valikus on 100% looduslik kurkumiini sisaldav toidulisand Cytoplan Dentavital Phyto-Inflam, leiad selle SIIT.

Kurkum aitab meeleolu parandada ja sinu hinge ning keha õigesti funktsioneerima panna.

 

11. ASHWAGANDA JA BACOPA MONNIERI - AJURVEEDA IMERAVIMID

Ashwagandha
on üks tähtsamaid taimi ajurveeda meditsiinis, millest on igaühele väga palju kasu. Ennekõike on seda taime kasutatud stressi leevendamiseks.

Kortisool on väga suur kurjajuur, kui keha toodab seda ülemäära palju. Mis on kortisool? See on stressihormoon, mida toodavad neerupealised stressiolukorras, ja siis, kui sinu veresuhkrutase langeb liiga madalale. Väga paljudel inimestel on kortisoolitase krooniliselt kõrge, mis põhjustab pidevat närvilisust, stressi, magamatust ja mängib suurt rolli ärevushäire väljaarenemisel.

Kuidas saab Ashwagandha siinkohal appi tulla? Tegemist on taimega, mis alandab kortisoolitaset ja seda väga kiiresti, kui tarbida Ashwagandhat regulaarselt. See aitab lahti saada paanikahoogudest, ärevusest, tujukusest, stressist, pessimismist, melanhooliast, unetusest, kurbusest ja isegi laiskusest, mis kaasneb kõrgenenud stressitasemega. 

Enda töö jooksul olen ma väga paljudele just seda taime soovitanud ja olen saanud väga head tagasisidet. On neid, kes suudavad olla rõõmsameelsemad, kes on enda elu uuesti rööbastele saanud, kes depressioonist välja tulnud või saanud tänu Ashwagandhale oma ellu palju teisi häid muutusi. Et stressist ja vaimsetest probleemidest jagu saada, soovitan Ashwagandhat kasutada igapäevaselt vähemalt pool aastat järjest. Kui tegemist on sügava depressiooniga, siis kindlasti vähemalt aasta aega - et end depressioonist välja ravida. Tegemist on taimega, mida võib tarbida terve elu, kui selle vastu ei teki allergiat.

Ashwagandha pulbrit, mis on 100% taime toidulisand, müüb ka La Tene, leiad selle toote SIIT

Bacopa Monnieri
on ajurveeda meditsiinis oma tervendavate omaduste poolest väga kõrgel kohal. Bacopa Monnieri peamine võluvägi peitub keha ja hinge rahustavates ning tasakaalustavates toimetes. Kui sa oled pidevalt ärevil, sa ei suuda end lõõgastada, tunned ebamugavust kehas ja hinges, siis võib Bacopa Monnieri aidata sul sellest lahti saada. Tegemist on loodusliku rahustiga, mis mõjub stressi maandamiseks väga hästi. See taim aitab sul stressiolukorrast võimalikult kiirelt välja tulla - sa suudad Bacopa Monnierit kasutades selle olukorraga toime tulla.

Krooniline stress võib viia selleni, et sinu nii-öelda vaimne süütenöör jääb väga lühikeseks. Probleem tuleb ja sa võid olla hetkega omadega läbi. Bacopa Monnieri aitab pikendada seda olukorda, kus sa suudad toime tulla ja pikaajalisel tarbimisel võib see sulle lõpuks anda väga tugeva vaimse seisundi. Ajurveeda taimi tasub kasutada pikaajaliselt, kui sul on vaja sisemistest probleemidest jagu saada.

Tegemist on loodusliku antidepressandiga, mida võiks väga tugeva stressi ja vaimsete probleemide korral kasutada mitmeid kuid järjest regulaarselt. Kui sa aga vajad enda maandamist aeg-ajalt (kasvõi pikast kurnavast tööpäevast), siis võib seda tarbida ka periooditi. Närvilisuse korral ei pruugi lühiajaline tarbimine aga aidata.

Bacopa Monnieri 100% taimset toidulisandit pakub ka La Tene, leiad selle toote SIIT. Igapäevaste pingetega paremaks toime tulemiseks ja närvisüsteemi toetamiseks soovitan ka Ecoshi toidulisandit Meelerahu, mille leiad SIIT.

12. CBD ÕLI

CBD õli on ravikanepiõli, mis on seni alternatiivmeditsiinis kõige kiiremini toimiv eneseabi neile, kes kannatavad ükskõik, millist sorti vaimse stressi, pinge ja probleemide käes. See on rahustava toimega, aidates suurepäraselt võidelda ärevuse, paanika, meeleolukõikumiste, unetuse, rahutuse, kurbuse ja hirmude vastu. CBD õli toimib suurepäraselt koostöös ka teiste alternatiivsete rahustite ja heaolu tunnet pakkuvate ravimtaimedega. Õli kasutamise juures on oluline, et tegemist on orgaanilise tootega (pestitsiitide ja herbitsiitide vaba). 

Saadan sulle palju tuge ja jõudu, et sa saaksid terveks. Leia selles elus taas üles rõõm ja õnnetunne!

Loe lisaks kindlasti veel minu ühte artiklit, kus ma räägin "Pimeduseloorist", mis aitab sul mõista depressiooni varjukülgi, selle vaimsemat ja spirituaalsemat poolt. Selle artikli leiad SIIT.