Sinu keha reageerib kõigele, millega sa kokku puutud, nii füüsiliselt kui ka vaimselt. Lisaks sellele on keha piisavalt tark ja oskab sulle märku anda, kui kannatad mingi aine puuduse all. Katkised kannad annavad sinu tervise kohta teada nii mõndagi, millele tuleks tähelepanu osutada. Tihtipeale ei aita ainult kandade õlitamine, nende riivimine või kreemitamine. Kui probleem tuleb pidevalt uuesti esile, siis ei ole tegemist pelgalt ajutise kuivusega vaid kehasisese probleemiga, millega tuleb tegeleda.

Katkised kannad esinevad paljudel inimestel, ka lastel, kuid enamjaolt ikkagi naistel. Paljajalu käies võivad need tervendamata jätmisel palju valu põhjustada. Kui probleem süveneb tekivad lõhed, mis võivad põhjustada suurt ebamugavust.

pragunev maapind

Kõigepealt aitan sul mõista, miks katkised kannad tekivad, mis võib olla sellise kroonilise probleemi algallikaks ning seejärel jagan sulle efektiivseid nippe, kuidas katkistest kandadest jäädavalt lahti saada. Teeme sind terveks ja pealekauba väliselt kauniks!

- Lihtsamini ravitava probleemi võib põhjustada pidev püsti seismine (näiteks tööst tulenev), pidev lahtiste jalanõudega käimine (ilma sukkade või sokkideta), liiga pikalt kuuma duši all või vannis olemine , kuiv kodu- või töökeskkonna õhk.

Kui sul on katkised kannad ja sa tunned end ühes nendest punktidest ära, siis võib sinu kandade ravi ja nende taastumine osutuda kiiremaks ning lihtsamaks.

Õhtuti õlita

Sellisel juhul võib regulaarne igapäevane kandade õlitamine õigete õlidega olla piisav. Selleks sega kokku Jojoba baasõli Piparmündi eeterliku õliga. Segu suhe võiks olla 1 tl baasõli 5 tilga eeterliku õli kohta. Pese igal õhtul enda jalad korralikult puhtaks ja kanna paar tundi enne magamaminekut õli kandadele. Kui oled seda teinud, siis tõmba jalga tumedamat värvi sokid. Magamaminnes eemalda sokid, tunned juba siis, et kannad on pehmemaks muutunud.

Kasuta hommikuti kreemi

Igal hommikul soovitan määrida kandadele True Organic of Sweden Body Buddy kehakreemi. Nahk jääb seejärel väga sile ja pehme. See sisaldab Aloe Verat, mis aitab erinevate nahaprobleemide korral ja kaeratuumaõli ning E-vitamiini, mis muudavad naha pehmemaks ja aitavad hoida selle kaitsebarjääri. Loomulikult võid seda vajadusel ka rohkem kasutada.

Võta mõlemad nipid kasutusele ka siis, kui sinu kannad on kahjustunud muul põhjusel. Sellest räägin allpool.

Kitsaste jalanõude kandmistest tekkinud paksendid/muhud 

Kui sinu kandadele on kitsaste jalanõude kandmisest tekkinud paksendid või muhud, siis on vaja ka neid ravida. Selleks kasuta igapäevaselt Jojoba õliga koos Nelgi eeterlikku õli. Sega kokku 1 tl Jojobaõli ja 5 tilka Nelgi eeterlikku õli. Määri õlisegu kandadele. Nelk on põletikku taandava toimega ning aitab kandade verevarustust parandada. See võib aidata paksenditest lahti saada.

Tavaliselt tekivad kandadele tugevad kõrgendikud, mis meenutavad luud, õigeaegse raviga võib nendest lahti saada. Jätka õlide pealemäärimist, kuni näed silmnähtavalt, et paksendid või kõrgendik on hakanud kannalt kaduma.

Lisaks Nelgi eeterliku õli kasutamisele soovitan teha iga päev jalgadele külma ja sooja vee vanni. Alguses hoiad jalgu umbes viis minutit väga külmas vees, seejärel paned need viieks minutiks väga sooja vette. See ergutab samuti vereringet ning aitab paksenditel kaduda.

Spirituaalses mõttes viitavad katkised kannad elus liigsele tormakusele ning etteruttamisele. Võid endalt küsida: "Kas ma teen järeldusi liiga kiiresti? Kiirustan arvustama? Olen kärsitu ja soovin kõike kiiresti ning kohe saavutada/saada?" Kui sul on katkised kannad, siis põhjustab see tervisehäda nende iseloomujoonte väljatulemist või vastupidi, need iseloomujooned tekitavad seda tervisehäda. Kandade tervendamisel võid ühel hetkel märgata, et oled muutunud kannatlikumaks ning ei rutta järelduste tegemisega.

- Katkised kannad tekivad pikaajalisest B3-vitamiini, oomega-3, oomega-7 ja oomega-9 rasvhapete ning E-vitamiini puudusest. Kui sinu kannad ei taastu peale jalahooldusi mitte kuidagi ja ei püsi terved, siis alusta nende kolme toidulisandi tarbimist. Peale seda jätka toitudega, mis sisaldavad neid vitamiine ja rasvhappeid.

jaladPikaajaline B3-vitamiini puudus on kõige suurem põhjus, miks kannad katki lähevad. See põhjustab ka naha ebaühtlast jume ja kestendavat ning problemaatilist nahka. Lisaks mõjub B3-vitamiini puudus ka peanahale, muutes selle kuivaks ja kestendavaks. Katkiste kandade näol annab su keha märku, millest see puudust tunneb. 

Lisaks sellele viitavad need maksa aeglasele tööle, mis on omakorda seotud B3-vitamiini puudusega. Et parandada maksa tööd, hoidu toiduainetest, millesse on lisatud suhkrut, ükskõik, millisel kujul. Tarbi seda vaid puuvilju ja marju süües. Suhkur kahjustab maksa ja ei lase sellel korrapäraselt funktsioneerida.

Oomega-3, -7, -9 rasvhappeid leidub hulgaliselt linaseemne-, mustköömne- ja astelpajuõlis ning oomega-3 õlis, mis on saadud vetikatest. Võid neid kõiki kandade tervendamiseks kasutada. Mustköömneõli võid määrida ka otse kandadele, et neid välispidiselt vajalike rasvhapetega toita. Kalla lusikale väike kogus õli ning kanna puhaste sõrmedega katkistele kandadele. Eriti kasulik on see neile, kellel on väga sügavad ja valusad lõhed. Lisaks soovitan neid õlisid manustada koos toiduga.

Kui kannad on katki, siis tuleks esmalt alustada nende rasvhapete tarvitamist suuremates kogustes ja selleks on kasulik võtta neid toidulisanditena. Seejärel, kui kannad on tervemaks saanud, lisa rasvhapped oma menüüsse, et tagada kehale pidev varu.

Selleks too enda toidulaule linaseemned, kreeka pähklid, päevalilleseemned, bataadid, avokaadod ja herned. Nendes on olemas kõik vajalikud toitained kandade tervise jaoks. Mustköömneõli ja linaseemneõli kasuta näiteks salatite maitsestamiseks.

Lisaks võivad katkised kannad viidata diabeedile, need tekivad ka inimestel, kes on ülekaalulised või kellel on nahaseen. Sel juhul tuleks enda igapäevamenüü kriitiliselt üle vaadata ja teha seal korrektuure, loobuda kahjulikest toiduvalikutest ning hakata enda keha toitma vitamiinide- ja mineraalaineterikka toiduga.

Artiklis välja toodud nõuannete, soovituste ja teabe kasutamine on omal vastutusel. Esitatud teave ei ole tervishoiualane nõuanne, vaid Tene Laulu enda kogemused, teadmised, isiklik arvamus ja soovitused. Toidulisandite kasutamine toimub iga inimese enda vastutusel. Vajadusel konsulteeri enne tarvitamist arstiga.