Taimed on maagia, aga need on maagia füüsilisel kujul. Taimedes on võluvägi, mida iga tark spiritualist rakendab enda tervise ja heaolu jaoks. Havisaba on võimas väetaim, mis võiks igal spiritualistil kodus olemas olla. Havisaba on ka väga vähenõudlik taim, sest ei taha palju vett ja talub varjulises kohas kasvamist. Seega sobib Havisaba ka algaja taimekasvataja toataimeks. Havisaba on üks minu kümnest lemmikust toataimest, mis lausa peab kodus eksisteerima.

Kõigepealt ma tahan sulle rääkida seda, et kui sa soovid enda spirituaalsust suurendada, siis pole ainult kristallid need, mida selleks kasutada - ka taimed omavad selles arengus suurt rolli. Seega too oma koju palju toataimi, et sinu hing saaks spirituaalsusele avaneda. Taimed on meie eludes tähtsad, need rahustavad hinge, vähendavad stressi ja igal taimel on veel oma erilised omadused, millega nad meid aitavad.

HAVISABA - VASTUMÜRK KURJUSELE JA SUUREPÄRANE ÕHUPUHASTAJA

Havisaba (sansevieria trifasciata) on ideaalne Feng Shui taim. See puhastab sinu kodus olevat õhku ja seda mitte ainult vaimses mõttes vaid ka füüsiliselt. Havisaba töötab öösiti, eemaldades õhust mürkained ja tootes samal ajal hapnikku juurde. Seega, kui sa tunned magades, et sul jääb õhku puudu ja uni ei ole korralik, siis too kindlasti Havisaba oma magamistuppa. Eriti kasulik on hoida seda taime nende laste toas, kellel on kerge tolmuallergia või astma. Havisaba leevendab hommikust ninakinnisust ja aitab lapsel hingata.

Kuna minu elu koosneb kristallidest, siis ma panen neid iga toataime mullale. Seda sellepärast, et kristallid aitavad taimedes erinevaid omadusi avada ja mõnda neist konkreetsemalt esile tõsta. Kui ka sina oled kristallide armastaja, siis ütlen ausalt - kristallide ja taimede kombineerimine on üks lihtsamaid viise oma kodu Feng Shui energia muutmiseks. Esiteks ei pea sa kristallide jaoks looma eraldi alust, vaid sa saad ära kasutada taimepotis oleva ruumi. Tänu sellele on sul võimalik oma kodus rohkem kristalle kasutada. Minu kodus puudub taim, mille mullal pole kristalle.

KRISTALLID, MIS PUHASTAVAD ÕHKU: Vanadiniit Bariit, Krüsokolla, Mäekristall

Need on kristallid, mida ma soovitan Havisaba mulla peal hoida, kui sa soovid seda taime kasutada enda koduõhu puhastamiseks nii füüsilisel kui ka vaimsel kujul. Samuti filtreerib Havisaba kodus oleva negatiivse energia.

Kristalle lisa taime mullale täpselt nii palju, kui sa soovid.

Lisaks õhku puhastavale toimele on Havisaba ka suurepärane kaitse kurjuse eest. Seetõttu on seda taime soovitav hoida kodu välisuksele võimalikult lähedal, et see tõrjuks kurjust kodust eemale.

Havisaba mulla peale pane Musta Turmaliini, et see hoiaks majast eemal halbu inimesi, kes ei tohiks sinu koju tulla. Seal võib hoida veel ka Musta Obsidiaani püramiidi, et see eemaldaks majja pääsenud negatiivse energia ja ebaõnne. Seega, kui sa tunned, et sinu elu läheb ainult allamäge, siis võib selle põhjuseks olla sinu kodu halb energia. Must Obsidiaan tuleb siinkohal sulle appi.

KRISTALLID, MIS KAITSEVAD KODU: Hüpersteen, Oonüks, Must Obsidiaan, Must Ahhaat, Ahhaat, Mäekristall ja Must Turmaliin

Kõik need kristallid sobivad Havisaba juurde lisamiseks, et hoida kodust eemal kõike halba, mis üldse saab sinna tulla. Olgu selleks siis needused, ärasõnumised, ebaõnned, haigused ja halvad inimesed.

Kodu kaitsmiseks soovitan Havisaba hoida kas välisukse juures või enimkäidava ruumi nurgas. Nurgad on need kohad, mis tõmbavad endasse kõige rohkem negatiivsust ja seetõttu töötavad taimed ning kristallid seal kõige tõhusamalt.

Kõigele eelnevale lisaks saab Havisaba kasutada ka õudusunenägude eemal hoidmiseks. Selleks lisa Havisaba juurde Gagaat.

Havisaba hoitakse magamistoa akna juures, et kaitsta oma kodu öösel liikuvate halbade hingede ja deemonite eest.

Hoia Tiigrisilma püramiidi Havisaba juures, et see hoiaks su kodust eemal tööalast ebaõnne.

KUI HAVISABA ÕITSEB? Havisaba tõepoolest annab õied, seda aga harva. Havisaba hakkab energeetilises mõttes õitsema siis, kui see on sinust eemal hoidnud mõnda õnnetust või suuremat probleemi. Kellel on Havisaba kunagi õitsenud, need ehk teavad, mida see on sel perioodil nende jaoks tähendanud. 

HAVISABA AITAB MAOHAMMUSTUSTE VASTU. Aegade algusest peale on Havisaba kasutatud ka rohuna maohammustuse vastu, sest selles taimes on ained, mis töötavad maomürgi vastu. Energeetilises mõttes aitab see taim ka madusid kodust eemal hoida, Eestis siis rästikuid.

HAVISABA KAITSEB KODU TÜLIDE EEST. Kui sul on Havisaba kodus, siis see aitab tülisid ära hoida või nendel kergemini minna lasta. See on veel üks väärtuslik omadus, mida see taim endaga kaasas kannab ja veel üks põhjus, miks seda taime enda kodus hoida, eks.

Havisaba töötab nagu Must Turmaliin, millel on oskus sinu elust eemale tõugata inimesi, kes võivad sulle kahjulikult mõjuda. Havisaba ei lase sinu südamesse pugeda nendel inimestel, kes soovivad sulle nii-öelda nuga selga lüüa.

Havisaba sobib hästi ka töökohtadesse, et kolleegidel ei tekiks omavahel probleeme või nii-öelda ussitamist. Siinkohal väike nõuanne kõigile ettevõtete omanikele, kes soovivad, et tema töötajad töötaksid harmoonias ja saaksid omavahel läbi - tooge töökohta Havisaba.

Havisaba ei tohi kindlasti üle kasta, selle muld peab alati läbi kuivama, enne kui sellele taimele juua anda. Potti ei tohi kunagi jätta üleliigset vett, mis ei imendu mulla sisse - vastasel juhul ei pea see taim kaua vastu ja hääbub.