Ma räägin tihti teile kristallidest, rituaalidest, unenägudest ja teistest spirituaalsetest teemadest. Samamoodi meeldib mulle väga rääkida tervislikust toitumisest ja eks see ole ka tegelikult üks paljudest asjadest, mida ma enda inimestega arutan ning millega ma teid paremale, tervislikumale ning rõõmsamale elule suunan. Ütlen alati, et õiged kristallid, õige mõtlemine ja õige toitumine on täiusliku tervise valem.

Miks ma siis valisin Lillkapsa, et teile sellest kirjutada? Esiteks on see minu üks lemmikumaid terviseallikaid, millest ma süüa valmistan ja on hea jagada kõike kasulikku teiega. Teiseks, nagu ikka, tuleb artiklite kirjutamine minuni läbi inspiratsiooni või vihje, mille ma päeva jooksul või öösel unes kätte saan. Lillkapsaisu tuli mul täna peale ja eks ma sain selle roa ka ilusastivalmis tehtud ning peale selle oli mul ka ühe inimesega väga huvitav vestlus tervisliku toitumise teemal. Loomulikult ka lillkapsast. Seega on inspiratsioon tulnud ja siin ma olen, kirjutan teile.

Esmapilgul poelettidel võib-olla mitte nii ahvatleva väljanägemisega lillkapsas on täpselt see, mida sinu keha tegelikult soovib saada. Võib-olla ei ole selliste taimede toidulaual kasutamine veel eestlaste sisse juurdunud, aga ma soovitan seda enda menüüsse südamerahuga lisada. See on nii väärtuslik vitamiinipomm, mis aitab sul hoida enda keha tervena.

See mitte ainult ei anna sulle kõiki neid vitamiine, mis ma siia allapoole olen kirja pannud, vaid see tervendab sind ka spirituaalselt. Igal taimel on olemas füüsilised väärtused ja spirituaalsed väärtused. Iga taim on mõne Tšakra tervise jaoks hea ja sinu mõttemaailma muutja. Kui sa arvasid tänase päevani, et sa sööd ainult selleks, et enda keha liikumises hoida, siis sa oled sügavalt eksinud. Sa sööd selleks, et liikuda ja ka selleks, et olla spirituaalselt tasakaalus. Igasugune taimne toit annab sulle energiat, spirituaalset energiat.

KROONTŠAKRA

Kõige võimsamaks Lillkapsa spirituaalseks energiaks on see, et see toidab sinu Kroontšakrat. Kus asub Kroontšakra? Kes teab, see saab väga hästi aru, et see on just tema toit. Kes veel ei tea, kus asub Kroontšakra ja mis see Tšakra sulle annab, siis vihje on järgmine - see asub sinu pea kohal ja see on kõige ülemine Tšakra. See Tšakra on selleks sulle antud, et sa oleksid ettenägelik ja et sul oleks alati soov elada ning enda elus edasi liikuda. See on nagu tulevikukanal, mille kaudu me enda elu kombime. Kui me anname enda kehale energiat, mis on Kroontšakrale hea, siis see terveneb, tugevneb ja avaneb. Kui nii juhtub, siis sa näed enda elu ette, suudad võtta vastu õigeid otsuseid ja ei karda enam elada. Sa oled nõus elama, ükskõik mis juhtub, sa võtad selle alati vastu, mis elul sulle pakkuda on! Seega, Lillkapsast sööma!

Lisaks Kroontšakra tervendamisele annab Lillkapsas sulle imelisi vitamiine, mille eest sinu keha sind aja möödudes tänab. Söö seda, mida sinu keha vajab ja muuda enda jaoks tervislike taimede söömine maitsvaks. Ehk maitsesta neid õigete vürtside, maitsetaimede, soola ja õliga. Söö neid toorelt, küpseta või valmista suppi. Katseta ja leia see õige viis üles!

7 PÕHJUST MIKS SÜÜA LILLKAPSAST

1. VITAMIINIALLIKAS


Lillkapsas on ideaalne kiudainete, väävli, C-vitamiini, fosfori, taimse proteiini, K-vitamiini, magneesiumi, B6-vitamiini, folaatide, kaaliumi ja väga paljude teiste eluks vajalike vitamiinide allikas. Sul on kõiki neid vitamiine ja mineraalaineid vaja, et terve olla. Seega järjekordne põhjus, miks Lillkapsas enda menüüsse lülitada.

2. SEEDIMINE

Kes vähegi otsivad abi seedehäiretele ja selle lahendamisele, siis siin on vastus - imeline Lillkapsas. See koosneb kiudainetest ja veest, mis on ülitähtsad elemendid sinu seedesüsteemi heaolu jaoks. Regulaarne lillkapsa menüüs hoidmine tervendab sinu soolestikuprobleeme.

3. VÄHK JA KASVAJAD

Lillkapsas koosneb vajalikest vitamiinidest, mis aitavad pidurdada vähirakkude arengut. Lillkapsas on näiteks väävel, mis on just see allikas, mis sinu keha nende haigusseisunditega aitab võidelda. Näiteks mina kombineerin kahte võimsat vähivastast tervendajat, milleks on Lillkapsas ja Kurkum, segades need kokku õli ja soolaga ning panen seejärel ahju. Lihtne toit terveks olemiseks. Ja mitte ainult väävel ei ole see terviseallikas, vaid loomulikult ka kiudained, mida Lillkapsas on väga palju.

4. SÜDAMEVERESOONKOND

Lillkapsas mõjub sinu südamele ja veresoonkonnale väga kasulikult, aidates ennekõike alandada kõrget vererõhku ning seda tasakaalus hoida. Lillkapsas on kasulik kõigile, kellel on probleeme kolesterooliga.

5. PÕLETIKUVASTASE TOIMEGA

Sinu keha peab olema tasakaalus ja kehas ei tohi olla liigset põletikku, Lillkapsas on see, mis aitab selle vastu. Kusjuures mina olen tähele pannud, et tegelikult enamus inimesi ei saa arugi, et nende keha on põletikuline. Sa lihtsalt ei märka seda ja ei tunne, mis sinu keharakkudes toimub. Kui immuunsus on nõrk, siis sellised asjad juhtuvad, ja kui keha on liigses põletikus pikka aega, siis leiavad sinu kehas soodsa elamispinna väga kahjulikud ning rasked haigused. Regulaarne Lillkapsa söömine aitab sul terve olla ning liigset põletikku vältida. Loomulikult tugevdab see ka immuunsüsteemi.

Kui ma räägin põletikust, siis ma ei mõtle konkreetset külmetushaigust, ma mõtlen keha reaktsiooni sellele, mille on tekitanud sinu kehasse tekkinud halvad bakterid, seenhaigus või viirus.

6. KEHA MÜRKAINETEST VABAKS

Lillkapsas on piisavalt palju antioksüdante, et see suudaks sinu keha mürkidest puhtana hoida, kui sa sööksid seda imelist tervise-taime regulaarselt. Lillkapsas aitab puhastada sinu keha nendest ainetest, mida sinu kehal ei ole vaja ja mis on tekkinud sinna vale toitumise või liigsete ravimite tarbimise tagajärjel.

7. MÄLU TUGEVDAMINE JA AJU TERVIS

Lillkapsas sisaldab koliinivitamiini ehk teisisõnu B4-vitamiini. Seesama vitamiin on vajalik aju funktsioneerimiseks. Seda on meil vaja selleks, et me saaksime rahulikult magama jääda, uinuda, end välja puhata, et meie mälu tugevneks ning mõttetegevus areneks võimsalt. Kusjuures Lillkapsas leevendab ka närvilisust ja leevendab ka keha üleüldist pinget.

Need seitse põhjust on kõige tähtsamad koos Kroontšakra tervendamisega, mida sa võiksid teada. Loomulikult on neid tervendavaid ja väärtuslikke omadusi veelgi rohkem, kuid ma arvan, et nendest siin peaks piisama, et Lillkapsast süüa ning end motiveerida, et lisada see enda menüüsse.

Kusjuures, kui rääkida veel veidi Lillkapsast ja Kroontšakrast, siis tegelikult on ka nii, et see imelise maitsega taim annab leevendust sinu peavaludele. Peavalud hakkavad Kroontšakrast ja Lillkapsas tervendab seda nii spirituaalsel kui ka füüsilisel tasandil.

Kui sa siiski ei oska leida head ja maitsvat viisi Lillkapsa valmistamiseks, siis alusta lihtsalt selle toorelt söömisest. Proovi ja kui soovid maitset juurde lisada, siis tee Kreeka jogurtist või maitsestamata jogurtist sinna kõrvale dipikastet. Tee see just nendest, need on sinu kehale kasulikud, eriti sinu seedesüsteemile. Teine on minu lemmikviis - küpseta Lillkapsast ahjus. Lisa Lillkapsale oliiviõli, soola, kurkumit, kuivatatud tilli, kuivatatud paprikat ja kui soovid, siis lisa sinna veel endale maitsvaid asju ning pista ahju küpsema. Mina söön Lillkapsast tavaliselt kapsasalatiga ja eestipäraselt tumeda leivaga. Kui sa küsid, kas ma tõesti midagi kõrvale ei lisa, siis vastan, et seda pole vaja, lillkapsas on nii väga maitsev.  Ja kes veel ei tea, siis ma loomaliha ei söö. Aga loomulikult, see, kuidas sa soovid lillkapsast valmistada ja mida selle kõrvale sööd, on sinu enda valik.

Mul on oskus inimesi aidata oma visioonide ja selgelttägemiste läbi. Seega ei ole siinolev meditisiiniline, vaid lihtsalt minu nägemus ja teadlikkus tervisest. Olge terved, hoitud ja targad toitujad!