Kõiki kahteteistkümment sodiaaki juhivad üks neljast elemendist, mis annab inimese hingele väga suurt mõjutust. Tuleelement on üks neljast elemendist, mis annab oma väge kolmele erinevale sodiaagile. Tuleelement mõjutab Jäärasid, Lõvisid ja Ambureid. Need kolm sodiaaki kannavad endaga sünnist saati kaasas tuleelementi, mis omakorda mõjutab neid terve elu vältel.

Lisaks tuleelemendile mõjutavad sodiaake ka maa-, vee- ja õhu element. Õhu elemendi kohta olen ma eelnevalt kirja pannud ja selle elemendi kohta saad sa lugemist leida just SIIT. Vee elemendi kohta saad lugeda SIIT.

Tuleelemendi all sündinud Jäär, Lõvi ja Ambur on oma hingelt väga tulised, nii nagu reedab ära nende elemendi nimetus. Need kolm sodiaaki kannavad väga sarnast energiat endaga kaasas, kuid nad kasutavad enda tuld erineval viisil ära. Ühine vägi, kuid tõlgendavad ja peegeldavad seda erinevalt.

Nemad kannavad enda hinges tuld, mis võib väga kergesti kontrolli alt väljuda. Kui sa tead, milline on tuli, siis sa tead seda, et sellega peab ettevaatlikult ringi käima. Tuli võib olla väga hea, soojust pakkuv, elujõudu andev, kuid see võib olla ka laastav.

Täpselt sama moodi on ka need kolm sodiaaki. Nad võivad olla ülimalt rõõmsameelsed, positiivsust jagavad ning samas teisel hetkel sõjakad ja sildu põletavad. Tuleelementidega tuleb osata teistel õigesti ringi käia, et mitte ärritada seda tulist meelt negatiivsuse poole. Neid kolme sodiaaki on ülilihtne rõõmustada, kuid samas ka nende tuju on võimalik hetkega ära rikkuda. Kergelt vahetuvad emotsioonid, oleneb täpselt sellest, milliste inimestega ja situatsioonidega tal parasjagu tegemist on.

Tuleelement annab inimese hingele loomingulisuse ja oskuse end dramaatiliselt väljendada. Kui vee elemendi kandjad on emotsionaalsed, siis tuleelemendi kandjad on ülimalt teatraalsed. Tuleelementi kandev hing leegitseb ja tal on kombeks enda emotsioone füüsiliselt väljendada. Nende kolme sodiaagi puhul võid sa näha juba tema näost ja hoiakust ära, mida ta sellest kõigest hetkel arvab. Kõige teatraalsem on Lõvi, kõige äkilisemate liigutustega on Jäär ja kõige ilmekam on Ambur.

Lisaks väga väljendusrikkale kehakeelele on need kolm sodiaaki armastuse väljendajad ja seda selle füüsilises mõttes. Kui enamus teisi sodiaake armastavad end tagasi hoides, siis need kolm sodiaaki oskavad armastust väljendada. Nende jaoks on väga tähtis see, et nemad saaksid puudutada, kallistada ja lähedal olla. See paneb neid tundma, et armastus eksisteerib.

Tuleelemendi hinged on kõige suuremad võrgutajad, kes oskavad enda naeratuse ja osava jutuga meelitada just seda inimest enda poole, kelle vastu tal huvi on. Kuid seda ei tee tuleelemendi esindaja ainult armastuse valdkonnas, seda ta teeb tegelikult pidevalt ka lihtsalt selleks, et enda soovi täidetud saada. Loomulikult on see šarm selle esindaja hinges siis, kui ta ise on enda elu positiivsemal lainel. Kõikidel sodiaakidel on kaks eluteed, kas positiivne või negatiivne. Positiivse laine peal eksisteerides kannab sodiaak oma häid omadusi endaga kaasas ja negatiivse laine peal tulevad esile vaid halvemad omadused.


Tuline on see tuleelement, inimene, kes võimaluse korral sooviks alati enda tahtmist saada. Tuleelement annab oskuse üle kõige ja kõigi astuda. Tuleelemendi esindajad võivad olla siinkohal veidi erinevad ja selle mõjutuse annab astroloogiline aastakäik ning numeroloogia. Kuid enamus tuleelemendi esindajaid on sõjakad ning nendel on väga suur soov saavutada see, mida nad enda pähe kord võtnud on.

Kõige sõjakam, sihikindlam ja enda soovi peale pressiv on Jäär. See ei ole ju halb? Elus peab hakkama saama ja sa pead isennast motiveerima pidevalt edasi liikuma. Kuid alati peab meeles pidama seda, et tuleelement võib väga kergesti oma leegi liiga kõrgeks ajada ning laastavaks end muuta. Seega nii Jäär, Lõvi kui ka Ambur peavad alati märkama seda, millal ta sisemine leek laastavalt kõrgeks muutub. Kui need kolm sodiaaki õpivad enda väge, energiat ja võimu tervislikult ära kasutama, siis kõik teed on nende jaoks siin elus valla.

Lõvi on see, kes soovib oma tahtmist saada juba sellepärast, et tema ego ei luba teisiti. Nagu ma kohe alguses ära mainisin, et tuleelemendist saavad need sodiaagid kõik erineva laengu. Lõvile annab tuli väga suure uhkuse. Uhkus on hea, see hoiab eneseväärikust ja oskust enda eest seista. Kuid kui tuli liiga võimsaks läheb, siis võib tekkida negatiivne egoism ehk liiga ülbe mina isiksus. Kui Lõvi suudab endas tasakaalu hoida, siis selle negatiivse egoismi asemel eksisteerib tema sees ülim positiivne egoism, mis on sära, karismaatilisus ning oskus enda tahtmis saada läbi veetleva naeratava näo ning positiivse suhtumise. Tuli võib anda väga palju, kui osata seda kasutada.

Amburitele annab tuleelement motiveerimisoskuse. Ambur motiveerib iseennast ja ka teisi inimesi. Amburile ei pea keegi teine ütlema, et ta on tubli, seda oskab ta iseendale väga hästi öelda. See on tema tuleelemendi kasutamine, ta ise liigutab end edasi. Kui tuli kasvab üle Amburi pea, siis ta võib olla egoistlik enda soovitud tulemuse saavutamisel. Ta võib unustada, et teistel inimestel on tunded. Kui Ambur suudab enda tuleelementi kontrollida, siis terve elu saadab teda tervislik motivatsioon ja oskus enda soovitud tulemuseni jõuda ilma teiste peal tallumata.

Tuleelemendi kandjad saavad teineteisega väga hästi läbi, kui me räägime sõprusest. Miks? Seda sellepärast, et ennekõike võivad nad ise olla ülimalt head vestluskaaslased, juttude jutustajad, emotsionaalsed vestlejad, nendel on tuleelemendi tõttu kõrgenenud huumorisoon ning oskus lihtsalt hetke nautida ning probleeme mitte nii tõsiselt võtta. Nad saavad üksteisest ka paremini aru ja mõistavad teineteise tagamaid. See aga ei tähenda seda, et teised sodiaagid ei peaks nendega hästi läbi saama. Teiste sodiaakide puhul on nii, et nemad jäävad kahjuks tuleelemendi varju. Kui seltskonnas on tuleelemendi esindajaid, siis nemad on need, kes kontrollivad kogu seltskonna vestlusteemat. Pidev vajadus siiski särada ja enda trumpe lagedale tuua.

Tuleelemendi sodiaagiga pole mõtet riidu minna. Seda sellepärast, et ei Jäär, Lõvi ega Ambur oska probleemi ära lõpetada. Kui teine pool on mõne teise elemendi esindaja, siis on targem asi sinnapaika jätta või proovida enda jõudu tuleelemendi vastu. Tuleelementi on võimalik võita, kuid mis hinna eest? Teistest elementidest on vesi see, kes suudab tuld vaigistada, kuna vee elementidel on oskus kõige valusamasse kohta torgata.

Tuli annab inimese hingele vajaduse olla lahke või anda endast välja midagi, milles ta ise hea on. Jäärale, Lõvile ja Amburile meeldib inimesi aidata, kui nad elavad enda elemendi positiivsel lainel.

Jäär tuleb teisele inimesele appi oma füüsilise jõu ja oskustega. Aidates midagi ära teha ja kui aus olla, siis enamus aja ikka kõik ise teise eest ära teha. Lõvi tuleb oma sotsiaalsete oskustega ning aitab sind läbi viia situatsioonidest, kuhu sa ise ei oska end viia ehk aitab sul inimeste vahelisi probleeme lahendada. Lõvid aitavad ka enda positiivsuse ja huumorimeelega. Ambur on see, kes on emotsionaalselt toeks ning motiveerib sind madalseisust välja. Neile kõigile meeldib abiks olla.

Tuleelemente ei ole võimalik mitte märgata, need on inimesed, kes panevad sind nende poole vaatama. Tuli sümboliseerib magnetit ja nende sees on magnet olemas. Jäär, Lõvi ja Ambur jäävad inimestele meelde. Tuleelemendi kandjaid on vaja maa-, vee- ja õhu elemendi jaoks. Seda sellepärast, et tuli paneb teised elemendid särama ja liikuma. Nad on motivatsiooni, inspiratsiooni ja eluenergia kandjad. Jagades seda energiat igale poole, kus nad ringi liiguvad. Iga element on kasulik teisele elemendile.

Kui sina oled Tuleelemendi kandja, siis sul on kõik selleks olemas, et end ise motiveerida. Keegi teine ei pea sind masseerima, meelitama ja edasi tõukama. Kui sa seda soovid, siis see on puhtalt vaid läheduse vajadus, mitte motivatsiooni puudus.

Tuleelemendi kandjad on iseseisvad, julged ja pealehakkajad. Nendel on edasiviiv vägi, kuid nende energia võib olla ka laastav. Oma julguse juures võivad nad mürgitada oma sõnadega teisi inimesi, öelda liialt otsekoheseid mõtteid välja, haavata teise inimese emotsionaalset pinda ja teha oma sõnadega palju liiga. Kõige julgem oma väljaütlemistega on Jäär, seejärel Lõvi ja siis tuleb alles Ambur. Seega tuld peab siiski ka kartma!

Jäär on see, kellele on antud tule poolt loomulik oskus juhtida. Kui Jäärale ei anta vabadust, siis tema on see, kes hakkab tulekahju tekitama. Lõvi on see, kelle loomusesse on tuli andnud oskuse teiste inimeste seest stressi välja võtta, kui Lõvi austad, siis ta tervendab sind. Kui sa peaksid tema optimismi maha tegema ja tema abikäest loobuma, siis Lõvi võib sinu seest ka viimase positiivse emotsiooni ära süüa. Amburile on andnud tuli soovi elus edasi liikuda, avastada ja end arendada. Kui sa peaksid Amburit peatama, siis ta ajab enda leegi põlema.

Tuleelemendi kandjatel on sünnist kaasa antud Päikesepõimikus eksisteeriv jõud, mis on kas tema kõige tugevamaks või kõige nõrgemaks Tšakras. Positiivse laine peal eksisteeriv tuleelement on üliaktiivse Päikesepõimikuga ja madalseisus element on ülimadala Päikesepõimikuga. Sellel elemendil puudub tasakaal just selles Tšakras. Soovitan pidevalt tegeleda enda Päikesepõimikuga ja kanda Oranži Kaltsiiti, kui Päikesepõimik enam ei tööta. Oranž Kaltsiit aitab tuleelementidel väga kiiresti selle Tšakra uuesti aktiivseks muuta.
Madalseisus tuleelement - hetk, kus temas esinevad selle elemendi negatiivsed energiad

Iga element kannab endaga kaasas nii positiivset energiat kui ka negatiivset energiat. Negatiivse energiaga kaasa minnes satub ühel hetkel tuleelemendi kandja madalseisu. Madalseisust tuleb välja pääseda. Seda saab teha läbi mõistmise, et midagi tehakse elus valesti ja läbi teadliku emotsioonide muutmise. Kuid on olemas ka kristallid, mis sobivad tuleelemendi energia tõstmiseks ja positiivsuse loomiseks.

Tuleelemendi madalseis peegeldub selles, kui tema hinges on tekkinud kadedus. Kadedus on üks madalamaid emotsioone, mida üks inimene endaga kaasas võib kanda. Tuleelemendi madalseis peegeldub selles, et ta muutub teiste suhtes kadedaks ja see omakorda muudab teda veelgi auahnemaks.

Kui sa oled tuleelemendi kandja, siis analüüsi end ja tunneta, kas sa oled madalseisu laskunud või mitte. Analüüsi ja sa saad teada, kas sa pead end muutma hakkama või mitte.

Tuleelemendi madalseis peegeldub selles, kui arvatakse, et ainult mina oskan kõike kõige paremini ja minule vaadatakse alt üles. Häirekell peaks põlema hakkama, kui nii tehakse. See on märk madalseisus eksisteerimisest.

Lisaks negatiivsele, teisi alla suruvale uhkusele peegeldub madalseis lisaks ka selles, et tuleelemendi esindaja näeb teistes inimestes vaid halba. Kui teised sinu ümber on pidevalt sinuga ülekohtused ja sina ise tunned, et sinus ei ole mitte mingisugust süüd, siis see on madalseisus eksisteerimine. Tuleelement oma positiivse laine peal eksisteerides suudab üle olla teiste inimeste negatiivsusest ja kui teised inimesed hakkavad tema üle mõjuvõimu omandama, siis on see samuti madalseisu märk. Mõjuvõimu seda selles mõttes, et pidevalt tunneb tuleelemendi esindaja, et tema pihta on kõik tegevused suunatud. Tuleelement hakkab oma madalseisus nägema seda, et kõik on isiklik.

Madalseisust aitab välja tuua selline kristall nagu Tsitriin. Tsitriin kannab endaga kaasas tuleelemendi energiat ja kui Jäär, Lõvi või Ambur seda kristalli kannavad, siis nad hoiavad enda loomulikku positiivsust sellega üleval. Tsitriin on tuleelemendi õnne, positiivsuse ja hea energia kristalliks. Tsitriin suurendab tuleelemendile omast head energiat ja aitab alati heas tujus olla. Tsitriin võiks alati olla Jäära, Lõvi või Amburi elus. Tsitriin võiks olla tema lähedal või koduses keskkonnas.
Loe lisa raamatust "Tähtkujude salapära."

Tuleelementi kandev hing peab õppima enda tuld juhtima ja läbi selle vaid enda ellu õnne ligi tõmbama. Tuli annab väga suure eelise elus hakkama saamiseks, enda unistuste täitumiseks ja elujõu hoidmiseks. Tuli ei tohiks mitte kunagi ülekäte kasvada, see peab lõpmatuseni põlema, kuid ühel ja samal kõrgusel.