Lõvi (ladina keeles Leo) on põhjataeva tähtkuju ja üks 88 tänapäeva tähtkujudest. Selle tähtkuju heledaim täht on Regulus. Lõvi oli üks esimesi konstellatsioone, mis avastati. Lõvi konstellatsioonis on 15 tähistatud tähte, millest see ka koosneb. Lõvi asetseb Vähi ja Neitsi tähtkujude vahel ning on viies sodiaak meid kõige enam mõjutavate sodiaakide süsteemist ehk meie 12 päikesemärgist. Päike on Lõvis igal aastal enam-vähem ajavahemikus 23. juuli - 22. august, sellel perioodil sündinud inimesed kannavad selle sodiaagi mõjutusi. Kui päikesemärk on Lõvi, siis see annab inimesele teatud iseloomuomadused, mis mõjutavad ja juhivad teda terve tema elu vältel. Inimeste iseloomu mõjutavad peamiselt 12 erinevat sodiaaki ja kõige olulisem on see, mille mõjutustega sa oled sündinud ehk milline sodiaak valitses sinu sündimise hetkel. Vahetult enne Lõvi sodiaagi algust ja vahetult peale selle lõppu algavad sodiaagi ülemineku perioodid, kus nendel ajal sündinud inimesed kannavad üleminekuperioodi tähtede seisu mõjutusi. Lõvile ületulek Vähilt, selle kohta saad lugeda SIIT ja Lõvilt Neitsile ülemineku kohta SIIT.

Lõvi sodiaaki sümboliseerib märk, mis viitab Lõvile ja eelkõige tema pikale sabale. Selle märgiga viidatakse Lõvi sodiaagile ja kui sinu sünnikuupäev langeb kokku selle sodiaagiga, siis see on sinu astroloogiline sümbol.

Lõvi sodiaagi juhtivaks taevakehaks on Päike, mis kujundab sodiaagi energiat ja seega ka Lõvina sündinud inimeste iseloomusid. Päike on tuline ja intensiivne, nii nagu on ka see inimene, kes on Lõvina sündinud. Lõvi sodiaagi elemendiks on Tuli, mis omakorda kujundab Lõvi iseloomu ja väge. Tule-elemente on kolm, nende kohta olen ma eelnevalt kirjutanud ja kui soovid enda Lõvi sodiaagi kohta veel lisa lugeda, siis selle artikli leiad SIIT.

Lõvi on fikseeritud sodiaak, mis tähendab seda, et Lõvi päikesemärgiga inimene otsib enda ellu stabiilsust, sihti ja on oma loomuselt väga konkreetsete iseloomujoontega. Fikseeritud sodiaak võib olla kohati kangekaelne, paindumatu ja otsekohene. Fikseeritud sodiaagi kandjal on endal veidi raskem ellu suuri muudatusi tuua või luua, kui neil, kes fikseeritud sodiaagina ei ole sündinud. Sellepärast on vahel Lõvil raske iseendaga toime tulla. Lõvil on konkreetne iseloom, mis on temasse kinnitunud, ja nii positiivsed kui ka negatiivsed omadused naljalt ära ei kao. Lõvi muutmiseks on tal vaja endaga palju tööd teha.

Lõvi sodiaak on seotud meesenergiaga, need mehed ja naised, kes on Lõvina sündinud, kannavad endaga kaasas rohkem meesenergiat kui naiseenergiat. Meesenergia ei muuda Lõvi naisi mehelikuks, meesenergia on seotud iseloomuga mitte välimusega. Meesenergia, mis on Lõvis esindatud, annab Lõvi sodiaagi kandjale iseseisvuse, jõulisuse, aktiivsuse, pealehakkamise, valju hääletooni ja otsekohesuse. Kõik 12 päikesemärki kannavad endas kas mees- või naiseenergiat.

Lõvi on positiivne sodiaak, mis on seotud huumori, optimismi, nalja ja naeruga. Lõvina sündides kinnitub inimese Auravälja just selline energia. Oma loomult on Lõvi lõbus või on Lõvil endal lihtne lõbu enda elus hoida.

Lõvike, lõvike peegli ees, räägin sulle, mis on sinu sees...

Lõvi sodiaak annab inimese Auravälja teatud iseloomujooned, mida ta kannab endaga kaasas terve elu vältel. Lõvi on, nii nagu tema nimetuski ütleb, loomariigi kuningas ja seda kuninglikkust näitab Lõvi oma iga liigutusega välja. Lõvile meeldib tähelepanu, see, et teiste inimeste silmad oleksid tema peal. On kahte sorti tähelepanuvajadusega Lõvisid. Ühed istuvad lava peal enda troonil, neile meeldib esineda ja saada kõige suurema publiku vaatamisväärsuseks. Teised Lõvid aga eelistavad väiksemat seltskonda, kelle ees särada. Kõikidele Lõvidele ei meeldi avalikult esineda, kõnet pidada ja etteastet teha, küll aga meeldib kõikidele ehtsatele Lõvidele selline tähelepanu, kus otseselt ei olda kohustatud esinema. Kui ütled Lõvile, et ta esineks, siis tekib enamus Lõvidele blokk ette. Kui aga annad Lõvile vaba maa end demonstreerida, väljendada ja enda hiilgavaid ideid lagedale tuua, siis ta seda ka teeb väga suure hea meelega. Lõvidele siiski meeldib tähelepanu ja kui tuleb Lõvi, kes ütleb mulle selle peale: "Ei, ei meeldi!", siis see Lõvi ei ole minuga siiras. Ütleme nii, et sodiaagi vägi on tugevam, kui inimese enda oskus end muuta. On teatud energiad, millega me elame ja mida me peaksime endas aktsepteerima, kuna need on antud meile suurema eesmärgi nimel.

Lõvi on oma välimuselt, hoiakult ja kõnemaneerilt väga suursugune, siinkohal tulevad uuesti välja Lõvi kuninglikud jooned. Lõvi peegeldab endast välja kedagi, kes on enesekindel, tugev, julge ja ta teab, mida ta elult tahab. See on see, mida teised Lõvis näevad. Alati ei pruugi olla see ka nii, kuidas välja paistab. Lõvi on suurepärane imelise loori ette tõmbaja, kes peidab väga kiivalt enda sisemisi nõrkuseid. Peidab ta neid sellepärast, et need nõrkused, mille ta ise tugevuseks mängib, on tema tegemata ülesannete nimekirjas. Need on sellised jooned temas, mille kallal ta pidevalt tegutseb, et need ka sisemiselt reaalseks muuta. Tubli, Lõvi!

Nii nagu ma eelnvalt välja tõin, siis Lõvi kannab endaga kaasas positiivset energiat ja Lõvi juhtivaks taevakehaks on Päike. Need on loonud Lõvist sellise inimese, kes teiste inimeste ellu rõõmu toovad. Lõvi on see, kes suudab teise inimese naerma panna, lõbustada ja oma hea, andeka, kohati sarkastilise, kuid siiski väga tabava huumorimeelega kõikide tuju ülal hoida. Lühidalt kokkuvõttes on Lõvi see, kes on 12 sodiaagikandja hulgas meelelahutajad. Lõvi lõbustab, esineb ja teised naudivad. Lõvi soojus, mida ta suudab teistele inimestele jagada, on see, miks ta oma poolehoiu paljude südameis on võitnud. Lõvi jaoks on ülioluline see teadmine, et ta on oluline ja mida rohkem ta tunneb seda, seda positiivses mõttes hullumeelsemaks ta muutub. Lõvi puhul on see, et naera tema naljade üle ja ta ei lõpetagi ära.

Lõvile meeldib, kui ta saavutab selle, et temaga suhtluses olev inimene tunneb end hästi, rõõmsana ja lõbusana. Kui ta suudab selle saavutada, siis Lõvi päev on kohe ka korda läinud. Piisab sellest, et keegi tema pärast naeratab ja elu ongi kohe poole ilusam.

Lõvile meeldib seltskond ja inimesed. Hea meelega omaks Lõvi suurt suhtlusringi, Lõvil on alateadvuses olemas vajadus suhelda, olla inimestega kontaktis ja kasvõi näha oma tuttavaid lihtsalt sellepärast, et tunda end elavana. See vajadus on kinnitunud Lõvi Auravälja tema sodiaagi tähtede tõttu. Üldiselt on Lõvidel palju tuttavaid ja tutvumine uute inimestega on lihtne ning enesestmõistetav tegevus.

Lõvi loomulik magnetism kutsub ligi palju inimesi, nii häid kui ka Lõvi jaoks kahjulikke. Kuna magnetism Lõvi sees ei vali, kellele meeldida ja kellele mitte, siis võib Lõvi olla atraktiivne ka nende jaoks, kelle jaoks ta ei soovi seda olla. Lõvi ise peab oskama filtreerida enda elus inimesi, tunnetades seda, keda ta soovib enda elus näha ja keda mitte. Jäta meelde, Lõvi, kõik inimesed ei kuulu sinu ellu, vastasel juhul toimuks ülerahvastamine. Lõvi on nii nagu Päike, kes tõmbab enda poole kõiki teisi taevakehasid.

Lõvile meeldib see, kui teda kiidetakse ja teda ilusate komplimentidega üle valatakse, seda nii meeslõvile kui ka naislõvile. Lõvi magnetismi ja karismaatilisuse tõttu ei ole need komplimendid ja meelitused rasked tulema. Kuna Lõvi on ise nii avatud, siis ta lausa kutsub komplimente ligi.

Hoolimata Lõvi meeletust sotsiaalsest vajadusest on Lõvil vaja ka seda "oma aega", kus Lõvi saab kõigest sellest kärast, mürast, emotsioonidest ja uuest infost end maandada ning enda energiaid koondada. See maandamise momendi vajadus tekib siis, kui seletamatu närvilisus tekib Lõvi hinge. Kui ta siis ka ei leia omaette olemise aega, siis ta võib kergelt plahvatada ja endast välja minna. Sellepärast on Lõvil endal vaja jälgida närvilisusetaset hinges ja vastavalt sellele end siis korra välja lülitada ning uuesti puhanuna publiku ette naasta. Lõvil tuleb ennekõike iseenda sodiaagi mõjutusi mõista, et õppida iseendaga ümber käimine selgeks.

Tõelise Lõvi poolest võiks elu olla vaid ilus festival ja täielik nauding omaette. Lõvi tihtipeale ei suuda aru saada, miks teised ümberringi sama ei mõtle, nii palju negatiivsusele keskenduvad ja ülemäära pisidetailidega enda tuju ära rikuvad. See on nii, et kõik on erinevad ja erinevad sodiaagid tasakaalustavad üksteist. Seega, Lõvi, elu ei ole ainult pidustuste pidamine, selles tuleb ka palju muud korda saada, kuna mõni sodiaak ei oska lõbutseda, siis sina oled selleks, et tema ellu värve tuua. Seega kõik on tasakaalus.

Lõvi sodiaak on kinkinud inimese Auravälja teatraalsuse, dramaatilisuse ja loomingulisuse. Kõike mida Lõvi teeb, selles on ka midagi loomingulist, enamjaolt Lõvi ise teadlikult loomingut ei loo, vaid see tuleb nii möödaminnes ja see on osa loomulikust tegevusest, sama loomulik nagu on hingamine.

Iseseisvus on Lõvi teine nimi, iseseisvus on eesmärk omaette ja keegi ei tohiks kahelda selles, et Lõvi ei saa hakkama. Lõvi saab hakkama, ka see on eesmärk.

Lõvi sodiaagile on omane luksuse armastamine. Lõvi ei pea olema ilmtingimata rahaahne ja materialistlik, luksuse armastamine on midagi muud. Lõvile meeldib, kui teda ümbritsevad ilusad ja kvaliteetsed esemed. Lõvile meeldivad uued asjad ja see kõik rahustab ning tasakaalustab teda. Mida luksuslikum, kaunim ja elegantsem on Lõvi keskkond, kus ta elab, riided tema seljas või auto tema isiklikus käsutuses, seda rahulolevam on üks Lõvi. Lõvi eelistab tööpositsiooni, kus tal oleks võimalik kõrget palka saada või vähemalt võimalust palgaredelil ülespoole liikuda. Lõvi ise sisimas soovib olla tööpositsioonil, kus ta saab ise enda peremees olla, enda aega planeerida ja kellestki teisest mitte sõltuda. Alati ei ole need võimalused avatud, kuid see on Lõvi südamesoov. Lõvi iseenesest on väga hea juht ja ta sobib juhtivasse positsiooni. Lõvile ei meeldi, kui teda juhitakse, siis ta võiks ilmselgelt olla ise juht.

Lõvi on oma olemuselt tugev kaitsja, kaitseb just seda, keda ta armastab, ja täpselt nii, kuidas on tema võimuses. Kui ulatad Lõvile armastuse ja pakud talle lojaalsust, siis tema vastab sulle samaga. Kaitseb sind siis, kui on vaja sinu eest seista. Lõvi armastuse kohta olen ma eelnevalt artikli kirjutanud, loe see kindlasti läbi. Selle artikli leiad SIIT. Lõvi on see, kes kaitseb neid, kes ei suuda iseenda eest seista, ja sellepärast võib Lõvi lausa põlema minna, kui ta kuskil endast nõrgema suhtes ülekohut tunnistab. Kui sõprus on välja teenitud, on Lõvi väga hea sõber väga toetav ja usaldusväärne.

Lõvile meeldib inimestele "JAH" sõna öelda, kui temalt abi palutakse. Vahel tuleb neid sõnu liiga palju, et omad toimetused ja kohustused jäävad kõige selle sees mitte tahaplaanile, vaid lisaülesanneteks, mida tihtipeale tehakse une arvelt. Lõvi on lahke inimestega, kes tema südame on võitnud. Lõvi ise aga peab vahel enda heaolu nimel ka ei ütlema. Seda tuleb õppida!

Kõik siiski alati ei hiilga nagu kuld selle Lõvikese sees. Igal sodiaagil on olemas ka oma pimedam pool, mis vallandub stressi, negatiivsuse, väsimuse või mõne halvema situatsiooni läbielamise tagajärjel. Pimedam pool tuleb Lõvis välja just siis, kui miski on tema tasakaalu häirinud. Ülalpool, mille ma välja tõin, on Lõvi üleüldine pilt tema iseloomust ja siin toon nüüd välja väikesed lisaomadused, mida ei tohiks jätta mainimata. Lõvi on oma negatiivses hiilguses võib olla üks kõige õudsam ja raskemini talutavam inimene. Ainult äärmused, kas kõige ülim ja positiivsem, või selle täielik vastand.

Lõvi negatiivsed küljed tulevad välja meesenergia ülekaalust, mis ühineb fikseeritud iseloomu ja intensiivse Päikesega. Lõvi võib olla nii otsekohene, et tema sõnad on sama jõhkrad, kui on äsja teritatud nuga. Sõnadega oskab Lõvi väga palju halba korda saata, kui tal ei ole tuju. Lisaks sellele võib välja lüüa kriitilisus mitte iseenda suhtes, vaid teiste suhtes. Liigne jäärapäisus, kui keegi lähedane soovib Lõvi õpetada ja liigselt paindumatu iseloom, kui soovitakse kompromisse teha. Stressis Lõvi muutub küüniliseks, isegi kadedaks, domineerivaks, egoistlikuks ja vähem spirituaalsed Lõvid lausa füüsiliselt agressiivseks. Nende Lõvi iseloomujoontega puutuvad kokku kõige enam tema lähedased, sest Lõvil on väga tugev soov välismaailmale enda negatiivseid pooli mitte välja näidata ja sellepärast stressi korral saavad seda tunda peamiselt tema lähedased. Lõvi õnnekristalliks on PÄIKESEKIVI, millel on oskus Lõvist eemale hoida stressi ja negatiivsust. Päikesekivi kaitseb Lõvi sodiaagi energiale iseloomulikke negatiivsete iseloomujoonte välja tulemist, aidates tal enda säras, positiivsuses ja elujõulisuses hiilata ilma, et miski tema sära rikuks. Päikesekivi aitab Lõvil olla teiste suhtes hea inimene ja see õpetab Lõvile ka iseennast hoidma.

Lõvi on pealtnäha tugev nagu kõige vägevam lõvihõimu Lõvi, kuid sisemiselt ääremiselt haavatav. Lõvi ei tule väga hästi toime enda ebakindlusega, mida tema sees päris palju on, ja kui keegi peaks teda kommenteerima või torkima just sealt, kus asub Lõvi nõrkus, siis hoia eest! Lõvi ei jäta sellest inimesest midagi järele, teeb selgeks, et ei ole vaja oma nina igale poole pista ja kaitseb end väga tugevalt just siis, kui nõrka kohta on puudutatud. Päikesekivi ja Tiigrisilm, mis on Lõvi õnnekristallideks, on need kristallid, mis suudavad tema nõrkuseid tervendada ja neid tema tugevuseks muuta.

Mida rohkem on Lõvi sees nõrkusi ja ebakindlust, seda rohkem esineb Lõvis neid negatiivseid iseloomujooni, mis ma välja tõin, ja vähem neid, millest ma pikalt rääkisin. Seega on vaja Lõvil väga palju iseendaga tegeleda, et ta saaks hiilata just sellises valguses, millise on tema sodiaak talle positiivsel eesmärgil kinkinud. Kõik Lõvi õnnekristallid aitavad seda tasakaalu temas luua ja sellepärast olen ma kirjutanud kõikide kristallide artiklitesse selle, milline kristall millisele sodiaagile mõjub ja miks seda kristalli on ühel või teisel vaja.

TIIGRISILM on Lõvi üks peamisi õnnekristalle, mis on selle sodiaagi kandjale multifunktsionaalse toimega. Tiigrisilm jagab Lõvile õnneenergiat, andes talle võimaluse oma elu õnnelikult elada. Tiigrisilm muudab Lõvi iseloomujooned veelgi positiivsemaks, tugevamaks ja aitab ära lahendada Lõvi isiklikke probleeme. See on õnnekristall, mis on ka Lõvi rikkuse- ja jõukusekristalliks. Tiigrisilma on hea ehtena kanda või lisada see enda sünnikristallide laekasse, mille kohta leiad SIIT lugemist. BRONSIIT aitab Lõvil peale tervendavate omaduste ka isiklikku jõudu suurendada. See toob talle külluslikku energiat, mis aitab neil saavutada äriliselt ja tööalaselt täpselt seda, mida nad on soovinud. Bronsiit toob materiaalsete unistuste täitumist just Lõvidele. Lisaks sellele on Bronsiit tähemärgile ka maandava toimega kristall, mis muudab ta vastupidavaks. Kristall, mis toob Lõvile universaalsel tasandil head õnne- seda on Lõvil alati igal kujul kasulik enda lähedal hoida. Soovitan ka kanda sellest kristallist ehteid.

KOLLANE JASPIS on Lõvi jaoks suurepärane positiivsuse süstija. Sellest kristallist on võimalik Lõvil endasse saada palju head energiat, mis saadab teda tema eluteel. See kaitseb kurbuse, stressi ja probleemide tekke eest, toob välja Lõvi suurepärased iseloomujooned, muudab teda ambitsioonikaks, töökaks ja edendab tema tööelu. Kollane Jaspis on Lõvi jaoks rikkuse, külluse ja rahaõnne kristall.

MÄEKRISTALL on Lõvi jaoks universaalne soovide ja unistuste täideviija. Mäekristall on kristall, mis aitab Lõvil muutuda, enda elu muuta ja enda eesmärki siin maailmas täita. Kristall, mis puhastab Auravälja ja vabastab negatiivseid emotsioone. Lõvi elueesmärgi kohta saad lähemalt edasi lugeda SIIT. Lõvi unistusi aitab ka täide viia MUSKOVIIT. Seda kristalli peaks Lõvi hoidma enda kõrval ajal, mil tal on palju unistusi, millele ta soovib, et universum vastuseid tooks. Lisaks sellele on Muskoviit suhteõnne, perekonna heaolu ja armastust pakkuva toimega.

Kristalle, mis aitavad Lõvi sodiaagile head õnne tuua, on väga palju, iga kristall töötab Lõviga erineval tasandil lisaks kõigele muule, mida kristall anda suudab. Need kristallid leiad SIIT.

Loe lisa ja sukeldu tähtkujude müstilisse maailma raamatus "Tähtkujude salapära."

Lõvile loodud kristallikomplekti, mis toob sellele tähtkujule küllust, positiivsust, optimismi, kaitset ja armastust, leiad SIIT.

Täieliku ülevaate iseenda sünnipärasest iseloomust saad sa siis, kui  viid omavahel kokku kõik erinevad astroloogilised ja numeroloogilised näitajad, sealhulgas enda sünnikuupäeva, elutee numbri, astroloogilise aasta mõjutused ning kõik teised näitajad. Igaüks neist räägib väikese loo sinu iseloomu kohta.