Apelsin on üle maailma üks populaarsemaid vilju, kuna see on väga maitsev ja täis tervist. Apelsin on kehale ja hingele väga kasulik ning seda võiks enda menüüsse aeg-ajalt lisada, et saada sellelt tervendust. Apelsin on vili, mis kuulub tsitruseliste hulka. Apelsini võib lihtsalt süüa, sellest saab valmistada imemaitsvaid mahlu, puuviljasalateid või lisada toidule, kui soovid roogasid eksootilistemaks muuta.

Minu jaoks on tervislik, teadlik ja spirituaalne toitumine väga olulisel kohal. Taimede ja kristallide ühendamine iseenda tervendamise nimel toob väga suuri ning häid muudatusi. Ilma nendeta on spirituaalne areng ebatäiuslik. Seetõttu on minu jaoks olulised nii kristallide väe edasi andmine kui ka taimede tõlgendamine.

Apelsini ajaloo kohta on teada, et see vili on esialgselt pärit Indiast ja Kagu-Aasiast, kust see kaupmeeste kaudu suundus edasi teistesse riikidesse, kaasaarvatud Lõuna-Ameerikasse. Lõuna-Ameerikas Brasiilias kasvatatakse kõige enam apelsine. Peamised apelsinisordid, mida tarbitakse, on Navel ja Valencia. Kas sa näiteks teadsid, et mida suurem on apelsini "naba" ehk apelsinipuu küljest murtud koht, seda magusam on apelsin. Proovi kindlasti järgmine kord selle järgi poest apelsine valida ja katseta see ise ära. Kõik apelsinid ei ole magusad, on olemas ka hapukaid sorte, kuid meie poelettidele jõuavad valdavalt magusad sordid ja sellepärast oleme harjunud, et apelsin meenutab meile magusat maitset.

Apelsinide kasvatamise juures pritsitakse neid putukamürgiga ja seega on väga oluline, et enne nende koorimist saaksid need korralikult ära pestud. Soovitan neid leotada äädikavees või vees, mille sisse oled tilgutanud greibi eeterlikku õli, mis puhastab koore pealt mürgi väga hästi ära. Leota neid ja seejärel pese need korralikult puhta veega ära, siis sa tagad selle, et putukamürk ei jõuaks sinu kehasse. Eriti vajalik on see neile, kellel on probleeme toidumürgitustega. Kui sa tead, et see on sinu nõrk koht, siis ole apelsinide puhastamisega eriti hoolas.

Apelsinipuu viljal on väga palju erinevaid tervendavaid omadusi, mis on sinu keha jaoks kasulikud.

1. C-VITAMIINIPOMM

Apelsinis on suures koguses C-vitamiini ja kui sa soovid seda vitamiini enda kehale anda või suurendada selle tarbimist, siis kindlasti söö apelsine. Looduses on olemas kõik, mis on meie keha jaoks vajalik. Keha vajab seda vitamiini, et immuunsus saaks olla tugev. C-vitamiini korralik tarbimine aitab hoida sinu elust eemal nii mõnegi haiguse ja muuta sinu keha vastupidavamaks.

2. NOORUSLIKKUSE SÄILITAJA

Apelsinis on palju antioksüdante, mis aitavad meie kehal ja nahal nooruslikkust säilitada. Söö apelsini selleks, et säilitada enda ilu ja võlu. Kui sa soovid ilusamat nahka, siis alusta apelsini söömisega ja sa võid peagi tunda, kuidas sinu nahk on siledam ja säravam.

3. TASAKAALUSTAB VERERÕHKU

Kas sul on probleeme kõrge vererõhuga või madala vererõhuga? Kui sa tunned, et sinu vererõhk aeg-ajalt kõigub ja tekitab sulle ebamugavustunnet, siis on aeg võtta appi apelsin. Apelsinis on B6-vitamiin, mis aitab vererõhku tasakaalustada. Tea seda, mis millise probleemi puhul aitab, millist taime ja vitamiini sa loodusest otsima pead. Apelsin aitab sind vererõhuprobleemide puhul!

4. VERESUHKUR KONTROLLI ALL

Veresuhkru kõikumine võib kaasa tuua väga kehva enesetunnet, mõnele tekitab see peapöörituse ja mõnele halva meeleolu. Apelsin aitab veresuhkrut tasakaalus hoida ja teaduslike uuringute põhjal on välja selgitatud see, et apelsin on suurepärane vili diabeetikutele.

5. HOIAB VÄHI TEKKIMISE EEMAL

Apelsin on C-vitamiinipomm, mis tugevdab immuunsust ja aitab luua keskkonna, mis ei ole vabade radikaalide tekkimiseks heaks keskkonnaks. See tähendab seda, et apelsin aitab luua kehas sellise keskkonna, kus vähirakud ei saa kergelt tekkima hakata. Süües palju C-vitamiinirohkeid vilju ja taimi, aitab see eemal hoida tänapäeval kõige kardetuma haiguse. Loomulikult ei välista apelsini söömine selle tekkimist, küll aga aitab see kaasa sinu keha vastupidavuse suurendamisele.

6. MUUDAB KEHA ALUSELISEKS

Väga oluline on see, et me kõik jälgiksime enda toidumenüüd ja pidevalt aitaksime enda kehal olla aluseline. Aluseline keha ei ole soodne haigustele, happeline aga on. Apelsin, nagu ka kõik teised tsitruselised, on suurepärased aluselise keskkonna loojad. Kui süüa tsitruselisi iga päev, siis võid sa iseendale öelda, et sa hoiad teadlikult enda keha aluselisena. Aluseline keskkond on suurepärane keskkond tervele kehale.

7. SILMADE TERVIS

Apelsinis on A-vitamiini, mis on oluline meie silmade tervisele. Kui sa tunned, et sinu silmanägemine ei ole enam sama, mis oli vanasti, sa pead silmi veidi kissitama, kui soovid kaugele vaadata ja kohati on su vaade udune, siis võta apelsin oma menüüsse. A-vitamiin omab suurt rolli meie silmade tervise hoidmisel. Kui tarbid A-vitamiini, siis sa annad iseenda silmadele võimaluse olla terved. Kui sul on silmadega tõsisemaid probleeme, siis soovitan võtta oma maneüüsse lisaks apelsinile ka teisi taimi, mis sisaldavad A-vitamiini, nagu näiteks hurmaa ja kõrvits.

8. ANEEMIA ENNETUSVILI

Apelsini on kasulik tarbida, kui on kahtlusi, et aneemiarisk on kõrge. Aneemia on tervisehäire, mis viitab veres punaste vereliblede vähesusele või madalale hemoglobiinitasemele. See kõik tekib enamjaolt siis, kui vere rauatase on madal. Aneemiat tuleb kindlasti ära hoida ja endale selleks alternatiivset ennetusravi teha. Hea ja maitsev viis selleks on süüa apelsine. Apelsinid ei ole head rauaallikad, küll aga suurepärased C-vitamiini allikad ja C-vitamiin on olulisel kohal toidust raua kätte saamisel. See on vitamiin, mis aitab raual verre jõuda, seega on see hea ennetusvili aneemia ära hoidmiseks, aidates sinu kehal toidust vajalikku rauda kätte saada.

9. NEERUKIVID

Uuringute põhjal on välja selgitatud, et apelsinimahl aitab takistada neerukivide teket ja vähendada valu, mis nende tekkega kaasneb. Kui neerukivid juba valutavad, siis võib apelsin seda valu vähendada. Seda kõike tänu kõrgele kaaliumitasemele selles viljas. Kaalium aitab nendest organitest juhatada välja kahjulikke vabu radikaale, mis tekitavad neerukive.

10. PARANDAB SEEDIMIST

Apelsini söömisel või roogades kasutamisel on lisaks selle vitamiinisisaldusele ka teine väärtus. Selleks on ainevahetuse ehk seedimise parandamine. Apelsin aitab maol luua hapet, mis aitab toitu seedida ja lagundada. Kui sa soovid paremat seedetegevust, siis kindlasti lisa apelsin oma toitude sisse. Lisaks sellele ei lase apelsin tekkida kõhugaasidel, mis tekitavad peale söömist ebamugavustunnet.

Apelsini on väga hea süüa lihtsalt toorena, valmistada sellest mahla, teha küpsetisi või salatit. Kasuta apelsini täpselt nii, kuidas sa seda eelistad. Mahla puhul lähevad sellest küll kaduma kiudained, mis on seedimise jaoks väga olulised. See tähendab seda, et kasulikum on süüa apelsini koos kogu tema viljalihaga.

SAKRAALTŠAKRA TERVENDAJA

Iga taim kuulub Tšakrasüsteemi, aidates vähemalt ühel Tšakral füüsiliselt ja vaimselt terveneda. Apelsin on Sakraaltšakra tervendaja ehk sinu kehas oleva teise Tšakra vili. Sakraaltšakra on seotud sinu loomingulise meelega, töötegemise isuga ja motivatsiooniga, see Tšakra mängib olulist rolli viljakuses ja naiste puhul lapseootele jäämisel. Sakraaltšakra on see Tšakra, mis aitab sul olla motiveeritud igas asjas, mida sa teed. Seega on väga oluline enda Sakraaltšakrat tervena hoida. See aitab väga palju Šakraaltšakrat!

Apelsini söömine on kasulik, kui sa soovid enda teist Tšakrat tervendada. Selle söömisel Sakraaltšakra aktiveerub, see hakkab end füüsilises mõttes puhastama ja tervendama. Kui sul on probleeme viljakusega, madala libiidoga, sul ei ole elujõudu, energiat ja motivatsiooni edasi liikumiseks, siis apelsin võib sind aidata.

Kui sa soovid spirituaalses mõttes ja vaimsel tasandil enda Sakraaltšakrat tervendada, siis võta selleks kasutusele Apelsini eeterlik õli. Eeterlikud õlid on äärmiselt kasulikud hinge tervendajad ja nendel on olemas tugev jõud, mida tasub enda tervendamise juures ära kasutada. Põleta Apelsini eeterlikku õli enda lähedal õlilambi sees ja hinga seda õli õhust sisse, see suundub kiirelt Sakraaltšakrasse ning vabastab erinevaid vaimseid blokaade, mis ei lase sellel Tšakral korralikult tööd teha.

Teine võimalus Apelsini eeterliku õli kasutamiseks Sakraaltšakra tervendamisel on see, et sega kokku mõned tilgad eeterliku õli mõne baasõliga (nagu näiteks kookosõliga) ja määri seda Sakraaltšakra kohale nahale. Sakraaltšakra asub otse sinu naba all ja selja taga samas kohas.

Mis tähendab see, kui sulle on Apelsin või Apelsini eeterlik õli väga meeldima hakanud?


Apelsin on väga mõnusa maitsega ja Apelsini eeterlik õli on täpselt apelsinilõhnaga, mõlemad võivad sind lummata. Ühel hetkel, kui sa oled apelsinist tõelisesse sõltuvusse sattunud, siis on sellel oma tähendus. See tähendab seda, et Apelsini teatud toimed on sinu keha jaoks hetkel hädavajalikud. Võib-olla on sul vaja enda immuunsust tugevamaks muuta, võib-olla seedeprobleemidest lahti saada ja spirituaalses mõttes võib see tähendada hoopis seda, et sa vajad armastusetunnet. Apelsinis on midagi, mis täidab sinu sees oleva tühimiku.

Juhul kui apelsiniaroom ja selle maitse on sulle vastu, siis on see märk Sakraaltšakra tõsisest häirest. See on märk selle kohta, et see Tšakra ei tööta korrapäraselt ja sellisel juhul tuleks kindlasti alustada Karneooli kandmist või selle poleeritud kristallist vee-eliksiiride valmistamist. Karneool on üks tugevamaid kristalle, mis aitab Sakraaltšakrat tervendada ja tervena hoida. Lisaks sellele aitab Karneool suurendada motivatsiooni ja elujõudu, mida aitab teha ka apelsin.

Apelsinikoorte ja eeterliku õli rituaal viljakuse tõstmiseks

Taimi saab kasutada rituaalide läbiviimiseks. Apelsin on viljakusetaim ja sellega on võimalik viljakust suurendada. Koori apelsin ära ja jäta alles koored. Koorte peale tilguta Apelsini eeterlikku õli ning jäta need koored täpselt 12 päevaks enda voodi alla seisma. Peale 12 päeva võta koored voodi alt ära ja vii need loodusesse. Nende 12 päeva jooksul aitab apelsinist kiirgav vägi soodustada viljakuseenergiaid. Kui sa magad oma voodis, siis aitab selline imelihtne rituaal öösel su viljakuseenergiat tõsta.

Apelsinikoori, millele on tilgutatud Apelsini eeterlikku õli, võib hoida ka viljakusekristallide peal, et neid kristalle aktiveerida. Selleks hoia neid koori samuti täpselt 12 päeva järjest nende kristallide peal. Kui soovitakse viljakuseprobleemidest lahti saada, siis on kindlasti kasulik teha endale viljakusekristallide komplekt Kuukivist, Punasest Jaspisest, Punasest Aventuriinist, Mookaitest ja teistest viljakusekristallidest.

Joo enne ennustamist apelsinimahla

Apelsin aitab kaasa korrektsele ennustamisele ja selgete visioonide saamisele. Enne seda, kui sa soovid ennustada ükskõik millise vahendiga, kas ruunidega, pendliga või näiteks kaartidega, siis joo eelnevalt ära üks klaas apelsinimahla. Apelsinimahl aktiveerib sinu meeled kõike õigesti nägema, see muudab sinu mõtted selgeks ja blokeerib ära valenägemused või valeteabe. Seega lisaks tervise edendamisele annab see sulle võimaluse ka ennustada.

Apelsin annab energiat, suurendab energiavarusid ja sellepärast on kasulik apelsinipuu vilja süüa või kasutada selle eeterlikku õli.