Kodu on meie kindlus ja meie peidupaik. Kodus peab olema hea olla, selle energiad peavad olema terved ja kasulikud meile endale, et me selles end hästi tunneksime. Hoolitse enda kodu eest ja puhasta seda 100% naturaalsete puhastusvahenditega.

Puhta kodu lõhn annab meile hea enesetunde ja muudab meie elamise palju mugavamaks kohaks elamiseks. Erinevad kodulõhnastajad, spreid ja paljud kodukemikaalid aga toovad selle lõhna kodudesse karmi hinnaga - sinu tervise hinnaga. Seetõttu on igati mõistlik kodulõhnastajad välja vahetada 100% naturaalsete eeterlike õlide vastu, mis ei kahjusta sinu ja sinu pereliikmete tervist ning toovad värskendava aroomi majapidamisse ilma kahjulike tagajärgedeta.

Kodude puhastamiseks on ohutum viis kasutada selleks eeterlikke õlisid. Mõned väga lihtsad looduslikud kodupuhastusvahendite retseptid võivad säästa sinu tervist väga tohutul viisil ja takistada salajaselt sul haigestuda. Eeterlikud õlid ja ise kodus tehtud puhastusvahendid on sama tõhusad kui kemikaale täis puhastusvahendid. Lisaks sellele suudavad eeterlikud õlid ka spirituaalsel viisil sinu kodu tervendada.

La Tene eeterlikud õlid
on 100% naturaalsed ja taimsed. Eeterlike õlide valmistamisel kasutatakse väga suures koguses taimi, et õli kätte saada. Seega on tegemist väga tugevate kontsentraatidega ja väga tõhusate tervendajatega.

Enamik eeterlikest õlidest on antibakteriaalsete, seenevastaste ja viirushaiguste vastaste toimetega. Eeterlikud õlid on suurepärased kodupuhastajad ja alternatiivid kodukemikaalidele.

5 OLULISEMAT EETERLIKKU ÕLI KODUPUHASTAMISEL

1. TEEPUU

Teepuu eeterlik õli
on kindlapeale number 1 eeterlik õli kodupuhastamisel. See on antimikroobne, seenevastane, antiseptiline, antibakteriaalne õli, mis aitab puhastada sinu kodu väga universaalselt. Sobilik köögi ja pesuruumide puhastamiseks. Teepuu eeterlik õli on oma lõhnalt intensiivne ja see puhastab ideaalselt ära kõik kraanid ja kraanikausid.

2. LAVENDEL

Lavendel 
on toksiinide vastase toimega. Selle antiseptilised, viirushaigusi tapvad ja antibakteriaalsed omadused muudavad selle eeterliku õli väga kasulikuks kodupuhastusvahendiks. Eriti kasulik on Lavendel magamistoa ja pesuruumide puhastamisel, kuna sellel on lisaks puhastavatele omadustele ka lõõgastavad omadused.

3. APELSIN JA TÜÜMIAN

Apelsini eeterlik õli on väga magusa lõhnaga ja lisab sinu koju kindlasti meeldivat aroomi. Apelsini eeterlik õli on parim õli sinu köögi puhastamiseks. See aitab tappa baktereid ja viiruseid, mis on toiduga sinu kööki sattunud. Lisaks Apelsinile suudab seda teha ka Tüümiani eeterlik õli, mida võib isegi ahju puhastamisel ja külmkapi puhastamisel kasutada.

4. SIDRUN

Sidruni eeterlik õli
annab sinu kodule värskendava lõhna, lisaks sellele puhastab see kodus ära kõik kahjulikud bakterid, mis on endale soodsad kasvutingimused loonud. Sidruni eeterliku õli kasutamine mitte ainult ei aita kodu puhtamaks muuta, vaid aitab ka sinu tuju parandada.

5. PIPARMÜNT

Piparmündi eeterlik õli
parandab sinu enda funktsioneerimisoskusi, tõstab tuju, parandab meeleolu ja töövõimekust. Piparmünt ergutab sind ennast, samal ajal puhastades kodu kahjulikest bakteristest ja seenhaigustest. Piparmündi eeterlik õli jätab koju väga hea aroomi.

Lisaks nendele kuuele parimale valikule on ka järgnevatel eeterlikel õlidel sinu kodule nii mõndagi kasulikku pakkuda:

EUKALÜPT

Eukalüpti eeterlik õli
on ideaalne antibakteriaalne kodupuhastaja, mis aitab koduõhus eksisteerivaid toksilisi aineid ja baktereid hävitada ning seetõttu on seda väga kasulik kasutada kodu puhastamisel. Kui soovid enda kodu puhtana hoida, siis lisa vett täis spreipudelisse 8-10 tilka Eukalüpti eeterlikku õli. Puhasta selle vee ja õli seguga enda kodus ära keraamilised plaadid, samuti kõik ülejäänud keraamilised pinnad ja klaaspinnad.

PATŠULI

Patšuli eeterlik õli
on ideaalne seenbakteri hävitaja. Seetõttu on kasulik Patšuli eeterliku õli kasutada enda kodus, kui sa tead, et kuskil kodus hallitab. Näiteks, kui sinu aknalaudadel on hallikaid laike, mis viitavad seenbakterile või pesuruumis on plaatide või duššipinna peal hallitusjälgi, siis saa sellest Patšuliga vabaks. Selleks tuleb sul vetttäis spreipudeli sisse tilgutada mõned Patšuli eeterliku õli tilgad ja piserdada seda lahust sinna iga päev korra. Pese selle lahusega neid kohti ja peagi võib hallitus taanduda.

IDEED EETERLIKEST ÕLIDEST NATURAALSETE KODUPUHASTUSVAHENDITE VALMISTAMISEST:

Kõiki artiklis välja toodud eeterlikke õlisid soovitan kasutada nende retseptidega, mis olen teie jaoks siia artiklisse kirjutanud. Soovi korral võid muuta retseptis olevaid koguseid, kuid soovitan kasutada vaid neid eeterlikke õlisid, mille olen 6 parima seas välja toonud. Näiteks Eukalüpti ja Patšuli, ning ülejäänuid eeterlikke õlisid, mida ma siia kirja ei ole pannud, kasuta toote juures oleva juhendi järgi.

Neid segusid tohib kasutada vaid keraamiliste-, klaas-, peegel- ja kivipindade puhastamisel. Kindlasti ei tohiks neid kasutada plastiku, mööbliplaadi või mõne nõrgema materjali puhastamisel. Õrnemate materjalide puhul, näiteks lakitud pudul vms, soovitan proovida Lavendli eeterlikku õli. Tehke lapp märjaks, tilgutage sellele paar tilka Lavendliõli ja puhastage sellega puidust esemed. NB! Alati proovige enne kohas, mis on varjus, ikka selleks, et vältida pindade kahjustusi.

Ülejäänud nö puhastusretseptid siin artiklis on spreipudelis kasutamiseks. Kodu puhastades pritsi spreipudeliga määrdunud kohta ja seejärel harja või hõõru lapiga koht puhtaks. Looduse säästmiseks on mõistlik pabersalvrätikute asemel kasutada riidest majapidamisrätikuid, kui selleks on võimalus.

AKNAPUHASTUSVAHEND

Sega spreipudeli sisse 100 ml vee kohta 10 tilka eeterlikku õli. Eeterlikest õlidest kasuta koos Lavendlit ja Sidrunit. Kui teed suurema lahuse nagu näiteks 200 ml veega, siis kasuta 20 tilka eeterlikku õli. Sellisel juhul näiteks 10 tilka Lavendlit ja 10 tilka Sidrunit. Enne kasutamist loksuta korralikult pudelit.

See aknapesuvahend annab akendele ja kodule väga värske lõhna ning teeb klaaspinnad korralikult puhtaks. Lisaks sellele ei mõju see kuidagi kahjustavalt sinu tervisele.

DESINFITSEERIV SPREI

Sega spreipudeli sisse 50 ml äädikat kokku 200 ml veega. Lisa äädika ja vee sisse Lavendli, Piparmündi ja Sidruni eeterlikke õlisid kõiki 10 tilka. Enne kasutamist loksuta korralikult pudelit.

Kasuta seda spreid vannitoas, köögis, wc-s ja kivipõrdandate puhastamisel. Sellel segul on tugev desinfitseeriv toime, mida tohib kasutada keraamiliste pindade ja kivipindade puhastamisel. Mõnus ja tõhus kodupuhastaja, mis aitab kahjulikest bakteristest ja mustusest vabaks saada.

KÖÖGI JA VANNITOA PUHASTAJA

Sega spreipudeli sisse kokku 100 ml äädikat ja 100 ml vett. Lisa äädikale ja veele Apelsini, Teepuu, Tüümiani ja Sidruni eeterliku õli. Tilguta pudeli sisse igat eeterlikku õli 10 tilka. Enne kasutamist loksuta korralikult pudelit.

Nende eeterlike õlide kombinatsioon sobib ideaalselt selliste pindade puhastamiseks, kus kasutatakse toitu või kus ennast pestakse. Eeterlike õlide kombinatsioon jätab pärast puhastust meeldiva aroomi ja väga puhtad pinnad.

WC-POTI PUHASTUSVAHEND

WC-poti puhastamiseks tilguta otse poti sisse ja selle erinevate külgede peale 10 tilka Teepuu eeterlikku õli ja 10 tilka Sidruni eeterlikku õli. Puhasta WC-pott harjaga seest poolt ära ja lapiga pealt poolt. Mõlemad eeterlikud õlid on tõhusad mustuse eemaldajad ja teevad selle väga puhtaks.

DUŠŠINURGA JA VANNI PUHASTAJA

Tee dušši- või vannipõhi märjaks. Seejärel raputa korralikus koguses soodat niiske osa peale. Peale seda tilguta Teepuu, Piparmündi ja Sidruni eeterlikke õlisid sooda peale. Eeterlikke õlisid tilguta igat üht 10 tilka. Seejärel lisa veidi äädikat soodale. Äädikas ajab sooda kihisema ja kui nii on juhtunud, siis võta hari/nuustik ning hakka selle seguga tervet duššinurka või vanni puhastama. See segu võtab lahti kõik mustuse, katlakivi, mustaks läinud plaatide vuugivahe ja pesuvahenditest tekkinud jäljed. Puhastades võid vahepeal kogu pinna ära loputada ning seejärel uuesti puhastussegu valmistamist korrata.

VEEKEETJA PUHASTAMINE

Veekeetja jätab enda sisse katlakivi, mida ei ole kasulik sisse juua. Veekeetjat on mõistlik iga mõne aja tagant puhastada. Täida veekeetja veega, lisa sellesse 50 ml äädikat, 5 tilka Sidruni või Piparmündi eeterlikku õli. Lase veel kuumaks minna ja seejärel vala ära. Peale seda tee üks veekuumutamise kord puhta veega veel ära, et kogu eeterlike õlide jäägid saaksid veekannust koos katlakiviga eemaldatud.

PÕRANDAPESU

Seda meetodit võib lisaks kivipõrandale kasutada ka täispuit või puitparketi puhul. Tilguta paar tilka Sidruni ja Lavendli eeterlikku õli põrandapesumopi peale või otse põrandale ning puhasta sellega põrandaid. Mõlemaid eeterlikke õlisid kasutatakse puidu taastamisel, seega võib neid ka puitpindade peal aeg-ajalt kasutada, kuid seda siiski väikeses koguses. Põrand on peale pesu silmnähtavalt puhas ja tuba head lõhna täis.

PESUKUIVATIS OLEVATE RIIETE VÄRSKENDAJA

Pesukuivatisse võib tilgutada kõiki neid eeterlikke õlisid otse riietele, välja arvatud Apelsini eeterlikku õli, mis määrib, kuna see on oranžikas-kollaka tooniga. Teised nendest 6-õlist ei määri riideid. Kui oled pesu pesukuivatisse asetanud, siis tilguta erinevate riiete peale kuni 10 tilka õli. Eeterlikud õlid aitavad pesudel puhtaks jääda, aidates eriti neid, kellel on tolmuallergia.

Pesukuivatisse võid aurutusrežiimi peal kasutada eeterlikke õlisid laste kaisukarude, voodipesude ja patjade värskendamisel. Kasutades aurutusrežiimi, tilguta näiteks kaisukarude peale eeterlikke õlisid ja need saavad uuesti tolmu ja mustusevabaks ning nendele jääb hea lõhn juurde.

Eeterlikke õlisid on võimalik väga paljudel erinevatel viisidel kasutada, La Tene eeterlike õlide kohta saad pikemalt lugeda SIIT.