Menüü
Ostukorv

TÜÜMIAN eeterlik õli

TÜÜMIAN eeterlik õli EETERLIKUD ÕLID
TÜÜMIAN eeterlik õli
11.50€
Maksudeta: 9.43€
  • Laoseis: Laos
  • Mudel: TÜÜMIAN eeterlik õli

TÜÜMIAN on mündiliste perekonda kuuluv taim. Esmalt sa ehk neid ühte perekonda ei liigitaks, kuna tüümiani välimus ja lõhn ei ole nendele sarnane, kuid see on siiski sugulane Piparmündi ja teiste mündilistega.

Tüümian on oma nime saanud kreekakeelsest sõnast thymos, mis viitab ebaõiglusega võitemisele. Selle nimetus on arvatavasti tulnud selle tugevate tervendavate omaduste tõttu. Tüümianil on kehale väga palju pakkuda ja see on üks alternatiivravimitest, mis võiks igalühel meist kodus olemas olla. Lisaks sellele viitab tüümiani nimetus tugevusele ja vastupidavusele. Selliseks muudab tüümian ka inimese.

Tüümianil on pikk ajalugu, seda on inimkond väga kaua kasutanud ja selle raviomadusi läbi aja välja selgitanud. Näiteks iidsed egiptlased kasutasid tüümiani mummifitseerimisel, keskajal kasutati seda halbade unenägude eelmale peletamiseks, druiidid kasutasid tüümiani negatiivse energia ja ebaõnne eemale peletamiseks.

Tüümiani kasutatakse spirituaalsel tasandil RAHAMAAGIA ja rituaalide tegemiseks. Auruta seda õlilambis külluse kristallide lähedal, et aktiveerida neid rahaenergiavoolu looma. Feng Shui järgi aitab justnimelt Tüümiani eeterlik õli aktiveerida Ida- ja Kaguilmakaare külluseenergiaid. Need kaks ilmakaart toovad rahaenergia Sinu ellu. Nendes ilmakaartes hoitakse ka kodus erinevaid kristalle, mis on külluseenergiast laetud, näiteks Epidooti, Malahhiiti ja Rohelist Aventuriini.

Eeterlikud õlid on väga head vahendid füüsilisele tervenemisele ja spirituaalse kasvu kiirendamisele. Ükskõik, milline eeterlik õli on sinu kasutuses, selles peitub võluvägi. Täpselt samamoodi omab seda võluväge ka Tüümiani eeterlik õli.

SPIRITUAALNE KODU-, KRISTALLIDE- JA AURATERVENDAJA

Tüümiani eeterlik õli on seotud tugevalt emotsioonide, tunnete ja armastusega. Spirituaalsest vaatenurgast on tüümian armastusetaim, mis suudab suhetesse selgust tuua, tundeid tugevamaks muuta, suhteid parandada, suhteprobleemidest tekkinud kurbust ja nukrust eemaldada. Tegemist on taimega, millel on vägi puhastada ära energiaid, mis põhjustavad näiteks riidusid kallite inimeste vahel või suhtealast ebaõnne. Lisaks sellele aktiveerib tüümian armastuseenergiaid ja toimib kui armastust ligi tõmbava väena.

Seda kõike tüümiani kohta teades on sul kasulik eeterlikku õli põletada enda kodus, et saavutada kõike seda, mida tüümianil sulle pakkuda on. Väga kasulik on põletada tüümiani eeterlikku õli armastusekristallide lähedal või ajal, mil tunned, et vajad kõrgemate jõudude poolt armastuseõnne loomise jaoks toetavat abi.

TÜÜMIANI TERVENDAVAD JA KASULIKUD OMADUSED:

Akne vastase toimega ja intensiivne nahatervendaja

Tüümiani eeterlik õli võib olla sinu akne vastane alternatiivravim. Paljud eeterlikud õlid suudavad aknega võidelda, kuid neid õlisid tuleb aeg-ajalt vahetada, et enda nahale puhkust anda. Tüümiani eeterlik õli võib muuta sinu naha selgeks ja puhtaks igasugusest aknest. Lisaks sellele on tüümian suurepärane haavade ja armida parandaja. Sega kokku üks teelusikatäis baasõli ühe kuni kahe tilga eeterliku õliga ja määri see aknelisele piirkonnale või armile, mida soovid tervendada.

Energiapomm

Tüümiani eeterlik õli on energiat tõstva toimega. Kui sa tunned pidevalt, et sul on energiapuudus, sa oled väsinud ja isegi siis, kui sa oled korralikult söönud ning maganud, siis tüümiani eeterlik õli võib olla sinu probleemi lahendaja. Tüümiani eeterlikku õli hinga sisse, kui vajad üht suurt turgutust. Põleta seda õlilambis, et end aktiivsemaks muuta. Tee seda eriti siis, kui soovid kodus toimetamisi produktiivsemaks ja kiiremaks muuta. Kui sa näiteks kodus koristad või tööd teed, siis põleta seda samas toas, kus sa ise oled.

Parandab keskendumist

Tüümiani eeterlikku õli kasuta ajal, mil sul on vaja parandada enda keskendumisvõimet ja tähelepanu erksamaks muuta. Tüümiani eeterlik õli annab sulle energiat ja aitab kaasa töötegemisele ja õppimisele. Kui sa tead, et sind on ees ootamas pikk töörohke päev, siis kasuta seda kindlasti või näiteks aseta õlilamp enda lähedale ning tilguta sinna tüümiani eeterlikku õli. Lase sellel oma tööd teha ja naudi ergast meelt.

Putukatõrje

Tüümian ei meeldi paljudele putukatele, kuid see-eest on see väga kasulik inimestele endale. Tüümian aitab eemale hoida putukaid, mis võivad sinu riided süüa, sinu peale ronida ja toitu hävitada. Kui sul on probleeme putukatega, kes on enda kodu sinu koju loonud ja sa soovid neist lahti saada, siis tilguta nende lähedale tüümiani eeterlikku õli. See peletab nad eemale. Kui sa soovid teatud kohti putukate vabana hoida, siis tee seda. Kõige mõistlikum on tilgutada paar tilka mõne riidetüki sisse, et tüümiani eeterlik õli saaks enda tööd teha. Tüümian aitab sääski eemale hoida, nii nagu seda oskab ka Patšuli eeterlik õli. Sega need kaks õli omavahel kokku, aseta õlilampi ja hoia neid kodus või terassil, kui soovid sääski eemale peletada. Kahekesi koos toimivad need õlid kõige efektiivsemalt.

Köha ravi

Tüümiani eeterlik õli olgu käepärast ajal, mil külmetushaigused on liikvel või kui sa tead seda, et oled näiteks köhale väga tundlik ja see on kerge sul tekkima. Tüümiani eeterlik õli võib olla sinu alternatiivne ravim köha vastu. Kui sul on köha, siis hinga seda õlilambist tuleneva auru kaudu sisse või määri koos baasõliga seda enda rinnale või kaelale. Sega kokku kaks teelusika täit baasõli 4-5 tilga tüümiani eeterliku õliga, seejärel määri segu kehale. Tüümian võib olla alternatiivne lahendus antibiootikumitele, eriti siis, kui oled juba pikka aega köha käes kannatanud ja see ei soovi sinu juurest lahkuda.

Külmkapi puhastusvahend ja värskendaja

Tüümiani eeterlik õli on ideaalne külmkapi puhastaja. See on puhastamiseks üks minu lemmikviise. Tegemist on õliga, mida võib kasutada toiduainete lähedal, kuna tüümian ise taimena on see, mida lisatakse roogadesse ka toidu säilitamiseks. Selleks tilguta Tüümiani külmkapi klaasist pindadele ja võta kindlalt (energeetilise puhastuse jaoks) valget värvi rätik, tee veega märjaks ning puhasta külmkapi sisu. Võid võtta ka märja rätiku ja tilgutada sellele kuni 6 tilka eeterlikku õli ning puhastada külmkapi sisu selle lapiga. Vajadusel tee rätik veel märjemaks ja lisa õli juurde. See eemaldab imelihtsalt plekke ja selle aurud võivad toiduga kokku puutuda. Tüümian on antibakteriaalne, puhastades bakteritest ja hallitusest (mis saabub taimedega külmikusse- see on paratamatu osa loodusest). Peale puhastamist jääb tüümianiaroom külmkapi sisse mitmeks päevaks. Need aurud on Sinu kehale kasulikud, mitte kahjulikud. 

Puhastades tüümiani eeterliku õliga vähemalt korra kuus enda külmkappi, hoiad sa enda toidu värskena ja tervise tugevana. Kodudes võib leiduda palju "nähtamatuid" haigestajaid, mille peale ei pruugi paljud tulla. Kahjulikud bakterid sinu külmkapis, see on vaid üks näide. Tüümianiga hävitad kõik bakterid, mis võivad sinu seedesüsteemile kahju teha ning toidu kiiret riknemist põhjustada.

Ahju puhastusvahend

Kuidas on võimalik kiirelt ja mugavalt ahju puhastada nii, et selles oleks üheskoos hea energeetiline ja füüsiline puhtus? Lihtne. Jagan sulle suurepärase nipi. Pane 2 suurt sidrunit viilutatuna ahjuvormi sisse, kalla see vett täis ja lisa sinna ohtralt Oregano või Tüümiani eeterlikku õli. Sea ahi 150 kraadi juurde ning jäta ahjuvorm üheks tunniks ahju. Sinu ahju energeetiline ja füüsiline mustus koguneb vee sisse. Peale seda puhasta sooda ja äädikaga veel viimased plekid, mis lahti ei tulnud ja ongi super - ahi särab! Ja hiljem mitte ühtegi kemikaali ahjus ega sinu toidus.

Närvilisuse peataja ja rahutooja

Tänapäeva haigus on närvilisus, stress ja depressioon. Tüümiani eeterlik õli on üks nende probleemide vastumürkidest. Väga paljud eeterlikud õlid aitavad sellest tänapäeva probleemist lahti saada, seega õlide maailma sukeldudes on võimalik end vaimselt terveks saada. Tüümiani eeterlik õli aitab leevendada rahutusetunnet. Kui sa tunned, et oled rahutu, siis nuusuta lihtsalt korra tüümiani eeterlikku õli pudelist. Lase sellel end rahustada või tee sellest endale lõõgastavat vanni.

Kehapuhastaja

Tüümian on suurepärane mürkide väljutada, nii nagu seda on ka Mandariini eeterlik õli. Tüümiani eeterlik õli stimuleerib keha mürke vabastama ja eriti maksa. Selleks, et tüümiani seda toimet kätte saada sega ühe teelusika täie baasõliga kokku 2 tilka eeterlikku õli. Määri õli alaseljale, kui tunned, et õli imbus liiga kiiresti sisse, siis sega kokku veel sama suur kogus õli ja masseeri alaseljale. Tee seda protseduuri kord nädalas.

Menstruatsioonivalud ja menopaus

Tüümiani eeterlik õli olgu sinul kodus olemas, kui sa oled naine ja sa kannad väga intensiivse ning raske tsükli käes iga kord, kui selle aeg on. Kui sind tabavad tsükli ajal meeletud alakõhu valud ja kogu tsükkel on liialt intensiivne, siis määri tüümiani eeterlikku õli enda alakõhule. Sega kokku üks teelusika täis baasõli ühe kuni kahe tilga eeterliku õliga. Lisaks sellele on tüümiani eeterliku õli kehal kasutamine väga kasulik menopausi ajal, kui sümptomid on väga häirivad.

Kõhugaaside vabastaja

Tüümiani eeterlik õli on kõhugaaside vabastaja ja väga kasulik ajal, mil kõht valutab ning gaasid tekitavad suuri ebamugavustundeid. Pidevate gaasiprobleemide küüsis kannatamine võib viia sind tõsiste tervisemurede küüsi ja seega on alati kasulik nendele leevendust otsida. Sega kokku üks teelusikatäis baasõli kahe tilga eeterlikku õliga ja määri enda kõhule see segu. Ole pikali, puhka ja lase tüümianil enda tööd teha. Tüümian aitab gaase vallandada ja seega võtab ära ebamugavustunde, mis sind vaevab.

Kasulik madala vererõhu puhul

Kui sul on madal vererõhk, siis on tüümiani eeterlik õli see, mis sind võib aidata. Sega üks teelusikatäis baasõli kokku paari tilga tüümiani eeterliku õliga ja määri seda enda rindkerele. Tüümiani eeterlik õli aitab madalast vererõhust tekkivat kehva enesetunnet vähendada. Eriti kasulik on see sulle, kui vererõhu kõikumine muudab sind uniseks ja sa tunned, kuidas teadvus hakkab ära kaduma. Tüümiani eeterlik õli aitab normaliseerida sinu vererõhku.

Külluseenergia aktiveerija ja rahaenergia võimendaja

Energeetilisel tasandil on Tüümiani eeterlik õli rahaõnne aktiveeriva toimega. Põletades seda enda kodus, eriti külluse ja rahaõnne kristallide läheduses, aitab see kaasa külluseenergia aktiveerumisele. Lisaks Tüümianile aitab seda teha LaimPõldmüntOreganoKuusk ja Kaneel. Võid neid ka koos kasutada või eraldi, et rahavooluenergiat enda kodus aktiveerida. Feng Shui järgi on eeterlike õlide kasutamine külluse aktiveerimiseks väga kasulik. 

Tüümiani eeterlikku õli auruta Täiskuu või Noorkuu ajal, eriti siis, kui need Kuufaasid on seotud külluse aktiveerimisega. Selle kohta, milline Kuufaas täpsemalt on, sellest kirjutan ma artiklitest, kus räägin eespool tulevatest olulistest kuupäevadest. 

Lisaks nendele toimetele on tüümiani eeterlik õli kehasse tekkivate usside vastase toimega, aidates ussides lahti saada.

Tüümiani eeterlikku õli tasub vältida, kui sul on kõrge vererõhk. Tegemist on eeterliku õliga, mis parandab vereringe tööd ja seega võib vererõhku tõsta.

TÜÜMIANI EETERLIKU ÕLI KASUTAMISVÕIMALUSED:

Tüümiani eeterlikku õli on võimalik põletada õlilambis. Õlilambi kasutamisjuhendi leiad meie kodulehelt. Kõik meie e-poe valikus olevad õlilambid leiad SIIT, kus on ka kirjas selle kasutamiseks vajalik teave.

Teine võimalus on määride eeterlikku õli enda nahale, kuid sellisel juhul tuleb eeterlik õli kokku segada mõne teise õliga (mitte eeterliku õliga, vaid baasõliga) nagu näiteks oliivi-, kookose-, mandli- või Jojobaõliga. Eeterlikud õlid võivad nahale olla kõrvetavad ja sellepärast tuleb neid kehale kanda koos teise õliga. Eeterlikke õlisid kokku segades teiste õlidega kasuta vaid paar tilka teise õli sees. Õlilampi kalla veega segunenult õli nii palju, kui tugevat aroomi sa soovid toas tunda.

Tüümiani eeterliku õliga tee endale tervendavat vanni. Kui sul olemas kodus vann, siis lase vann vett täis ja tilguta vannivette kuni kümme tilka eeterlikku õli ja lisa sellesse ka baasõli. Võta vanni ja naudi tüümiani eeterliku õli toimet. Selline vanni tegemine on kasulik nii füüsiliselt kui ka spirituaalselt. Tervendavat vanni tee endale juba sellepärast, et  tüümiani tervendavad omadused saaksid sinu kehani jõuda.

Sega tüümiani eeterlik õli kokku enda lemmikkreemiga (milles on baasõli), et kanda see nahale, kui soovid tervele kehale selle tervendavat toimet pakkuda.

Eeterlikke õlisid võib kasutada ka saunas. Lisades sauna vee sisse eeterlikke õlisid, on sul võimalik võimsamat sorti aurapuhastust ja aroomiteraapiat iseendale samaaegselt teha. Proovi ja katseta!

Soovitan eeterlikke õlisid kasutada vähemalt 10-20 tilka, et nendest tervendavad omadused kätte saada. 

Täiskuu energia-, isikliku väe ja jõuvarude taastamise rituaal

Põleta Täiskuu ajal Tüümiani eeterlikku õli koos Eükalüpti eeterliku õliga. Nende koos põletamine õlilambis aitab ära puhastada kodus eksisteeriva energia, mis neelab ära igasuguse energia sinu ja teiste perekonna liikmete seest. Lisaks sellele aitab nende õlide koos põletamine tõsta energiataset, aitab suurendada isiklikku väge ning taastada jõuvarusid. Igati kasulik on neid õlisid põletada Täiskuu ajal või perioodil, mil tunned, et soovid enda vaimset energiat suurendada.

SÜDAMETŠAKRA TERVENDAJA

Tüümian on tugevalt seotud Südametšakraga, sellel taimel on oskus seda Tšakrat puhastada, tervendada ja aktiveerida. Väga kasulik on lisada tüümiani eeterlikku õli baasõli sisse ja seda kanda enda rinnale. Lisaks sellele tegevusele aitab pelgalt tüümiani nuusutamine ja selle eeterliku õli sisse hingamine Südametšakrale tervendavat väge pakkuda. Kui sa tunned, et oled kurb, väsinud, emotsionaalselt läbi põlenud, väga haavatav ja tujukas, siis on kasulik tüümiani eeterlikul õlil lasta end tervendada. Need on märgid selle kohta, et sinu Südametsakra on kurnatud, haigestunud ja vajab alternatiivset sekkumist, et peatada veelgi suurtemate probleemide teket.

Tüümiani eeterlik õli sobib oma aroomilt ja toimeomaduste tõttu väga hästi kokku Bergamoti, Lavendli ja Rosmariiniga.

TÜÜMIANI kohta saad pikemalt lugeda SIIT.

Teiste LA TENE eeterlike õlide ja baasõlidega saad tutvuda SIIN.

Kodulehel mainitud nõuannete, soovituste ja teabe kasutamine on omal vastutusel. Esitatud teave ei ole tervishoiualane nõuanne, vaid Tene Laulu enda teadmised, isiklik arvamus ja soovitused.

Eeterlike õlide kasutamine toimub iga inimese enda vastutusel.

Lisainfo
Lisainfo Tüümian 100% eeterilik õli (Thymus vulgaris) 10 ml, päritolumaa Hispaania. Tüümiani eeterlik õli on oma värvuselt läbipaistev. Tüümian on oma aroomilt väga värskendav ja intensiivne. Tegemist on La Tene oma tootega.
Ohutus Ära kasuta eeterlikke õlisid lahjendamata kujul. Kehale kandmiseks lahjenda neid teiste õlidega, nagu näiteks oliivi-, kookose-, mandli- või jojobaõliga. Rasedad ja väikelapsed võivad eeterlikke õlisid kasutada äärmise ettevaatlikkusega. Ära jäta mitte kunagi eeterlikke õlisid lastele kättesaadavasse kohta ja ära kasuta neid seespidiselt! Kui soovid teada saada, kas antud eeterlik õli on sinu naha jaoks sobilik või mitte, siis tee katsetus enda kehal. Selleks võta baasõli (kookosõli, oliiviõli, jojobaõli või mandliõli) sega kokku paari tilga eeterliku õliga ja kanna see oma randmele. Lase sellel seal paar minutit seista ja seejärel pese käsi ära. Peale seda näed, kas nahk reageerib sellele ärrituvalt või mitte. Kui tekib punetus, siis ei ole seda eetelikku õli edaspidi kasulik nahal kasutada. Kui reaktsiooni ei toimunud, siis sinu keha võtab selle eeterliku õli tervendavaid omadusi vastu.
MALAHHIIT poleeritud
Enim müüdud
Tegemist on väga hapra kristalliga, mis ei kannata vett. Veega kokkupuutel kaotab kristall oma välimuse ja hakkab lagunema.MALAHHIIT on külluse, ..
10.90€
Maksudeta:8.93€
ROHELINE AVENTURIIN poleeritud
Enim müüdud
ROHELINE AVENTURIIN aitab suurendada tööalast edu ja õnne. Suurendab külluslikke ja majanduslikke võimalusi lä..
1.80€
Maksudeta:1.48€
EPIDOOT on enda olemuselt väga kauni sügavrohelist või samblarohelist tooni. Epidoodi kristalli seest võid leida mustjaid kuni valgeid triipe ja ..
3.50€
Maksudeta:2.87€
ROSMARIIN on taim, millel on mitu palet ja mitmeid erinevaid häid omadusi. Rosmariini kasutatakse koduseks alternatiivseks raviks erinevate probl..
8.50€
Maksudeta:6.97€
Eeterlikud õlid on väga head vahendid füüsilise tervenemise ja spirituaalse kasvu kiirendamiseks. Ükskõik, milline eeterlik õli on sinu kasut..
9.90€
Maksudeta:8.11€
ROOS on kõikide lillede kuninganna, mis kannab endaga kaasas müstilist, lummavat ja romantilist meeleolu. Roos on oma olemuselt väga kauni välimu..
3.70€
Maksudeta:3.03€
VANILJE on rituaalitaim, mida hakkasid põletama ennekõike asteegid, et eemaldada hinge kogunud stressi ja närvilisust. Peale selle on Vanilje tea..
2.90€
Maksudeta:2.38€
SEITSE TŠAKRAT on viiruk, mis aitab tervendada korraga seitset Tšakrat. Inimese Auraväljas on seitse peamist Tšakrat, milleks on Juurtšarka, ..
4.70€
Maksudeta:3.85€
BERGAMOT eeterlik õli on saadud selle viljakoorest. Bergamot kuulub tsitruseliste perekonda ja seega on see sugulane laimi, apelsini, s..
9.90€
Maksudeta:8.11€
FUKSIIT on väga kaunis roheline kristall, millele on omane rohelise tooni sees kumav sädelus. Fuksiidi peamiseks leiukohaks on Brasiilia, se..
2.60€
Maksudeta:2.13€
Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid.