Sa oled see, mida sa sööd. Igal taimel on oma energiaväli ja kui me neid sööme, siis need muudavad meie Auravälja energiat, enesetunnet ning emotsioone. Toidukvaliteet ja see mida sa sööd, on väga oluline. Spirituaalse arengu juures on oluline ka oma toidule tähelepanu osutada. Mida teadlikumalt sa toitud, seda tervem sa saad olla. Lisa need 4 toitu enda igapäevamenüüsse, et äratada üles endas õnnetunne. Need aitavad aktiveerida Päikesepõimikut, mis vastutavad sinu õnnetunde eest.

Kõik need toidud on kasulikud sinu Tšakrasüsteemi tervendamiseks. Igaüks on kasulik teatud Tšakrale ja need omakorda toetavad Päikesepõimiku tööd.

1. Hapukapsas

Hapukapsas ei ole kindlasti esimene toit, mis võib mõttesse tekkida, kui hakata mõtlema toitude peale, mis sind õnnelikuks võivad muuta. Hapukapsas võib eestlase jaoks tunduda midagi tavalist ning paljud kindlasti ei pruugi teada, kui kasulik see tegelikult meile on.

Hapukapsas on täis elavaid kasulikke baktereid ehk probiootikume, ning selle söömine aitab sinu keha mikrofloora korda saada. Mida tervem see on, seda parem saab tuju olla. Kapsas ise on Südametšakra toit, samas hapukapsas aga suunab oma väe Päikesepõimikusse. Süües nädalas vähemalt korra hapukapsast, suudab see hoida sinu keha mikorfloora tervena. See omakorda tagab korraliku ainevahetuse nii füüsilises kui ka emotsionaalses mõttes.

Hapukapsa söömine aitab meelt lõõgastada ja tuju parandada. Teinekord kui hapukapsast sööd, siis söö seda juba hoopis sügavamõttelisemalt!

2. Kirsid

Kirsid on tugevalt seotud sinu Juur- ja Sakraaltšakraga. Mõlemad Tšakrad vastutavad selle eest, kui palju füüsilist jõudu ja võimekust sinus on. Kui ei ole jõudu, ei ole ka rõõmu. Oluline on kogu oma kehale anda alati kõikide Tšakrate jaoks vajalikke toitaineid.

Kirsid aga mitte ainult ei taga füüsilist jõudu sinus, vaid nendes peitub ka suurepärane vägi sind tõepoolest rõõmustada ning positiivsemaks muuta. Kirsid suudavad sinu aju serotiini tootma panna. Serotiin parandab sinu tuju, reguleerib sinu tuju ja soodustab uinumist. Kirsid suudavad sinu kehakeemia sinu enda kasuks tööle seada. Kui sind pidevalt valdab halb tuju, jõuetus, rammestus ja sa ei suuda uinuda, siis kirsid olgu sinu igapäevamenüüs. Lisaks kõigele sellele aitab kirsside söömine reguleerida melatoniini tootmist. See omakorda aitab lõõgastuda ja parandada sinu enesetunnet.

Soovitan kirsid kombineerida teiste kolme toiduga kokku, mis sind õnnelikuks saavad teha!

3. Banaanid

Banaanid on otseselt seotud sinu Päikesepõimikuga. Kui sa sööd kasvõi ühe banaani ära, siis selleks piisab, et anda sellele Tšakrale pooleks päevaks vajalikku energiat. Energiat, mis aitab sellel energiakanalil taastuda. Banaan on suurepärane dieet-toit, mis aitab lagundada keharasva ja anda sulle puuduvat elueenergiat.

Banaanid sisaldavad rohkesti B-grupi vitamiine ja selles on ka B6-vitamiin, mis on otseselt seotud hea tuju tekkega. B-grupi vitamiinid kõik aitavad parandada sinu head enesetunnet. Lisaks sellele, et banaan on otseselt seotud Päikesepõimikuga, on ka selles olevad vitamiinid sinu füüsilise keha lõõgastumise jaoks vajalikud.

Banaanides olev kaalium tervendab südant ja aitab säilitada ühtlast südamelööke. See omakorda aitab rahustada sind ja parandada sinu enesetunnet. Regulaarne banaanide söömine aga aitab järk-järgult tervendada sinu Päikesepõimikut, mis aitab sinu emotsioonidel olla õnnelikud ja sinule endale kasulikud.

NB! Banaane osta vaid öko või mahe märgisega, sellisel juhul saad sa banaanidest kasu, ilma et sa endale mürkaineid sisse sööksid. Teised banaanid võivad olla kasvatatud pestitsiitide või herbitsiitidega, mis ei ole sinu kehale tervislikud.

Banaan on ka suurepärane lisand igale smuutile. Banaanid on ühed populaarseimad lisandid smuutidele, mis lisaks aitavad tuju parandada ja energiataset tõsta. Suurepärane kiire energia allikas. Banaani võid leiada ka Your Super orgaanilistest supertoidusegudest

4. Mustikad

Viimaks ühed minu vaieldamatud lemmikud - mustikad! Tõeline supertoit, mis mitte ainult ei loo sinus head tuju, vaid on ka tervise suurimaks allikaks. Mustikat pean mina selliseks supertoiduks, mis aitab sinu keha kaitsta väga raskete haiguste eest. Kindlasti too mustikad enda menüüsse, need võiksid alati käepärast olla.

Mustikad on seotud Kroontšakra ja Kolmanda Silma tervendamisega. Kui sööd banaani, siis söö ka mustikaid.

Mustikad aitavad vabastada stressi, ülemõtlemist, pidurdavad paanikahoogusid, ning tervendavad sinu vaimset ja emotsionaalset keha. See kõik aitab ära hoida negatiivset mustrit sinu mõttemaailmas, mis ei lase sul õnnetunnet tunda.

Mustikad annavad jõudu sinu ajule ja soodustavad selle normaalset funktsioneerimist. Mida tugevam ja tervem on sinu aju, seda parem on ka sinu enesetunne. Mina söön mustikaid selleks, et enda ülemisi Tšakraid taastada vaimselt ja spirituaalselt väga intensiivsest tööst, mida ma teen inimestega. See aitab mul ka taastuda kirjutamisest.

Söö end terveks ja mitte ainult füüsiliselt, vaid ka emotsionaalselt. Sinu toit olgu värske, vaba herbitsiitidest ja pestitsiitidest, sellisel juhul on sul võimalik neist maksimaalselt kasu saada.