Meeleoluhäire puudutab väga paljusid meie seas ja see on palju levinum probleem, kui sellest räägitakse või endale teadvustatakse. Ma näen eraseansile tulnud inimestes tihti neid kimbutavaid meeleoluhäireid, mis võtavad võimaluse elu nautida. Meeleoluhäirega on võimalik elada nii, et see on võimalikult "vaos hoitud" ja tegelikult on selle esile tulekut võimalik ka pidurdada ning ennetada. Seetõttu räägin ma sulle, mis on meeleoluhäire, kuidas seda ära tunda ning sellega toime tulla. Seda selleks, et võib-olla on just sinul vaja seda teada või elad koos inimesega, kellel on meeleoluhäire ja need teadmised annavad sulle võimaluse teda aidata ning õppida temaga koos eksisteerima nii, et see ei rikuks teie suhet.

Meeleoluhäire on see, kui meeleolusse tekivad järsud üles ja alla liikumised. Ebastabiilsed tunded ja emotsioonid, mis kerkivad esile inimese enda tahte väliselt. Meeleoluhäire all kannataval inimesel võib tuju muutuda hetkega, ilma et selleks oleks mõni teadaolev põhjus. Meeleolu muutus, mis tekib mingi põhjuse või nii-öelda päästiku tõttu, on igati normaalne. Kuid õige ei ole see, kui meeleolumuutus toimub väga ilusal hetkel, kus tuju muutub kurvaks ja melanhoolseks. Või muutub keha väga rahuliku ning lõõgastava tegevuse ajal järsku närviliseks ning kõik hakkab häirima ning närvidele käima. Kõlab küll veidi pööraselt, kuid väga-väga paljud inimesed kannatavad meeleoluhäirete käes ning nad ise ei reguleeri seda, mida ja millal nad tunnevad. Tujud tulevad ja lähevad ning inimesel endal on sellises olukorras väga keeruline eksiteerida.

käsi silmadel hoidev  meesMeeleoluhäiret ei pea võtma sellisena, nagu see oleks võitmatu. Kui sa hakkad selle sisemise deemoniga endas võitlema, siis sa võid saavutada täiesti normaalselt funktsioneeriva elu ning peatada selle aega raiskava elemendi enda eluteel. Selleks, et meeleolukõikumistest vabaks saada, tuleb endaga tõsist tööd teha. Kõige esimene samm on selle mõistmine ja teadvustamine. Seejärel õigete võtete kasutamine, et sellest vabaneda.

Mõtle, kui sa istud jõuluõhtul enda kõige kallimate inimestega söögilauas, kõik on justkui olemas, kõigil on hea tuju ja armastus on atmosfääri üle kullanud ning järsku tunned, kui üksi sa oled ning kõik on halb. See tunne tuleb niivõrd tugevalt sinu sisse, et sa ei suuda uskuda, et sa ei ole üksildane ning nii palju, kui teised soovivad ning üritavad sind veenda, sa ei suuda uskuda seda, et kõik on korras. Mingid tunnid hiljem sa toibud sellest afektiseisundist ning mõistad, et kõik oli paigas, kõik ongi korras ja sa ise rikkusid selle õhtu enda jaoks ära. See on pelgalt vaid üks näide, kuidas meeleolukõikumine võib sinu päeva ära rikkuda ja halvimal juhul ka teiste päeva, kui nad näevad seda osa sinust pealt või toetavad sind sellest seisundist üle saamisel. Tegelikkus on aga see, et mitte keegi teine peale sinu enda ei saa sind aidata. Teiste inimeste lohutamine ei too kasu, kuna sellel ajal sa tunned, et nad ei mõista sind ja paljudel võib see kaasa tuua ka tülisid. See on nagu nõiaring või keeris, mis tõmbab kõik hea endasse ja jätab selle sinna. Peale seisundi möödumist tuleb sul aga kõik taas üles ehitada ja tihtipeale tunneb inimene siis kahetsust. Kahetsust selle üle, mida ta iseendale tegi, millega oma päevas ära rikkus ja mida kõike lähedased pidid pealt tunnistama või millega kaasa minema. Seda sellisel juhul, kui enda meeleoluhäiret teistega jagatakse. Paljud seda aga ei tee ja üritavad seda võimalikult palju varjata.

Meeleoluhäirest võin rääkima jäädagi, kuna tunnen seda läbi ja lõhki. Väga paljud inimesed, kes minu juures käivad, on selle küüsis, võitlevad sellega ning soovivad minu käest abi saada. Ma annangi seda neile, kuna ma suudan mõista, mida tunneb inimene, kes sellise probleemi käes vaevleb. Selgeltnägemise üks hea külg on see, et ma suudan teise inimese silmade läbi näha tema elu, ilma et teda hukka mõistaksin. Ma suudan mõista valu ja seda tunnet, mis inimeses eksisteerib. See on puhas kuld, mis aitab mul inimesed õigele teele juhatada, kuna ma vaatan tema elu temaga koos ning leian selle kaudu talle parima lahenduse. Individuaalne lähenemine tervenemisele on alati parem. Kuid on asju, mida saad meeleoluhäire puhul teha, mis võivad sind kodus aidata nüüd ja kohe.

Meeleolumuutused on normaalsed, kui need ei hävita sinu elu, ei takista sul normaalselt funktsioneerida ja ei muuda sind depressiivseks ning ärevaks. Meeleolukõikumised võivad aga ära võtta loomuliku eluvoolu, sa pead pidevalt võitlema millegi nähtamatuga, mis pidevalt korrutab sulle, kui reaalne on kõik halb sinu elus. See on nagu illusioon, mis tuleb sulle end maha müüma ja mille õnge on kerge sattuda. Ekstreemsed üles ja alla liikumised on väsitavad!

Aastate jooksul meeleoluhäiretega inimestega koos töötades olen nägemuste kaudu mõistnud, et need on enamasti sellest, et inimese aju ja selle poolkerad ei tööta korrapäraselt. Vale on nii-öelda keemiline reaktsioon, mis tekib. Spirituaalne põhjus võib olla selles, mida on selles elus kogetud, läbi elatud, või eelmise elu trauma, mis seda soodustada võib. Meeleoluhäire võib tekkida paljudel erinevatel põhjustel, selle, millest näiteks sinul on see tekkinud, saan ma nägemustena välja tuua, kui sinuga tervendustööd teen.
inimese siluett aknal
Kui sul on aga meeleoluhäire, siis on palju, mida sa saad ise kodus ära teha. Esmalt on oluline toita enda aju õigesti, et see suudaks meeleoluhäire esile tulekut pidurdada.

Minu soovitus on vältida teatud medikamente, mis ei mõju ajule hästi - erinevad valuvaigistid, allergiarohud, antibiootikumid, hormoonrohud ja näiteks ka kilpnäärme rohud. Nendel on omadused, mis blokeerivad kehas teatud reaktsioonide teket ja seetõttu need ka töötavad. Kõik, mis ei ole meie kehale loomulik, tekitavad ühel või teisel tasandil tüsistusi. Seetõttu suunan ma kõiki inimesi alternatiivmeditsiini poole, kus toetatakse keha looduse endaga. Loodus on põhjusega taimed siia planeedile pannud ja loonud sellisteks, nagu meil vaja on.

Kui sa koged meeleoluhäireid, siis mõtle ise, kas sul on võimalik liikuda ravimite pealt ära või mitte. Mul ei ole õigus sulle seda soovitada, aga ma võin anda sulle edasi enda teadmisi, millest sa saad iseseisvalt edaspidiste otsuste langetamiseks edasi liikuda.

Esmalt tuleb enda keha mürkainetest ja ravimijääkidest täiesti puhtaks saada, kui soovid meeleoluhäirega võidelda. Selleks tee endale vähemalt kuue kuu pikkune probiootikumikuur. Samal ajal kasuta kuu aega maarjaohakat või spirulinat, et kehast mürkaineid vabastada. Kui maarjaohaka ja spirulina kuupikkune kuur on tehtud, siis tuleks tuua enda ellu meeleoluhäireid taandavaid taimi.

Keha mürkainetest puhastamine on vajalik selleks, et kõik segav saaks kehast välja, et kõik ülejäänud taimed, mille eesmärgiks on sinu aju korda teha, saaksid efektiivselt töötada.

Mürkainetest aitab puhastada ka oregano eeterlik õli. Sega see kokku baasõliga, näiteks jojobaga, ja kanna seda enda kätele-jalgadele ning kehale. See imendub vereringesse ja aitab sinu keha puhastada mürkainetest.

Probiootikume soovitan siiski tarbida kuus kuud järjest, et kogu sinu enda süsteem saaks uuendatud ning kõik kahjulikud bakterid kehast väljutatud. Probiootikumid aitavad kõikidel taimedel, vitamiinidel ja mineraalainetel imenduda, mis on meeleoluhäire puhul väga oluline. Toitainete kätte saamine aitab kiiremini emotsionaalse keha korda saada.

Peale kuu pikkust ülitõhusat detox-kuuri, kus oled kasutanud maarjaohakat, spirulinat, probiootikume ja oreganot, lõpeta kõigi pealt probiootikumite tarbimise ja võtad seejärel kasutusele Ashwagandha, Bacopa Monnieri, L-teaniini ja Rodioola. Kõik on suurepärased meeleoluhäirete tervendajad, sinu vaimse keha turgutajad ning stressi ja depressiooni korral head abilised. Need neli aitavad tuju parandada, lõõgastuda, stressi maandada ja, mis kõige olulisem, leevendada ülereageerimist ja aidata keeruliste olukordadega paremini toime tulla ning nendest kiiremini välja tulla. Loodus on andnud meile kõik selleks, et olla terved, me peame lihtsalt ise olema targad ja õiged taimsed abilised loodusest üles otsima. 

Kõige olulisemad toiduained, mis ei tohiks ühelgi päeval sinu menüüst puududa on, chia- või linaseemned. Kui sa ei söö neid igapäevaselt, siis soovitan igapäevaselt kasutada lusikatäie linaseemneõli. Sul on vaja enda kehale anda rohkem oomega-3 rasvhappeid, kui mõnel teisel inimesel. See aitab sinu ajul normaalselt funktsioneerida ja paraneda.

mehe kuju aknalOn väga palju asju, mida sa saad ise kodus enda jaoks ära teha. Esmalt tulebki intensiivselt sekkuda menüüsse, tuua sinna juurde õigeid taimi ja visata tarbimisest välja midagi, mis ei tohiks sinna kuuluda. Meeleoluhäiretest on raske vabaneda, kui tarbid loomset piima, juustu, võid või ükskõik, millist loomset piimatoodet. Need sisaldavad hormoone, mis meeleolukõikumise korral sinu kehale hästi ei mõju. Veelgi parema tulemuse saavutamiseks soovitan need enda menüüst välja lülitada ning asendada need vegan piimatoodetega. Poelettidel on nüüdseks nii palju erinevaid tooteid, mida sa saaksid osta. Kui mina kunagi otsustasin taimetoitluse pealt veganluse peale edasi liikuda, siis ei olnud veel ühtegi vegan piimatoodet peale piimade müügil. Täna leiad poelettidelt juustud, võid ja paljud teisedki tooted. Võimalusi on, sa pead lihtsalt mugavustsoonist väljuma, et terveks saada.

Meeleoluhäire puhul on mõistlik rääkida sellest probleemist enda lähedastele, kellega sa koos elad, et nad teaksid sinu seisundist. Pole mõtet varjata seda inimeste eest, kes peaksid sellest teadma. Räägi neile, et sul on selline probleem ja sa soovid sellest vabaks saada. Palu neil rahulikuks jääda ajal, kus sina näed elu ekstra mustalt. Ütle neile ette ära, et asi ei ole nendes. Seda selleks, et vältida tülisid pereliikmetega, mis võivad tihtipeale meeleoluhäiretega inimestel ette tulla. Tee selgeks, et nad ei ole sinu tujudega seotud ja palu neil mõista, et sa ise ei kontrolli seda, mida sa tunned. Proovige koos sind tervendada, ütle, et sa teed selle nimel tööd ja ootad lihtsalt vastu kannatlikkust.

Meeleoluhäirete puhul on väga kasulikud jooga ja meditatsioon, vähene teleka ning uudiste vaatamine. Kõik, mis on ärev, tuleb välja lülitada. Kõik, mis on rahustav, tuleks ellu tuua. Aitavad ka viirukite ja eeterlike õlide põletamine, kuna need on rahustava toimega.


Meeleoluhäire tervendamise parimad kristallid on Sinine Kaltsedon ja Sinine Pitsahhaat. Neil on sarnased toimed ja need näevad ka visuaalselt väga sarnased välja. Kanna neid kristalle enda tervenemise teekonnal ehtena, et need saaks pidevalt sinu juures olla. Sinine Kaltsedon ja Sinine Pitsahhaat mõlemad tervendavad meeleoluhäiret, aidates taastada häid emotsioone ning blokeerida negatiivsuse kätte langemist.

Loodan siiralt, et minu mõtted aitavad paljusid. Kui sa tunned end selles artiklis ära, siis aita end kohe. Mitte homme ega ülehomme, vaid kohe!

Artiklis välja toodud nõuannete, soovituste ja teabe kasutamine on omal vastutusel. Esitatud teave ei ole tervishoiualane nõuanne, vaid Tene Laulu enda kogemused, teadmised, isiklik arvamus ja soovitused. Soovitatud toodete kasutamine toimub iga inimese enda vastutusel. Vajadusel konsulteeri enne tarvitamist arstiga.