Kirjutasin mõnda aega tagasi sellest, mida sinu hing vihjab magusa- ja suhkrusõltuvuse kohta, leiad selle artikli SIIT. Täna räägin ma sellest, mida tähendab sinu soolane maitsemeel ehk pidev vajadus soolase toidu järele ja mida peegeldab sinu hing soolasõltuvuse kohta.

Sool on tervislik, kui sa tarbid kvaliteetset ja rafineerimata soola. Soola on inimese kehal vaja, vähemalt mina olen seda meelt ja seda ma ka enda keha suhtes tunnetan. Nagu ma ikka ja jälle pean üle kordama - kõik minu mõtted tulevad minu uskumuste ja kogemuste põhjal. Kuna mul on enda kehaga väga hea kontakt ja ma söön väga teadlikult ning tunnetan kõikide toiduainete energeetilist väärtust läbi enda hinge ning füüsilise keha, siis avaldan enda arvamust ka selle koha pealt, et tõepoolest on soola vaja. Loomulikult kuulun ka mina soolase toidu sööjate hulka ja naudin selle energia positiivseid külgi.

Sool on hea sinu keha jaoks senikaua, kuni sul ei ole tekkinud sellest sõltuvust. Seega enne edasise jutu lugemist sooviksin, et sa korra analüüsiksid iseennast - kui palju sa sööd soola, kui palju soolast toitu ja kas soolast toitu on magusast toidust rohkem või vähem.

Soolane maitsemeel on inimestel, kes pigem eelistaksid süüa soolast magusale. Oled sa selline? Kui jah, siis see on tegelikult hea uudis sinu hingelt. Soolane maitsemeel on tervislik ja näitab hinge kohta positiivseid märke, kui soola ei tarbita üle.

Kui sa eelistad magusale toidule soolast, siis sinu hing annab märku, et sa üritad iseenda sees olevate probleemidega ise toime tulla. See on märk selle kohta, et sa otsid vastuseid enda seest ja tegeled iseendaga. Kui inimene loobub ise vabatahtlikult magusast ja on otsustanud soolast süüa, kuna tema meeled seda vajavad, siis näitab see spirituaalset arengut.

Need, kellele maitseb soolane toit ja kes hoiavad alateadlikult magusast eemale, need inimesed on sellises hetkes, kus nad spirituaalselt avanevad. Spirituaalne avanemine tähendab seda, et intuitsioon hakkab avanema, arenema, tugevnema, energia tajumine muutub suuremaks, enda karma mõistmine selgemaks ja hakkavad ilmnema kõik teised väga head spirituaalsed omadused. Loomulikult on spirituaalne areng aeglane ja see käib samm-sammult ning järk-järgult. Mis omakorda tähendab seda, et sa oled selle teekonna sees. Kui sa seal oled, siis ole õnnelik, et sa oled hakanud avanema ja kõik eelpool nimetatud positiivsed oskused tulevad tasapisi.

Soolase toidu armastajad puhastavad enda meeli negatiivsusest ja sool hakkab maitsema inimesele hetkel, kus ta tahab vabaneda üleliigsetest probleemidest nende lahendamisega. Kui suhkrusõltuvuse käes olev inimene blokeerib enda emotsioone, siis soola armastav hing vabastab ning tegeleb enda probleemidega.

Jäta meelde see, et soola tarbimine ja selle maitse meeldimine on tervislik vaid siis, kui sa ei ole sellest sõltuvuses. Soolasõltuvuses inimene soovib igale toidule hulganisti soola pidevalt juurde lisada, see inimene kasvõi sööb lusikaga soola sisse ja tal on soolase järele meeletud isud. Soolasõltuvus on aga negatiivne omadus ja sa peaksid teadma selle sõnumit.

Kui sa oled soolast sõltuvuses, siis sa alateadlikult soovid vältida kõike seda, mida tulevik sulle pakub. Ehk see inimene kardab tulevikku, kardab uusi asju, kardab uute emotsioonide teket ja kardab ka vastutust võtta. See inimene blokeerib enda hinges olukordi, mille üle tal ei ole kontrolli. Kui sul on soolast sõltuvus, siis sa kardad seda, mida sa ette ei taju, ei suuda ära hoida ja kontrollida. Siis hakkab inimene soola sööma, et anda endale jõudu kõigega tegelemiseks.

Sool on hea, kui seda tarbida mõistuse piires ja ka siis, kui sa pigem eelistaksid soolast toitu magusa asemel. Sool aitab maandada sinu pingeid, aitab maandada vihatunnet, ärevuse tunnet ja aitab lahendada turvatundeprobleeme. Sool annab sulle energiat, jõudu ja oskust probleemidega tegeleda. Viies sind probleemide poole, aidates sul lahendusi leida ja edasi liikuda. Sool on senikaua emotsionaalselt ja ka füüsiliselt tervislik, kui sa seda üle ei tarbi. Vastasel juhul ei aita sool sul probleeme lahendada, vaid annab sulle lihtsalt oskuse probleemide keskel toime tulla.

Sool on kasulik Juurtšakra energiakanalile, millel on oskus sind enda probleemidega tegelema juhatada ja sellel on oskus ka sinu Aurat kaitsta. Soola tarbimine loob Aurale kaitsekilbi, andes vastulöögi erinevatele kahjulikele energiatele ja õpetades sind enda eest seisma. Kui sul tekib vahel järsk soola isu, siis on see märk Auralekke tekkimisest. Sellel hetkel sa tajud, et energia hakkab sinu Aurakehast välja voolama ning sa soovid läbi soolase toidu söömise seda blokeerida. Tegelikult aga tervendad seda Auras olevat auku, mille kaudu energia välja voolab.

Kui sa sööd soola mõistuse piires ja sinu menüüs on suures enamuses soolased toidud, siis sa oled spirituaalselt valgustatud, üritad enda probleemidega ise toime tulla, üritad halbadele olukordadele lahendusi tuua ning sa suudad enda eest seista.

Kui sul on probleem soola ületarbimisega, siis ennekõike peaksid sa tegelema enesekindluse suurendamisega. Tegelema sellega, et suurendada julgust ja jõudu. Seda aitab teha Kullsilm, mis suudab kõiki neid omadusi sulle anda. Kanna Kullisilma kristalli, et selliste probleemidega võidelda ja need nõrgad omadused enda tugevuseks muuta. Analoogse energiaga kristall on ka Bronsiit.

Soolasõltuvusest aitab vabaks saada selline kristall nagu Girasol. Girasol aitab hingest vabastada vajaduse soola liigtarbimise järele, aidates mõistuse piires soolast süüa ja anda hingele seda energiat, mida sa soolast ise otsid, andes julgust tulevikuga silmitsi seista ja probleemidega võidelda.

Soolasõltuvus tekib ka siis, kui sa oled pideva stressi ja pinge all. Sool suudab lahendada stressienergiat ja seda hingest ära saata. Vahel aitab soolavajaduse rahuldamine sinu stressi leevendada, kuid sa ei tohiks selleks pidevalt soola haarata.

Loe ka minu teist artiklit soolast "Himaalaja soolast tehtud vee joomine - aktiveeri end".

Mida rohkem soolast toitu sa magustoidu asemel sööd, seda tervem ja spirituaalselt tugevam sa oled. Igat ainet on võimalik üle tarbida ja soolasõltuvus ehk meeletutes kogustes soola söömine viib nõiaringi. Nõiaringi, kus sa pidevalt jooksed ära ebakindlust tekitavate probleemide eest.