Tervislik ja teadlik toitumine hoiab sinu keha tervena ja elujõulisena. Spinat on üks suurepärane supertoit, mis võiks sinu toidumenüüs oma kohta omada. Spinat on suurepärane vitamiini ja mineraalainete allikas, samas on see suurepärane ka oma spirituaalsete tervendavate omaduste tõttu. Õigete taimede enda menüüsse lisamine mitte ainult ei aita sul füüsiliselt terve olla, vaid see aitab sul ka vaimselt võimekamaks saada. Spinatit on imelihtne kasutada, sellel on väga õrn maitse, mis teeb sellest suurepärase taime erinevatesse toitudesse lisamiseks, kuna see ei muuda väga toidu maitset. Oluline on see, mis spinat sulle annab ja selle regulaarne söömine on sulle igati kasulik.

 

Spinatil on koht minu köögis ja aeg-ajalt ma söön seda väga palju. Kui minu enda intuitsioon ütleb, et mul on vajalikud füüsilised ja spirituaalsed tervendajad kehas olemas, siis ma teen mingiks ajaks spinatisöömises pausi. Ja siis jälle tuleb uuesti spinatiisu. Seda nimetan ma toitumise intuitsiooniks, kui sinu enda meeled suudavad sulle öelda seda, millist taime sul vaja on. Spinat spirituaalses mõttes aitab toitumisalast intuitsiooni ka saavutada. See on spirituaalsel tasandil seotud sellist laadi intuitsiooni parandamisega ja tugevdamisega. Täpselt sama moodi suudab aidata sind kristallidemaailmas Apatiit. Apatiit on kristall, mis õpetab sind õigesti ja tervislikult toituma ning tajuma seda, mida sinu kehal tegelikult vaja on. Kanna Apatiiti, kui soovid sedalaadi intuitsiooni enda sisse saada ja söö regulaarselt spinatit.

 

Silmanägemine

 

Spinat parandab silmanägemist. Spinatis on olemas spetsiaalsed vajalikud toitained, mida sinu silmad vajavad, et terved olla. Kui tunned, et sinu silmanägemine on kehvemaks muutunud, siis lisa kindlasti spinat enda toidumenüüsse, või kui sa pead pidevalt tööd tegema ekraani ees, siis söö spinatit juba ennetaval eesmärgil, et enda silmi tervena hoida. Spinatis on hulgaliselt beetakaroteeni ja luteiini, mis on silmadele hea.

 

Südametšakra ideaalne tervendaja, aktiveerija ja puhastaja

 

Kui sa otsid taimeriigist midagi, mis aitaks sinu Südametšakral terveneda, siis üheks ideaalseks valikuks on spinat. Spinat on väga tugevatoimeline taim hinge tervendamisel. Spinati söömisel saab sinu Südametšakra taastuvat energiat, mis aitab Südametšakra probleemidel terveneda ja sellel Tšakral tugevaks muutuda.

 

Närvisüsteem

 

Spinat on kasulik looduslik rahusti, mida ma soovitan tarbida neil, kellel on probleeme närvilisusega ja oskamatusega end maandada. Spinat aitab närve tervendada, sellega kaasnevalt öösiti head und tuua ja üleüldist heaolutunnet parandada. Spinat mitte ainult ei tervenda närvisüsteemi füüsilisel tasandil, vaid see tervendab seda ka vaimselt. Spinati söömine on kasulik Südametšakrale ja kui Südametšakra on tasakaalus, siis ei saa esineda ka rindkeres ja kaelas närvipinget või valusid.

 

Aitab vererõhku tasakaalus hoida

 

Spinat on ideaalne vererõhu tasakaalustaja, aidates nii kõrget kui ka madalat vererõhku kontrolli all hoida. Kui ma tegelen eraviisiliselt inimeste aitamisega, siis inimestes erinevaid haiguseid nähes, näen ma alati visiooni spinatist, kui tegemist on näiteks vererõhuprobleemiga. See on aastate jooksul minu visioonidest niivõrd palju läbi käinud ja see tõesti on ka selle probleemi korral väga kasulik taimne tervendaja. Kui vererõhu probleemid on väga suured, siis soovitan kanda erinevaid rahustavaid kristalle nagu näiteks Valget Ahhaati, Amasoniiti või Sinist Kvartsi.

 

Muudab lihased tugevaks

 

Spinati sees on väga oluline antioksüdant, mis aitab lihastel tugevaks muutuda. Spinatit süües saab sportlane end rohkem vormi viia ja kes spordiga otseselt ei tegele, see saab enda keha lihtsalt tervendada. Spinatit tasub süüa, et lihaskrampe ja nõrkust vältida.

 

Proteiiniallikas

 

Spinatis on väga suurel määral proteiini ja seega on väga kasulik seda enda salatitesse, küpsetistesse või wokiroogadesse lisada. Tihti küsitakse minu kui vegani käest seda, kus ma enda proteiini saan. Proteiini on nii paljudes taimedes, et ma imestan ikka miks seda pidevalt küsitakse, pigem võiks küsida, kus kohast saada vitamiin B6, vitamiin B7 või hoopis kiudaineid ja näiteks ka E-vitamiini, aga seda ei tehta. Spinati sees olev proteiin on väga kasulik kehale, seda on kehal väga lihtne kasutada.

 

Keha aluseliseks muutja

 

Üks kõige olulisemaid põhjuseid miks spinatit tarbida, on see, et spinatil on oskus keha happelisust taandada ja keha aluseliseks muuta. Aluselises keskkonnas ei saa enamus haigused kasvada ja tekkida. Happeline keskkond on aga suurepärane maiuspala paljudele võimalikele haigustele. Seega regulaarne spinati tarbimine aitab sind eemale hoida ootamatudest haigustest ja sa saad sellega end ise teadlikult tervena hoida. Täpselt samamoodi suudab keha aluselisena hoida sidrunivee ja laimivee joomine, millest ma olen juba varem kirjutanud. Loe kindlasti ka nende kohta.

 

Ilus nahk ja suurepärane aknevastane taim

 

Spinatit soovitan süüa, kui sa soovid enda nahka ilusana, säravana ja noorena hoida. Spinatis on olemas kõik vajalik, mis aitab nahal ja isegi liigsest päikesevalgusest põhjustatud nahaprobleemidest taastuda. Spinatit on kasulik süüa ajal, mil on aknega probleeme. Kui akne on, siis soovitan spinatit regulaarselt tarbida, et anda seest poolt juurde tervendust, mis aitaks aknel ära kaduda. Kuna akne on päris suur probleem ja seda põhjustavad nii paljud erinevad asjad, siis on kasulik teadlikult lisada enda menüüsse neid taimi, mis aitaksid aknel taanduda.

 

Kui sa ei oska spinatit enda toidumenüüsse lisada, siis selle lisamine on imelihtne. Kasuta spinatit smuutide tegemisel, tükelda see pasta sisse, kasuta seda toorsalatite valmistamisel või küpseta seda koos riisiga. Ole leidlik ja loominguline, katseta!

 

SPINATI SPIRITUAALSED OMADUSED

 

Südametšakra tervendamisest juba mainisin eelpool, kuid spinatil on ka väga palju muud anda inimese spirituaalsele kehale. Näiteks on spinat ideaalne armastuserituaalide ja -maagiate komponent. Võid ajapikku märgata, kui kirjutan erinevatest spirituaalsetest protsessidest, et spinat on nendes väga vajalik komponent. Või võid märgata seda, kuidas ma nädala kosmilistes ennustustes soovitan ühel või teisel nädalal süüa spinatit, seda siis, kui armastuseväljad on avatud.

 

Lisaks armastuseenergiale on spinat külluse ja rikkusega seotud. Spinati söömine või erinevates rituaalides kasutamine aitab külluseenergiat suurendada.

 

Spinati lehti on hea hoida aeg-ajalt küllusekristallide peal, kuna spinat võtab küllusekristallidesse kogunud negatiivse ja seisva energia ära. Spinatilehti on kasulik ööseks kristallide peale jätta ja hommikul need kodust välja viia. Sellist rituaali tee siis, kui sa tunned, et sinu elus küllust ei ole ja sa sooviksid häid materiaalseid võimalusi enda ellu läbi kristallide kutsuda. Sellist rituaali võib teha nii tihti kui soovitakse.

 

Olge terved ja hoitud! Toituge alati teadlikult ja kehasõbralikult!