Menüü
Ostukorv

SIDRUN eeterlik õli

SIDRUN eeterlik õli EETERLIKUD ÕLID
SIDRUN eeterlik õli
8.90€
Maksudeta: 7.29€
  • Laoseis: Laos
  • Mudel: SIDRUN eeterlik õli

SIDRUN on üks tsitruselistest, see on kollakat värvi ja väga kasulik taim igal erineval kujul kasutatuna. Sidruni eeterlik õli on see, mis annab sellele viljale selle maitse ja lõhna. Võttes ära sellest õli on sidrun täiesti ilma igasuguse aroomita. Eeterlikud õlid ongi need, mis teatud viljadele, lilledele ja maitsetaimedele oma lõhna ning erilise maitse annavad.

Sidrun ise on aga pärit Aasiast, kus see vabalt suudab metsikuna kasvada. Sidrunitaim on Euroopasse toodud, nii nagu paljud eksootilised taimed on siia sisse rännanud. Täna elame aga sellisel ajastul, kus meil on võimalik kõiki looduseande vabalt nautida. Nii on ka sidrun saanud vägagi kättesaadavaks.

Sidruni eeterlik õli on täpselt sidrunilõhnaga, kuna nii nagu eelpool mainisin, see on see, mis annab viljale oma aroomi. Kes on ise valmistanud sidrunist limonaadi, siis kõige enam selle lõhna see meenutabki.

Sidruni eeterlikku õli on võimalik nii mitmel erineval viisil kasutada ja sellel on sulle väga palju pakkuda. Tegemist on ka õliga, mida võib näiteks joogivee sisse 1 tilgana lisada, et vett puhastada. Kuid seda omal vastutusel. Sidruni eeterlik õli on antiseptilise toimega ja seega on see hea puhastusõli. Sidruni eeterlik õli sobib kokku kõigi teiste eeterlike õlidega, see muudab teiste õlide lõhnu intensiivsemaks.

Sidruni eeterliku õli keemilises koostises on A-pinene, A-terpinene, B-pinene, B-bisaboleen, Camphene, Limonene, Linalool, Mütseen, Neral, Nerol, Sabinene ja Trans-a-bergamoteen 5.

Eeterlikud õlid on väga head vahendid füüsilisele tervenemisele ja spirituaalse kasvu kiirendamisele. Ükskõik, milline eeterlik õli on sinu kasutuses, selles peitub võluvägi. Täpselt samamoodi omab seda võluväge ka Sidruni eeterlik õli.

SPIRITUAALNE KODU-, KRISTALLIDE- JA AURATERVENDAJA

Sidrun on suurepärane universaalne Auratervendaja. Olgu sul vaja ennast tervendada, kristalle puhastada või kodu energiaid uuendada. Kasuta Sidruni eeterlikku õli vahel Salvei asendamisel. Kui sul ei ole Salveid käepärast, siis võta Sidrun või hoopis Ingveri eeterlik õli. Kuid ära Salveid täiesti eemale endast jäta, tegemist on siiski hädavajaliku taimega.

Sidruni eeterliku õli aurutamine kodus on sinu hingele väga kosutavaks teraapiaks. Sidruni eeterlik õli aitab sinu sisemisi konflikte vaigistada, aidates nendele konfliktidele lahendusi ja selgitusi leida. Kui sa tunned, et sinus on mäss või segadustunne, siis on mõistlik lasta Sidruni eeterlikul õlil end tervendada. Ole selles ruumis, kus sa põletad seda õli või kasuta enda kehahoolduses seda õli. Lase sellel enda sees valitseval segadusel ära kaduda.

SIDRUNI EETERLIKU ÕLI TERVENDAVAD JA KASULIKUD OMADUSED:

Kõhupuhitus

Sidruni eeterlik õli aitab kõhupuhituste esinemise korral. Selleks, et see saaks sind tervendada sega kuni 5 tilka eeterlikku õli kokku enda lemmik baasõliga (soovituslikult Avokaadoõliga) ja kanna see mikstuur enda kõhu peale. Masseeri korralikult õlid enda naha sisse. Õli võid kanda ka külgede peale ning alaseljale. Peale seda võta aega endale puhkamiseks ja peagi võid tunda end juba paremini.

Detoxkuur kehale

Sidruni eeterlik õli on suurepärane kehapuhastaja, aidates mürkainetel sinu kehast väljuda. Kasuta Sidruni eeterlikku õli enda kehahoolduses. Tee näiteks korra nädalas või paar korda kuus enda kogu kehale sidruni detoxkuuri. Selleks võta enda lemmik baasõli ja sega Sidruni eeterlik õli sellega kokku. Kanna kogu nahale, väldi silmadesse, suhu ja ninna sattumist. Sega sellise suhtega õlid kokku nagu näiteks üks supilusikatäis baasõli kuni 5 tilga eeterliku õliga. Kehale kandes võid uuesti ja uuesti baasõli koos eeterliku õliga kokku segada ning kehale kanda. Seda seni, kuni kogu keha on kaetud.

Aitab keskenduda

Kui sul on vaja tööd teha, midagi õppida või endale selgeks teha ning sa vajad parasjagu tugevat keskendumisoskust, siis võta õlilamp enda kõrvale ning sea Sidruni eeterlik õli sinna sisse aurama. Kui näiteks sinu laps parasjagu õpib, siis on ka tema õppelaual kasulik Sidruni eeterlikku õli põletada. Sidruni eeterlik õli aitab sul süveneda sellesse, mida sa parasjagu teed. See parandab töö- ja õppimise kvaliteeti.

Immuunsuse tugevdaja

Sidruni eeterlik õli pakatab vitamiinidest ja on äärmiselt kasulik sinu kehale. Kasutades Sidruni eeterlikku õli enda kehahoolduses, toidad sa sellega ka enda keha vitamiinidega. Kõige olulisem on selles C-vitamiin, mis on ka tugeva immuunsuse alustalaks.

Peletab putukaid eemale

Sidruni eeterlik õli on üks nendest õlidest, mis aitab putukatest lahti saada. Eriti kasulik on see ajal, mil putukad on aktiivselt liikvel nagu näiteks suvel. Kui sa soovid sipelgaid enda kodust eemale juhatada või terassil olevaid sääski eemale peletada, siis kasuta selleks eeterlikke õlisid. Esiteks on need looduslikud ja need ei kahjusta sinu hingamissüsteemi. Põleta õlilambi sees Sidruni eeterlikku õli ajal, mil soovid õhus liikuvatest putukatest vabaks saada. Kui soovid lahti saada maa peal liikuvatest putukatest, siis tilguta eeterlikku õli põrandale (kivi- või keraamilisele põrandal). Eriti kasulik on sidrun kokku segada Patšuliga, mis on samasuguse toimega. Seda selleks, et kindlapeale putukatest vabaks saada, kui need sind häirivad.

Külmetusest vabaks

Kui oled külmetunud, eriti kurguhaigusesse, siis tee endale lõõgastavat vanni. Lisa vannivette baasõli koos Sidruni eeterliku õliga. See aitab külmetusest kiiresti lahti saada. Tee seda eriti siis, kui sul ei ole aega haige olla või haigus on sind tabanud kõige kiiremal perioodil.

Tugevad küüned

Sidruni eeterlik õli aitab sinu küüsi tervendada ja neil tugevad olla. Kui soovid tugevaid küüsi, siis kasuta Sidruni eeterlikku õli enda kätehoolitsuses. Sega enda lemmik baasõli sisse eeterliku õli ja kanna see kätele. Kui soovid varbaküüsi tervendada ja tugevdada, siis kasuta seda jalahoolduses.

Aitab paremini hingata

Kui sa tunned, et sul ei käi nii-öelda õhk läbi ja sa soovid parandada enda hingamiskvaliteeti, siis nuusuta Sidruni eeterlikku õli. Tõmba paar sõõmu enda hingamissüsteemi, et avada õhu liikumine. Teine variant on Sidruni eeterlikku õli õlilambis põletada. Väga kasulikuks osutab siinkohal ka Eukalüpti eeterlik õli, mida võib Sidruni eeterliku õliga kokku segada.

Isude vähendaja

Sidruni eeterlikku õli on hea kasutada isude vähendamiseks ja eriti kasulik siis, kui sul on probleeme ülesöömisega. Kui sa tunned, et soovid piirata enda söömist ja kui sa oled öine sööja, siis Sidruni eeterlik õli on eriti kasulik sulle. See aitab öiseid või õhtuseid isusid eriti hästi pidurdada. Kui sa tunned, et sul "isutab" ja sa ei suuda kontrollida seda, siis sea koheselt õlilampi Sidruni eeterlik õli aurama. Tilguta enda pluusi peale seda või kanna baasõliga nahale. Sa võid ka Sidruni eeterliku õli pudeli seest seda aroomi nuusutada. Kui sul on väga tõsine probleem liigsöömisega, siis on mõistlik Piparmündi eeterlikku õli Sidruni omaga koos kasutada. Need mõlemad teevad selle nimel tööd, et sinu isusid vähendada.

Kristalli poole pealt soovitan kanda sul Apatiiti, Valget Hauliiti ja Musta Obsidiaani. Need kolm kristalli suudavad väga hästi koostööd teha, et sinu toitumisharjumusi tervislikumaks muuta. Need on dieedipidamisekristallid.

Karedatele kandadele ja nahale

Sidruni eeterlik õli aitab paksenenud naha korral. Kui näiteks sinu kannad on karedad ja nendel esineb paksemat naha kihti, siis Sidruni eeterliku õliga on võimalik sul nendest lahti saada. Siinjuures soovitan sidruniga koos kasutada Lavendli eeterlikku õli, mis suudab seda samuti teha.

Sega kokku üks supilusikatäis enda lemmikut baasõli 3 tilga Sidruni eeterliku õli ja 3 tilga Lavendli eeterliku õliga. Kanna see õli kogus mõlemale jalale. Kui vaja tee õlide mikstuuri juurde. Kui oled õlid nahale kandnud ja baasõli ei ole kollakat tooni, siis tõmba sokid jalga. Kui valisid kollaka baasõli nagu näiteks Avokaadoõli, siis kasuta musta värvi sokke või lase jalgadel ära kuivada enne liikvele minekut.

Korda seda tervendust mitmel korral nädalas ja mõne aja möödudes võid juba imet näha ning imetleda enda pehmeid ja ilusaid jalgu.

Vananemisvastane

Sidruni eeterlik õli on rikkaliku antioksüdantide sisaldusega, millel on olemas toime kaitsta sinu nahka oksüdatiivse stressi eest. Sidruni eeterlik õli aitab neutraliseerida vabasid radikaale, mis põhjustavad enneaegset vananemist ja kortsude teket. Sidruni eeterlik õli sisalduses on aineid, mis tugevdavad rakke, luues nendele kaitset kahjustuste tekke eest ja selles on ka vanenemist blokeerivaid aineid. Sidruni eeterliku õli nahal kasutamine aitab sinu nahal muutuda vastupidavamaks enneaegse vananemise suhte

Väga kasulik sinu nahale

Eeterlikud õlid on nagu naha tervendajate üks suur grupp, kõik need on kasulikud nahale. Küll aga iga eeterlik õli seda oma moodi. Sidrun on suurepärane eeterliku õli valik rasusele nahale. Kui sa tead, et sinu nahk toodab liiga palju rasu ja see põhjustab sulle aknet või teisi nahaprobleeme, siis kasuta Sidruni eeterlikku õli enda nahahoolduses. Kasuta seda õli näiteks iga kord enne jumestuse näole panemist. Sega üks teelusikatäis baasõli kokku kuni 3 tilga Sidruni eeterliku õliga. Kanna õli nahale, kaelale ja dekolteele. Tee seda nii, et nahk ei jääks liialt õline. Lase sellel õlide mikstuuril sisse imenduda ja seejärel kanna jumestus nahale. See aitab ära hoida nahaprobleeme, mis võivad jumestuse tõttu tekkida ja aitab rasusust vähendada.

Kui sul on aga väga tõsised probleemid nahaga, siis on mõistlik pöörduda eeterlike õlide nahajumalanna poole. Selleks on Porgandi eeterlik õli, mille kohta leiad põhjaliku lugemise SIIT. La Tene Porgandi eeterlik õli on vaieldamatult kõige tõhusam nahatervendaja.

Parandab hingamist, aidates hingamisraskusest lahti saada

Kui sul on raske hingata allergiate, kõrge vererõhu või ärevuse tõttu, siis kindlasti kasuta Sidruni eeterlikku õli regulaarselt õlilambis või difuuseris. Veelgi parema efekti aitab luua see, kui segad kokku Sidruni eeterliku õli Kadaka, Valge Kampri, Kuuse või Küpressi eeterliku õliga. Need aitavad koduõhku puhastada, hapnikul ajju jõuda ja vähendada hingamisraskusi.

SIDRUNI EETERLIKU ÕLI KASUTAMISVÕIMALUSED:

Sidruni eeterlikku õli on võimalik põletada õlilambis. Õlilambi kasutamisjuhendi leiad meie kodulehelt. Kõik meie e-poe valikus olevad õlilambid leiad SIIT, kus on ka kirjas selle kasutamiseks vajalik teave. 

Teine võimalus on määride eeterlikku õli enda nahale, kuid sellisel juhul tuleb eeterlik õli kokku segada mõne teise õliga (mitte eeterliku õliga, vaid baasõliga) nagu näiteks oliivi-, kookose-, mandli- või Jojobaõliga. Eeterlikud õlid võivad nahale olla kõrvetavad ja sellepärast tuleb neid kehale kanda koos teise õliga. Eeterlikke õlisid kokku segades teiste õlidega kasuta vaid paar tilka teise õli sees. Õlilampi kalla veega segunenult õli nii palju, kui tugevat aroomi sa soovid toas tunda.

Sidruni eeterliku õliga tee endale tervendavat vanni. Kui sul olemas kodus vann, siis lase vann vett täis ja tilguta vannivette kuni kümme tilka eeterlikku õli, lisa sinna ka baasõli mitu supilusika täit. Võta vanni ja naudi sidruni eeterliku õli toimet. Selline vanni tegemine on kasulik nii füüsiliselt kui ka spirituaalselt. Tervendavat vanni tee endale juba sellepärast, et sidruni tervendavad omadused saaksid sinu kehani jõuda.

Sega sidruni eeterlik õli kokku enda lemmikkreemiga (milles on baasõli), et kanda see nahale, kui soovid tervele kehale selle tervendavat toimet pakkuda.

Eeterlikke õlisid võib kasutada ka saunas. Lisades sauna vee sisse eeterlikke õlisid, on sul võimalik võimsamat sorti aurapuhastust ja aroomiteraapiat iseendale samaaegselt teha. Proovi ja katseta!

Soovitan eeterlikke õlisid kasutada vähemalt 10-20 tilka, et nendest tervendavad omadused kätte saada. 

Suurepärane kodupuhastaja

Sidruni eeterlik õli võib olla sinu uus kodupuhastaja. See ei sisalda mürkaineid ja on täiesti kahjutu sinu ning teiste pereliikmete tervisele. Sidruni eeterlikku õli võib kasutada keraamiliste- ja klaaspindade puhastamisel. Neid pindasid on kodus kindlasti väga palju. Väldi kõige tavalisema mööbliplaadiga kokkupuudet, see võib sellele plekke jätta.

Vala pihustipudel vett täis ja tilguta selle sisse 10 tilka eeterlikku õli. Lisa 50 ml äädikat ja ongi kodupuhastusvahend olemas. Loksuta korralikult pihustit enne selle kasutamist. Võta majapidamisrätik ja ja puhasta ära kogu oma kodu.

Esiteks aitab sidrun tappa kõik kahjulikud bakterid, mis sinu kodus liikvel on ja teiseks teeb ta koos äädikaga suurepäraselt hästi puhtaks kõik määrdunud pinnad. Lisaks sellele aitab see kodu ka väga hästi lõhnama panna.

PÄIKESEPÕIMIKU TERVENDAJA

Sidruni eeterlik õli on Päikesepõimiku tervendaja ehk sinu kolmanda Tšakra tervendaja. Kanna koos baasõliga Sidruni eeterlikku õli enda kõhu peale, et Päikesepõimikut tervendada. Sega kokku üks teelusikatäis baasõli 3 tilga eeterliku õliga. Tee seda siis, kui sa tunned, et sinu rõõmutunne, hea enesetunne, positiivsus ja optimism on ära kadunud. Päikesepõimik vastutab nende emotsioonide eest.

Sidruni kohta saad pikemalt lugeda SIIT.

Teiste LA TENE eeterlike õlide ja baasõlidega saad tutvuda SIIN.

Kodulehel mainitud nõuannete, soovituste ja teabe kasutamine on omal vastutusel. Esitatud teave ei ole tervishoiualane nõuanne, vaid Tene Laulu enda teadmised, isiklik arvamus ja soovitused.

Eeterlike õlide kasutamine toimub iga inimese enda vastutusel.

Lisainfo
Lisainfo Sidrun 100% eeterlik õli (Citrun limon ) 10 ml, pärituolumaa Itaalia. Sidruni eeterlik õli on oma värvuselt helekollane kuni läbipaistev. Sidruni eeterlik õli on oma aroomilt äärmiselt värskendav. Suurepärane valik sidrunisõpradele. Sidruni eeterlik õli on saadud külmpressi meetodi kaudu.
Ohutus Ära kasuta eeterlikke õlisid lahjendamata kujul. Kehale kandmiseks lahjenda neid teiste õlidega, nagu näiteks oliivi-, kookose-, mandli- või jojobaõliga. Rasedad ja väikelapsed võivad eeterlikke õlisid kasutada äärmise ettevaatlikkusega. Ära jäta mitte kunagi eeterlikke õlisid lastele kättesaadavasse kohta ja ära kasuta neid seespidiselt! Kui soovid teada saada, kas antud eeterlik õli on sinu naha jaoks sobilik või mitte, siis tee katsetus enda kehal. Selleks võta baasõli (kookosõli, oliiviõli, jojobaõli või mandliõli) sega kokku paari tilga eeterliku õliga ja kanna see oma randmele. Lase sellel seal paar minutit seista ja seejärel pese käsi ära. Peale seda näed, kas nahk reageerib sellele ärrituvalt või mitte. Kui tekib punetus, siis ei ole seda eetelikku õli edaspidi kasulik nahal kasutada. Kui reaktsiooni ei toimunud, siis sinu keha võtab selle eeterliku õli tervendavaid omadusi vastu.
SIDRUN on üks lihtsamini kasutatavaid viljasid, mida kasutatakse kodu energeetika parandamiseks, taastamiseks, puhastamiseks ja Fen..
10.90€
Maksudeta:8.93€
PATŠULI on imeline taim oma erilise väe ja aroomi tõttu. Patšuli kuulub mündiliste perekonda ja on kasulik igale spirituaalsele ini..
11.90€
Maksudeta:9.75€
ROSMARIIN on taim, millel on mitu palet ja mitmeid erinevaid häid omadusi. Rosmariini kasutatakse koduseks alternatiivseks raviks erinevate probl..
8.50€
Maksudeta:6.97€
BERGAMOT eeterlik õli on saadud selle viljakoorest. Bergamot kuulub tsitruseliste perekonda ja seega on see sugulane laimi, apelsini, s..
9.90€
Maksudeta:8.11€
Eeterlikud õlid on väga head vahendid füüsilise tervenemise ja spirituaalse kasvu kiirendamiseks. Ükskõik, milline eeterlik õli on sinu kasut..
9.90€
Maksudeta:8.11€
VANILJE on rituaalitaim, mida hakkasid põletama ennekõike asteegid, et eemaldada hinge kogunud stressi ja närvilisust. Peale selle on Vanilje tea..
2.90€
Maksudeta:2.38€
KANEP on üks vanimaid ravimtaimi, mida inimkond on enda heaks kasutanud. Teadaolevalt kasutati seda tervendustseremooniatel juba 10 000 aastat en..
3.20€
Maksudeta:2.62€
SANDLIPUU on väga rahustava toimega, sellest valmistatud viirukit kasutatakse ärevustunde leevendamiseks. Kui sa tunned, et sa oled muutunud väga..
4.40€
Maksudeta:3.61€
TÜÜMIAN on mündiliste perekonda kuuluv taim. Esmalt sa ehk neid ühte perekonda ei liigitaks, kuna tüümiani välimus ja lõhn ei ole nendele sar..
11.50€
Maksudeta:9.43€
Eeterlikud õlid on väga head vahendid füüsilise tervenemise ja spirituaalse kasvu kiirendamiseks. Ükskõik, milline eeterlik õli on sinu kasut..
9.90€
Maksudeta:8.11€
Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid.