Menüü
Ostukorv

BASIILIK eeterlik õli

BASIILIK eeterlik õli EETERLIKUD ÕLID
BASIILIK eeterlik õli
11.90€
Maksudeta: 9.75€
  • Laoseis: Laos
  • Mudel: BASIILIK eeterlik õli

BASIILIK pärineb algupäraselt Indiast ja selle kohalikuks nimeks on tulsi. Basiilikul on oma hellitusnimi, milleks on maitsetaimede kuninganna. Seda loomulikult selle hõrgu maitse ja mitmekesiste tervendavate omaduste tõttu. Basiiliku eeterlik õli on meeli puhastava ja pead selgeks muutva toimega. Selle aroomi sisse hingamisel võid tunda, kuidas kõik muutub selgemaks.

Basiilikutaime lehed ja seemned on basiilikutaime kõige olulisemad raviosad. Nendes peituvad tervendavad omadused, millest on kasu meist igaühele. Basiilik on väga tuntud taim erinevates maailmaköökides, ka Euroopas on see toidulaual kõrgel kohal. Basiilik on väga maitsev taim ja lisaks heale maitsele on see ka suurepärane ravimtaim. Basiiliku eeterlik õli ongi see, mis annab sellele taimele niivõrd hea lõhna ja maitse. La Tene eeterlik õli on puhas basiilikuõli, millega on sul võimalik end tervendada. Ühe õli tegemiseks kulub väga palju taime ja seega on 10 ml pudel kui basiilikukontsentraat. Seetõttu on ka sellel eeterlikul õlil väga tugev lõhn, kuna juba ühel peotäiel taimel on sinule pakkuda küllaga aroomi.

Basiilik on väga populaarsne Kesk-Aasias, Kagu-Aasias ja Vahemere piirkonnas. Basiilikut kasutatakse väga palju Itaalia köögi retseptides, näiteks pestos. Lisaks on basiilik ideaalne alternatiivravim, kuna sellel on väga palju kasulikke tervendavaid omadusi.

Basiiliku eeterliku õli puhul on tegemist suurepärase antibakteriaalse õliga. See on pea kõikide eeterlike õlide üks ühine superomadus, mis muudab need väga kasulikuks. See tähendab seda, et Basiiliku eeterlik õli ei lase kahjulikel bakteritel kasvada ja sellel on võime neid hävitada.

SPIRITUAALNE KODU-, KRISTALLIDE JA AURATERVENDAJA

Basiiliku eeterliku õli puhul on tegemist suurepärase külluse- ja terviseõliga. Spirituaalselt aitab Basiiliku eeterliku õli põletamine või kasutamine aktiveerida just neid kahte energiaid. Väga kasulik eeterlik õli küllusekristallide puhastamisel ja aktiveerimisel. Kasulik põletada Ida-ilmakaares, kus asub külluse- ja tervisenurk. Basiiliku eeterlik õli aitab neid energiaid Auravälja sisestada ja puhastada sealt negatiivseid energiaid, mis takistavad hea tervise ning rahaenergia eksisteerimist.

BASIILIKU EETERLIKU ÕLI TERVENDAVAD JA KASULIKUD OMADUSED:

Suurepärane stressileevendaja

Stress on üks suurimaid vaimseid probleeme, mis on tänapäeva ühiskonda tabanud. Stress võib tekkida ükskõik millest, olgu see elektroonika, pingelised suhted, ebatervislik keskkond või valed toitumisharjumused. Stress võib ülepea kasvada nii paljudest erinevatest põhjustest, et selle eest on meil vaja end kaitsta. Basiiliku eeterlik õli on suurepärane stressileevendaja ja kui sa tunned, et sa oled stressis, siis on igati kasulik lasta basiilikul end tervendada.

Basiiliku eeterlik õli on rahustava toimega, seetõttu kasutatakse seda aroomiteraapias vaimsete probleemide tervendamisel. Selle eeterliku õli aroom on väga värskendav ja juba selle lõhn on meeli tervendav. Basiiliku eeterlik õli aitab leevendada närvipinget, aitab lahti saada vaimsest väsimusest, pidurdab melanhoolia süvenemist, pidurdab stressist tekkiva migreeni ja on ideaalne depressiooniravim.

Selle eeterliku õli regulaarne kasutamine aitab lõpuks saada vaimselt tugevamaks, vastupidavamaks ja rõõmsameelsemaks inimeseks.

Selleks, et Basiiliku eeterlikku õli käest neid tervendavaid omadusi kätte saada, põleta seda õli õlilambis. Tilguta vähemalt 10 tilka eeterlikku õli õlilampi, täida ülejäänud anum veega ja pane küünal põlema. Lisaks kasuta seda õli kehahoolduses, kandes seda oma nahale koos baasõliga.

Gaaside vabastaja

Basiiliku eeterlik õli on kasulik sinule, kui sul on probleeme soolestiku ja mao korrapärase tööga. Kui pead pidevalt vaevlema seedehäirete, kõhukinnisuse, kõhukrampide ja kõhupuhituste käest. Basiiliku eeterlik õli kasutatakse seedetrakti toonikuna. Sega 1 kuni 2 tilka kokku supilusikatäie baasõliga ja kanna see otse kõhule,  masseeri õli sisse ja pärast seda võta aega, et puhata. Mõne aja möödudes võid tunda, kuidas reaktsioonid kõhupiirkonnas muutuvad nõrgemaks ja enesetunne võib paraneda. Lisaks Basiiliku eeterlikule õlile suudab analoogset mõju avaldada ka Mandariini eeterlik õli. Selle probleemi puhul võid kasutada ka mõlemat eeterlikku õli, sellisel juhul võte 1 tilk ühte õli ja teine teist.

Peatab iiveldust ja ka oksendamist

Basiiliku eeterlik õli on kasulik ajal, mil on paha olla, sul esineb iiveldust või sa isegi oksendad. Basiiliku eeterliku õli aroom aitab oksendamist takistada, peatades iiveldamise. Kui keegi on perekonnas jäänud näiteks toidumürgitusse, siis on kasulik seda õli õlilambis põletada. Seda selleks, et haigusest väljatulek oleks kiirem.

Nahka toniseeriva toimega

Eeterlikud õlid on kõik ideaalsed nahatervendajad, küll on aga erinevatel eeterlikel õlidel erinevad toimed ja tervendavad omadused. Basiilik hiilgab kõikide teiste seas oma oskusega tuhmunud ja elutut nahka taas särama panna. Kui nahk kaotanud ära oma elujõu, see on kahvatu ja sa ei ole sellega rahul, siis on mõistlik teha endale Basiiliku eeterliku õliga tervenduskuuri. Selleks tilguta 1 kuni 2 tilka Basiiliku eeterlikku õli supilusikatäie baasõliga. Sega need kokku ja masseeri nahale, mida soovid elavamaks muuta. Nii nagu kõigi eeterlike õlide puhul, väldi sattumist silma, ninna, suhu ja kõrva.

Astmaatikutele

Astmaatikutele on Basiiliku eeterlik õli väga kasulik. Kui esineb astma või astmahoog, siis on mõistlik õlilambi sisse tilgutada umbes 10 tilka eeterlikku õli, ülejäänud anum veega täita, küünal põlema seada ja panna õlilamp sinna tuppa, kus astmaatik aega veedab. Basiiliku eeterlik õli aitab leevendada sümptomeid, mis astmaga tekivad.

Külmetushaiguste tervendaja

Basiiliku eeterlik õli on väga efektiivne külmetushaiguste tervendaja. See on õli, mis võiks kodus olemas olla, et külmetuse korral oleks sul hea alternatiivne tervendaja võtta. Basiiliku eeterlik õli on väga hea nohu, gripi ja sellega seotud palaviku leevendaja. Selleks, et Basiiliku eeterlik õli saaks sind tervendada, tilguta õlilampi umbes 10 tilka õli ja täida ülejäänud anum veega. Põleta seda õli enda lähedal. Sellisel juhul saad sa hingata Basiiliku eeterlikku õli sisse ja see aitab sinu sümptomeid leevendada. Lisaks Basiiliku eeterlikule õlile on külmetushaiguste puhul väga kasulikud Ingveri, Patšuli ja Piparmündi eeterlikud õlid.

Parandab vereringet

Basiiliku eeterlik õli ergutab ja parandab vereringet. Kui verevarustus on kehas kehv, veri ei liigu korrapäraselt ringi, siis sellest on põhjustatud pearinglused, kehv enesetunne ja väsimus, siis on mõistlik kasutusele võtta Basiiliku eeterlik õli. Selleks määri enda kehale baasõli koos eeterliku õliga. Sega kokku 1-2 tilka eeterlikku õli supilusikatäie baasõliga (soovituslikult Avokaadoõli) ja seejärel võta aega, et puhata. Anna aega, et need kaks õli saaksid sinu vereringesse imbuda ja seejärel sind tervendada.

Valuvaigistava toimega

Basiiliku eeterlik õli suudab valu vaigistada, seega kui näiteks valutavad sinu jalad, käed või selg, siis kanna seda valutavale kohale. Sega Basiilik eeterlik õli kokku baasõliga enne, kui hakkad seda nahale kandma. Tugeva valu kohal võid supilusikatäie baasõli sisse tilgutada kuni 5 tilka eeterlikku õli, nõrga valu puhul 1-2 tilka.

Rahavoolu aktiverija

Basiiliku eeterliku õli regulaarne kasutamine kodu Ida-ilmakaares aitab hoida ära laostumise energeetikat. Basiilik on Patšuli kõrval teine kõige võimsam rahavoolu aktiveerija ja materiaalsete probleemide eemaldaja. Kasuta seda perioodil, mil soovid rahavoolu aktiveerida. Toimib rahamaailmas analoogselt Viirukipuu energeetikale, aidates eemaldada halba õnne, et hea õnn sinu ellu ligi saaks pääseda.  

Lisaks eelpool välja toodud suurepärastele omadustele suudab Basiiliku eeterlik õli seenhaigusi tervendada, see on kasulik putukatõrjevahend ja sellel on oskus hävitada ka kodus olevat hallitust. Eriti kasulik õlilambis põletamiseks, et koduõhus levivat hallitust hävitada.

BASIILIKU EETERLIKU ÕLI KASUTAMISVÕIMALUSED:

Basiiliku eeterlikku õli on võimalik põletada õlilambis. Õlilambi kasutamisjuhendi leiad meie kodulehelt. Kõik meie e-poe valikus olevad õlilambid leiad SIIT, kus on kirjas selle kasutamiseks vajalik teave.

Teine võimalus on määride eeterlikku õli enda nahale, kuid sellisel juhul tuleb eeterlik õli kokku segada mõne teise õliga (mitte eeterliku õliga, vaid baasõliga) nagu näiteks oliivi-, kookose-, mandli- või Jojobaõliga. Eeterlikud õlid võivad nahale olla kõrvetavad ja sellepärast tuleb neid kehale kanda koos teise õliga. Eeterlikke õlisid kokku segades teiste õlidega kasuta vaid paar tilka teise õli sees. Õlilampi kalla veega segunenult õli nii palju, kui tugevat aroomi sa soovid toas tunda.

Basiiliku eeterliku õliga tee endale tervendavat vanni. Kui sul olemas kodus vann, siis lase vann vett täis ja tilguta vannivette kuni kümme tilka eeterlikku õli, lisa sinna ka mitu supilusikatäit baasõli. Võta vanni ja naudi basiiliku eeterliku õli toimet. Selline vanni tegemine on kasulik nii füüsiliselt kui ka spirituaalselt. Tervendavat vanni tee endale juba sellepärast, et basiiliku tervendavad omadused saaksid sinu kehani jõuda.

Sega Basiiliku eeterlikku õli kokku enda lemmikkreemiga (milles on baasõli), et kanda see nahale, kui soovid tervele kehale selle tervendavat toimet pakkuda.

Eeterlikke õlisid võib kasutada ka saunas. Saunavee sisse eeterlikke õlisid lisades on sul võimalik teha endale võimsamat sorti Aurapuhastust ja aroomiteraapiat samaaegselt. Proovi ja katseta!

Soovitan eeterlikke õlisid kasutada vähemalt 10-20 tilka, et nendest tervendavad omadused kätte saada.


SÜDAMETŠAKRA TERVENDAJA

Basiiliku eeterlikku õli on võimalik kasutada neljanda ehk Südametšakra tervendamisel. Selleks kanna 1-2 tilka eeterlikku õli supilusikatäie baasõliga kokku (soovituslikult avokaadoõliga) ja kanna see rindkerele. Basiilik ja avokaado on mõlemad Südametšakra tervendajad. Basiiliku eeterlik õli aitab ergutada selle Tšakra tööd, aidates ära puhastada ehk elimineerida selles olevaid negatiivseid energiaid.

Artikli "6 põhjust, miks kasvatada basiilikut kodus" leiad lugemiseks SIIT.

Teiste LA TENE eeterlike õlide ja baasõlidega saad tutvuda 
SIIN.

Kodulehel mainitud nõuannete, soovituste ja teabe kasutamine on omal vastutusel. Esitatud teave ei ole tervishoiualane nõuanne, vaid Tene Laulu enda teadmised, isiklik arvamus ja soovitused.

Eeterlike õlide kasutamine toimub iga inimese enda vastutusel.

Lisainfo
Lisainfo Basiilik 100% eeterilik õli (Ocimum basilicum) 10 ml, pärituolumaa India. Basiiliku eeterlik õli oma värvuselt on kollakas-läbipaistev. Basiiliku eeterlik õli on oma aroomilt tugev ja intensiivne. Suurepärane valik basiilikusõpradele. Basiiliku eeterlik õli on saadud aurutamise meetodil.
Ohutus Ära kasuta eeterlikke õlisid lahjendamata kujul. Kehale kandmiseks lahjenda neid teiste õlidega, nagu näiteks oliivi-, kookose-, mandli- või jojobaõliga. Rasedad ja väikelapsed võivad eeterlikke õlisid kasutada äärmise ettevaatlikkusega. Ära jäta mitte kunagi eeterlikke õlisid lastele kättesaadavasse kohta ja ära kasuta neid seespidiselt! Kui soovid teada saada, kas antud eeterlik õli on sinu naha jaoks sobilik või mitte, siis tee katsetus enda kehal. Selleks võta baasõli (kookosõli, oliiviõli, jojobaõli või mandliõli) sega kokku paari tilga eeterliku õliga ja kanna see oma randmele. Lase sellel seal paar minutit seista ja seejärel pese käsi ära. Peale seda näed, kas nahk reageerib sellele ärrituvalt või mitte. Kui tekib punetus, siis ei ole seda eetelikku õli edaspidi kasulik nahal kasutada. Kui reaktsiooni ei toimunud, siis sinu keha võtab selle eeterliku õli tervendavaid omadusi vastu.
BASIILIK küünal
Enim müüdud
BASIILIK on mündiliste perekonnast ja selle nimi tuleb kreekakeelsest sõnast kuningas, selle taime erilise aroomi tõttu. Basiilik on üks e..
10.90€
Maksudeta:8.93€
ROHELIST küünalt saab kasutada väga mitmel erineval moel kaitsmaks ennast, perekonda ja kodu: - Roheline küünal kannab endaga kaasas küllusega, ..
9.90€
Maksudeta:8.11€
BASIILIK pärineb algupäraselt Indiast ja selle kohalikuks nimeks on tulsi. Basiilikul on oma hellitusnimi, milleks on maitsetaimede kuninganna. S..
4.20€
Maksudeta:3.44€
UNAKIIT on rohekas-oranžikas kristall, mis on kombinatsiooni kristall Jaspisest, Kvartsist ja Epidoodist. Unakiidi peamiseks leiuk..
14.50€
Maksudeta:11.89€
ÕLILAMP on eeterlike õlide põletamise jaoks mõeldud vahend, mis annab sulle võimaluse saada taimsetest õlidest kätte nende tervendavaid omadusi. ..
21.70€
Maksudeta:17.79€
TÜÜMIAN on mündiliste perekonda kuuluv taim. Esmalt sa ehk neid ühte perekonda ei liigitaks, kuna tüümiani välimus ja lõhn ei ole nendele sar..
11.50€
Maksudeta:9.43€
ROSMARIIN on taim, millel on mitu palet ja mitmeid erinevaid häid omadusi. Rosmariini kasutatakse koduseks alternatiivseks raviks erinevate probl..
8.50€
Maksudeta:6.97€
YLANG YLANG eeterlik õli parandab tuju ja loob positiivsust ning rõõmsameelsust. See on looduslik antidepressant, mis aitab ka meeleolukõikumise ..
12.90€
Maksudeta:10.57€
SERPENTIIN JAAD poleeritud
Enim müüdud
SERPENTIIN JAAD on üks Jaadi vormidest, millele on iseloomulikuks tooniks heleroheline värvus, mis kohati kumab tekstuurilt läbi. Serpentiin Jaad..
4.50€
Maksudeta:3.69€
SANDLIPUU eeterlik õli aitab immuunsusel tugevneda ja võitleb krooniliste haiguste vastu. Pidurdab keha ja naha vananemist. Soodustab uinumist, s..
16.90€
Maksudeta:13.85€
Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid.