Hiina astroloogia järgi juhib igat aastat üks konkreetne märk ehk loom ja selle looma iseloom kandub üle sellele inimesele, kes siis parasjagu sellel aastal on sündinud. Hiina astroloogilist kalendrit on järgitud mitmeid tuhandeid aastaid ja see peab vägagi paika. Aasta, millal sa sündinud oled, see mõjutab sinu iseloomu, aga loomulikult mõjuvad ka teised tegurid ehk millal sa sündinud oled kuupäevaliselt. Seega, kui sa hakkad lugema Lamba kohta ja sa oled Lammas, siis sellest enamus peaks sinu hingeeluga klappima.

Hiina astroloogia tuleneb Kuu tsüklite järgi ja see kestab 12 aastat. Seetõttu on Hiina astroloogias ka nii palju erinevaid loomi. Iga 12 aasta pärast hakkab tsükkel otsast peale.

Igat erinevat aastat juhib ka oma element, neid elemente on 5 erinevat, nendeks on metall, vesi, puu, tuli ja maa. Element, mille aastal sa täpselt sündinud oled, see mõjutab omakorda sinu iseloomu.

LAMMAS EHK KITS, ELEMENDID JA ÕNNE TOOVAD KRISTALLID Lamba-aastat tuntakse ka Kitse-aasta nime all.

Erinevad elemendid muudavad Lamba erilisemaks ja see on väga oluline, kuna sellisel juhul ei muutu ühiskond üksluiseks. Elemendid ja erinevad looma sodiaagid annavad rahvale värvi, isiksust ning erinevaid külgi.

VESI - 1943 5. veebruar - 1944 24. jaanuar
SININE KVARTS

PUU - 1955 24. jaanuar - 1956 11. veebruar
SININE PITSAHHAAT

TULI - 1967
9. veebruar - 1968 29. jaanuar
LASURIIT

MAA - 1979
28. jaanuar - 1980 15. veebruar
DUMORTJERIIT

METALL - 1991
15. veebruar - 1992 3. veebruar
MUST TURMALIIN

VESI - 2003
1. veebruar - 2004 21. jaanuar
ARBUUSTURMALIIN

PUU - 2015
19. veebruar - 2016 7. veebruar
SMARAGD

TULI - 2027
6. veebruar - 2028 25. jaanuar
KONDOR AHHAAT

MAA - 2039
24. jaanuar  - 2040 11. veebruar
STIHHIIT

Need kristallid on täpselt sellel aastal sündinud Lambale õnne või kaitset toovad, mis aasta järgi see kristall on kirja pandud.

Kõikide Lamba-aastal sündinutele ühiseks õnne, armastuse ja kaitse kristalliks on SMARAGD
. See on kristall, mis võiks igal Lambal enda lähedal või kodus olla. See on tema õnne talismaniks lisaks aastakäigu kristallile.

LAMMAS JA TEMA ISELOOMUSTUS

Lammas on täielikult vajalik hing kõikide teiste astroloogiliste märkide keskel. Lammas peab olema ilmtingimata igas seltskonnas ja seda juba puhtalt sellepärast, et teistel inimestel on teda väga vaja. Lammas on see, kes ühendab seltskonna omavahel suhtlema, annab jõudu teistele edasi liikumiseks ja ta on ka kohati väga meelelahutuslik. Tihtipeale on just need seltskonna ülal hoidjad Lambad. Lammastel on oskus inimesi endaga ja teistega rääkima suunata. Nendel on olemas kohe selline karismaatiline iseloom, mis aitab jääd sulatada ka kõige kinnisema inimese puhul. Lammas oskab teisi inimesi rääkima avada ja nendel on ka oskus kogu informatsioon teiste käest välja peilida. Lammas on lihtsalt üks suur vestleja, kuid kõige vähem meeldib rääkida metall Lambal. Lamba üks tugevamaid külgi ongi see, et teised imetlevad tema seltskondlikkust ja sõbralikku lähenemist. Kusjuures Lammas on see, kes leevendab enda stressi läbi vestlemise ja seega on Lambal tegelikult ka vaja suhelda. Need lambad, kes on veidi enesesse tõmbunud seoses elu tagasilöökidega, need Lambad kannatavad suure stressi all. Nendel Lammastel on vaja end väljendada, et stressist vabaks saada. Seega, kui sa oled Lammas ja sulle meeldib pidevalt kellegiga vestluses olla, siis nüüd sa võib-olla saad aru, miks sa seda teed. Sa teed seda ennekõike selleks, et leevendada enda stressi energiat. Sa suudad stressi vabastada läbi vestlemise ja seda ükskõik, millisel teemal.

Lambale on iseloomulikuks jooneks samm-sammult edu või eesmärgi poole liikumine. Lambale väga ei meeldi eriti järsud elu muudatused ja impulsiivsed otsused. Lambal on vaja väga palju enda sees kõik eelnevalt lahti analüüsida ja teema iga nurga alt lahti kiskuda. Erilised analüütikud on veel need Lambad, kes on sündinu Neitsi, Kaksikute või Sõnni sodiaagi all. Nendele sodiaakidele on niigi palju analüüsimist antud ja Lamba-aasta veel võimendab ka seda. Ülejäänud üheksa sodiaaki, kes on sündinud Lamba astroloogilisel aastal on veidi vabamad selles osas. Siiski eelistaks Lammas turvalist teed, läbi mõeldud projekte ja kindlat teemat enda ellu. Lambale on ülioluline, et tema töökoht oleks kindlustatud ja sellega ei kaasneks väga suuri küsimärke. Lambale meeldib materiaalne stabiilsus ja selle poole ta ka pürgib. Lammastest võivad saada väga head töötajad ja ettevõtete omanikud ning seda sellepärast, et neile meeldib asju teha nii, et need jääksid püsima.

Lambad on need, kes suudavad elus olevaid tagasilööke väga hästi ära kannatada ja neid taluda. Lammas on sündinud vastupidava hingega, kes suudab edasi minna enda eluga hoolimata sellest, mis juhtunud on. Seega teised võivad tihtipeale imestada seda, kus kohas see jõud ühe inimese sisse on antud. Lambad on väga jäärapäised ja nad teavad väga täpselt, et elu peab ainult edasi suunas liikuma.

Lammas armastab mugavust ja ta üritab terve enda elu tööd teha selle nimel, et tal oleks võimalikult mugav olla. Lambad on need, kes võivad ka suhtesse jääda inimestega, kellega on lihtsalt mugav koos olla. Nad pigem eelistavad suurele kirele head turvalist tagalat. Lambale ei meeldi suhe, kus on ebastabiilsus ja inimene, kelle peale ei saa loota. Pigem olgu vähem kirge, kuid turvatunne on oluline. Kirg tekib tihtipeale alles siis, kui turvatunne on tagatud. Ennekõike on Lammas see, kes soovib head kodu ja selle kodu saamisel kasvab ka armastus teiste inimeste suunas.

Eelpool ma mainisin seda, et Lambad on seltskonna hinged ja head vestluskaaslased. Kuid kas sa teadsid seda, et Lambad valivad ülima hoolikusega seda, keda enda ellu päriselt sisse lasta. Nad on väga ettevaatlikud selle üle, keda enda haavatavama poolega tuttavaks teha. Lammas on sündinud iseennast kaitsma ja ta kõigepealt õpib inimest läbi ning lõhki tundma, enne kui ta laseb teda tegelikult sisse. Kui sul on Lambast sõber, siis tema teab kindlasti kümme korda rohkem sinust, tunneb sind läbi ja lõhki, kuid kui sa hakkad mõtlema selle peale, kuidas sina teda tunned... siis nagu ei tunnekski. Lambad on ettevaatlikud, nad suhtlevad palju, kuid tihtipeale lasevad teistel inimestel enda eraelust rääkida. See ei tähenda seda, et Lammas oleks salakaval. Ta on lihtsalt väga-väga ettevaatlik! Lammas ei taha haiget saada, Lamba kasuka sees on õrn hing, kes pigem säästab end emotsionaalsete haavade eest.

Lamba jaoks on loodus ülioluline ja kui Lammas on sündinud Tule- või Maa-elemendi all, siis seda enam on loodus talle tähtsal kohal. Ta saab enda akusid laadida just sellega, et ta saab looduses olla. Looduses jalutades, aeda korda tehes, marju korjates või lihtsalt mereääres jalutades. Lambale meeldib värske õhk ja see leevendab tema stressi.

Lambal on alati väga tugevad isiklikud seisukohad. Ta teab, mis on tema jaoks õige ja mis on vale. Lammas ei hooli väga sellest, mida teised tema seisukohtadest arvavad. Lammas lihtsalt soovib selgeks teha, kes tema siis selline on. Eriti väljendavad need Lambad enda seisukohti, kes on sündinud Metalli-aastal. Nad võivad veidi "jõhkrad" teatud kohtade peal tunduda, kuid nad on ausad. Paljudele inimestele lihtsalt ei meeldi selline otsekohesus, mis Lamba seest välja võib tulla. Tihtipeale võtavad paljud seda, kui rünnakut - tegelikult Lammas on lihtsalt otsekohene. Eriti otsekohene on veel see Lammas, kes on sündinud Jäära või Lõvi sodiaagi all.

Lambad on väga loomingulise meelega, nendele tihtipeale meeldib kunst, muusika, head filmid, tantsimine, meelelahutuslikud mängud, teater ja paljud teised kunstilised ning loomingulised tegevused. Lammas kas ise hakkab ühel päeval sellega tegelema või ta naudib enda terve elu vältel just selliseid ettevõtmisi. Lammas on see, kellest võib saada väga hea näitleja, koomik või esineja. Lambal on midagi, mis paneb teisi inimesi teda tähele panema. Lambal on olemas sünnist saati kaasas magnet, mis tõmbab tema poole erinevaid inimesi.

Lammastele meeldib raha ja raha kasutada. Raha peab alati ringluses käima, kui on raha, siis tuleb seda investeerida parema tuleviku jaoks. Kui neil on mida välja jagada, siis Lambad on need, kes teisi inimesi rahaliselt ka toetavad. Nad ei ole hingelt kadedad, kui neil on mida jagada. Samas, kui nad on suures kitsikuses, siis nad on väga head isemajandajad ning kalkuleerivad igat enda rahalist sammu nii, et ka kitsikuses jääks midagi hingetaha. Seega Lambad on lahked, kuid samas nad oskavad väga hästi end ära majandada.

Lammaste suureks probleemiks on see, et nad väga tihti tegelevad üksinda enda kõige suurimate probleemidega. Ise samas alati abiks olles teistele lähedastele, kui nendel probleeme peaks olema. Lambal on ülimalt raske enda valust rääkida, nad tunnevad häbi selle üle, et peavad enda valust rääkima. Lamba isiklikus elus käib pidev võitlus iseendaga. Väga raske on Lammast ka enda isiklikest asjadest rääkima panna. Hoolimata sellest, et teistele meeldivad Lambad ja tal on hea seltskond ümber, võib ta tihtipeale tunda seda, kui üksinda ta tegelikult on. Pidev üksilduse tunne on tema hinges.

Erinevad elemendid annavad Lambale lisaomadusi või võimendavad teatud omadusi, mis Lambale on iseloomulik.

VESI LAMMAS

Vee-elemendi Lambad on kõikidest Lammastest kõige jutukamad ja sotsiaalsemad. Need on Lambad, kellele on antud kõige vähem ka otsekohesust. Tegelikult Lambad väljendavad enda seisukohta väga selgelt, kuid Vesi Lammas on see, kes teeb seda kõige vähem järsemalt. Vesi Lammas on seltskonna hing ja ta naudib seda, kui tema ümber on pidev jutuvada. Ta lihtsalt vajab inimesi enda kõrvale, ta ei pea midagi nendega koos tegema, ta lihtsalt vajab inimeste soojust. Vesi Lammas on ka see Lammas, kes kõige enam enda tunnetest räägib, kuid samas on ta kõige kergemini haavuv võrreldes teiste Lammastega.

TULI LAMMAS

Tuli Lammas on üks paras frukt teiste inimeste jaoks. Ta on ülimalt otsekohene ja väga tihti ütleb oma arvamust teiste kohta välja enne, kui ta veidigi selle üle järgi mõtleks. Seega Tuli Lammas võib väga paljudele jätta ülbe inimese mulje, kuid ta enda meelest ei tee mitte midagi valesti sellega. Tuli Lambale meeldib kord ja süsteemid. Kõik peab käima tema süsteemi järgi, kui midagi on valesti, siis tuleb see ka kohe korda teha. Süstemaatiline elu on tema jaoks. Tuli Lambale meeldib end füüsiliselt liigutada ja tal on vaja lisaks vaimsele tegevusele ka väga palju füüsilist tegevust. Tuli Lammas on kergelt ärrituv, kuid samas ka kiirelt tagasi heasse tujusse muutuv. Tuli Lammas on muutliku iseloomuga, ühel hetkel õnnelik ja teisel hetkel närviline. Tuli Lammas on väga kiire reaktsiooniga ja ta suudab teha väga rasket tööd. Tuli Lammas ei anna alla, kui ta on midagi endale eesmärgiks võtnud. Tuli Lambal on väga suur kohusetunne, mis aitab tal elus enda unistuse poole jõuda.

METALL LAMMAS

Metall lammas on kõikidest teistest lammastest kõige tagasihoidlikum oma karismaatikaga ja suhtlusoskustega. See ei tähenda, et metall Lammas ei oskaks rääkida, ta lihtsalt ei näe paljudel kordadel, et selleks peaks põhjus olema. Metall Lammas on kõikidest teistest Lammastest kõige otsekohesem ja tema väljaütlemised võivad tunduda teiste inimeste jaoks liiga karmid. Tegelikkuses on aga nii, et Metall Lammas ei soovinud midagi halba enda ütlustega teha. Metall Lamba põhimõte on see, et aususel on oma väärtus. Metall Lammas on kõikide teiste Lammastega võrreldes kõige kangekaelsem ja läbirääkimisi on tema kangekaelsuse juures väga raske teha. Metall Lammas on kõige töökam Lammas teiste Lammaste seas. Töö on talle oluline ja väga oluline on leida ka selline töö, mis hingelt talle sobiks. Metall Lammas on kõige salakavalam ja tema avab enda hingeelu teistele kõige vähem. Samas jagab armastust ja hoolitseb enda lähedaste eest täie tõsidusega. Metall Lammas on tõeline perepea ja sõprade hoidja.

PUU LAMMAS

Puu Lammas soovib kõige enam enda ellu stabiilsust tuua ja see on tema väga suureks põhimõtteks. Ta soovib rajada enda ümber elu, kus ta ei saaks kõrgelt alla kukkuda. Selles suunas ta teeb igal pool tööd - sõpruses, perekonnas, tööalaselt ja isiklikel teemadel. Kõik peab siiski vastupidav olema! Puu Lammas on kõikide teiste Lammastega võrreldes kõige suurem sõber. Puu Lammas andestab kergemini kui teised Lambad ja ta annab inimestele rohkem aega enda vigu parandada.

MAA LAMMAS

Maa Lammas on väga ettevaatlik teiste inimeste tunnete riivamise osas. Maa Lammas on kõikide teiste Lammastega võrreldes analüüsivam. Maa Lammas mõtleb enne kui ütleb. Analüüsib oma sõnu ja enda tegevusi. Maa Lammas on see, kes vaatab kõiki erinevaid juhtumeid kolmekümne nurga alt. Maa Lambal on kõige rohkem vaja aega otsute langetamisel. Kui Lambad on sellised, kes lähevad tasa ja targu soovitud tulemuse suunas, siis Maa Lammas läheb sinna poole veelgi aeglasemalt. Kõik tuleb lihtsalt eelnevalt korralikult paika panna.

VÄIKE LAMMAS EHK LAMMAS LAPSENA

Väike Lammas kaob enda koju nii ära, et ema-isa peavad teda otsima hakkama. Väike Lammas on omapäi uitaja ja enda fantaasia maailmas elav hing. Lammas väiksena tutvub selle maailmaga ja õpib seda tundma tasa ning targu. Väike Lammas on väiksena veidi tagasihoidlikum ja ta ei julge väga võõrastega suhelda. Suhtlusoskuse avab temas alles tesimelise iga, kus ta avab end suure kesta seest. Senimaani, kuni Lammas on vaikne, ta suhtleb enda sisemise maailmaga. Väikesel Lambal on väga suur fantaasia maailm ja ta võib täiesti vabalt üksinda omaette mängida. Tal ei ole sellest mitte midagi, kuna on taimed, on mänguasjad, pliiatsid ja nähtamatud tegelased tema ümber. Väike Lammas on väga avatud hingede maailmale ja väikesel Lambal võib olla oma nähtamatu sõber.

Väike Lammas on väga tähelepanelik, ta paneb igat väiksematki detaili tähele, kuulab suurte inimeste jutte pealt ja teeb näo, et ta ei kuulnud mitte midagi. Viis aastat hiljem võid tema käest kuulda, kuidas ta teab sellest jutuajamisest ja sellest, mida ta sellest arvas. Väiksel Lambal on ääretult hea faktimälu, mis jääb temaga tegelikult terveks eluks kaasa. Talle lihtalt jäävad kõik huvitavad asjad meelde. Loomulikult need teemad peavad teda huvitama.

Väike Lammas on teiste laste keskel selline, kes pigem mängib neid mänge, mida teised soovivad mängida. Seda sellepärast, et sulanduda seltskonda. Ta soovib siiski seda, et teda aktsepteeritakse. Väike Lammas läheb vooluga kaasa ja leiab endale ka tühjast tegevust. Leides, et puu pulgas on võlu ja see on hoopis võlukepp. Fantaasia maailm on see, mis sellele väikesele Lambale on kingitud.

Väike Lammas on suhteliselt tasakaalukas väike laps ja ta väga palju peavalu enda vanematele ei põhjusta. Väike Lammas tahab, et perekonnas oleks rahu ja sellepärast ta üritab võimalikult madalat profiili säilitada.

Väike Lammas vajab armastavaid sõnu, kallistusi ja ta kõige enam kardab hääle tõstmist. Väikese Lambaga peab suhtlema väga hellade sõnadega ja kui vanemad oma sõnu ei vali, siis Lammas saab väga haiget. Kuid Lammas ei näita oma valu välja ja siis võib lapsevanemal tunduda, et need sõnad ei tähendanud midagi. Tegelikult on Lammas see, kes jätab alati kõik meelde ja ei unusta põhimõtteliselt mitte kunagi mitte midagi ära.