Jagan sulle inspiratsiooni selle kohta, kuidas elus vaid edasi liikuda, areneda ja enda eluga midagi saavutada. Asi ei ole ainult selles, kui palju on sinu sees tarkusi ja teadmisi, vaid kõige olulisem on see, et sa kogu oma hinnalise pagasiga elus midagi ka teeksid, seda rakendaksid ja enda teadmisi praktiseeriksid. Vastasel juhul on sinu sees olev varandus väärtuseta. Jagan sulle inspiratsiooni ja mõtteterasid, mille järgi mina elan, usu, need töötavad ideaalselt.

Esmalt pead sa mõistma seda, et elus edasiliikumine algab "minast" ehk mina-isiksusest ehk sinust! Selleks, et edasi liikuda, on vaja sind, sinu energiat, sinu soovi, sinu tahtejõudu ja sinu enda poolt seatud motivatsiooni. Ma olen alati öelnud, et kõige suurem edu saadab neid inimesi, kes tegelevad pidevalt iseenda motiveerimisega.

Elus edasiliikumiseks tuleb alustada igapäevaste rutiinsete tegevuste muutmisega. Kui sa täna tunned, et sa ei liigu edasi, miski sinu elus ei muutu, kuid sa soovid enda ellu muudatusi tuua, siis alusta enda igapäevaste toimetuste muutmisest. Analüüsi, mis võib sind takistada ja too juurde uusi tegevusi, mis aitaksid sul sinu seatud eesmärgi poole viia. Kui sa jätkad iga päev sama rada pidi, siis sa ei jõua kaugemale, kui sa oled täna. Kui sa tood enda igasse päeva muudatuse, siis ootavad muudatused sind ees ka tulevikus.

Sea endale eesmärk, et igal järgmisel päeval üritad olla parem inimene, edukam, osavam, andekam, mõistvam, spirituaalsem, tervislikum, teadlikum. Sea endale eesmärk, et igal järgmisel päeval sa praktiseerid seda. Alati on selles "minas" midagi paremaks muuta, ja kui sa sead endale sellise suhtumise, siis sa liigudki elus edasi.

Ei ole oluline see, kui hea sa oled, vaid palju olulisem on see, kuidas sa soovid end veel paremaks muuta. Ära sea endale piiranguid. Piirangu seadmine on juba see, kui sa oled enda oskusega ühel või teisel teemal täielikult rahul. Alati saab edasi liikuda, veelgi paremaks muutuda, see on lõpmatusega seotud - ei ole suuremat ruumi, kui on saavutuste ruum. Mida vähem sead sa endale piiranguid, seda kiiremini sa edasi liigud. Mina olen sellise suhtumisega, et alati on mul ühel või teisel viisil võimalik areneda, täna olla eilsest targem ja üleeilsest tervislikum. Seesama suhtumine hoiab mind pideva spirituaalse arengu raja peal. Olen täielikult sõltuvuses pideva enesearengu nimel töötamisest ja uhkusega olen - see on üks hea sõltuvus.

Unusta ära see, mida teised sinust arvavad ja sinu elu edasiliikumine saab toimuda. Kellegi teise inimese arvamus, peale sinu kalli inimese arvamuse, ei peaks sinu jaoks oluline olema. Kui sa suudad sellest üle olla, siis edasiliikumine saab alata. Ma olen alati öelnud, et kui mina peaksin hoolima sellest, mida üks või teine minu jaoks võõras või kauge inimene minust arvab, siis ma ei saaks teha seda, mida ma teen. Ma ei saaks luua nii suurt muudatust inimeste eludes, kui keegi, kes mind ei mõista, mind peataks.

Kui sa oled teinud oma elus vea, siis ürita seda mitte korrata. Tuleb viga, siis analüüsi, lahenda selle õppetund enda sees ära, analüüsi senikaua, kuni sa leiad selle õpetuse üles. Ära kindlasti lase ühel veal korduda, korduda ja veelkord korduda, see on täielik ajaraiskamine. Lihtsam ja ajasäästlikum on iseendaga maha istuda ning küsida vea tegemisel enda käest: "Mida elu mulle sellega õpetab?".

Lõpeta vabanduste väljamõtlemine. Vabanduste, et sa ei suuda, sa ei jaksa, sa ei oska, sul ei ole selleks võimu ega jõudu. Jah, need kõik on tegelikult sul olemas, kui sa ise need teistmoodi lahti mõtestaksid. Kui mina soovin midagi teha, siis ma usun alati iseendasse, mul ei ole vaja kellegi teise jah sõna selleks, et midagi teha. Pigem on küsimuseks, kas sa soovid seda teha või mitte? Vasta sellele ja kui sinu siiraks vastuseks on "jah", siis ei ole olemas seda, et sa ei suuda seda saavutada. Piisab soovist. Vabandused defineerivad sinu soovimatust.

Kui elu on sulle antud, siis see elu on antud sulle põhjusega. Igasugune liikumine, kasvamine ja arenemine on elus oluline. Patt on lasta endal seista kohapeal, see on elu raiskamine. Mul on selline suhtumine, et elus peab vaid edasi arenema ja see hoiab mind selle pideva seikluse sees.

Ei ole suuremat väljakutset, kui väljakutse iseend muuta - see väljakutse viib sind elus edasi!