Mida aeg edasi, seda intrigeerivamaks ja huviäratavamaks on muutunud selgeltnägemine ning selgeltnägijad. Selle huviga seoses on rahva seast kerkinud esile väga palju selgeltnägijaid, teadjainimesi, nõidu, šamaane ja teiste erinevate nimetustega spirituaalseid inimesi, kes võivad enam-vähem selgeltnägijate alla liigituda. Kui sa otsid ühte korraliku selgeltnägijat, kes võiks sind õigele teele suunata, sind aidata või terveks teha, võib sellise valiku juures tekkida päris raske olukord, et leida enda jaoks üles see õige inimene. Sa võid katsetada, rännata ühe juures teise juurde, aga sul võib tekkida küsimus: "Kes on õige, keda uskuda ja keda mitte?". Seetõttu annan ma sulle pelgalt enda ande, teadmiste ja kogemuste põhjal mõtteid, mis võiksid sind aidata.

 

Selgeltnägemine on osa minust, see on oskus, millega ma aitan iseennast ja teisi inimesi. Selgeltnägemine on üks osa sellest, mida ma suudan teha ja mis kuulub minu spirituaalsete oskuste hulka. Selgeltnägemine on oskus, mis kokkuvõtvalt annab mulle oskuse näha ette tulevikku, tajuda haiguse eksisteerimist, näha visioone iseendast või teise inimese kohta, näha asjade tõelist sisu, kuulata mõtteid ja palju muud. See oskus aitab mul näha neid asju, mis mind väga huvitavad või mida mul on vaja teada. See on väga väärtuslik oskus minu enda tarbeks ja nende inimeste jaoks, kes mu poole pöörduvad, kuna ma pühendan end väga suuresti inimeste aitamisele.

 

Selgeltnägemine ei ole kaugeltki mitte utoopiline anne, see on läbi elude õpitud tarkus ja oskus energiaid käsitleda. Selgeltnägijaks võidakse saada, kuid selleks ei saada siis, kui sa ühel päeval istud maha ja küsid enda käest: "Mida ma võiks teha, kelleks ma võiks saada?" ja leiad, et õigeks vastuseks on: "Selgeltnägijaks!". Selleks ikka sünnitakse ja see on esialgu nii loomulik eluosa, et sa ei hakka seda isegi kuidagi sõnadesse panema. Seega, esimene asi, mida sa võiksid teada, on see, et selgeltnägijaks ei ole võimalik lihtsalt omal soovil saada. Inimesel peab selleks olema väga suur eeldus ja lisaks veel motivatsioon seda oskust edasi arendada. Ilma motivatsioonita ei oma see eeldus mingit väärtust.

 

Tulles tagasi küsimuse juurde "Selgeltnägija või mitte?", annan ma sulle mõtteid selle kohta, kuidas tabada ära see õige selgeltnägija. Samuti, et kas neid õigeid selgeltnägijaid siis ikkagi on?

 

Hetkel on liikvel suur trend - paljud inimesed nimetavad end kellekski selliseks ja annavad mõista, et nendes on olemas see miski, mis suudab näha tulevikku. Tihti tuleb keegi minu eraviisilisele vastuvõtule ja räägib loo kellestki, kes rääkis talle üht või teist, kes haaras teda seltskonnaõhtul käejoonte lugemiseks enda kõrvale, kes hakkas rääkima katkisest Aurast, kes ennustas vähki ette või ütles, et ta on äraneetud. Seda tundub olevat liiga palju, ja see kõik, mida ma olen kuulnud inimeste enda kogemustest, on matnud selgeltnägemise ande võlu ja õige tähenduse enda alla.

 

Oma eraviisilistel kohtumistel pean ma väga tihti parandama kahjusid, mida keegi "selgeltnägija" on minu külalisele tekitanud. Kas see on hirm, mis on tema sisse süstitud, või on see needuse tuvastamine (kuna on väidetud, et on neetud inimesega). Küll pean ma aga siis tegema puhastustööd tema mõttemaailmaga ja selgitama, kuidas on lood tegelikult. Üks laialtlevinud probleem, mida ma niinimetatud selgeltnägijate puhul näen, on see, et nad hirmutavad inimesi. Hirm on väga tugev jõud, mis võib purustada hetkega kõik ilusa ja ehtsa. Ma olen enda käest küsinud, et miks nad hirmutavad inimesi, miks nad ei julgusta ja ei aita? Hirm tekitab sõltuvust, kui jagatakse välja infot, mis süstib hirmu - see tekitab sõltuvussuhet selle nö selgeltnägijaga. See, keda hirmutati, otsib ta uuesti üles, kuna tal on vaja uut infot, kuidas oma eluga edasi liikuda. Tekib nõiaring ehk sõltuvus sellestsamast nö selgeltnägijast. Esimene häirekell peab sul enda peas hakkama valjusti kajama siis, kui inimene, kelle juurde sa oled läinud abi saama, hirmutab sind, aga mitte ei aita sind. Inimesi on lihtne hirmutada, piisab vaid soovist seda teha. Kui ei olda õige selgeltnägija, siis räägitaksegi sellistest asjadest, mis loovad hirmu, et viia mõtted eemale kõigest muust sellest, millega seoses on sulle külla tuldud. Muidu peab ju rääkima midagi ehtsat ja õiget, fakte ning reaalsust. Seda aga ei ole võimalik teha võltsselgeltnägijal, sest tal ei ole seda infot ega oskust.

 

Selle artikliga ei soovi ma solvata mitte ühtegi inimest, kes teeb oma tööd ehtsal ja siiral kujul. Selle artikliga toon ma välja tõe, mida iga inimene peab teadma, kes otsib selgeltnägemise kaudu abi. Olen alati olnud julge väljaütleja ja ma ei näe põhjust vaikida teemal, mis eksisteerib minu elus nii suurel määral. Haiget saab see artikkel teha vaid neile, kes tunnevad enda skeemitamise ära. Teistele on see vaid silmade avamiseks, ja ma tean, et teid on palju.

 

Tulles tagasi hirmu juurde, siis paljud tulevad esimesel korral minu vastuvõtule suure kartusega, et ma hirmutan nad ära. Ei julgeta tulla, kuna kardetakse kuulda surmast ja õnnetustest. Kui seanss on läbi saanud, siis väga paljud on mulle maininud, et "Tene, sa oled teistsugune, sa ei hirmuta, sa motiveerid ja valgustad!". Miks nad seda teevad? Ma usun, et paljud teist, kes te olete minu juures käinud, tunnete end selles lauses ära. Minu eesmärk ei ole inimesi hirmutada, selgeltnägemiseanne annab mulle võimaluse inimesi õigele teele juhatada. Kui ma näen midagi, mis võib tunduda halva ja raskena, siis ma juhatan inimese seda olukorda õigesti lahendama või sellega silmitsi seisma. Minu jaoks on oluline see, et inimene, kes minu juurest lahkub, läheb edasi motiveerituna, täis elujõudu, täis uusi mõtteid, ideid, ja tundega, et ta hakkab kohe maailma vallutama. Mis põhjusega peab üks õige selgeltnägija inimesi haavama, kui on võimalik neid läbi enda ande terveks teha ja valgustada. Kurjus toidab kurjust, headust headust. Ma olen nii tugevalt karmausku inimene, et karmaga ma mängima ei hakka.

 

Mis on veel see, mida teeb see nö selgeltnägija, kes ainult väidab, et ta on selgeltnägija? Selline inimene räägib sulle suuremal määral tulevikust, kuid mitte olevikust ja minevikust. Miks? Kuna tal ei ole infot oleviku ja mineviku kohta. Ja sellepärast seab see inimene põhirõhu tulevikule. Tulevik on veel lahtine ja me tegelikult loome seda iga päev. Meie mõtted, teod ja huvid loovad väga suurel määral meie tuleviku ning lisaks selle, mis on meie saatuses kirjas.

 

Tulevikust olen ma avatud rääkima siis, kui ma näen selle kohta nägemusi. Ja ma teen seda hoopis teistmoodi. Kui minu käest soovitakse teada saada midagi, mis juhtub tulevikus, siis ma loomulikult annan talle vastuse, kui see on minu võimuses. Minu põhirõhk on teha inimestega eraviisilisel seansil tööd nende hetkeolukorra parandamisega, minevikuprobleemide lahendamisega. Ma annan neile mõista, millised ideed ja unistused toovad neile head, kus on terviseprobleem, mida peaks rohkem tähele panema, keda usaldama ja millises suunas nad kindlasti ei tohiks liikuda. Minu jaoks on palju olulisem see, et ma saan inimese õigele rajale suunata, teha puhastustööd tema mõttemaailmas ja avada ta silmad õiges kohas. Tulevik on alles tulemas - kui me oleme tänases hetkes teadlikud, terved ja motiveeritud, on tulevik juba nagunii poole parem. Oluline ei ole alati ennustada, oluline on tervendada. Tulevikku vaatamine on lihtsalt üks osa selgeltnägemisest, kuid kindlasti mitte kõige olulisem osa. Võlts-selgeltnägijad räägivad kindlasti rohkem just tulevikust.

 

Õige selgeltnägija ei võta raha? Üks laialt levinud arvamus on see, et kui olla õige selgeltnägija, siis on rahva käest patt raha või mõnda teistlaadi tänukingitust vastu võtta. Raha on vahend, mida me oleme sunnitud selles hetkes siin ühiskonnas enda elementaarsete vajaduste jaoks kasutama. Teraapiatöö on täpselt samasugune töö, kui seda on hambaarsti, poepidaja, ehitaja või hoopis kosmeetiku töö. Töö on töö, meie ühiskonnas ei saa kahjuks arveid ilma rahata maksta. See on väga põnev teadmine, kuidas on võimalik selgeltnägijal või mis tahes teise elukutse valdajal oma arveid maksta, kui ta ei saa mitte millegi eest raha? Seega ei ole see kindlasti patt. Patt on aga see, kui see raha saadakse inimeste käest valedel eesmärkidel, skeemitamise ja valedega. See on kohe kindlasti vaimne kuritegevus. Olgu skeemitamine ükskõik millisel ametikohal, kui see raha on saadud ebasiirate tegevuste kaudu, on see vale.

 

Õige selgeltnägija ei kutsu mitte kedagi enda vastuvõtule, seda teevad ebasiirad. Või kui sa oled nende juures käinud, siis nad mainivad sulle, et sa peaksid veel tulema. Ebasiiras selgeltnägija tekitab endale püsiklientuuri. Õige selgeltnägija mitte. Kui aus olla, siis ma ei kujutaks seda ette, et ma ise kedagi enda juurde kutsuksin. Kõik inimesed peavad ise selle õige tervendaja enda jaoks üles otsima. Kõik peavad ise tajuma, kellega nad kokku sobivad, keda usaldavad, ja abiotsija peab ise leidma tee abiandjani.

 

Kui sind petetakse, siis räägib nö selgeltnägija palju selle kohta, mida sa oled ise talle endast avaldanud. Kas tuuakse jutt uuesti selle peale, millest oli räägitud, või kuuled sa palju selle kohta, mida sa soovid kuulda. Olen oma inimestele tihti öelnud, et ma ei räägi seda, mida sa soovid kuulda, mida sinu unistused soovivad kuulda. Räägin sellest, mida ma näen ja kuidas ma asju tajun, kuna sellest on kasu. Illusioonid, mis on peas, ei too head, ja need illusioonide pilved tuleb laiali ajada, kui need eksisteerivad, mitte süveneda nende illusioonide sisusse.

 

Vale-selgeltnägija otsa sattudes võid sa kuulda imejutte sellest, kui neetud ja ebaõnne täis sa oled. Seda, kui halvasti sul hakkab minema, ja kui sa oma kallima maha jätad, siis saabub karmakaristus. Igatahes väga koledad jutud, ja sellised asjad ei ole naljaasjad, mida kellelegi suusoojaks mainida. Esiteks needused tõepoolest eksisteerivad, kuid ma võin enda tööajaloo põhjal öelda, et ma olen kohtunud mõne üksiku needuse all vaevleva inimesega. See juba näitab seda, et needus ei ole pea igaühe küljes, vaid tegemist on ikkagi vähelevinud probleemiga. Ei ole ka olemas inimest, kes oleks lihtsalt ebaõnne täis. On olemas negatiivne Auraväli, eksinud meel, ebaterved maailmavaated, katkine hing, stress, depressioon, minevikutraumadest kinni hoidmine ja paljud teised asjad, mis soosivad ebaõnne, aga ei eksisteeri lihtsalt täismahus õnnetut inimest. Igaühel on midagi, mis on katki ja mis on terve, see on elu. Häirekell võiks sinu peas tööle hakata siis, kui nö selgeltnägija räägib sulle sellest, et tal on veel vaja teha sulle needuse mahavõtmist.

 

Selgeltnägijaks võib hakata end nimetama inimene, kellel on tugev intuitsioon, kuid see ei tähenda selgeltnägemist. Intuitsioon on kõikidel inimestel olemas ja seda väga erineval tasemel, see on meie elu jaoks väga oluline aspekt. Selgeltnägijatel on intuitsioon samuti olemas ja see on neil väga tugev, kuid selgeltnägijaks olemiseks on vaja palju enamat. Kõige olulisem on selgeltnägemise ande puhul oskus näha ja tajuda mitut reaalsust korraga, seda nimetan ma ajas rändamiseks. Teiseks on väga oluline osa selgeltnägemise juures "röntgentnägemus" - nii nimetan ma enda oskust näha inimese sisse. Kolmandaks oluliseks aspektiks on ausus ja siiras soov inimesi aidata.

 

Minu nägemuste järgi on selgeltnäijaid maailmas väga vähe. Kui neid oleks nii palju, kui seda on kuulda, siis tekib mul ikka ja jälle küsimus: "Mis siis oleks elul viga?". Kui neid oleks tõesti nii palju, siis inimesed oleksid terved, maailmas ei oleks kurjust, ebaõiglust, ja uskuge või mitte, siis inimkond jõuaks väga kiiresti oma eksisteerimise lõppfaasi, asjad lihtsalt läheksid kõik õiges suunas ning meeletu tempoga. Kuid elu täna on ikkagi hoopis midagi teistsugust, selles on väga palju varjukülgi, pimedaid kohti, kurjust eksisteerib meeletult, ahnus on nagu katk tänapäeva ühiskonnas ja palju muud veel tervendamata eksisteerib meie seas. Järelikult ei ole nii palju neid, kes suudaksid inimesi õigele teele juhatada, neid on vähe. Ma ütlen ausalt, ma ei tunne isiklikult mitte ühtegi selgeltnägijat, ma ei ole enda elus veel seda kedagi kohanud, võib-olla tulevikus, võib-olla mitte. Mul on enda arusaam, miks ma ei ole kohanud teist selgeltnägijat. Ma usun, et maailmas ei ole mitte ühtegi asja juhuslikult, kõik on läbi mõeldud. Selgeltnägijad on üle maailma saadetud erinevatesse piirkondadesse, et tervendada sealseid inimesi. Kui sättida kõrvuti kaks selgeltnägijat, siis on see puhas selgeltnägija-ande raiskamine, kuskil teises kohas jääb sellest siis ju puudu. Inimesed peavad ise targaks saama ja sellepärast on valgustajaid vähe. See valgustus eksisteerib, kuid sellest ei tohi sõltuvusse sattuda ja sellepärast ei saagi olla palju valgustajaid. Muidu sätiks inimkond end mugavustsooni ja ise ei arenekski.

 

Seda teemat on võimalik kiskuda lahti väga erinevas suunas ja rääkida veel põhjalikumaltki, kuid see ei ole täna oluline. Oluline on see, et sa valiksid enda tervendaja ja selgeltnägija õigesti. Eesmärk on see, et sa mõistaksid, et selgeltnägijaks ei ole võimalik saada, kui selleks tekib soov - see on anne nagu iga teine anne, mis on eelmistest eludest välja kujunenud. Minu suur soov ja palve on see, et lase lahti hirmudest, mida keegi on sinusse alatul moel süstinud. Tervenda end sellest kogemusest ja võta tagasi võim iseenda mõistuse üle.

 

Saadan kõikidele enda inimestele tervitusi, ja kõigile neile, kellega mul ei ole veel olnud au kohtuda!

 

Tene Laul