Tuleta endale meelde, millal keegi sind viimati solvas või millal sa viimati solvusid. Solvang ei pea ilmtingimata võrduma solvumisega. Solvumine on sinu enda otsus, kas sa teed seda või mitte. Solvangu osaliseks võid sa sattuda igal pool, igal ajal, ükskõik millises situatsioonis, kuna me elame ebaterves maailmas ja ühiskonnas. Kui siin oleks kõik ilus ja korras, siis ei saakski eksisteerida sellist asja nagu "solvamine" või "solvumine". Siis ei oleks mul võimalik sellest rääkidagi, kuna seda ei esineks. Me elame ebaterves maailmas, seega juhtub ikka, et sind solvatakse või sa ise solvad kedagi kas tahtlikult või tahtmatult. Jagan sulle inspiratsiooni, et sa ei satuks solvumise ohvriks. Ära lihtsalt solvu ja sa lõpetadki selle nõiaringi enda poolt ära.

 

Kindlasti tekib sul küsimus - kui sind solvatakse, miks sul ei ole siis õigust selle peale solvuda? Jah, loomulikult on sul see õigus, meil kõigil on, küsimus on aga selles, kas see on vajalik? Kas see on kõige parem lahendus või reaktsioon solvangule? Tegelikult see ei ole lahendus, ega ka parim reaktsioon. See on inimlik, kuid mitte kaugeltki kõige tervislikum lähenemine.

 

Jagan sulle mõtteid selle kohta, miks mitte solvuda, ja ma soovitan sul järgmisel korral, kui sa kahjuks satud solvangu küüsi, minu õpetusi järgida. Usu mind, sul on endal pärast palju kergem ja parem olla. Sinu hing kasvab võimekamaks ja tugevamaks, kui sa järgid minu mõtteid.

 

1. See kibestab sind, isegi, kui sa seda ei märka

 

Kui sa lased kellegi solvangul, olgu see siis väike või suur, hinge jõuda, siis see mürgitab sind. Olgu sa kasvõi väga tugevate väärtushinnangute ja hea südamega inimene, see siiski kibestab sind. Solvumine on nagu mürk, millega sa iseennast mürgitad. Solvaja, kes sinu poole solvangu suunas, tema on kuller. Nimetame teda "mürgikulleriks". Sinu käes on olemas võim, kas avada see saadetis või mitte. Sa võid alati keelduda, sa ei pea alati vastu võtma seda, mida teised inimesed sulle pakuvad. Täpselt samamoodi, nagu sa keeldud vahel magusast, mida sulle pakutakse, võid sa keelduda ka solvangust. Ära võta seda omaks, tühista see!

 

Solvumine mürgitab sind, see rikub sinu tasakaalu, kustutab sinu ilu, võlu ja positiivsuse. Eriti kahjulik on solvumine siis, kui sa oled nõrk, vaimselt nõrk. Vaimse nõrkuse juures mängib rolli nõrgestunud Südametšakra. Kui sa lased endal kellelgi solvangust solvuda, siis sa muudad end veelgi rohkem nõrgemaks. Kasvata iseennast, tee end tugevaks. Kui sa ei suuda sellel hetkel vastu panna ja ikkagi lased solvangul enda hinge pääseda, siis tuleta minu sõnu meelde. Usu mind, sellest on kasu.

 

2. Solvumine blokeerib sinu headust, selle jagamist ja välja näitamist

 

Solvumise tagajärjel sa sulged alateadlikult enda Südametšakra, mis omakorda tähendab seda, et sa ei suuda ja sa ei soovi sellel hetkel armastust jagada. Kui sa ise ei suuda armastust välja jagada, siis sa külvad enda ümber probleeme ja võid sellega suhteid teiste inimestega ohtu seada. Kui sa solvud, siis sa lähed lukku, sa ei suuda tingimusteta olla hea ja armastusväärne. Kas solvumine on seda väärt? Väärt seda, et keegi teine sinu lähedane ei vääri  sellel hetkel sinu armastust ja headust? Kui sa lased solvajal tema poolt saadetud mürgi enda hinge, siis mürgitad täiesti kogemata ehk mitte teadlikult teisi inimesi enda lähedal. Sellepärast öeldakse ikka ja jälle, et lähedased saavad kõik viha enda peale, kui keegi teine on sind vihaseks ajanud. Sa hakkad mürki edasi saatma ja satud nõiaringi. Mõtle sellele, et kui sind solvatakse, siis sa loobud solvumisest ja jätkad koheselt enda teed selles suunas, kus sa liikumas olid, mitte ei põika kusagile kõrvale rägastikku. Kurjust kurjusega ei võida, vaid headus ja armastus võidab kurjuse.

 

3. Kui loobud solvumisest, loobud suhete lagunemisest

 

Solvanguid võib nagu välk selgest taevast sinu poole lennata ükskõik millisest suunast. Solvajaks ei pea olema võõras inimene, see võib olla ka väga lähedane inimene. Selleks võib olla sinu enda kaaslane, sõbranna, töökaaslane või sugulane.

 

Kui solvajaks osutub sinule lähedane inimene ja sa otsustad solvuda (olgu see ükskõik millise sisuga solvang), siis sa annad juba saatusele võimaluse enda ning tema suhte lagunemisele. Loomulikult annab ka tema ise selleks tõuke, kuid osake suhte saatusest on siin ka sinu käes. Enne solvumist mõtle hoolikalt järele, kas sa soovid solvajat (oma lähedast inimest) veel enda elus näha, kas sa soovid temaga koos aega veeta võib-olla aasta-mitme pärast? Kui sa siiski soovid temaga edaspidi koos olla, siis loobu solvumisest.

 

Sellisel juhul ära lase impulsiivsetel emotsioonidel end eksiteele viia. Tunne, taju ja analüüsi seda situatsiooni. Küsi enda käest, miks ta sulle nii tegi? Kas ta valas enda negatiivset olukorda ja viha lihtsalt sinu peale välja? Või oli see tõesti andestamatu tegu või väljaütlemine? Analüüsi.

 

4. Lõppude lõpuks pole selles siiski midagi head

 

Oleme ausad, solvumine on täiesti mõttetu. Solvumisel lihtsalt ei ole mõtet, see ei ole sulle endale kasulik. Ma ikka alati mõtlen sellele, kuidas ise hästi elada ja elus hakkama saada. Mitte enesekesksel moel, vaid pigem ennast väärtustaval ja armastaval viisil. Sedasama õpetan ma sulle, teistele ja paljudele tulevikus. Mida sa solvumisest saad? Sa saad ühe väga halva ja rikutud päeva. See raiskab elu, sinu väärtuslikku aega. Mida rohkem sa ennast, enda tervist ja tasakaalu hindad, seda rohkem sa hakkad mõistma seda, kui oluline on analoogsetest emotsioonidest eemale hoida või nendest kiiremas korras vabaneda. Isegi kui su hinges tekib solvumine, siis ürita sellest võimalikult kiirelt vabaneda. Ürita mõista, miks sa sellesse olukorda sattusid, kas sa olid selle ära teeninud või need olid teise inimese enda probleemid, mille teele sa lihtsalt jäid. Kui sa olid selle ära teeninud, siis õpi sellest, muuda end. Kui sa jäid lihtsalt kellelegi ette, siis ära võta seda isiklikult.

 

Miks inimesed solvavad teisi? Lühidalt kokkuvõtvalt öeldes - solvangud tulevad selle inimese poolt, kellel endal on teatud tasandil mured, probleemid või kibestumine. Kui sa oled hingelt terve, armastav, lahke ja positiivselt meelestatud, siis sa ei hakka kedagi solvama. Mida rohkem solvanguid sinu seest väljub, seda mürgisem on sinu hing. 

 

Fluoriit on üks parimaid kristalle, mida solvangute ärahoidmiseks ja nendest põhjustatud solvumiste blokeerimiseks kasutada. Fluoriit on mõistuse-, intuitsiooni- ja tarkusekristall. Kristall, mis aitab sul hetkeolukorda selgelt näha ja seda kiirelt analüüsida. Mõista, miks nii juhtus, mida sul on sellest olukorrast õppida ja kuidas on sul kõige targem enda jaoks käituda. Kanna tükikest Fluoriiti endaga kaasas, kui soovid selliste olukordadega paremini toime tulla ja osata neid edukalt lahendada. Kui sa tead, et pead kohtuma kellegiga, kes on tüüpiline solvaja, siis haara sellises olukorras endaga kindlasti Fluoriit kaasa.

 

Lisaks Fluoriidile on kasulik kanda erinevaid kaitsekristalle, nagu näiteks Oonüksit, Musta Obsidiaani ja Hematiiti. Need kristallid on samuti suurepärased hingekaitsjad ja abistavad sind lisaks mitmel erineval viisil.

 

Kõige olulisem on see, et sa oskaksid ennast armastada, väärtustada ja end tasakaalus hoida. Loobu alati solvumisest. Kui sulle tehakse liiga ja alandatakse sind, siis liigu selle inimese elust välja. Astu sirge seljaga eemale, ole võitja ja tugev inimene, kuid ära solvu!