Kurkum on tõeline imeravim otse loodusest, mis on meile antud väga paljude probleemide leevendamiseks ja eemaldamiseks. Mina usun, et loodus on andnud igale probleemile vähemalt ühe vastumürgi, kui mitte rohkem.

Kurkum on tõeline imetegija, see on tervisele niivõrd hea, et soovitan seda lisada igasse korralikku kööki. Minu köögis eksisteerib kurkum juba aastaid. Kurkum on juur, mis meenutab veidi Ingveritneed taimed on ka omavahel seotud. Kurkumijuurest valmistatakse pulbrit, mida saame toiduvalmistamisel kasutada. Kurkum on pärit Indiast ja seda on seal tervendavatel eesmärkidel kasutatud üle mitme tuhande aasta. Viimastel päevadel, kui ma olen süüa valmistanud ja kasutanud toidus kurkumit, on mulle tulnud visioonid, et peaksin sellest imetaimest kirjutama. Mitte ainult selle tervendavatest omadustest, vaid ka spirituaalsest väest. Loomulikult on igal taimel võluvägi ka Aurale, mitte ainult füüsiline jõud. Jätke meelde, et kõik algab energiatasandilt ja liigub alles siis edasi füüsilisse kehasse. Seega on ülioluline, et me toidaksime oma hinge õigete taimede, keskkonna, inimeste ja kristallidega.

KURKUM TERVISELE JA FÜÜSILISELE KEHALE

Kurkumi koostises on väga palju häid aineid, mida inimese füüsiline keha vajab selleks, et olla terve. Seda juurt kasutatakse näiteks karri kollaseks tegemisel ja see kollane aine ongi see imeravim, mille nimeks on Kurkumiin. Kurkum sisaldab kurkumiini, mis on kurkumi raviaine. Kurkumiin aitab inimesel võidelda paljude erinevate haiguste vastu.

Kurkumiin parandab naha tekstuuri, aitab kaasa akne, psoriaasi ja teiste nahahaiguste paranemisele ja mõjub soodsalt haavade paranemisele. See aitab kaasa ka naha kaitsmisele UV-kiirte eest, hoiab nahka noorena, parandab jumet ning võib ajapikku vähendada pigmendilaike. Kurkumiin muudab naha elastsemaks ning võib aidata kaasa nahavähi eest kaitsmisele.

Teadaolevalt reguleerib kurkumiin vererõhku, vähendab põletikulisust ja loob seega vabade radikaalide tekkele ebasoodsa keskkonna. See aitab kaasa kolesteroolitaseme vähendamisele ning on seega kasulik südameveresoonkonna tervisele.

Tegemist on ühe efektiivseima taimega, mida kasutada depressiooni leevendamiseks. Seda on soovitatav kasutada ka ärevuse, paanika, stressi, vaimse ülekoormuse ja jõuetuse, tujutuse ning depressiooni korral.

Arvatakse, et kurkumiin aitab kaasa Alzheimeri tõve ennetamisele ning on kasulik aju normaalsele funktsioneerimisele ning arengule. Aitab kaasa liigesevalude, liigesepõletiku ning artriidivaeguste vähendamisele.

Kurkumi heade omaduste saamiseks tasub seda maitseainet lisada oma toidule või tarbida seda sisaldavaid toidulisandeid. La Tene valikust leiad need SIIT.

Kurkumis on palju magneesiumit, rauda, B6- ja loomulikult ka C-vitamiini.

- Kurkum aitab kolesteroolitasemel normaliseeruda.

- Turgutab mõistust, meeli, aju ja närvisüsteemi.

- Tervendab kopse ja hingamissüsteemi.

- Aitab aeglustada naha vananemist.

- Kurkumis on vajalikke aineid, mis aitavad võidelda vähi vastu.

Seenhaigused ja akne

Kurkum võitleb nii välis- kui ka seepidiselt seenhaiguste vastu. Kui lisad toidule kurkumit, siis aitab see luua seedesüsteemis pesitsevate seente jaoks ebasobiliku kasvukeskkonna neid samal ajal kehast eemaldades. Mina soovitan kurkumit hoida ka nahal kohal, kus on seenhaigus või mõni säärane nahaprobleem, sest kurkum aitab seda eemaldada. Samamoodi aitab kurkum tervendada aknet, seega soovitan kurkumit kasutada kõigil neil, kes on juba pikemat aega aknega võidelnud. Kurkum on piisavalt tugev, et sellele vastumürki anda. 

Terve nahk ja vitamiinide omastamine

Kurkum tugevdab immuunsust ja aitab sinu kehal toiduainetest vitamiine omastada. Selle söömine aitab muutuda nahal pehmemaks ja elastsemaks. Enda kogemusest võin öelda, et kurkum aitab nahal tõepoolest sellele omast pehmust säilitada ja ei luba nahal kuivaks muutuda. Kindlasti soovitan seda menüüsse lisada suvisel perioodil, kus veedetakse aega päikese käes, kuna see kaitseb sinu nahka päikese halva mõju eest.

Seedesüsteem

Eelpool mainisin, et kurkum võitleb sinu seedesüsteemis pesitseva seenhaiguse vastu, aga see suudab tervendada ka teisi probleeme. Soovitan kasutada kurkumit, kui sinu magu on erinevatele ainetele tundlik ja sind vaevavad refluksile omased sümptomid. Kurkum leevendab maohapet ja -gaasi, mis sinna tekib. See aitab väga hästi ka iiveldamise vastu. Kui oled põdenud mõnda seedehaigust või viirust, mis on tekitanud seedeprobleeme, siis võiks kurkum samuti käepärast olla.

KURKUMI SPIRITUAALNE VÄGI - HEAOLU, KÜLLUS, VILJAKUS JA ELUJÕUD

Kõige tähtsam spirituaalne vägi, mida kurkum endas kannab, on elujõu suurendamine. Kurkum motiveerib tegutsema, muudab sind aktiivsemaks, elujõulisemaks, suurendab kirge elu vastu ja tekitab soovi oma heaolu pärast võidelda. Kurkum taastab hinge, ükskõik, kui sügavale see hing on kinni jäänud. Kurkum on üks võimsamaid stressileevendajaid.

Kurkumi tarbimine aitab lisaks sinu füüsilisele kehale tervendada ka sinu Päikesepõimikutšakrat. Kurkum aitab sellelt tšakralt eemaldada emotsionaalsed probleemid, suurendades õnnetunnet ja avada selle tšakra taga oleva küllusemagneti. Küllusemagnet on energia, mis avaneb alles siis, kui Päikesepõimik on väga pikalt terve olnud.

Peale Päikesepõimiku tervendamise aitab see juur puhastada Aurat ebavajalikest energiates, eriti nendest energiatest, mis on kellegi teise poolt meie eeterkehasse saadetud. Näiteks aitab kurkum saata allikasse tagasi ärasõnumise ja needuslikku väe. Ka kurkumit kanti endaga kaasas, nii nagu küüslauku, et hoida eemal halba õnne.

La Tene valikus olevad looduslikud kurkumiini sisaldavad toidulisandid leiad SIIT.

Artiklis välja toodud nõuannete, soovituste ja teabe kasutamine on omal vastutusel. Esitatud teave ei ole tervishoiualane nõuanne, vaid Tene Laulu enda kogemused, teadmised, isiklik arvamus ja soovitused. Toidulisandite kasutamine toimub iga inimese enda vastutusel. Vajadusel konsulteeri enne tarvitamist arstiga.