Hiina astroloogia järgi juhib igat aastat üks konkreetne märk ehk loom ja selle looma iseloom kandub üle sellele inimesele, kes siis parasjagu sellel aastal on sündinud. Hiina astroloogilist kalendrit on järgitud mitmeid tuhandeid aastaid ja see peab vägagi paika. Aasta, millal sa sündinud oled, see mõjutab sinu iseloomu, aga loomulikult mõjuvad ka teised tegurid ehk millal sa sündinud oled kuupäevaliselt. Seega, kui sa hakkad lugema Roti kohta ja sa oled Rott, siis sellest enamus peaks sinu hingeeluga klappima.

Hiina astroloogia tuleneb Kuu tsüklite järgi ja see kestab 12 aastat. Seetõttu on Hiina astroloogias ka nii palju erinevaid loomi. Iga 12 aasta pärast hakkab tsükkel otsast peale.

Igat erinevat aastat juhib ka oma element, neid elemente on 5 erinevat ja need on metall, vesi, puu, tuli või maa. See element, mis aastal sa täpselt sündinud oled, see mõjutab omakorda sinu iseloomu.

ROTT, ELEMENDID JA ÕNNE TOOVAD KRISTALLID

Erinevad elemendid muudavad Rotid erilisemaks ja see on väga oluline, kuna sellisel juhul ei muutu ühiskond üksluiseks. Elemendid ja erinevad looma sodiaagid annavad rahvale värvi, isiksust ning erinevaid külgi.

TULI  - 1936 24. jaanuar - 1937, 10. veebraur
MUST TURMALIIN

MAA - 1948 10. veebruar - 1949, 28. jaanuar
PUNANE AHHAAT

METALL - 1960 28. jaanuar - 1961, 14. veebruar
BOTSWANA AHHAAT

VESI - 1972 15. veebruar - 1973, 2. veebruar
SUGILIIT

PUU - 1984 2. veebruar - 1985, 19. veebruar
ROHELINE AVENTURIIN

TULI - 1996 9. veebruar - 1997, 6. veebruar
PUNANE AVENTURIIN

MAA - 2008 7. veebruar - 2009, 25. jaanuar
MÄEKRISTALL

METALL - 2020 25. jaanuar - 2021, 11. veebruar
INGLI AURA KVARTS

VESI - 2032 11. veebruar - 2033, 30. jaanuar
KÜANIIT

Need kristallid on täpselt sellel aastal sündinud Rotile õnne või kaitset toovad, mis aasta järgi see kristall on kirja pandud.

Kõikide Roti-aastal sündinutele ühiseks õnne, armastuse ja kaitse kristalliks on GRANAAT. See on kristall, mis võiks igal Rotil enda lähedal või kodus olla. See on tema õnne talismaniks, lisaks aastakäigu kristallile.


ROTT JA TEMA ISELOOMUSTUS

Roti-aastal sündinud inimesed kannavad endaga kaasas erilist õnne energiat, millega nad on võimelised enda ellu väga palju materiaalset küllust ligi kutsuma. Neil on oskus seda tööga teha, seega Rotid kõik tööle ja enda andeid realiseerima ning füüsiliseks muutma.

Rotid on iseloomult stabiilsust otsivad ja terve elu vältel, kui nüüd analüüsida Roti elulugu, siis igas olukorras, mis elus eksisteerinud on, on ikka otsitud seda kõige harmoonilisemat lahendust. Rott on see, kes teeb otsuseid ja võtab vastu otsuseid väga ettevaatlikult, mida suuremaks läheb teema tema jaoks, seda ettevaatlikumaks ta muutub. Rott ei ole üldiselt impulsiivne ning tema poolt ei saa tulla väga järske otsuseid. Talle on vaja aega anda, et suured asjad saaksid elus aset leida.

Nende ettevaatlikkus võib vahel muutuda isegi nendele endale veidi laastavaks. Seda selles mõttes, et peale ettevaatlikuse on nad väga uudishimulikud ning informatsiooni ahmivad. Neil on vaja väga palju teada, neil on vaja fakte teada ja vahel, kui nad kõike ei tea millegi suhtes, siis nad võivad muutuda selle sama teema suhtes tõrjuvaks, vahel ka kurjaks ja ignoreerivaks. See võib omakorda põhjustada neile seda, et nad võivad ilusast ja heast asjast lugeda kurja ning paha välja. Võib-olla on see "keegi", kelle kohta veel ei teata ja siis ta sildistatakse ära või on see tööpakkumine, mille kohta liialt vähe teada on ning magatakse hea asi maha. Aga ettevaatlikus ei ole sugugi halb omadus, see annab Rotile oskuse enda elust eemale hoida väga palju negatiivset, halba toovat ning teadlikke valikuid enda sõprusringkonnas teha. See omakorda aitab Rotil luua tugevat sidet ja konkreetseid piire inimeste vahel.

Nad on väga sotsiaalsed ja kui sa Rotiga kohtud ning ühe laua taha istud, siis ega ta sulle peale heade emotsioonide midagi välja ei näita. Rottidele meeldib endast vöörastele inimestele head muljet jätta, küll aga omadele paljastatakse loomulikult ka teised iseloomu tahud. Omade keskel ollakse emotsionaalne ja ka veidi pirtsakas. No olgu, kui Rotil on veidi halvem tuju, ükskõik mille pärast, ega siis ei pea midagi suurt ka olema juhtunud, siis näidatakse seda kindlasti emotsioonidega välja. Teiste ees aga mitte nii väga ei soovita enda negatiivsemaid emotsioone paljastada.

Rotid on väga vastupidavad erinevatele rasketele situatsioonidele, mida elu võib tuua. Nad suudavad hoolimata olukordadest enda sees rahu säilitada ja kuidagi viisi kainelt suhtuda. Loomulikult ei tähenda see seda, et Rott ei muutu emotsionaalseks, loomulikult see käib tema iseloomuga kaasa, aga ta leiab kiirelt tagasi selle tee, et eluga edasi minna. Rotid liiguvad pidevalt edasi, aga tasa ja targu.

Neil on küllaltki hea intuitsioon inimeste peale, nad on väga head emotsioonide lugejad ja nad saavad ilma sõnadeta aru, kas sa oled temaga siiras või mitte. Roti intuitsioon on eriti tugev siis, kui Rotil ei ole mõnda isiklikku probleemi samal ajal käsil, vastasel juhul muutub ta ülikriitiliseks ja ülikahtlustavaks. Armastatud ja hoitud Rott omab tugevat intuitsiooni.

Peale selle on nad enda saladuste hoidjad, võivad ka teiste saladusi hoida, aga enda omad on pühad saladused. Miks nad siis nii väga saladusi hoiavad? Loomulikult sellepärast, et nad lihtsalt ei usalda teisi neid hoidma, nad tegelikult salamisi teavad, et kõigil käib suu lahti, kui vähegi huvitavamaks läheb. Seega armas Rott hoiab enda saladused enda teada ja sa võid tema kõrval niiviisi elada, et sa ei teagi pooltki, mida ta on teinud, läbi elanud või kogenud. Nad pigem soovivad teistega suhelda asjadest, kogemustest, mida teised on läbi elanud ja rääkida ka teistest inimestest. Loomulikult teistest inimestest, nad teevad seda nii, et nad ei tundugi uudishimulikud. Nii lihtsalt möödaminnes peab informatsiooni koguma. Mine tea, millal läheb seda ju vaja!

Rotid on tõepoolest uudishimulikud, üliuudishimulikud ja kui keegi Rott peaks seda nüüd siin parasjagu lugema, siis ma ei ootagi, et sa nõustud minuga. See uudishimu käib nii möödaminnes. Näiteks see pool selles sodiaagis on eriti esiletulev väikese beebi või lapseeas Rotis. Väike Rott istub trepiääre peal, kui huvitavad asjad allkorrusel toimuvad. Teised aga ei teagi, et väike Rott teab kõike, mis juhtus ja ta läheb pärast seda veel omaette ning analüüsib kõik asjad veel läbi ka, et veelgi selgem pilt saada.

Rottidel on äärmiselt tugev äriline vaist ja seda just ohu tajumise koha pealt. Rotid tajuvad ära, millal tuleks astuda tööst kõrvale või millised projektid/investeeringud võivad luhta minna. Loomulikult see käib edu sooviva ja ambitsioonika Roti kohta. Tavalises positsioonis Rott tunnetab lihtsalt ära selle, et millal ettevõte hakkab alla käima ja millal tuleks endale uus positsioon kusagil mujal ettevõttes leida.

Roti-aastal sündinutel on väga hea mälu, isegi uskumatult hea. Igal Rotil on oma suund, milliseid fakte ja emotsioone ta meelde soovib jätta. See tuleb kusagilt hinge seespoolt, numeroloogiad ja teised näitajad mõjutavad seda suunda. See võib olla ülimalt hea mälu tehnoloogiliste faktide kohta, hea inimeste sünnikuupäevade meelde jätmine või mõni teine teema.

Aga räägime veidi negatiivsematest Roti iseloomu joontest ka. Seda ei ole alati kõige parem kuulda, aga uskuge või mitte, kõikidel Hiina astroloogilistel märkidel on negatiivsed küljed olemas. Kõikidel inimestel loomulikult!

Rott on klatšijutu maias, eriti naised, kes on sündinud Roti-aastal. Nad võivad enda saladusi hoida, aga neile meeldib rääkida kõikidest teistest inimestest ja hea tuju ning hea seltskonna saatel veel eriti magusalt. Peale klatšimise on Rotil veel üks magus negatiivne külg olemas. Selleks on ülikiirelt närvi minev natuur, see tuleb välja eriti siis, kui keegi agiteerib Rotti. Piisab sellest, et keegi soovib Roti peal enda tuju välja elada või lihtsalt norida. Rott läheb kiirelt närvi ja kaotab enda rahu ning selle rahu tagasi toomine võtab tükk aega. See sama närviline natuur annab peeaegu kõikidele Rottidele ka soovi saavutada enda elus kõike kiirelt, mis käib tema ettevaatliku iseloomuga veidi vastuollu.

Rotid on asjade kogujad ja asjade armastajad. Enamus asju omavad sentimentaalseid väärtusi või on lihtsalt vajalikud nende jaoks. Isegi, kui on asju, mida ei ole umbes viis aastat kasutatud või kolmkümmend aastat, neid võib siiski vaja minna. Seega võid Roti kodust nii mõndagi huvitavat ja ajalugu täis olevaid objekte leida.

Rottide südamesse on väga raske saada ja see protsess toimub aeglaselt. Rotil on vaja teist inimest läbi töödelda enda mõistuses ja tõsise järelduseni jõuda, kas on hea valik "sind" enda ellu lasta. Ühel hetkel aga, kui see otsus on vastu võetud ning inimene on südamesse lubatud, siis hoitud ta ka saab. Rott kas armastab, austab, hoiab ja on ülimuretsev ning hooliv või täielikult vastand, kes teeb kõike vastupidi.

Rotid on suhteliselt kodused inimesed ja nende kodu on nende kindlus, mis tähendab, et kodust loob Rott endale peidupaiga. Peidupaiga, kus ta saab rahulikult olla ja end välja lülitada välismaailmast. Rotil on vaja pidevalt oma aega, et enda mõtteid selgeks mõelda.

Rotiga suhtes olles peab väga ettevaatlik olema vigade tegemisel, iga valu, mis Rotile on osutatud, jääb igavesti meelde ja seda on raske südamest välja võtta. Iga väiksemgi heategu, armastuse avaldus, romantiline hetk, need täpselt sama moodi jäävad meelde ja Rotid hoolivad pisiasjadest, need teevad teda õnnelikuks. Kui Rotile öelda, et ta näeb täna hea välja, siis sellest piisab, et teda õnnelikuks teha.

Rotid on väga jäärapäised, seega tuleb nendega päris kaua kompromissi otsida, kui soovitakse lahendusi leida ja enda tahtmist saada. Kui Rott on võtnud endale eesmärgiks, et talle miski ei meeldi, siis on vägagi raske seda tema jaoks ilusaks rääkida. Küll aga nad oskavad ise rääkida asju ilusaks teistele.

Armastuses ei pruugi Rott olla romantiline ning füüsiliselt aktiivne ka suhtes. Rott elab enda armastust ennekõike sissepoole ja esialgu võib ta suhtes külm tunduda. Rotil on rohkem vaja enne hingega armastama õppida, kui seda füüsiliselt välja näitama hakata. Seega armastuses tuleb Rotile aega anda ja suhte arenguks tuleb tõepoolest kannatlik olla temaga. Kui Rott on õppinud inimese hinge armastama, siis üldiselt see ka jääb seda "õiget" armastama. Rott ei salli reetmist ja see võib olla üks suurimaid põhjuseid, miks Rott enda südame ukse sulgeb igavesti.

VESI ROTT

Rott, kes on sündinud vee-elemendi mõjutuste all omab veel lisaks energiaid, mis juhivad teda terve elu. Vesi Rotile on antud suundumus end pidevalt harida, faktidega end üle küllata ja neile on ka eduks antud palju energiat. See tähendab, et vesi Rott on võimeline enda energia pärast saavutama palju. Neile on antud tahtejõudu edukaks saamiseks.

Vesi Rott on ka väga hea suhtleja ja kusjuures ka väga kavala suhtlustaktikaga. Vesi Rott oskab enda jutuga inimesi ära rääkida või ennast meeldivana väljendada.

Vesi Rotid tihtipeale loovad endale mingisuguse uskumuse või moraali, mida nad siis hakkavad ka terve elu vältel järgima. Nad loovad enda elu vaate, mida keegi teine väge kergelt mõjutada ega muuta ei saa. See enda eluvaate loomine tuleb iseenesest ja seega vesi Roti vanemad ei saa väga enda väikest Rotti suunata.

TULE ROTT

Tule Rott on teiste inimeste ja ka loomade armastaja. Neile on antud sünni järgi väga palju jõudu, energiat ning positiivsust, mida nad teistele inimestele suudavad edasi jagada. Tihtipeale võib Tule Rott end tunda kurnatult, aga teised saavad temalt väga palju energiat. See on nagu inimene, kes on loodud teiste eest hoolt kandma. Seega, kui sa oled tule Rott, siis mõtle, kas inimesed otsivad sind üles ja soovivad sinu lähedust, kui neil raske on.

Tule Rotid on üliemotsionaalsed ja peamiseks elu eesmärgiks on saavutada armastuses tasakaalu ning leida see "õige" inimene üles. Tule Rotil on vaja tihtipeale ennast emotsionaalselt tühjaks lasta, kasvõi korraks, et elu saaks ilusti edasi minna. Seega vihapursked, rõõmupisarad või adrenaliini pakkuvad tegevused võivad tihtipeale esineda selle märgi puhul.

Tule Rott erinevalt vesi Rotist ei ole nii edukas materiaalses mõttes, see tuleneb tule Roti lahkusest või heldekäelisusest. Tule Rotile meeldib endale elada, hetkes elada ja raha kasutada, mitte koguda.

METALL ROTT

Ülimalt idealistlik, unistav ja romantiline on metalli aastal sündinud Rott. See on Rott, kes seab igale asjale lati, see latt on tema enda tehtud. Rott, kes tahab, et asjad tema maitse järgi oleksid ja kui need ei ole, siis võib-olla need asjad ei peaks ka tema elus eksisteerima. Metall Rott on teiste Rottide kõrval kõige vaiksem ja endamisi hoidev. Meeldib nokitseda enda ette ja teha tööd rahus ning vaikuses.

Metall Rotid ootavad alati suhetes, et teised teeksid head, oleksid sõbralikud ning probleemide vabad. Aga tihtipeale nad ei suuda aru saada teiste inimeste vigadest. Nad ei pruugi seda välja rääkida, aga nad eiravad probleeme.

Metall Rott on pigem rahakoguja ja säästlikute eluviisidega inimene. Parem on säästa, ei tea, mis homne päev võib tuua. Seega paljude metall Rottide koduseinte vahel võib nii mõndagi väärtuslikku olla, nii igaks juhuks.

PUU ROTT

Puu Rott on suhteliselt aktiivne isiksus, vaja pidevalt midagi teha ja ringi toimetada. Puu Rott on füüsilise töö inimene, kui puu Rott soovib olla terve, siis ta peab liikuma. Seega kõik puu Rotid, te võite rahulikult töötada nii palju kui süda ihkab, ilma selleta, et te peate vabandama teistele pidevalt, miks te nii palju tööd teete. Te olete lihtsalt töö inimesed.

Puu Rotid on need, kes soovivad pidevalt enda ellu muudatusi tuua, seega võib nende kodu olla pidevas remondis, väljanägemine võib muutuda tihti ja ka uued õpingud võivad kusagil soolas olla. Midagi uut peab alati olema käsil.

MAA ROTT

Maa Rott on teiste inimeste jaoks nähtamatult liikuv, aga produktiivne, keegi teine ei mõista, kuidas see Rott elab. Kõik saab tehtud, aga samas ei näe tema liikumist keegi. Maa Rott on enda elu hoidev ja võib väga tihti teisi inimesi enda tõelisest mina isiksusest eemale hoida. See ei tähenda aga seda, et ta ei oleks seltsiv, vastupidi. Maa Rott on väga konkreetne, piirid on paigas ja suhtlemisel on ta väga konservatiivne. Maa Rott näitab enda tõelisi emotsioone, romantilisi ja särtsakaid emotsioone vaid valitutele välja.

Maa Rotile on salamisi väga tähtis see, mida teised inimesed temast arvavad, see on ka põhjus, miks ta väga valib oma sõnu, mida välja ütleb ja on ka oma välimuse osas väga detailide rohke ning tähelepanelik.

Maa Rotid on materiaalses mõttes hea õnnega külvatud, nendel on sünnist saati kaasa antud avatud Päikesepõimiku Tšakra, mis on seotud küllusega ja eduga. Iseasi, kuidas nad seda kõik oskavad enda ellu tuua, kuna Maa Rott on nii etevaatlik, et asjad võivad aeglasti tema elus liikuda.

VÄIKE ROTT EHK ROTT LAPSENA

Nagu eelpool sai korra mainitud on väikesed Rotid üliuudishimulikud ja väga teravate kõrvadega. Kõik jääb meelde ja kõike kuuldakse, mida vahel on võimatu isegi kuulda. Informatsiooni ammutajad ja kiired õppijad. Rotid on mentaalselt väga tugevad, mis tähendab seda, et väike Rott võib kiirelt areneda ning õppida kergelt asju selgeks, loomulikult koos ülima ettevaatlikusega.

Väikesed Rotid on need, kes võivad sind enne uue asja katsetamist küsimuste jadaga pommitada. Neil on lihtsalt vaja kindel olla, et kõik on turvaline, läbimõeldud ja tulemus tuleks ideaalne.

Üks tähtsamaid asju väikese Roti jaoks on see, et kõik oleksid võrdsed. Kui on teisi lapsi majas, siis ei salli väike Rott ebaõiglust, eriti, kui me räägime asjadest. Kõigil peab sama palju olema või sama palju kingitusi saama. Rott ei tohi kindlasti vähem asju saada, nad on ju asjade kogujad.

Väikesel Rotil võib olla juba väikesest peale mõni asi, mida ta koguda soovib. Need võivad olla erinevad autod, nukud, pliiatsid või mis iganes sinu väikesele Rotile meeldib.

Rotid on väga pirtsakad sööjad alguses, aga hiljem kõigesööjad. Seda kõike sellepärast, et Rott ei talu uusi maitseid ja ta ei usalda toitu. Seega väikesele Rotile peab aega andma toiduga sina peale saamisel.

Väikesele Rotile peab õpetama, et ei tohi olla kade. Nad on vägagi kadedaks muutuvad ja see on koht, kus tuleb enda väikest Rotti suunata, et see negatiivne külg temas võitu ei saaks.

Kõikide väikeste Rottide kaaslased peavad teadma seda, et väike Rott on üliemotsionaalne. Kõik probleemid saavad lahendatud kallistuste, heakskiidu ja kompromissidega. Mitte kunagi ei saa Rotiga teistpidi hakkama, kui proovite, näete ise, et see ei ole võimalik!