Hiina astroloogia järgi juhib igat aastat üks konkreetne märk ehk loom ja selle looma iseloom kandub üle sellele inimesele, kes siis parasjagu sellel aastal on sündinud. Hiina astroloogilist kalendrit on järgitud mitmeid tuhandeid aastaid ja see peab vägagi paika. Aasta, millal sa sündinud oled, see mõjutab sinu iseloomu, aga loomulikult mõjuvad ka teised tegurid ehk millal sa sündinud oled kuupäevaliselt. Seega, kui sa hakkad lugema Kuke kohta ja sa oled Kukk, siis sellest enamus peaks sinu hingeeluga klappima.

Hiina astroloogia tuleneb Kuu tsüklite järgi ja see kestab 12 aastat. Seetõttu on Hiina astroloogias ka nii palju erinevaid loomi. Iga 12 aasta pärast hakkab tsükkel otsast peale.

Igat erinevat aastat juhib ka oma element, neid elemente on 5 erinevat, nendeks on metall, vesi, puu, tuli ja maa. Element, mille aastal sa täpselt sündinud oled, see mõjutab omakorda sinu iseloomu.

KUKK, ELEMENDID JA ÕNNE TOOVAD KRISTALLID

Erinevad elemendid muudavad Kuke erilisemaks ja see on väga oluline, kuna sellisel juhul ei muutu ühiskond üksluiseks. Elemendid ja erinevad looma sodiaagid annavad rahvale värvi, isiksust ning erinevaid külgi.

PUU - 1945
13. veebruar - 1946, 1. veebraur
KIVISTUNUD PUIT

TULI - 1957
31. jaanuar - 1958, 17. veebruar
PUNANE AHHAAT

MAA - 1969
17. veebruar - 1970, 5. veebruar
SUITSKVARTS

METALL - 1981
5. veebruar - 1982, 24. jaanuar
PÜRIIT

VESI - 1993
23. jaanuar - 1994, 9. veebruar
HEMATIIT

PUU - 2005
9. veebruar - 2006, 28. jaanuar
MAGNETIIT

TULI - 2017
28. jaanuar - 2018, 15. veebruar
MOOKAITE

MAA - 2029
13. veebruar - 2030, 2. veebruar
ALABASTER

Need kristallid on täpselt sellel aastal sündinud Kukele õnne või kaitset toovad, mis aasta järgi see kristall on kirja pandud.

Kõikide Kuke-aastal sündinutele ühiseks õnne, armastuse ja kaitse kristalliks on PUNANE JASPIS. See on kristall, mis võiks igal Kukel enda lähedal või kodus olla. See on tema õnne talismaniks, lisaks aastakäigu kristallile.

PUNANE JASPIS
annab Kukele elujõudu, energiat, õnne, head õnne armastuses ja kaitset. Punane Jaspis aitab Kuke iseloomust välja tuua kõige tugevamaid külgi ning muuta teda võitmatuks. Punane Jaspis on tõeliselt võimas talisman kõikidele Kukkedele.

KUKK JA TEMA ISELOOMUSTUS

Kukk on kümnes sodiaak Hiina astroloogias ja Kukkedele iseloomulikuks on täpsus ning kiirus. Ehk Kuke-aastal sündinud inimesed ongi veidi kiirema loomuga, suudavad kiirelt asjadega kaasa minna ja oskavad olla niiöelda õigel ajal õiges kohas. Kukekesed on sellised, kes pealtnäha on vaiksed ja vagurad, kui aga aeg küps, siis teevad nad oma suu lahti. Suhteliselt ettearvamatud ja seda kõike sellepärast, et nad pidevalt oma sees analüüsivad, leiavad lahendusi, otsivad seoseid ning kui õige aeg, siis nad plahvatavad. Ma olen tõepoolest tähele pannud, et Kuked on sellised, kes ei suuda kohe üldse puhata vaimses mõttes. Nende mõttetegevus on pidevas tööd ja see vist ei puhka tõepoolest.

Kukkedel on vaja pidevaid vastuseid absoluutselt kõikide asjade suhtes, olgu see teema nii tähtsusetu, et keegi teine ei pane isegi tähele seda. Kui Kukel on mõttesse tekkinud küsimus, siis ta ei peatu ennem, kui ta on kusagiltki selle vastuse üles leidnud. See tekitab teistes tunde, et Kuked on uudishimulikud ja vahel võib keegi teine tunda ka seda, et Kukk ei ole heas mõttes uudishimulik. See tähendab seda, et Kuked võivad tihtipeale täiesti kogemata jätta sellise tunde teisele inimesele, et ta nuhib, kuigi enamus aja ta ei tee seda. Ja kui toimubki selline niiöelda "nuhkimine", siis see ongi pigem see, et Kukk otsib endale isiklikku vastust. Seega siit soovitus Kuke lähedastele ja sõpradele, et harjuge tema uudishimulikkusega ära. Kuked elavad ennekõike iseendale, seega tema uudishimulik meel on ka temale endale kasulik, mitte kellelegi teisele.

Kuked tõepoolest elavad iseeendale, nad on suhteliselt enesekesksed, aga seda ei pea kohe halvasti võtma. Selline elustiil, kus sa pead iseennast tähtsaks ning soovid niiöelda ellu jääda erinevates situatsioonides ja sa keeldud alla andast, ei ole alati halb. Kukel on ellujäämis instinkt olemas, ta suudab ennast päästa, kui selleks vajadus on. Kukk tahab olla kõige parem kõikides asjades ja on väga sarnane Tiigri sodiaagile, kes samuti soovivad kõige paremad olla. See, et Kukk on enesekeskne, see tuleb talle kasuks siis, kui tema ümbritsevad võõrad inimesed. Kui see iseloom tuleb välja lähedaste juures olles, siis võivad tihtipeale teda armastavad inimesed tunda, et ta on ülbe või ennasttäis. Kukk ise seda ei taju, et ta selline on. Et Kukk saaks enda veidi egoistlikku iseloomu ära rakendada, siis talle väga hästi sobib selline töö, kus saab konkureerida. Tööl Kukk saab enda seda iseloomu poolt välja elada ja sellisel juhul ta koduste peal seda niivõrd palju ei rakenda. Seega kõik Kuked tööle ja pereelu ongi parem. Kusjuures analüüsides enda tuttavaid Kukkesid, siis tõepoolest need, kes on töökuked, nendel on kodune elu harmoonilisem. Need, kes on rohkem kodused ja ei ole karjääri inimesed, nendel on kodus just selliseid probleeme, kus Kukk ei suuda mõista, miks küll temale nii palju etteheiteid tehakse. Seega järjekordselt pean ma mainima, et Kukk on töö inimene. Kui Kukel on töö, kus saab edasi areneda, siis Kukk toob välja kõik oma meeldivad ja positiivsemad pooled.

See, et Kukk on veidi enesekeskne, see ei tähenda seda, et ta teeks kellelegi meelega liiga ja sooviks kedagi meelega põrmustada. Vastupidi teistele tundub Kuke iseloom kohati ülbe, tegelikult on see enesekindlust. "Kukk teab väga täpselt mis ta väärt on ja mis on tema nõrgad küljed." See, et Kukk teab enda nõrku külgi ei anna aga teistele õiguse seda välja öelda - seda tuleb kõikidel teistel Kukkede puhul meelde jätta. Oma tugevate külgedega ta uhkustabki, need on uhkustamist väärt. Kukk on pereseltsis väga lõbus, avatud, rõõmsameelne ja heatahtlik. Kukk armastab perekonnaga aja veetmist ja perekonna omavahelist suhtlemist. Kuked on need, kelle jaoks on väga tähtis see, et perekond saaks omavahel läbi ja kõik suhtleksid üksteisega. Kukele tekitab automaatselt stressi see, kui kellegi lähedase vahel ehk tema jaoks kallite inimeste vahel on riid. Kukk tunneb sellisel juhul, et tema on ka osa sellest riiust ja ta peab sekkuma. Ta ei suuda pealt vaadata ehk kõrvalseisjana olla riidude juures. "Kui on riid, siis tuleb kiirelt see laiali ajadaja uuesti sõbrad olla, see on Kuke moto!"

Kukkesid on tegelikult erinevaid ja seda kõike mõjutab see, mis tähemärgis ta sündinud on ning millist numeroloogiat ja elementi ta endas kannab. Näiteks kõige sõjakamad kuked on Jäära tähemärgi all sündinud ja kõige leebemad Kuked on Kaalude tähemärgi all sündinud. Kõige töökam Kukk on Sõnn ja kõige rohkem perekonna ligi hoidev on Kalad.

Enamus Kuked on sellised, kellele meeldib, kui aegadest ja lubadustest kinni peetakse. Nad on ise sellised, kes tulevad kokkulepitud ajal kohale ja kui midagi on ikka kokku lepitud, siis need asjad saavad tehtud. Sama nad ootavad teiste käest, küll aga tihti peavad nad pettuma teistes. Teised loomad Hiina astroloogia süsteemis ei ole sellise täpse iseloomuga ning võtavad rohkem vabadust kokkulepete pidamises. Kuke jaoks on väga oluline see, kas sa tulid kell 12.00 kohale, nii nagu oli lubatud või sa jõudsid 12.05, mis ei ole ikkagi see, mis oli kokku lepitud.

Kui Kukk on omas elemendis ja ta on positiivses eluperioodis, siis ta on hull korrapidaja ning kohati isegi pedantlik. Kõik peab korras olema ja nii kuidas ta on mõelnud, et asjad peaksid olema. Kusjuures Kuked on isegi sellised, et nad võiksid üksi terve kodu ära koristada ja see teema võiks ainult nende teema ollagi. Kuked armastavad koristada ja mõtle, kui Kukk on ka samal ajal Neitsi, siis sellest suuremat pedanti ning korraarmastajat ei olegi.

Kuke mehed on sellised, kes ei salli, kui teda töö tegemise ajal segatakse. Seega, kui sa soovid, et Kuke mees teeks tööd või korrastaks kodu, siis ei tohi mitte mingil juhul teda segada. Kuke mees vajab aega keskendumiseks.

Kuke naised on täpselt vastupidised Kuke mehele, nendele meeldib töö ajal multifunktsionaalne tegevus ning suhtlus. Nad suudavad paremini tööd teha siis, kui keegi jutustab temaga.

Kuke-aastal sündinud on suhteliselt elujõulised ja energilised, mis on väga hea omadus. Küll aga, kui sa lähed Kukega tülli, siis see sama energia, mis tema sees on, see muutub tapvalt tuliseks. Kukk suudab nii tuliseks minna riiu käigus, kus ta kasutab kõiki oma sõjakaid oskusi. Kukega riius ei soovita olla, nad on valjud ja lärmakad. Seega pigem hoia Kukega head suhet, et teda mitte ärritada. Sa võid pisiasja pärast teda nii välja vihastada, et sa lõpuks ei oskagi teda tagasi maapeale tuua.

Kuke-aastal sündinud inimesed on väga seltsivad ja on alati kasulik, kui seltskonnas on vähemalt üks Kukeke. Kuked oskavad teisi inimesi lõbustada, naerma panna, neil on hea huumorimeel ja nad suudavad väga hästi naljast aru saada, kui see just tema pihta ei käi. Kui kõik nali ja naer on suurepärane, siis tema kallale ei tohi see nali minna. Vastasel juhul on solvumine kerge tulema. Kusjuures Kuked oskavad teiste üle nalja teha ja see on nende puhul lubatud, aga katsu sa tema üle nalja teha...

Need Kuked, kes on sündinud öösel kella 00.00 kuni hommiku kella 12.00 vahel, need Kuked on väga töökad, asjalikud, kiired, üliaktiivsed ja kohati isegi liiga rahutud. Need, kes on sündinud kella 12.00 ja 00.00 vahel päevasel ajal, need on rahulikumad ning tasakaalukamad. Hommikused Kuked on ka rohkem riiakamad, kui need, kes on sündinud päevasel või õhtusel ajal.

Kukkedele meeldib raha ja materiaalsus, see käib nende iseloomuga kaasas. Isegi, kui nad üritavad mitte olla nii materiaalsed, ikka lähevad mõtted teispidi tööle. Neile meeldib luksus ja nad on nõus alati rohkem teenima ning kulutama. Kui Kukk on sündinud Jäära või Lõvi tähemärgi alla, seda enam see Kukk raha armastab.

Kukkedel on suhteliselt tugev intuitsioon ja nende üheks ülesandeks on usaldada pigem mida ta ise tunneb, mitte mida ta on lahti analüüsinud. Kui Kukk rohkem iseennast usaldaks, siis ta jõuaks elus kaugemale. Eks Kukkedele on antud paras proovikivi enda usaldamise suhtes. Kukkedele meeldib luksus ja nendel on tugev intuitsioon. Tihtipeale võib materiaalselt paremini kõlav plaan teda rajalt maha meelitada ning õige sisetunde tahaplaanile jätta. Kukkedele soovitus - "Kui Kuke sisetunne räägib üht aga reaalne pilt räägib teist, siis Kukk peab alati kuulama enda ebareaalset sisetunnet" See sama ebareaalsus saab peagi reaalseks.

Kukele meeldib suhtes olla ja ta ei kannata üksindust. Seega enamus Kuked otsivad kiirelt enda kõrvale kellegi ja kui mõni suhe on läinud aiataha, siis otsitakse kiirelt keegi teine enda kõrvale. Kukk laseb silmarõõmul kiiresti enda lähedale tulla, avab enda eraelu tema jaoks ja samas on ta üliskeptiline pikka aega tema suhtes. Kukk katsetab, jälgib ja alles hiljem otsustab, kas selle inimesega tasuks veel aastaid või isegi elulõpuni koos olla. Kuked on suhteliselt pirtsakad oma valikute suhtes ja otsivad seda "ideaalset" enda ellu. Kui sa soovid Kukega koos elada, siis ei tohiks teda mitte kuidagi piirata ja talle peab jääma väga suur otsustusõigus.

Teistel astroloogiliste aastate kandjatel on Kukkedega väga lihtne ja kerge suhelda. Kõige paremad suhtlejad on Kuked, kes on samal ajal ka Amburid. Kukk läheb kaasa kõikide teemadega ja tal on alati oma arvamus iga asja suhtes. See on põhjus, miks Kukkedega soovitakse vestelda ja selline väike vestlus temaga on alati huvitav. Kuigi Kuked näevad alati asju enda mätta otsast, siis lühike jutt on hea ja pikk vestluse juures võib teine osapool tunda, et jutt kipub liialt palju ainult Kuke peale minevat. Aga samas ikkagi on Kukk hea suhtleja ja aitab kõiki meeleldi sellega, et ta jagab enda kogemusi asjade suhtes.

Kui rääkida, millised on Kuked töö tegemisel, siis Kukk motiveerib end ise. Ta kas armastab oma tööd või teda jätab igati külmaks kõik see, mis tema ümber toimub. Seega temaga on suhteliselt lihtne! Kui ta armastab seda teemat, mille kallal ta nokitseb, siis töö on tehtud ja asjad arenevad. Kui talle ei meeldi see, siis teda ei ole selle töö peal juba peagi!

"Kuked elavad tihtipeale tulevikus ja nad unistavad suurelt!"

VESI KUKK

Vesikuked on need, kes kannavad kõige vähem endaga Kuke negatiivsemaid jooni kaasas. Esiteks on vee-elemendi all sündinud Kuked vähem egoistlikud ja enesekesksemad. Vesikukk armastab väga teisi inimesi on ja väga kodukeskne inimene. Vesikuke peamiseks elu vajaduseks on see, et tal on armastav perekond ümber ja tal on kodus kõik hästi.

Vesikuked on kõige paremad kuulajad teiste Kukkede keskel. Vesikukk suudab ennast samastada teise inimesega ja neile sobib negatiivsete teemade lahti arutamine. See ei aja teda endast välja ega ei muuda teda ennast negatiivsemaks. Ta saab jõudu juurde, kui tema võimsuses on kedagi aidata.

Loomulikult on ka igal märgil oma negatiivsed küljed ja vesikukele teeb elu raskeks tema perfektne meel. Kõikidel vesikukkedel on see "oma teema" olemas ja kui seda veel ei ole, siis nad otsivad endale midagi erilist, mis on tema anne või hobi. Ja selle "oma teema" osas nad soovivad olla kõige ideaalsemad, perfektsemad ning täiuslikumad. See teeb nende elu raskeks, kuna nad survestavad ennast pidevalt selle teema loomisel ja kritiseerivad end, kui hakkama ei saa.

TULI KUKK

Tulekuked on kõige jõulisemad Kuked kõikide Kukkede seas. Tulekukk on rõõmsameelsem ja optimistlikum, kui ükski teine Kukk. See on Kukk, kes suudab üle teiste astuda nii, et ta ei pane tähelegi, et ta kellelegi haiget tegi. Ta lihtsalt ei suuda analüüsida seda, mida ta teistele inimestele põhjustada võib. Tulekukk on täielik egomanjakk, kui ta midagi soovib, siis põhimõtteliselt eest ära ja ta tuleb. Tema omadused on talle endale head, teistel on lihtsalt selle tulise linnuga raske hakkama saada.

Tulekukele on ülioluline see, mida teised temast arvavad ja kuidas ta teiste ees välja näeb. Tulekukele meeldib tähelepanu ja ta on väga suure enesekontrolliga, kui ta on võõraste seas. Ta tahab olla kõige parem ja tunda, et teised vaatavad talle alt üles.

Tulekuke aasta inimesed on väga kinnisideelised enda uskumuste osas, nendel kujuneb välja oma konkreetne eluvaade ja seda on väga raske kellelgi mõjutada mõnes teises suunas. Suhteliselt jäärapäised ja paindumatud.

METALL KUKK


Metallkuked on väga, väga paindumatud ja nendel on oma isiksus. Isiksus, mida keegi teine naljalt ei suuda muuta. Kui metallkukk soovib muutuda, siis teeb ta seda ise ja isegi tema kaaslane ei suuda teda muuta. Metallkukega tuleb teistel inimestel väga ettevaatlikult ümber käia, kui sa teda solvad, siis metallkukk võib väga külm ja ebaviisakas olla.

Samas on metallkuked suured inimeste aitajad ja nendes on kõige rohkem oskust teiste elusid korda teha. Nad teevad asjad lihtsalt teiste eest ära, nad näevad väga hästi teiste inimeste vigu ja nad tegelikult tunnevad seda, et nendel on oskus teiste inimeste nõrkusi parandada. Metallkukk on suhteliselt tugev isiksus ja tema sooviks on teisi samasuguseks muuta. Neid kütkestavad teemad, mis aitaksid maailma muuta ja asju paremaks teha. Nad motiveerivad end pidevalt sellega, et kõik, mida üldse teha, see peab olema asju parandav.

Metallkuked kõlavad teiste inimeste jaoks kohati ülbelt ja nad jätavad endalegi teadmata teistele mulje, et nad on kurjad. Seega võib metallkukk tihti kuulda sellist lauset :"Alguses ma tundsin, et sa oled selline kuri või üle, kuid kui ma hakkasid sind tundma, siis sa tegelikult ei olegi selline."

PUU KUKK

Puukukkedes on kõige vähem jäikust, nemad on muutujad ja neile isegi sobib see, kui neid toetakse erinevate teemadega. Puukukk on kõigi sõber Kukk, talle meeldib seltskond ja ta armastab lobiseda. Puukukk tahab tunda seda, et ta on alati oodatud ja talle meeldib tunda, kui teised inimesed teda taga otsivad. Puukuke teeb rõõmsaks see, kui ta tajub, et teda armastatakse.

Puukukkedele on sünnist kaasa antud soov maailma paremini tajuda ja loodusega paremat kontakti saavutada. Tihtipeale sünnivad puukukkedenda maailma parandajad ja looduslapsed. Nendel on vajadus teada kõike seda, mis maailmas toimub ja milleks taimed on võimelised ehk mis need inimesele annavad. Nad sobivad toitumisspetsialistideks ja taimekasvatajateks.

MAA KUKK

Maakuked on multifunktsionaalsed Kuked. Maakukele on väga tähtis asjade selgeks tegemine, selgeks rääkimine ja küsimustele vastuste leidmine. Maakukk on ausam, kui teised Kuked ja talle ei meeldi salatseda. Maakukk pigem ohverdab suhte ja räägib ausalt kõik välja. Maakukk soovib, et alati oleks kõik selge. Kas on kõik või ei ole mitte midagi, see on maakuke mõte.

Maakukkedele sobib äri tegemine ja juhtimise roll, eriti maakuke meestele. Maakukkedel on oskus teisi inimesi omavahel klappima viia ja tööd organiseerida nii iseendale, kui ka teistele. Kui maakukk on ärritunud või stressis, siis sunnib ta liialt palju iseennast ja teisi tööd tegema.

VÄIKE KUKK EHK KUKK LAPSENA

Väikesed Kukekesed võivad suhteliselt kiirelt rääkima õppida, seda kõike sellepärast, et nendes on suur soov ennast teistele selgeks teha. Nad soovivad, et kõik saaksid aru, kuidas tema millessegi suhtub ja mis on tema isiklik arvamus. Kukekest ei saa mõjutada, nemad otsustavad ise kõik selle, millega nad nõus on. Seega väikese Kukega koos elades võib olla suhteliselt raske temaga, tal on ju alati oma arvamus olemas ja ta ei ole niiöelda tavaline laps. Ta on nagu väike suur inimene!

Väikesed Kukekesed võivad kiirelt hakata rääkima kõigest sellest, mida nad soovivad ja tahavad. Kui perekonnas on veel lapsi peale tema, siis käib võistlus selle üle, kes on ema-isa lemmiklaps. Kukeke ise teeb selle võistluse ja pidevalt võib olla ninaalla hõõrumisi selle kohta, kuidas ikka tema ema-isaga paremini käitus.

Väikestele Kukkedele meeldib uusi asju omastada ja õppida, nad on julged uute teemadega kaasa minema. Enamus väikestele Kukkedele meeldib ka koolis õppida, seda kõike sellepärast, et neid motiveerib teistest parem olemine. See on ka põhjus, miks ta õppida soovib, ta tahab olla targem teistest. Tegelikult ei ole vahet, mis see motivatsioon on!

Kui väikesele Kukele midagi ei meeldi või teda keegi häirib, siis ta kisendab sellest nii palju ja nii kaua, kui kõik on temaga nõustunud. Väike kuketüdruk või kukepoiss ei lepi oma tunnete allasurumisega ja asjade ilustamisega. Kui asjad on kehvad, siis sellest peavad kõik teada saama.