Hiina astroloogia järgi juhib igat aastat üks konkreetne märk ehk loom ja selle looma iseloom kandub üle sellele inimesele, kes siis parasjagu sellel aastal on sündinud. Hiina astroloogilist kalendrit on järgitud mitmeid tuhandeid aastaid ja see peab vägagi paika. Aasta, millal sa sündinud oled, see mõjutab sinu iseloomu, aga loomulikult mõjuvad ka teised tegurid ehk millal sa sündinud oled kuupäevaliselt. Seega, kui sa hakkad lugema Jänese kohta ja sa oled Jänes, siis sellest enamus peaks sinu hingeeluga klappima.

Hiina astroloogia tuleneb Kuu tsüklite järgi ja see kestab 12 aastat. Seetõttu on Hiina astroloogias ka nii palju erinevaid loomi. Iga 12 aasta pärast hakkab tsükkel otsast peale.

Igat erinevat aastat juhib ka oma element, neid elemente on 5 erinevat, nendeks on metall, vesi, puu, tuli ja maa. Element, mille aastal sa täpselt sündinud oled, see mõjutab omakorda sinu iseloomu.

JÄNES EHK KASS, ELEMENDID JA ÕNNE TOOVAD KRISTALLID

Jänese-aastat tuntakse ka Kassi-aasta nime all.

Erinevad elemendid muudavad Jänese erilisemaks ja see on väga oluline, kuna sellisel juhul ei muutu ühiskond üksluiseks. Elemendid ja erinevad looma sodiaagid annavad rahvale värvi, isiksust ning erinevaid külgi.

MAA  - 1939 19. veebruar - 1940, 7. veebruar
MÄEKRISTALL

METALL - 1951
6. veebruar - 1952, 26. jaanuar
VIKERKAARE KUUKIVI

VESI - 1963
25. jaanuar - 1964, 12. veebruar
AMETRIIN

PUU - 1975
11. veebruar - 1976, 30. jaanuar
SUITSKVARTS

TULI - 1987
29. jaanuar - 1988, 16. veebruar
KUNTSIIT

MAA - 1999
16. veebruar - 2000, 4. veebruar
SELENIIT

METALL - 2011
3. veebruar - 2012, 22. jaanuar
SKOLESSIIT

VESI - 2023
22. jaanuar - 2024, 9. veebruar
KÜANIIT

PUU - 2035
8. veebruar - 2036, 27. veebruar
ALABASTER

Need kristallid on täpselt sellel aastal sündinud Jänesele õnne või kaitset toovad, mis aasta järgi see kristall on kirja pandud.

Kõikide Jänese-aastal sündinutele ühiseks õnne, armastuse ja kaitse kristalliks on PÄRL ja PÄRLIKARP. See on kristall, mis võiks igal Jänesel enda lähedal või kodus olla. See on tema õnne talismaniks, lisaks aastakäigu kristallile.

JÄNES JA TEMA ISELOOMUSTUS

Jänese-aasta on väga eriline aasta, mil on sündinud väga õrna Auraenergiaga inimesed. Jänese-aastal on tavaliselt kosmilised mõjutused, mis jagavad uutele hingedele romantilist meelt ja sõbralikkust. Jänese Aurakeha on tundlik, haavatav ja ta võtab väga kergelt vastu teiste inimeste energiaid. See tähendab seda, et Jänes on loomu poolest empaat, kes sobib teiste inimeste keskele elama, neid aitama, kuulama ning muresid jagama. Jänese energia tõmbab teisi inimesi ligi ja üldiselt on Jänese ümber väga palju sõpru või tuttavaid. Jänes on see, kellele soovitakse muret kurta ja see, kes soovib ka sellest murest pikemalt rääkida. Jänes on enda hingelt väga sõbralik ja ta soovib teiste inimestega hästi läbi saada. See ei ole selline soov, mida ta end sundides teeks, see on tema olemus, see tuleb nii loomulikult.

Jänesed on inimesed, kes esmapilgul tunduvad veidi arglikumad ja kui nad ei ole tugeva tähemärgi all sündinud, siis nad võivad ka arglikuks jääda. Jänese julgust mõjutavad väga tema teised astroloogilised ja numeroloogilised näitajad. Oleneb, mis on tema elutee number ja paljud teised teemad. See tähendab aga seda, et Jäneseid on erinevaid. Ühed julged ja teised omaette hoidvad. Ühed suure tutvusringiga ja teised vaid suured tervendaja hinged oma pereringis.

Jänes on neljas sodiaak, mis järgneb kohe Tiigrile ja peale Jänest tuleb kohe Draakoni-aasta. Jänes ehk teise nimega kass sümboliseerib inimest, kellele on kosmiliste energiate poolt antud palju julgust ning pealehakkamist. Väga sarnaseid omadusi kannavad ka Tiiger ja Draakon. Kuid Jänese julgus on hoopis teistsugune, see on julgus ja aktiivsus, mis teistele ei tundu pealetükkiv ning egoistlik. Kui Tiiger ja Draakon on väga tulise hingega ning lähevad enda soovile kohe järgi, siis Jänes teeb seda taktitundelisemalt. Teeb seda nii, et keegi teine ei saa arugi, et ta sai jälle enda tahtmise. Tõepoolest on Jänese-aastal sündinud inimesed just sellised, et nad tihtipeale saavad mida nad soovivad ja seda nii, et keegi teine ei saa arugi, et ta on enda soovi kuidagi pidi välja meelitanud. Jänestel on oskus oma rõõmsameelsusega ja positiivsusega rääkida ka kõige paindumatut inimest pehmeks.

Need inimesed, kes on Jänese-aastal sündinud, nad on elegantsed ja graatsilised. Nendest inimestest kumab välja energiat, mis tõmbab lihtsalt pilke enda peale. Seega võib tihtipeale Jänese-aastal sündinud inimene tunda, et "oh jälle olen ma tähelepanu keskpaigas" ja kusjuures see ka meeldib neile. Eriti meeldib tähelepanu Jänestele, kes on sündinud Lõvi või Skorpioni tähemärgi all.

Nad on väga kohusetundlikud nendes asjades, mis neile meeldivad ja nad tihtipeale loovad enda elus süsteeme. Süsteemne elamisviis neile meeldib, kuid sellest süsteemist, mis tema elus eksisteerib saab vaid tema ise aru. Jänesed loovad endale teatud reegleid, kuidas mida teha, miks nii teha ja millises järjekorras tuleb asju teha. Neile meeldib organiseerida iseenda elu ja nad on väga head perekonna juhid. Nendel on oskus juhtida neid, keda nad armastavad ja kuna neil on suurepärane suhtlemisoskus, siis nad lükkavad kiiresti teistele teadmata neid tööd tegema parema tuleviku nimel.

Kuid alati ei ole kõik nii värviline ja igal hiina astroloogilisel aastal on ka omad negatiivsed või varjuküljed. Nii omab ka Jänese-aastal sündinud negatiivseid energiaid enda Auras, mis tulevad välja siis, kui Jänes on tasakaalust väljas. Kõikide astroloogiliste aastatega on nii, et kui see sama inimene langeb stressi või ta kaotab ära loomuliku tasakaalu, siis positiivsed omadused kaovad ning asenduvad negatiivsete omadustega. Jagan mõtteid, mis käivad Jänese-aasta kohta ja selle kohta, kui ta oma negatiivsesse faasi satub.

Kui Jänes on enda negatiivses faasis, siis ta muutub kahtlustavaks ja temast võib saada luureagent. Seda selles mõttes, et ta hakkab analüüsima, analüüsima ja analüüsima ning seda mitte alati kõige õigemas suunas. Tihtipeale võib ta mõelda situatsioone valeks ning näha halba seal, kus seda tegelikult ei ole. Tasakaalutu Jänes on ennekõike iseendale vaenlaseks kuna sügaval sisimas ta soovib siiski kõigiga läbi saada ja asju positiivses valguses näha. Tasakaalutule Jänesele soovitan ma sellist kristalli, milleks on Püriit-Tripliit. See on kristall, mis aitab Jänesel taastuda ning positiivsel energial tema Auras võimust võtta. Aidates vabastada liigset negatiivset energiat, mis muudab teda kahtlustavaks ning blokeerib tema intuitsiooni.

Lisaks sellele, et Jänes muutub kahtlustavaks, muutub ta aeg-ajalt ka jonnakaks ning seda ülivõrdes. Lihtsalt ei taha teha ja kõik - võib olla tema suhtumine. Jänes oma negatiivses eluhetkes on liialt otsekohene ja võib oma sõnadega teistele väga palju liiga teha. Ta ise kahjuks ei saa sellest aru ja kui saab, siis ta tunneb selles suhtes suurt häbi. Seda sellepärast, et Jänes soovib siiski enda sõpradega-perekonnaga suur sõber olla. Jänes ütleb liialt ausalt oma mõtteid välja, mis ei pruugi teiste inimeste sugugi valed olla, kuid ilma tolerantsuseta teevad nad väga palju teistele liiga. Sellisest samasugusest probleemist aitab Jänesel lahti saada Valge Hauliit ja veelgi paremini Valge Hauliit-Püriit.

Rohkem erilisi negatiivseid omadusi, mida Jänese-aasta inimesele edasi annab ei ole. Kõik teised negatiivsed energiad pärinevad teistest näitajatest ehk eluteest või ka näiteks tähemärgist.

Jänesed on väga kiireloomulised ja nad soovi korral jõuavad üheksat asja korraga teha. See omadus kehtib meeste ja naiste puhul. Jänesed teevad seda kiirelt, mida nad armastavad. Selliste asjade puhul, mis neile huvi ei paku, selle puhul nad ei tea kas nad üldse viitsivadki end liigutama hakata. Jänesel peab olema alati isiklik huvi asja suhtes, et ta sooviks enda energiat sinna jagada. Kui Jänes võtab midagi endale mõttesse, siis ta soovib kiiremas korras hakata seda tegema ja nii, et see asi oleks perfektne. Perfektsus on Jänese omadus ja eriliselt tuleb see välja siis, kui Jänes on sündinud Neitsina või Kaksikuna. Teised Jänesed võtavad enda tegemisi veidi loomingulisemalt ja annavad endale võimalust ka asjadega veidi venitada.

Jänesed on kosmilistest energiatest enda Aurasse kaasa saanud sellise omaduse, milleks on soov probleemidele lahendusi leida ja oskuse asju korda seada. Jänesed on kiire analüüsivõimega ja kui midagi on aia taha läinud, siis nad ei jää ootama seda, et asjad ise korda end seaksid. Jänes mõtleb kohe uue lahenduse välja, uue suuna kuhu poole liikuda ja kuidas sinna liikuda. Nad on ka väga head teiste probleemide lahendajad, nad hakkavad automaatselt kohe skeeme enda peas looma. Üritades lihtsalt olukorda parandada ja seisakust edasi liikuda. Mida nad ei armasta - on seisak!

Jänesed õhkavad endast armastust. Kui üldse sümboliseerida neid mõne sõnaga, siis kindlasti oleks nende suur süda see, mis esimese asjana nendest välja kumab. Kõik astroloogilised aastad on antud põhjusega siia, igal looma märgil on omad eesmärgid, mida nad kogu inimkonnale jagavad. Jänese eesmärk on armastada teisi, lasta teisel armastust tunda ja näidata välja seda, et sõprus ning üksteise hoidmine on ülioluline. Jänesed on suure südamega, kui nendele ei ole liiga tehtud ega ka nende ellu traumasi tekitatud. Jänes avab oma südame väga kiirelt uutele inimestele ja on valmis nad enda perekonda võtma. See teeb Jänesest ideaalse kaaslase ja sõbra. Ta õhkab välja sellist sõnumit, milleks on: "Tule ma näitan sulle, kuidas ma sind armastan". Teised astroloogilised aastad tunnevad tegelikult selle energia ära ja seepärast võivad nad ka Jänesega hästi läbi saada.

Jänese jaoks on kõige tähtsam see, et neid austatakse, ei petetaks ning ei reedetaks. Kui see peaks juhtuma, siis haiget tegija jätab Jänese hinge haava, mis ei lahku sealt väga naljalt. Jänestele on võimalik väga kergelt liiga teha ja nad võtavad ülimalt hinge kõik negatiivsuse, mis on reetmisega nendele tehtud. Nad ei salli seda, kui tundeid teeseldakse või armastatud inimene selja keerab. See teeb neile niivõrd haiget, et neil on väga raske siiral viisil sellisest punktist edasi liikuda. Pigem ta lahkub ja leiab enda kõrvale kellegi, kelle peale ta saab loota.

Erinevad elemendid annavad Jänesele lisaomadusi või võimendavad teatud omadusi, mis Jänesele on iseloomulik.

VESI JÄNES

Jänesed, kes on sündinud vee-aastal on väga õrnad ja võib öelda, et isegi kõige tundlikumad Jänesed. Need on Jänesed, kes võtavad kõige rohkem hinge teiste inimeste tegusid ja sõnu. Ülitundlik Jänes, kes peab pidevalt end välismaailma eest kaitsma ning enda tasakaalu hoidma.

Vesi Jänes on see, kes on hea perekonna inimene ja laste kasvataja. Inimene, kes naudiks pigem vaiksemat seltskonda, vähem inimesi ja oleks hea meelega ainult enda pereringis ning kodus. Vesi Jänes on astroloogiline märk, kellele on antud väga suur kujutlusvõime, mida ta kindlasti peaks enda töösse rakendama. Sobib töö, kus ta saab olla loominguline ja ise asju välja mõelda. Väga paljud kunstnikud või konkreetsele ametile spetsialiseerunud hinged on just sellisel aastal sündinud. Vesi Jänes võib teha ühte ja sama tööd terve elu lõpuni.

TULI JÄNES

Tuli Jänesed on kõige tulisemad kõikidest teistest Jänestest. Need on Jänesed, kellele on kõige enam jagatud kosmiliste energiate poolt aktiivsust ja iseseisvust. Nendel on meeletu vajadus olla iseseisvad ja nad soovivad hakkama saada. Tuli lisab Jänesele ka veidikene egoismi ja hooplemise vajadust. Kui ta seda teistele välja ei näita, siis sügaval hinges soovib ta siiski olla teiste silmis tegija või vähemalt väga hea mainega. See on tema jaoks väga oluline, mis teised tema kohta arvavad.

Tuli Jänesel on organiseerimise oskus ja ka kohti vajadus asju enda kontrolli all hoida. Ohjad peavad siiski tema käes olema, hoolimata situatsioonist ja asja tõsidusest. Tuli Jänesel on oskus asju suuremas pildis näha, mis teeb temast väga hea vestluskaaslase. Ta oskab hetke haarata ning kiirelt ümber lülituda just sellisesse teemasse, kus teised parasjagu on. Kiire mõtlemisviisiga ja ka suure tähelepanu vajadusega.

METALL JÄNES

Metall Jänes ja võib öelda, et isegi Kuld Jänes nende kohta, kes on sündinud 2011. aastal. Kosmilised energiad on andnud Metall Jänestele, kes on sündinud 1951. aastal ja 2011. aastal erinevaid energiaid.

Need Metall Jänesed, kes on sündinud 1951. aastal, nendele on lisaks Jänese tüüpilistele energiatele antud ka väga suur vajadus enda perekonda kaitsta ning kontrollida perekonnas toimuvat seda positiivses mõttes. Nad tunnevad, et neil on kohustus perekonda hoida ja kõike teada, mis perekonnas toimub. Energia, mis teeb nendest suure ema või isa.

2011. aastal sündisid Metalli-aastal Kuld Jänesed, kes kannavad endaga kaasas väga suurt elujõudu ja energiat. Need on hinged, kellele enamusele antakse võimalus teisi inimesi enda energiaga tervendada konkreetses suunas. Selleks suunaks on teiste inimeste liikuma panemine, perekonna omavahel kokkuhoidvaks muutmine ja need õpetavad maailmale armastust. Kuld Jänesed on ülitundlikud suhkrule ja mitte looduslikele maiustustele. Kahjulikud magusad tuleks selle inimese elust eemale hoida, et Kuld Jänes saaks enda Maapealset ülesannet täita. Magus on see, mis blokeerib tema energiaid ja muudab teda tavaliseks Metall Jäneseks.

Kui Kuld Jänes eksisteerib tervislikus toitumises ja kunstlikest magusainetest vabana, siis temas avaneb tervendaja hing. Hing, kes tuli siia enda lähedastele armastust kinkima ja headust looma. Kui Kuld Jänes sööb magusat, siis blokeeritakse tema vägi ning temast võib isegi kohati kuri ning piinatud hing saada, kes ei leia siin elus enda kohta üles ning kes võib külvata väga palju probleeme teistele inimestele.

PUU JÄNES

Puu Jänesed on väga elavad ja neil on väga suur soov alati midagi teha, kuskile minna ning midagi kogeda. Puu Jänes on kosmilistelt energiatelt kõige enam saanud sellist probleemi, milleks on salakavalus. Puu Jänes võiks pidevalt tegeleda enda tujude muudatustega ning enda Aurat puhastada negatiivsusest. Puu Jänesel on kõige enam vaja ka näiteks kristallide energiat, mis aitaks teda tasakaalus hoida. Salakavalus on see, mida tuli Puu Jänes siia maailma õppetunnina õppima ehk talle antakse selles elus võimalus sellest probleemist lahti saada.

Puu Jänes on elava hingega ning seega on tema see, kes sooviks pidevalt teiste inimestega koos olla ja enda ümber seltskonda hoida. Puu Jänesed on väga head kaaslased nii sõbrana, kui ka armastatuna ja seda sellepärast, et nad panevad teisi inimesi liikuma. Aidates pidevalt teistel inimestel enda mugavustsoonist välja astuda ning maailma nautima minna. Puu Jänes peaks enda eluajal väga suurt rõhku osutama töö tegemisele, mida rohkem teeb Puu Jänes tööd, seda tervem ta on.

MAA JÄNES

Maa Jänesed on kõikidest teistest Jänestest kõige töökamad, sihikindlamad ja ambitsioonikamad. Need kolm omadust on väga head ning annavad siin inimese elus eksisteerides võimaluse materiaalses mõttes paremat elu elada. Kuid need samad omadused võivad Maa Jänesele ka liiga teha. Nad kalduvad üle töötama või ka liiga suuri sihte endale seadma. Maa Jänes peab hoogu maha tõmbama, kui ta tunneb, et see sama energia, mis tema seest tuleb hakkab talle liiga tegema.

VÄIKE JÄNES EHK JÄNES LAPSENA

Jänes lapsena on oma emale-isale üheks suureks müsteeriumiks ja mõistatuseks. Jänes on müstiline väike laps, kellel on suur fantaasia maailm ja kes võib tundideks iseenda maailma ära kaduda. Väike Jänes võib üksinda toimetada ja nokitseda tunde ning peale seda ka rõõmsameelselt sinuga edasi mängida.

Väike Jänes on kahe äärmusliku tujuga ja kui väike Jänes saab hoolt ning armastust, siis see negatiivne äärmus ei pruugi väga tihti välja lüüa. Selleks äärmuseks on ülim armastaja ja ülim tujutseja. Väike Jänes võib olla kõige armastavam laps, kes ei tee kellelegi liiga ja kes tahab maailma rahu saada. Teisel hetkel võib ta muutuda pööraseks ja kohati isegi segaseks. Jänesel on tujud ja need tujud võivad muutuda positiivsest hetkest negatiivseks ning vastupidi.

Jänes lapsena on juba perekonda hoidev ja tema suurimaks sooviks on see, et peres ei tülitsetaks ning ei riieldaks. Jänes soovib harmooniat enda ümber, soovib, et teised pereliikmed teda aksepteeriksid ning austaksid. Väikesele Jänesele on väga olulised kallistused, paitamised, kaisus olemised ja kõik teised romantilised tegevused.

Väike Jänes lapsena suudab kiirelt teiste lastega sina peale saada ja võtab teisi lapsi, kui vanu tuttavaid. Jänestele meeldib suhelda, kuid nad teevad seda vaid inimestega, kes neile sümpaatsed tunduvad.

Väikesel Jänesel on suur fantaasia maailm ja ta võib endale hetkega koletise voodi alla luua ning hetkega liblikad tuppa lendama panna. Ta lihtsalt elab teistsuguses reaalsuses ja ta on pidevalt nagu Alice imedemaal.

Jänese lapsel on üks pahe ka - ta mõtleb asju tihti välja ja seda täitsa kogemata. Tihtipeale võib ta oma ema ja isa juurde tulla jutuga, mis tegelikult oli tema fantaasia. Väike Jänes unustab ära piiri reaalsuse ja tema enda fantaasia maailma vahel.

Väikestele Jänestele tuleb väga palju tähelepanu anda, hoolitseda nende eest ning õpetada neid alati tujutsemistest välja tulema. Seda selleks, et see Jänes kasvaks enda positiivse energiate ja võimetega suureks inimeseks. Ka sellepärast, et Jänesest ei saaks halbade omadustega hinge.