Jäära tähtkuju all sündinud lapsed on kõik isemoodi tegelased, kellel on isiksust, tugevust ja särtsu. Jäära laps võib olla üks paras pähkel selle ema ja isa jaoks, kes on ise hingelt veidi leebemad või siis üheks parajaks konkurendiks nendele vanematele, kes on ise samasugused. Jäär väiksena ei ole kindlasti üks pisikene hällilaps, kes ei julge üksinda sammugi astuda ja kes vajab pidevat tuge - Jäära laps on sellele täielik vastand.

Jäära tähtkuju loetakse üldiselt 21. märtsist kuni 19. aprillini. Jäära lapse kohta kirjutatud mõtted ei pruugi ühtida nende Jäära lastega, kes on sündinud üleminekuajal ehk Kalad-Jäärana või Jäär-Sõnnina

Alustan siis otsast peale ja räägin sulle ära selle, kuidas on väike Jäär beebina. Väike Jäära-beebi on üldiselt alguses rahumeelne ja enamjaolt ei ole väike Jäär suuremat sorti häälekas tegija. Loomulikult kuni hetkeni, kui ta avastab, et temal on hääl olemas. Kui Jäära väike laps õpib rääkimise selgeks, siis on teada, et ta hakkab ka häält tegema. Enamus väikesed Jäära-lapsed on kas valju häälega, madala häälega või lihtsalt väga kõrvujääva hääletooniga. Jäära väikesel lapsel on kindlasti olemas oskus endale tähelepanu tõmmata läbi selle, mida ta ütleb või läbi selle, kuidas ta end väljendab. Jäära tähtkujule on omane eneseväljendamise vajadus ja enda soovide kehtestamine ning see võib juba täitsa väikesest peale silma paista. Loomulikult on olemas pehmemaid väikeseid Jäärasid ja vähe karmimaid, kuid selle kõige määravad ära ülejäänud selle väikese Jäära astroloogilised ning numeroloogilised näitajad. 

Väikesele Jäärale ei meeldi, kui tema arvamust kuulda ei võeta või tema sooviga kaasa ei minda ning paljud Jäära vanemad võivad enda last näha kui ärahellitatud pisikest pereliiget. Kuid see ei pruugi üldsegi nii olla, ja seda sellepärast, et sa ei pea väikest Jäära ära hellitama, et ta muutuks nõudlikuks, ta on juba sünnist saati isepäine ning eneseteadlik. Lapsed ei oska lihtsalt end alati leebelt väljendada ja see võib tunduda täiskasvanule, et asi võib olla käest ära läinud. Mida aeg edasi ja kui väike Jäär suureks inimeseks kasvab, siis võib sellest iseteadlikusest saada väga tolerantne inimene, kes oskab enda soovitut saada ka nii, et keegi liiga ei saa. 

Jäär on oma tähtkuju poolest Ying märgi alla kuuluv, mis tähendab seda, et Jäära lapsel on väga oluline see, et tema isa armastaks teda, hoolitseks tema eest ning osutaks temale tähelepanu. Jäära lapsele, olgu siis selleks väikeseks Jääraks tütar või poeg, on isa oluline. See loomulikult ei tähenda seda, et ema ei ole tema jaoks kõrgel kohal, vaid lihtsalt seda, et isa eeskuju ja isaga kontaktis olemine toetab väikese Jäära vaimset arengut ning see on tema jaoks hädavajalik. Väike Jäär, kes jääb isaaarmastusest ilma, temas võib tekkida palju emotsionaalseid probleeme, mida tuleb hiljem ravima hakata. Perekond, kus elab väike Jäär ja kus on isa olemas, siis sellel isal soovitan ma oma väikese Jäära lapsega tihti koos aega veeta. Isa peaks kindlasti pühendama oma väikesele Jäärale sellist aega, kus nad saaksid kahekesi koos olla ja sellises tegevuses, mis teisi pereliikmeid ei puuduta. Kui üks isa teeb nii oma väikese Jääraga, siis sellest väikesest lapsest kasvab väga tugeva isiksusega inimene. Isalik puudus Jääral võib tekitada temas hiljem pidevaid tujudekõikumisi, enesekindluseprobleeme, mida hiljem väljendatakse domineerimisega. Jäära laps, kes on lapsepõlves enda isaga väga hästi läbi saanud, on tulevikus palju leebem ja armastavam isiksus. Seega, kui sinu kodus kasvab täna väike Jäärake, siis kindlasti tee kõik selleks, et ta ei jääks isaarmastusest ilma. 

Perekonnad ei ole alati muinasjutulised ja paljudel lastel ei ole isafiguuri. Selleks soovitan ma ilma isatoetuseta väikesele Jäärale kristalli, mis aitab asendada selle emotsionaalse puudujäägi, mida võib tekitada isa läheduse puudumine. Apatši Pisar on see kristall, mida tuleks väikesel Jääral kindlasti kanda või enda lähedal hoida, kui tuntakse isalikku tühjust. Seda kristalli soovitan ma ka täiskasvanud Jääradel, kellel on lapsepõlves selline probleem olnud, et tervendada see emotsionaalne puudujääk.

Liigun sujuvalt üle palju rõõmsamate nootide peale ja tutvustan sulle Jäära lapse iseloomujooni edasi. Jäära väike laps on oma olemuselt väga särtsakas ja energeetiline koos suure väega. Jäär on üldiselt väga aktiivne, talle meeldib liikuda, toimetada, väljas käia, mängida, seigelda, kellele tantsida, kellele laulda ja kellele spordiga tegeleda. Igal väikesel Jääral on oma mingisugune aktiivne tegevus, mida ta naudib, ja kui aus olla, siis Jäära väikesel lapsel tulebki lasta aktiivne olla, et ta saaks enda energiat maandada. Mida rohkem sa lased enda väikesel Jääral tegutseda, toimetada, erinevates huviringides käia, seda parem isiksus on ta koduseinte vahel. Jääral on lihtsalt väga palju energiat ja kui ta ei saa seda mitte kuidagi füüsiliselt rakendada, siis ta on koduseinte vahel kergestisüttiv.

Jäära väike laps on üldiselt väga julge, kuid on teatud inimesed, kellele ta absoluutselt ei näita oma maski tagant tõelist palet. Jäär valib inimesi ja kui sa talle ei meeldi, siis ta ignoreerib sind, hoiab sinust eemale, kuid mitte häbelikul viisil, vaid nagu sa oleksid kuritööga hakkama saanud. Sa kas meeldid väikesele Jäärale, ta hoiab sinu poole, näitab, kes ta selline on, on sinuga lõbus ja avatud või siis ei meeldi ja siis võid sa sellest kõigest vaid unistada. 

Jäär on sündinud liider ja Jäärale meeldib see, kui asjad on nii, kuidas tema on enda peas need välja mõelnud. Isegi kui Jäär laseb teistel mängu juhtida või midagi otsustada, siis ta võtab ohjad ikkagi enda kätte, kuid mitte sellepärast, et ta tahaks domineerida, vaid ikka sellepärast, et teised on lihtsalt nii aeglased või otsustusvõimetud. Jäär on oma iseloomult väga kiire ja ta ootab ka teistelt inimestelt kiireid reaktsioone, ega tal ei ole aega oodata. 

Jäär on oma väljaütlemistega väga otsekohene, ta võib juba väikesest peale kõiki oma pereliikmeid, sugulasi, tänaval möödajalutajaid ja lasteaiatöötajaid üllatada sellega, mida kõike ta ikka kõige kohta arvab. Jäär üllatab oma sõnadega - on vaikus ja siis järsku tuleb tema seest midagi täiesti ootamatut. Jäär on juba väikesest peale väga otsekohene. Pole vist mõtet elu keeruliseks teha, kui talle ikka midagi ei meeldi, siis miks seda varjata? Samas, kui talle midagi meeldib, siis ta kindlasti ei jäta seda mainimata. 

Jäära väike laps võib enda tahtmise saamiseks korraldada dramaatilisi etendusi, kus on esindatud kindlasti viha, vimm, kurbus ja paljud teised emotsioonid. Lapsevanemad ei tohiks kindlasti lasta Jäära väikesel lapsel alati saada seda, mida ta soovib, kui ta hakkab enda etendusega peale. Tuletame meelde - Jäär on Ying elemendi kandja, mis teeb temast väga tugeva isiksuse, kuid lapseeas tuleb õpetada Jäärale seda, et alati ei saada elus oma tahtmist, tuleb teha kompromisse, ja alati ei ole hea see, mida tema soovib saada. Seega ei ole talle lihtne alla anda, vaid pigem leida see viis, kuidas kompromissile jõuda. Väikesele Jäärale tuleks kindlasti juba kodus selgeks teha, et alati ei saa siin maailmas seda, mida soovitakse ja kõik soovid ei ole ka inimesele endale head. Kui Jäära väikesel lapsel lastakse alati oma tahtmist saada, siis see rikub tegelikult selle väikese Jäära ära. Jäär peab õppima kompromisse tegema, see on üks tema eluülesannetest, mis on tema tähtkuju talle kinkinud. Igal tähtkujul on omad õppetunnid, nagu näiteks Jäär, kes peab õppima kompromisse tegema, tema ei pea õppima julget pealehakkamist ehk see on temas olemas, kuid samas mõnes teises tähtkujus puudub julgus olla ettevõtlik. Igal tähtkujul on omad plussid ja miinused, need, mis on miinused, neid me peame elu jooksul tasakaalustama. 

Jäära väikesele lapsele on väga oluline see, et perekonnaliikmed saavad üksteisega hästi läbi. Jäära väike laps ei kannata perekonnasiseseid probleeme ja tülisid, Jäärale meeldib perekond, kus on kõik hästi. Jäära väike laps on ise väga kokkuhoidlik, perekonda armastav ja hindav. Jäärale meeldib oma perekonnaga koos aega veeta, midagi lõbusat koos teha, nalja visata, naerda ja ringi seigelda. Jäära väike laps on väga hea kaaslane, kes käiks oma vanemate ja pereliikmetega igal pool. Ta on oma loomuselt seltskonnahing, kes kindlasti ei soovi perekonnaasjadest ilma jääda. Jäära väikese lapse tugevaks pooleks ongi see, et ta soovib olla enda perekonnaga koos ja ta oskab ka  lähedust nautida

Jäär on oma loomuselt tegelikult väga rõõmsameelne ja võib oma positiivse suhtumisega teisi inimesi palju tervendada. Jäära väike laps on see, kes aitab teistel lastel ja pereliikmetel positiivsem olla. 

VÄIKESE JA BEEBI-JÄÄRA ÕNNETOOVAD KRISTALLID 

Beebi-Jääral on oma õnnetoovad kristallid, mis võiksid kindlasti olla tema vankris, hällis või tema lähedal. Need kristallid aitavad väikesele beebi Jäärale tuua tervist, rahu ja head und. Beebi-Jäära kristalle võib kinkida vastsündinule. Beebieas Jäära kõrval võiksid kindlasti olla Amasoniit ja Ametüst. Mõlemad kristallid on Jäära tähtkuju kristallid, mis võivad tema kõrvale tegelikult jääda terveks eluks. Need kristallid võiksid vähemalt kuni pooleteise aastani tema kõrval olla ja siis hiljem võib need tõsta sünnikristallide komplekti. Amasoniidi ja Ametüsti kooslus aitavad väikest beebi-Jäära hoida tervena ja kindlustada tema emotsionaalse heaolutunde. Kindlasti on need kristallid kasulikud sellele väikesele Jäärale, kes öösiti hästi ei maga ja kes on närviline või pidevalt haige. Väike beebi-Jäär, kes on sündinud terviserikkega, siis tema jaoks on need kristallid väga olulised. 

Väike Jäär, kes on oma beebieast välja kasvanud, tema kõrvale võiksid tulla Ahhaat ja Bretšastunud Jaspis. Ahhaat on see kristall, mis aitab väikesel Jääral olla õnnelik, optimistlik, rõõmsameelne, teotahteline ja julge. Ahhaat toetab kõiki Jäära positiivseid iseloomujooni ja blokeerib väga hästi ära tema negatiivseid jooni ehk aitab neil terveneda. Bretšastunud Jaspis on Jäära tähtkuju kristall, mis aitab Jääral iseseisvaks muutuda, aidates leida üles iseenda isikuse, mõista seda, mida elult tahta, kuhu liikuda ja millega tegeleda. Bretšastunud Jaspis aitab näiteks Jääral mõista seda, mis anne tema sees eksisteerib. Bretšastunud Jaspis aitab väikesel Jäära lapsel ka tervena püsida.

"ÕPETAB PEREKONNALE KOMPROMISSIDE TEGEMIST" 

Eelpool mainisin ma seda, et Jäära lapsega tuleb palju tööd teha, et ta ei saaks kõike, mida ta soovib. See on üheks suureks katsumuseks ja õpetuseks üheaegselt. Jäära laps sünnib perekonda selleks, et selle perekonna liikmed õpiksid üksteisega kompromisse tegema. See õppetund tuleb kindlasti ära õppida kõigil selle perekonna liikmetel, kellega Jäära väike laps koos elab, nemad peavad õppima kompromisse tegema ning sellepärast ta perekonda sünnibki. 

Väikesele Jäärale näita välja seda, et sa soovid temaga koos olla, temaga luua ja tegutseda - see on see viis, kuidas tema tunneb ära sinu armastuse!

Loe lisa ja sukeldu tähtkujude müstilisse maailma raamatus "Tähtkujude salapära."