Menüü
Ostukorv

VETIVER eeterlik õli

VETIVER eeterlik õli EETERLIKUD ÕLID
VETIVER eeterlik õli
21.90€
Maksudeta: 17.95€
  • Laoseis: Laos
  • Mudel: VETIVER eeterlik õli

VETIVERI eeterliku õli saadakse Vetiveritaimest, mis meenutab põõsast ja see taim tavaliselt kasvab pooleteise meetri kõrguseks või isegi enam. Vetiver kuulub rohuliste perekonda, nii nagu ka Sidrunhein. Vetiveril on küllaltki tugev, eriline, ainulaadne ja võimas aroom. Kindlasti ei ole võimalik selle head aroomi kätte saada otse pudelist nuusutades. Eeterlikud õlid on tugevad konsentraadid ning tugevalõhnaliste eeterlike õlide aroomi on võimalik tõeliselt hinnata siis, kui neid kasutada õlilambis/difuuseris või kui kanda õlisid koos baasõlidega enda kehale. Vetiveri aroomist ei tasu ära ehmuda, sellel on tegelikult väga hea lõhn. Paljudele võib see alguses vajada harjumist, kuid minule see täiesti vaieldamatult meeldib. Eriti, kui segan seda kokku Niaouli või Laimiga.

Vetiver on maandava toimega, mis spirituaalses mõttes tähendab seda, et see on suurepärane stressienergia vabastaja. Vetiver aitab sinu meeli tervendada ja on kogu Auravälja jaoks rohkem kui kasulik. Spirituaalses mõttes on Vetiver suurepärane Auratervendaja, aidates Auraväljas olevaid auke kinnitada, halba energiat sellest vabastada ja asendada Aura negatiivne energia õnneenergiaga.

Aroomiteraapias on Vetiver kindlasti asendamatu eeterlik õli, sellel on väga palju pakkuda ja seda sobib kokku segada/koos kasutada väga paljude erinevate eeterlike õlidega. Vetiver sobib ennekõike neile, kellel on vaja kiiret tervendust. Tegemist on tugevatoimelise tervendajaga.

Vetiveri koostisosad: cadinene, vetiverol, khusimol, vetivone, khusimone, khusinol acetate, a-vetivona, b-vetivone, khusinol

Eeterlikud õlid on väga head vahendid füüsilisele tervenemisele ja spirituaalse kasvu kiirendamisele. Ükskõik, milline eeterlik õli on sinu kasutuses, selles peitub võluvägi. Täpselt samamoodi omab seda võluväge ka Vetiveri eeterlik õli.

VETIVERI KODU-, KRISTALLIDE- JA AURATERVENDAJA

Vetiver aitab kodueenergiat tervendada, aidates parandada selles eksisteerivaid energiaid. Vetiver äratab üles külluslike energiate liikumist, muudab kodueenergia positiivsemaks ja parandab suhteenergiaid. Selle mitmekülgsuse tõttu on kasulik Vetiveri difuuseris või õlilambis põletada.

VETIVERI EETERLIKU ÕLI TERVENDAVAD JA KASULIKUD OMADUSED:

Parandab öist hingamist ja vähendab norskamist

Vetiveri eeterlik õli tervendab hingamissüsteemi. Öösiti on kasulik seda difuuseris kasutada. Enne magama minekut sea difuuser tööle (La Tene difuusereid on võimalik ca 4 h tööle seada, sest nad lülitavad end automaatselt välja, kui vesi ja õli on difuuseris otsa saanud). Öösel Vetiveri auru sisse hingates parandab see hapniku jõudmist ajju, kergendab astmaatikute hingamist ja ka terve inimese hingamist. Eriti kasulik on Vetiver norskamise vastu. See aitab lõõgastuda ja hingamisüsteemi ravida.

Vetiveriõli soovitan kasutada vahetult enne magama minekut neil, kes norskavad väga valjusti või kellel jääb öösel hing kinni. Selleks sega 1 spl baasõli sisse 10 tilka Vetiveri eeterliku õli (tundliku naha korral vähem) ja määri see õlide segu enda jalgade peale, veidi ka meele kohtadele ja kaelale.

Parandab keskendumist ja ajutegevust

Vetiveri eeterliku õli auru sisse hingates (difuuseris või õlilambis kasutades) parandab see sinu ajutegevust. Kui sul on probleeme keskendumisega, mäluga, tähelepanelikkusega või püsivusega, siis Vetiver on tõeliselt hea alternatiivne ravi sinu jaoks.

Vetiver aitab parandada ja tervendada väheste ning rohkete probleemide korral. Õppimise ajal on mõistlik lasta Vetiveril õlilambis/difuuseris aurata. See aitab parandada koolis käiva lapse või nooruki ajutegevust. Võid baasõliga kokku segatuna seda õli ka nahale määrida, et selle toimet kätte saada.

Antioksüdant

Vetiver on suurepärane sinu tervisele ja kodule. Kui kasutada Vetiveri õlilambis/difuuseris, siis täidab see koduõhu antioksüdantidega, mis aitavad sinu ja ka teiste pereliikmete immuunsust tugevamaks muuta. Antiüksüdandid sisenevad sinu vereringesse ka siis, kui Vetiveri baasõliga nahale kannad. Soovitan Vetiveri kanda Jojobaõliga nahale, see aitab kiirendada Vetiveri imendumist.

Parim eeterlik õli depressiooni, ärevuse, paanikahäire ja närvilisuse vastu

Vetiver on looduslik antidepressant. Number üks eeterlik õli, mida soovitan kasutada depressiooni korral. Vetiver aitab lõõgastuda, maha rahustada närvilist keha ja hinge. Depressiooni või mõne teise vaimse probleemi korral tasub Vetiveri kasutada igapäevaselt. Soovitan seda kasutada õlilambis või difuuseris. Tilguta ühe korraga õlilampi või difuuserisse vähemalt 20 tilka korraga, et see õli saaks toimida nii nagu sul vaja on. Kindlasti kasutada seda regulaarselt, kui probleemid on suured, sest depressiooni ja teisi vaimseid probleeme tuleks tervendada. Vetiveriga koos võib kasutada ka teisi eeterlikest õlidest antidepressante. 

Puugitõrje

Kevadest sügiseni on võimalik puukidega kokku puutuda, eriti siis kui veedad palju aega õues ja metsas. Puugid on mürgised ja võivad olla eluohtlikud. Nende vastu on loodus andnud vastumürgi, milleks on Vetiver (ka Roosa Geranium ja Sidrunhein on puukide vastu väga tõhusad eeterlikud õlid).

Vetiveri eeterlikku õli tilguta tumedate riiete peale, kui lähed metsa näiteks seenele või marjule. Teine võimalus on võtta spetsiaalsed riidetükid, tilgutada nende peale Vetiveri ja asetada need saapasääre sisse või jalaunõu vahele. Vetiver ei meeldi puukidele, see on nende jaoks mürgine ja see aitab nende lõhnatajuga mängida. Vetiver ei lase puugil tunda inimese verelõhna.

Teine võimalus on enne õue-/metsaminekut baasõliga kokku segatuna Vetiveri enda nahale kanda. See on kindlasti tõhusam, kui riietesse seda määrida. Selleks sega kokku 1 spl baasõli, soovituslikult Jojobaõli, 10 tilga Vetiveriga. Kanna see õlide segu kätele, jalgadele, kõhule ja dekolteele. Eriti kanna seda õli kohtadele, mis on paljad.

Keemiateraapia järelravi

Vetiver aitab taastuda keemiaravist. Seda tasub igapäevaselt difuuseris/õlilambis põletada või väikestes kogustes koos baasõliga nahale kanda. Vetiver aitab kehal ja verel taastuda. See on mürkaineid väljutava toimega ja kehale elujõudu andva toimega. See aitab väsimuse vastu päevasel ajal ja õhtul parandab unekvaliteeti, kui on aeg puhkamiseks. Vetiver pakub rõõmu- ja heaolutunnet - seda on peale keemiateraapiat kindlasti vaja.

Unehäirete tervendaja

Vetiver on sinu looduslik uinuti, sellega on võimalik asendada ravimeid, mis aitavad magada. Väga edukalt töötab see siis, kui seda vahetult enne magama minekut kasutada. Vetiver pakub lõõgastust, viib stressi põhjustavaid mõtteid eemale ja vabastab üleliigsest muretsemisest. Kui sina oled see, kes pea padjale pannes hakkab tervet olnud päeva analüüsima, kaotades sellega väga väärtuslikku uneaega, siis Vetiver on sinu õli! Kindlasti kasuta seda enne magama minekut õlilambis või difuuseris. See aitab lõõgastavasse ruumi magama minna, kus päevasündmused jäävad tahaplaanile.

Kasuta liiges- ja lihasvalu korral

Vetiver aitab liiges- ja lihasvalu vähendada. Vetiveri eeterlikku õli kasuta peale treeningut või töötegemist, mis on tekitanud kehas valu. Sega baasõli (soovituslikult Jojobaõli) kokku Vetiveriga ja kanna õlide segu valutavatele kohtadele. Lase õlidel naha sisse imbuda ja võid mõne aja möödudes tunda valu kadumist.

Mädakollete ja põletiku tervendaja

Vetiver aitab edukalt sellisel nahal paraneda, mis on põletikus või millel on mädakolded. Sega Vetiver kokku baasõliga (soovituslikult Jojobaga) ja masseeri õrnalt nahal olevale põletikulisele kohale. Korda protseduuri paar korda päevas. Vetiver sisaldab rohkesti antioksüdante ja see kiirendab naha tervenemist.

Vetiveri eeterlik õli on üldiselt väga väikese allergia tõenäosusega. Kui mõõdukas koguses seda kasutada, siis on see tervislik alternatiivne ravim.

VETIVERI EETERLIKU ÕLI KASUTAMISVÕIMALUSED:

Vetiveri eeterlikku õli on võimalik põletada õlilambis. Õlilambi kasutamisjuhendi leiad meie kodulehelt. Kõik meie e-poe valikus olevad õlilambid leiad SIIT, kus on kirjas selle kasutamiseks vajalik teave. 

Teine võimalus on määrida eeterlikku õli enda nahale, kuid sellisel juhul tuleb eeterlik õli kokku segada mõne teise õliga (mitte eeterliku õliga, vaid baasõliga) nagu näiteks Magusmandli-Viinamarjaseemne-Avokaado- või Jojobaõliga. Eeterlikud õlid võivad nahale olla kõrvetavad ja sellepärast tuleb neid kehale kanda koos teise õliga. Eeterlikke õlisid kokku segades teiste õlidega kasuta vaid paar tilka teise õli sees. Õlilampi kalla veega segunenult õli nii palju, kui tugevat aroomi sa soovid toas tunda.

Vetriveri eeterliku õliga tee endale tervendavat vanni. Kui sul olemas kodus vann, siis lase vann vett täis ja tilguta vannivette kuni kümme tilka eeterlikku õli, lisa sinna ka baasõli mitu supilusika täit. Võta vanni ja naudi Vetriveri eeterliku õli toimet. Selline vanni tegemine on kasulik nii füüsiliselt kui ka spirituaalselt. Tervendavat vanni tee endale juba sellepärast, et Vetiveri tervendavad omadused saaksid sinu kehani jõuda. 

Sega Vetiveri eeterlik õli kokku enda lemmikkreemiga (milles on baasõli), et kanda see nahale, kui soovid tervele kehale selle tervendavat toimet pakkuda.

Eeterlikke õlisid võib kasutada ka saunas. Lisades eeterlikke õlisid saunas vee sisse, on sul võimalik võimsamat sorti aurapuhastust iseendale teha ja aroomiteraapiat samaaegselt. Proovi ja katseta!

Soovitan eeterlikke õlisid kasutada vähemalt 10-20 tilka, et nendest tervendavad omadused kätte saada. 

PÄIKESEPÕIMIK JA SÜDAMETŠAKRA

Vetiver aitab elust rõõmu tunda, see on optimismi soodustava toimega. Vetiver on suurepärane hinge tervendaja, aidates üle saada negatiivsest ellusuhtumisest ja asendada selle positiivse eluvaatega. Kasutades Vetiveri regulaarselt aitab see Päikesepõimiku tšakrat tervenedada ja Südametšakrat stimuleerida. Vetiver äratab üles armumise efekti - vallalisel aitab enda südant kellegiga jagada ja suhtes oleval aitab kaaslasesse uuesti armuda. Vetiver aitab kolmandat ja neljandat tšakrat tervendada, mis vastutavad sinu rõõmsameelsuse ja hingeelu eest.

Teiste LA TENE eeterlike õlide ja baasõlidega saad tutvuda SIIN.

Kodulehel mainitud nõuannete, soovituste ja teabe kasutamine on omal vastutusel. Esitatud teave ei ole tervishoiualane nõuanne, vaid Tene Laulu enda teadmised, isiklik arvamus ja soovitused.

Eeterlike õlide kasutamine toimub iga inimese enda vastutusel.

Lisainfo
Lisainfo Vetiveri (Vetiveria Zizanioides) 100% eeterlik õli 10 ml, päritolumaa Jaava saared. Vetiveri eeterlik õli on lõhnalt maalähedane, tugev ja värskendav. Enda värvuselt on ta kollakas ja õli muutub tahkemaks, kui seda hoida jahedas ruumis. Vetiveri eeterlik õli on saadud aurutamise meetodi kaudu. Eeterlik õli saadakse selle taime juurtest.
Ohutus Ära kasuta eeterlikke õlisid lahjendamata kujul. Kehale kandmiseks lahjenda neid teiste õlidega, nagu näiteks oliivi-, kookose-, mandli- või jojobaõliga. Rasedad ja väikelapsed võivad eeterlikke õlisid kasutada äärmise ettevaatlikkusega. Ära jäta mitte kunagi eeterlikke õlisid lastele kättesaadavasse kohta ja ära kasuta neid seespidiselt! Kui soovid teada saada, kas antud eeterlik õli on sinu naha jaoks sobilik või mitte, siis tee katsetus enda kehal. Selleks võta baasõli (kookosõli, oliiviõli, jojobaõli või mandliõli) sega kokku paari tilga eeterliku õliga ja kanna see oma randmele. Lase sellel seal paar minutit seista ja seejärel pese käsi ära. Peale seda näed, kas nahk reageerib sellele ärrituvalt või mitte. Kui tekib punetus, siis ei ole seda eetelikku õli edaspidi kasulik nahal kasutada. Kui reaktsiooni ei toimunud, siis sinu keha võtab selle eeterliku õli tervendavaid omadusi vastu.
SIDRUNHEIN eeterlik õli
Enim müüdud
SIDRUNHEIN on meditsiiniline taim, mis oli algselt pärit Indiast ning Sri Lankalt ja nüüdseks kasvatatakse seda peamiselt Lõuna-Indias j..
8.50€
Maksudeta:6.97€
ROOSA GERANIUMI eeterlikku õli kasutatakse väga laialdaselt kosmeetikatööstuses selle väga hea ja magusa aroomi tõttu. Lisaks sellele ..
23.90€
Maksudeta:19.59€
JOJOBA, mille nime hääldatakse tegelikult ho-ho-ba, on taim, mis kasvab Sonorani kõrbes Mehhikos, Arizonases ja Lõuna-Californias. Jojoba ladinakeelne..
24.40€
Maksudeta:20.00€
LAIM on tsitruseline, tuntud oma hea maitse, aroomi ja tervendavate omaduste poolest. Laim on äärmiselt kasulik nii viljana kui ka eeterl..
9.50€
Maksudeta:7.79€
Pilt on illustreeriv. Niaouli eeterlik õli ei kuulu õlilambi juurde.ÕLILAMP on eeterlike õlide põletamise jaoks mõeldud vahend, mis annab sulle v..
14.30€
Maksudeta:11.72€
JOJOBA, mille nime hääldatakse tegelikult ho-ho-ba, on taim, mis kasvab Sonorani kõrbes Mehhikos, Arizonases ja Lõuna-Californias. Jojoba ladinakeelne..
24.40€
Maksudeta:20.00€
LAAVA on üks vanimaid ja enimlevinumaid kristalle, mida kasutada enda tervendamiseks ja spirituaalseks kaitseks. Annab füüsilist jõudu ja energia..
19.90€
Maksudeta:16.31€
ROOSIPUU on väga väärtuslik puu, mis kasvab Brasiilia vihmametsades, Indias, Austraalias ja Tais. Selle puu värv on punane ja see lõhnab v..
11.50€
Maksudeta:9.43€
GRANAAT on mustjas-punane kristall, mis aitab loovusel lennelda ja armastusel ellu pääseda. Granaati peetakse üheks kõige&nbs..
2.60€
Maksudeta:2.13€
LARIMAR on helesinist tooni kristall, mis meenutab selget Kariibimere vett ja on kristall, mis avastati alles 1916 aastal. Küll aga ei asutud sed..
28.80€
Maksudeta:23.60€
Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid.