Palo Santo on müstilise ja saladusliku väega puu, mis kasvab Lõuna-Ameerikas. Igal maal on omad erilised ja kasulikud taimed ja puud ning Palo Santo on üks neist võlutaimedest, mis kasvab just seal piirkonnas. Palo Santo on olnud ka indiaanlaste seas üks enimkasutatavaid taimi.

Palo Santo ladinakeelne nimetus on bursera graveolens. Selle nimi tuleneb hispaania keelest ja tähendab püha puud. Nimi tuleb selle puu maagilistest toimetest. Palo Santo on ülimalt hea lõhnaga puu, mida kasutatakse põletamiseks nagu Salveidki. Palo Santo puu põletamisel tuleb suits, mis aitab energiad tervendada ja puhastada ning seda peetakse Salveiga võrdväärseks taimeks. Võrdväärseks selles suhtes, et mõlemad on väga tugevatoimelised kodu- ja hingeenergiate puhastajad, kuigi toimivad veidi erinevalt.

Palo Santo puud kasvavad väga huvitavalt, ennekõike üheksapuulistes gruppides, kus üks puu on isastaim ja kaheksa emastaimed. Palo Santo isastaimed kasvavad umbes 200 aasta vanuseni, aga emastaimed kusagil 60 aasta vanuseni. Ka nende taimede struktuur ja värvus on erinev. Selle kõige pärast usutakse, et Palo Santo puu sees kasvab inimesehing, kes on sinna enda eelmisest elust puhkama läinud. Usutakse ka seda, et Palo Santo sees on hing edasi ka siis, kui see on oma aja ära elanud ning sellepärast käsitletakse seda püha taime väga ettevaatlikult ning suure austusega. Ja sinna puu sisse ei lähe elama mitte kõik hinged, vaid need hinged, kes on enda maapealses elus tegelenud tervendamisega.


Palo Santo puu kasvab Amazonase vihmametsades ja on kaitse all. Seda ei tohi maa seest välja juurida ega puuoksa katki murda enne, kui Palo Santo surnud osad on olnud sealsamas maas mitmeid aastaid. Alles kaua aega surnud olnud puu tükke võib kasutada. Seda puud austatakse ja usutakse, et kui sa kohtled seda väärikalt, siis see on sulle kasulik, kui ei, siis toob see sulle õnnetust. Teaduslikult on tõestatud, et Palo Santo puu küljest murtud tükid ei oma põletamisel selliseid väärtuslikke aineid ja õlisid, kui selle puutüki sees, mis on olnud maas mitmeid aastaid.

Palo Santo on tõeliselt võimas taim, millel on oskus puhastada kõike seda, millega see müstilise puu suits kokku puutub. Olgu siis selleks inimese Aura, kristallide energia või sinu kodu energia. Palo Santo puu tervendab energiaväljasid ja sellepärast on see väga kasulik. Kui energiaväljad ei tööta korralikult, siis hakkavad juhtuma halvad asjad, nagu näiteks haigused, kurbus, stress ning ka õnnetused.

Palo Santol on meeletult hea aroom ja kui sulle meeldib selle puu lõhn ning see on sinu jaoks atraktiivne, siis see tähendab, et sa ise omad sügavat hinge. Palo Santo puu sobib neile, kes on avatud spirituaalsele arengule ja usuvad, et maailmas eksisteerib kaks elu, milleks on vaimne ja füüsiline elu.

Palo Santo puu toimed hakkavad kõige paremini tööle siis, kui sa kasutad seda regulaarselt. Eriti siis, kui sa ei ole enne viirukite ja taimesuitsuga üldse kokku puutunud. Esmalt töötab see puhastamise suunas ja siis hakkab avama energiakanaleid ning rahu tooma.

Palo Santo puust tulev suits on see, mis annab edasi selle puu saladuslikku väge. Palo Santo puu põletamisel saad sa osa järgnevatest tervendavatest energiatest:

ENERGEETILISED OMADUSED

Peruus ja Ecuadoris põletatakse seda puitu selleks, et hoida  eemal moskiitosi ja teisi mürgiseid ning ebameeldivaid putukaid.

Peale koduenergia puhastatakse sellega ka autoenergiat. Puhastab metalli sisse kogunenud halvast ja õnnetusi tekitavast energiast.

Palo Santo puu suits tõmbab ligi rahustavaid energiaid ja sobib pingete ja negatiivsuse maandamiseks. Kui majas on olnud riid või halb sündmus, loob suits koju kergema ja puhtama energia.
 
Palo Santo puud on alati hea kasutada vahetult peale Salvei rituaalitõrviku kasutamist (ka nende rituaalitõrvikute, milles on Salvei koos mõne teise taimega). Kuna Salvei puhastab ära negatiivse energia, mis ei lase heal õnnel kasvama hakata, siis Palo Santo on Salveile ideaalne järelpuhastaja. Palo Santo suudab puhastusrituaali ajal kasvatada uut energiat kodukeskkonda, kristallidesse ja inimeste Auravälja.
 
Palo Santo on rõõmu toov taim. Kui soovid, et sinu kodus oleks alati pererahval hea tuju, sa suudaksid enda kodu nautida ja end hästi tunda, siis Palo Santo aitab sellist enesetunnet luua. Palo Santo aitab eemaldada negatiivset energiat, seejärel jätab see sinu ümber oma müstilise väe, mis aitab ligi kutsuda külluslikku energiat. Seega saab seda kasutada ka endale hea õnne ligi kutsumiseks.
 
Palo Santot põleta siis, kui soovid aktiveerida külluseenergiaid. Põletades regulaarselt Palo Santot, muutub Sinu enda Auraväli küllusenergiat ligitõmbavaks,samuti kodu, kus Sa seda kasutad. Eriti kasulik on Palo Santot kasutada külluse- ja rahaõnne kristallide lähedal, et neid aktiivsemaks muuta.
 
Kui Palo Santo puu või viiruk suitseb, siis rahustab see rahutuid energiaid, aitab taastada tasakaalu, harmoonia ja hea enesetunde. Kasuta Palo Santot alati hetkel, kui soovid end tasakaalustada. Soovitan Palo Santo puud või viirukeid põletada igakuiselt, et tagada enda kodu ja hinge harmoonia. 
 
Erinevad seguviirukid Palo Santoga on samuti tõhusad, sest iga taim lisab Palo Santole väärtust ja nende ühine mõju rikastab hinge.
 
Palo Santo aitab saavutada iseendaga sügavat kontakti. See on väga soodne taim spirituaalseks arenguks. See avab meeled arenguks ja aktiveerib Sinu enda sees teadmiste voolu. Seda põletades võid tunda, kuidas hakkad mõtlema väga olulistele teemadele ja jõuad väga kergelt järeldusteni, mis Sind edaspidises elus aitavad.
 
Kasuta Palo Santot regulaarselt, kui soovid hingelt areneda, enda intuitsiooni tugevamaks muuta ja olla kontaktis enda sisemise häälega. 
 
See taim on ideaalne kristallide ja kodus olevate energiate puhastaja. See on universaalne toimega, seega võib seda põletada ükskõik millisel kuufaasil. Palo Santo puhastab kõike kristalle ja aktiveerib neid oma energiaid välja andma.

Soovitan Palo Santo puu suitsu kasutada tervendustubade energiate puhastamiseks ja tervendusteraapiate ettevalmistamiseks. Palo Santo aitab sul keskenduda spirituaalsetele ettevõtmistele, mediteerida ning tervendusteraapiatel paremini toimida.

Kui sa tunned, et sul on vaja loomingulist inspiratsiooni ja motivatsiooni, aga sa ei suuda seda mitte kusagilt leida, siis kindlasti põleta Palo Santo puud.
 
TERVENDAVAD OMADUSED

Tervendab astmat, grippi, stressi, depressiooni, aitab leevendada peavalusid, hingelist valu ja pettumustunnet. Aitab kiiremini tulla välja külmetushaigustest ja rasketest haigustest ning tugevdab immuunsust.

Palo Santo puu tükk on soovitatav tuppa suitsema panna just külmetushaiguste korral. Soovituslikult sinna tuppa, kus viibib haige või enim läbikäidavasse ruumi ja magamistuppa.

Uskumuste põhjal arvatakse, et Palo Santo puu suitsu regulaarne kasutamine aitab hoida eemal vähki. Seda selle energeetilises mõttes. See tähendab seda, et Palo Santo aitab stressitaset maandada nii, et sellel haigusel ei oleks sinu Auras soodsat kohta arenemiseks. Vähk aktiveerub Auras, kus on palju stressi ja negatiivset energiat.

PALO SANTO PUU KASUTAMINE

Palo Santo puud soovitan kasutada nii, et võetakse üks laast/oks, kuumakindel alus ja tikud. Kuumakindel alus võiks olemas olla juba Salvei või teiste taimede põletamiseks. Palo Santo puu oks pannakse ühest otsast tikuga põlema. Tikuga sellepärast, et tulemasinatega süütamine solvab taime. Lastakse oksal veidi põleda ja seejärel kustutatakse leek korra raputades ning järele jääbki suitsev puu. Oks võiks eelnevalt põleda pool minutit või isegi minuti. Suitsev puutükk asetatakse kuumakindla aluse peale ja seejärel vajalikule kohale.

Kui sa soovid koduenergiaid puhastada, siis aseta alus sinna ruumi, mis vajavad tervendamist, või sinna piirkonda, kus sa ise tunned, et energiad seisavad.

Kui sa tunned vajadust puhastada iseenda energeetikat, siis hoia seda puud kas enda käes või aseta suitseva laastuga anum enda kõrvale ning ole selle kõrval senikaua, kuni sa tunned, et sul hakkab väga hea. Kõiki puhastamisi on hea teha intuitiivselt ja nii kaua, kuni sa ise tunned selleks vajadust olevat.

Kui su kristallide energiad vajavad võimendamist, siis hoia seda alust või suitsevat puutükki kristallide juures. Palo Santo jagab oma universaalset puhastavat väge absoluutselt kõikidele kristallidele, seega ei tee sa kuidagi oma kristallidele viga. Kristallide puhastamine on aitab hoida nende energiat. Kristallid tõmbavad endasse kogu halva ja kui sa oma kristalle ei puhasta, siis need võivad lakata töötamast, puruneda, muuta oma värvi ja sära. Iga tõeline kristallide austaja teab seda, et kristalle tuleb kohelda väärikalt ja kuninglikult, et need suudaksid sind energeetiliselt aidata.

Kui sa küsid, et millal sa peaksid Palo Santot kasutama, siis tee seda samuti oma sisetunde järgi. Mina kasutan selle puu väge siis, kui ma tunnen puudust selle aroomist. Peale esmast proovimist jääb sul Palo Santot piisavalt järele, nii et küll see sulle meelde tuleb. Kindlasti ei tee paha, kui kasutada seda vähemalt ühe korra kuus. Palo Santoga vaheldumisi on hea kasutada ka Salveid, sest nende kahe taime energia aitab luua sinu ümber tõeliselt võimsa energiaga kodu, Aura või kristallid.

Palo Santo viirukid teevad ära sama töö, kuid selle püha puu tükid on kordades võimsamad ja mõjuvad kiiremini ning tõhusamalt. Viirukeid tuleks kindlasti kasutada tihedamalt kui Palo Santo puud. Puutükina on Palo Santos säilinud rohkesti eeterlikku õli, mida viirukis enam nii palju ei ole. Seega kulub viirukeid kordades rohkem kui Palo Santo puud. Kõik La Tene Palo Santo viirukid leiab SIIT. Rituaalides ja maagiates, kus olen ühe osana välja toonud Palo Santo puu ja mitte viiruki (või vastupidi) tuleks nii ka teha.

Palo Santo laastude hoiustamiseks ja ka Salvei hoiustamiseks leia endale puidust karp, mille sisse ma soovitan lisada Mäekristalli, Girasoli ja Turmaliinsuletistega Kvartsi, et nende taimede energia säiliks.

Lisaks põletan ma Palo Santo puud aeg-ajalt selleks, et keskenduda. Ja arvake ära, mis põles minu kõrval kogu selle artikli kirjutamise ajal? Loomulikult Palo Santo oma võimsa aroomiga.