Õigesti toitumine on osa terveks olemisest, nii spirituaalses kui ka füüsilises mõttes. Olen alati öelnud, et kui sa soovid terve olla, siis läheb sul vaja õiget elukeskkonda, õiget toitu ja häid mõtteid. Porgandid on eestlate jaoks väga hästi kättesaadavad ja neid saab enda jaoks lihtsasti kasvatada, mis annab sellele taimele me toidumenüüs tegelikult väga väärtusliku osa. Vahel mulle tundub, et inimesed otsivad imetaimi ja -ravimeid kauguste tagant, samas unustavad neid enda ümbert otsida. Porgandid on iga eestlase jaoks olemas ja ma usun, et paljud ei teagi veel seda, kui väärtuslik see taim on. Mina soovitan porgandeid ise kasvatada, Eesti talunike käest soetada ja neid niisama süüa ning valmistada neist maitsvaid toite!

Porgandid on oma nime saanud kreekakeelsest sõnast karoton, mis tegelikult vihjab beetakaroteenile, seega on porgandid saanud oma nime selle aine nimetusest.

PORGANDITE SPIRITUAALNE VÄGI

Porgandeid on kasulik oma aias kasvatada, kuna need aitavad kodust halbu energiaid eemal hoida. Seega, kes on harjunud porgandeid ise kasvatama, siis nendele on see väike vihje, mida need porgandid seal aias senikaua teevad, kui need seal kasvavad.

Porgandeid võid ajapikku leida minu erinevatest külluserituaalides, sest neid süüakse enne külluse- ja materiaalsete rituaalide tegemist. Seda ikka selleks, et tõsta enda Auras külluslikku energiat. 

PORGANDID TERVENDAVAD SINU SAKRAALTšAKRAT

Mulle meeldib alati käsitleda taimi nii füüsilisel kui ka emotsionaalsel tasandil. Igal taimel on oskus füüsilisi probleeme leevendada ja tervendada. Igal taimel on oskus ka emotsioonidega mängida ja meie spirituaalsemat poolt tervendada. Porgandid on Sakraaltšakra jaoks hädavajalikud, need aitavad seda Tšakrat taastada ja anda sellele vajalikku energiat, et see Tšakra meil töötaks. Kui sa toidad enda keha selle Tšakra jaoks õigete energiatega, siis Sakraaltšakra aitab sul enda eluga edasi minna.

Sakraaltšakra tervenemine läbi porgandi energia annab sulle oskuse lasta vabaks emotsioone, mis sind kurnavad. See aitab sul eluga edasi minna, liikuda tuleviku poole ja vabastada närvilisust, mis on seotud hirmudega tuleviku osas. Sakraaltšakra ja porgandid sobivad väga hästi kokku ka siis, kui inimese kehas on viljakusega seotud probleeme. Soovitan porgandeid süüa neil paaridel, kes soovivad beebiootele jääda, aga see kergelt ei õnnestu. Järelikult võib olla nende kahe inimeste energias hirmusid, mis on seotud küsimusega:"Aga, mis siis saab, kui me ei saagi lapsi". Kui selliste asjade peale mõeldakse, siis Sakraaltšakra blokeerib energiate liikumise ja lapseootele jäämine peatatakse.

Porgandeid söögi perioodil, mil sa soovid lapseootele jääda. Seda juba sellepärast, et porgandid annavad sinu Aurasse viljakusega seotud energiat. Sinu Aura peab olema lapse jaoks vastuvõtlik ja täidetud õigete energiatega. Porgandid on samalaadse energiaga nagu on Karneooli kristall, mis suudab samuti Aurasse viljakuseenergiat anda.


PORGANDI TERVENDAVAD OMADUSED:


1. Terved silmad ja terve visioon

Porgandid on tuntud silmade tervendajad, regulaarselt neid süües annad oma kehale piisavalt palju A-vitamiini. See on vitamiin, mida on sinu silmadel vaja, et silmanägemine oleks korras. Eriti kasulik on porgandeid süüa neil, kes tunnevad, et nende nägemine on viimasel ajal kehvemaks muutunud. Sellisel juhul võiks porgandit tarbida iganädalaselt.

Peale selle, et porgandid suudavad füüsiliselt sinu näemist paremaks muuta, suudavad need muuta teravamaks ka sinu visioone. Kui ma räägin visioonidest, siis ma räägin ettenägelikkusest. Porgandid aitavad spirituaalses mõttes sinu meeli erksana hoida. See töötab sarnaselt Piltjaspise kristalliga, millel on samuti oskus visioone selgemaks muuta. Piltjaspis on kristall, mis aitab sul enda elus selgusele jõuda ja mõista, miks üks või teine asi saadetakse sinu teele.


2. Vähki ennetav

Inimesed kardavad paaniliselt vähkhaigust ja kahjuks enamus ei tee selleks palju, et seda ära hoida. Mina usun, et haiguseid on võimalik ära hoida ja selleks tuleb enda elustiil sättida täpselt selliseks, et sa teeksid enda kehaga pidevat ennetusravi. Õige toitumine on osa vähi ennetamiseks. Porgand on eestlaste jaoks vägagi kättesaadav taim, mida selleks kasutada.

Kui sa porgandeid sööd, siis see aitab sinu kehas seenhaigust eemale hoida. Teaduslikult on tõestatud, et porgandid aitavad ka kopsuvähi vastu.

Kui rääkida vähist ja porganditest spirituaalsel tasandil, siis mina usun, et porgandid aitavad inimeste hingest vihaemotsiooni leevendada, mis omakorda takistab sellisel koledal haigusel areneda. See on puhtalt minu enda tunnetus porgandite ja selle haiguse suhtes.

3. Terve süda, tugevam elu


Porgandites on väga palju kiudaineid, mis mõjuvad sinu seedesüsteemile ja mürkainete kehast väljutamisele kasulikult. Peale selle on selles ka beeta karoteeni, mis on keha taastava toimega. Need mõlemad aitavad sinu vereringel korras püsida ja kui see on korras, siis suudab ka süda oma tööd korralikult teha. Porgandid sisaldavad A-vitamiini ja see vitamiin aitab kehast mürke välja juhtida.

Spirituaalses mõttes aitavad porgandid Südametšakrale energiat juurde anda, kui sa sööd porgandeid, siis sinu Südametšakra saab lisaenergiat töötamiseks. Kui Südametšakra saab energiat, siis see mõjutab kogu südant, nii füüsilises kui ka emotsionaalses mõttes.

4. Vananemise peatamiseks

Porgandid on rikkalikult täidetud beetakaroteeniga ja antioksüdantidega, mis on peamised vananamisvastased ained taimedes. Seega, kas see ei ole mitte üks motiveerivamaid põhjuseid porgandi menüüsse lisamiseks. Porgandid aitavad sinu nahal särada ja sinu välimust nooruslikuna hoida.

Spirituaalses mõttes toidavad Sakraaltšakrat sellise energiaga, mis annavad sulle vajaduse koguaeg eluga edasi liikuda. Porgandites olev spirituaalne energia ei lase sul seisma jääda ja nooruse üheks valemiks on aktiivsus ning elutahe, mida need taimed Sakraaltšakrasse annavad.


TEISED PORGANI TERVENDAVAD OMADUSED

Porgandeid võiksid süüa juba sellepärast, et sinu juuksed näeksid kaunid välja. Porgandeid söö ka sellepärast, et alandada südameinfarkti riski. Porgandid aitavad hammastel terved olla ja on kasulikud igemehaiguste või põletiku puhul. Porgandid aitavad alandada kolesteroolitaset ja kellel on vähegi sellel teemal probleeme olnud, võiksid porgandeid regulaarselt süüa. Porganites on olemas vajalikud ained, mis aitavad haavadel paraneda. Seega, kui sinu keha peal on haavu, siis söö porgandeid, et need suudaksid kiiresti kokku kasvada ja vähem arme jätta.

KÜPSETA, SÖÖ TOORELT JA JOO PORGANDIMAHLA

Porgandist saab valmistada väga palju erinevaid toite ja sellel on mõnus maitse, mis seguneb teiste toiduainetega suurepäraselt. Too enda menüüsse porgandit võimalikult palju, et sa selle käest tervendust saaksid. Valmista sellest ahjutoite, riivi salatite sisse, küpseta, valmista mahla ja söö toorelt. Mahlas ei ole kiudaineid ja see pigem mõjub kiirelt nahale ning selle nooruslikkusele.

Porganditest tulevad vitamiinid ja kasulikud ained paremini välja, kui sa sööd seda koos õliga. Seega, salatit tehes, porgandeid küpsetades lisa sellele ka oliiviõli.

Kõik minu tervendavad teadmised tulevad minu enda seest, visioonidest ja nägemustest. Seega ei ole siin artiklis ühtegi meditsiinilist soovitust. Minu soov inimesi aidata ja enda teadmisi jagada on puhtalt minu enda nägemuste põhjal kirja pandud.