Kalad on tähemärgisüsteemi kaheteistkümnes sodiaak, keda juhib Neptuuni vägi. Neptuun annab Kaladele emotsionaalsust, empaatiavõimet, tundlikkust, sensitiivsust ja tugevat intuitsiooni. Selle tähemärgi alguseks loetakse 19. veebruari ja lõpuks 20. märtsi.

Kalad on tähemärk, kellel on kõige sügavam sisemine maailm ja kes elavad korraga kahes maailmas. Üks on see maailm, kuhu kuuluvad kõik teised ja tavalised elusüsteemid, ja teine maailm, kus iga Kala eksisteerib, on tema sisemise "mina" maailm. Sellest ei pruugi keegi teine mitte kunagi aru saada, ega ka teada, et selline maailm tema hingesügavustes eksisteerib. Juba tähemärgi nimetus, Kalad, vihjab kahele isiksusele.

Selle sodiaagi esindajad on väga sügava hingega. Esmapilgul võib sulle tunduda, et nad on tagasihoidlikud, eemalehoidvad ning vajavad harjumist uute situatsioonide või sinu endaga, kui sa õpid teda tundma, siis näed, et ta ei ole kaugeltki tagasihoidlik ega aravõitu isiksus. Kalade kohta kehtib väide "vaga vesi, sügav põhi". Kui selle tähemärgi esindaja on sind omaks võtnud, siis avaldab ta sulle enda tõelise mina. Nad ei ava end teadlikult võõrastele inimestele, see on nende kaitsehoiak.

Kalad on enda isikliku elu jagamisega väga ettevaatlikud, nad võivad sulle palju rääkida aga samas sa nagu ikkagi ei tunneks neid. Nad räägivad õigel ajal õigeid asju, hoiavad end tagasi, kui vaja ja jälgivad sinu igat reaktsiooni nende ütluste kohta. Kalad on "jälgijad", see tähendab, et nad analüüsivad teiste inimeste tegusid samm-sammult ja järk-järgult. Nad ei tee seda teadlikult või seepärast, et see on plaanitud, see analüüsimine tuleb kuidagi iseenesest.


Nad on uute inimestega ettevaatlikud, et mõista, kas seda inimest on õige enda ellu lasta või mitte. Miks nad nii teevad? Nad ei soovi haiget saada ja jagada asjatult energiat inimestele, kes seda ei vääri. Samas, kui sa oled tema usalduse võitnud, siis on Kalad need, kes teenivad sind nagu kuningannat või kuningat. Neile meeldib enda sõpru, armastatud inimesi ja perekonda teenida. Eriti meeldib neile aidata siis, kui lähedasel on raske. Kaladele meeldib, kui nendega ollakse rahul.

Kalad on hinges poputajad, kes vajavad kedagi, kelle kallal tööd teha. Neil on vaja missiooni, et nad saaksid kedagi terveks teha, kedagi õpetada või juhtida. Kui neil on olemas inimene, keda aidata, siis on nad rahul. Kui aga seda abivajajat ei ole ja tema ümber on liialt tugevad isiksused, siis hakkab see Kala teiste üle domineerima. Tihtipeale võtab Kalade tähemärgi all sündinu enda kaaslase selleks objektiks, kelle üle domineerida. See näeb välja nii, et tal on vaja 100% ülevaadet igast kaaslase sammust, teost, sõnadest ja soovidest. Ta lihtsalt peab kõike teadma, seda nii igaks juhuks, kui läheb seda informatsiooni vaja, siis on see tal olemas. Selline instinkt tuleb Kalades esile sellepärast, et nad on loomupoolest abistajad ja tervendajad. Kui tervendatavat ei ole, siis tuleb neis esile kontrollimise vajadus. Kui sina oled see kontrolliv Kala või on sinu kaaslane selliseks muutunud, siis aitab seda iseloomuomadust maandada Sinine Pitsahhaat. See on kristall, mis aitab Kalade domineerivust maandada ja annab talle oskuse toime tulla ka sel perioodil, kus keegi tema abi ei vaja. Sinine Pitsahhaat on ka Kalade stressi leevendamise kristall, mis samal ajal aitab teda ka Inglitega kontakti viia.
 

Kalade vajadus kontrollida ja domineerida tuleb vaid sellest, et nad on kõikide teiste tähemärkide tervendajad ning ravitsejad. Neile on hingesügavustesse sisse kodeeritud, et nad peavad teisi inimesi aitama. Väga paljudel Kaladel on ka vajadus olla pidevas kontaktis loomade ja loodusega.

Kalad on kõige kummalisem tähemärk sodiaakide süsteemis. Neil on meeletu vajadus olla omaette, neil on väga suure raadiusega tsoon, mis peab kuuluma ainult nendele. Tihti ei meeldi Kaladele see, kui tullakse nende koju. Kodu on nende kindlus, nende universum. Kaladel on vaja olla üksinda, et enda sisemises maailmas ringi kolada. Nad peavad saama ise otsustada, millal nad soovivad sinuga suhelda ja millal ei ole selleks õige aeg. Kui keegi peaks sisenema Kalade maailma valel hetkel, näiteks siis, kui ta unistab tulevikuplaanidest või rändab mõnes teises galaktikas, siis kaasneb sellega kohene tujulangus ning negatiivne reaktsioon. Seda sellepärast, et sina julgesid luba küsimata siseneda.

Samas vajavad nad meeletult teiste inimeste tuge ja lähedust. Kalad on üldiselt väga iseseisev tähemärk ja nende jaoks on ülioluline, et nad saaksid ise kõigega hakkama, nad ei soovi olla allaandjad. Selleks, et saavutada iseseisvus ja olla õnnelik ning elujõuline, on nende kõrvale vaja nii-öelda tugiisikut. Igal Kalal on vaja enda kõrvale inimest, kes aitaks tal tujude kõikumisest üle saada ning ajaks ta motivatsioonilanguse korral taas jalgadele. Kalade intuitsiooni, spirituaalsuse ning oskusega lugeda energiaid ja inimesi kaasneb ka pidev tujude muutlikkus. Kui mõnel teisel tähemärgil on halb tuju, siis ta läheb eemale, on omaette ning elab selle üle enda sees. Kaladel on teisiti. Nad vajavad sellisel hetkel just enda kaaslast, head sõpra või lähedast inimest, kellelt nad ootavad motivatsioonikõnet. Kalad on tujukad, seda kõike sellepärast, et neil on tugevaid oskusi ja kui sa oled mõnel alal väga tugev, siis võivad sinu nõrkused samuti võimsad olla. Kaladel on vaja armastatud inimeste tuge, see aitab neid maandada. Kalade tujude muutlikkust, motivatsiooni kadumist ja enesekindluse langust aitab ära hoida Püriit. See kristall aitab Kaladel olla alati enesekindel ja motiveerib neid pidevalt tegutsema ja ennast usaldama. 


Kalasid mõjutab vee-element, mis annab neile oskuse olla väga hea kuulaja, kaastundlik, oskuse ennast teise inimese positsiooni asetada, tunda teiste inimeste valu, nagu see oleks nende valu, ja oskuse väga kiiresti kõigega kohaneda. Kalad on kõikidest teistest tähemärkidest kõige paremad kohanejad ja nad suudavad ennast hetkega uude teemasse lülitada.
 

Vee-element, mis mõjutab Kalade iseloomu, annab neile ka oskuse olla meeletult õnnelik, motiveeritud ja üle mõistuse rahul kõigega siis, kui midagi on hästi. Samas muudab vee-element nad meeletult, lausa depressiivselt kurvaks siis, kui midagi on valesti. Kalade puhul ei ole olemas kuldset keskteed. On olemas nõrk periood ja on olemas tugev periood.

Kalade õnne, positiivsuse, rahulolu ja rõõmsameelsuse kristalliks on Mariami Jaspis. See kristall kutsub Kalade ellu õnne ja muudab neid positiivsemaks. Mariami Jaspis ei lase neil olla õnnetu, vaid muudab neid pigem enesekindlamaks.

Nende stressi, üliemotsionaalsust, depressiooni ja emotsionaalset langust aitab ära hoida Must Turmaliin.  See kristall hoiab stressi Kaladest eemal, ükskõik, millisel eesmärgil nad seda kristalli kannavad. See on üks kristall, mis võiks igal Kalal oma eluteel kaasas olla selleks, et mitte langeda eluperioodi, mis toob kahju.

Kalad on tähemärk, kellele on antud kõige enam intuitsiooni ja nad on sündinud siia ilma kohe tugeva vaistuga ning oskusega õieti näha. Nad usaldavad enda intuitsiooni ja sisetunnet kõikide teiste tähemärkidega võrreldes kõige enam. Seda sellepärast, et neile ei ole antud materiaalset ahnust. Kalade materiaalsuse soov on teistsugune, nad suhtuvad rahasse ja materiaalsusesse vabamalt. Nad usuvad, et raha saab armastada ka nii, et sa suhtud sellesse austusega.

Selle tähemärgi intuitsioon on tugev ja nad usaldavad seda tihtipeale juba sellepärast, et näevad oma eluteel, et nad ei tohi seda kuulamata jätta. Nad oskavad analüüsida märke, elus toimuvat ja saavad väga hästi aru, et kui nad iseennast ei kuula, siis saavad nad elult vastu näppe. Seega õpib enamik neist elu vältel enda sisemist häält kuulama ja nad mõistavad, et sisemine hääl on tugevam kui ükski teine fakt, mis nende ette visatakse. Kui sisemine hääl ütleb üht ja see fakt teist, siis Kalade esindaja teab väga hästi, et sisetunne on see, mis räägib tõtt.

 

Kalade intuitsiooni tugevdamise, arendamise ja võimsamaks muutmise kristalliks on Lasuriit. Sellel on oskus Kalade intuitsiooni veelgi võimsamaks muuta ja aitab neil spirituaalsetel teemadel edasi areneda. Lasuriit annab ka julguse uskuda iseendasse ja usaldada ennast. Kristall sobib väga hästi nendele Kaladele, kes seavad samme enda täieliku usaldamise poole. Sisemise hääle tugevdamisel ja Inglitega suhtlemisel on Kaladele abiks Sinine Kaltsedon ja ka Akvamariin. Sinine Kaltsedon on Kalade jaoks äärmiselt rahustava ja stressi maandava toimega. See kristall aitab Kaladel iseendaga rahul olla, õpetades elu nautima ja hetkest maksimumi võtma. Kalade jaoks on see kristall oluline, kui tundlik ja emotsionaalne Kalade esindaja soovib olla tõeliselt õnnelik. Akvamariin aitab Kaladel kontakteeruda tema Inglitega. Sellel on oskus Kalade sõnumeid Inglitele edastada ja aitab neil Inglite poolt saadetud märke tõlgendada. Sinine Kaltsiit aitab Kalades välja tuua tema intuitiivsed, spirituaalsed ja müstilised omadused. Kui Kalade esindaja soovib muutuda intuitiivsemaks, siis on hea just see kristall kasutusele võtta. Sinine Kaltsiit aitab parandada maailmatunnetust, aidates tajuda ja näha asju selgemalt. Lisaks on see suurepärane tasakaalustaja ja õnnekristall, aidates parandada Kalade vaimset tasakaalu ja tuues emotsionaalset rahulolu.

Nad on ühed parimad suhtlejad ja sõbrad, sest Kalad on need, kes sind ka tõeliselt kuulavad. Nad suhtlevad nii, et võtavad sinu juttudest kõik endasse, et sind mõista. Kalad vajavad detaile, nad vajavad emotsioone ja seda, et nad saaksid sinuga koos sinu emotsioonid läbi elada.

Selle märgi all sündinud inimestele antakse eluülesandeks õppida enda sisemist maailma, intuitsiooni ja oskust asju tajuda kasutada positiivsel eesmärgil. Kalade õppetunniks on õppida kasutama enda intuitsiooni selleks, et edasi areneda, et julgeda otsuseid langetada.

Neile, kes on sündinud Kalade tähemärgi all, on elus antud tegelikult kõik selleks, et olla õnnelik ja kutsuda enda poole suurt õnne. Neil on oskus enda eluteele ligi tõmmata nii materiaalset kui ka emotsionaalset õnne. Kalad oskavad enda küllusekanaleid hetkega tööle panna ja selleks on vaja vaid seda, et nad oleksid õnnelikud. Neil on nii palju intuitsiooni ja oskust tajuda, mis toob head õnne ning mis toob õnnetust. See on ka põhjus, miks on neile antud võimalus suureks õnneks - nad lihtsalt oskavad seda enda ellu tuua. Kalade hea õnne ja materiaalse külluse kristallideks on Püriit ja Verekivi. Verekivi on ka Kalade tervisekristalliks. See oskab tuua nende ellu jõukust, materiaalseid kordaminekuid, edu, õnne ja samas kaitseb tervist haiguste tekke eest. Apatiit aitab Kaladel loogiliselt mõelda, parandades Kalade analüütilist meelt. Heaks kristalliks materiaalse õnne tagamiseks, aidates Kalade esindajal leida häid lahendusi iseenda jaoks. Suurendab intuitsiooni tööalaselt, ärialaliselt ja majanduslikult. Apatiit toob rahaõnne ja küllust Kalade ellu.

Kalade tähemärgi esindajad peavad end kogu aeg tegevuses hoidma. Nende mõistus genereerib pidevalt midagi ja nad oskavad asju välja mõelda. Kui nad ei leia endale tegevust, hobi, keerukat ja vastutusrikast tööd, siis võivad temas esile tulla negatiivsed küljed. Igal tähemärgil on olemas oma positiivsed ja negatiivsed omadused. Kui Kalade tähemärgi esindaja ei ole piisavalt tegus, siis muutub ta laisaks ja väga mugavaks. Sellest laiskusest ja mugavusest on tal väga raske välja tulla. Eriti suur oht laiskuse ja mugavuse ohvriks langeda on Kalade meestel. Neil soovitan ma kanda sellist kristalli nagu Krüsokolla. See kristall aitab Kaladel laiskusest vabaneda ja enda tekitatud mugavustsoonist välja tuua. Krüsokolla on Kalade jaoks ka intuitsiooni tugevdamise kristall, mis aitab neil ennustamistega tegeleda.


Kalad armastavad hingega, nende armastus on väga sügav ja kui sa oled nendega suhtes, siis pead sa talle lähenema ilusate ning kaunite sõnadega. Kalad armastavad romantilisi žeste ja oskavad selliseid tunnete avaldamise viise kõige enam hinnata. Kui sa soovid, et Kalad sind armastaks, siis pead seda pidevalt sõnadega ja tegudega talle meelde tuletama. Nad ei armasta seda, kes pakub materiaalset kindlustunnet, vaid seda, kes pakub neile emotsionaalset kindlustunnet. Ta vajab kedagi, kes teda poputaks ja kätel kannaks. Samas on Kalad ise samasugused, neile meeldib seda ka vastu anda. Ta tõmbub endasse, kui sa ütled talle inetuid sõnu. Kibedad sõnad on need, mis murravad Kalade armastuse kiirelt. Kui sa soovid, et sinu suhe nendega oleks ideaalne, siis kontrolli oma sõnu ja ütle lihtsaid asju, näiteks "Sa näed täna suurepärane välja!" Piisab sellest lausest ja kõik ongi hästi!

Selle sodiaagi esindajad on enda partneri osas väga valivad. Kalade elus võib olla väga palju armumisi, seda sellepärast, et nad on vee-elemendi esindajad. Ka Skorpionid ja Vähid, kes kannavad endas vee-elementi, on suured armujad. Kalade tähemärgi esindaja otsib enda kõrvale "ideaalselt inimest" ja kui ta selle inimese leiab, siis ta muudab ta enda äranägemise järgi veelgi ideaalsemaks. Nende jaoks on armastusesuhe nagu missioon ja nad ei lase partneril tihtipeale olla see, kes ta tegelikult on. Kaladel on oskus ja vajadus inimest parandada ning ta muudab enda partneri tegelikult veelgi paremaks kaaslaseks.

Kalade armastuseõnnekristallideks on Larimar, Arbuusturmaliin ja Akvamariin. Larimar avab Kalasid armastama, õpetab armastust jagama ja vastu võtma. See kristall toob armastuseõnne neile Kaladele, kes on juba suhtes. Arbuusturmaliin tõstab Kalade kirge ja aitab armastust leida siis, kui seda õiget inimest enda ellu alles oodatakse. Akvamariin avab Kalad tundeid jagama ja partneri vastu armastavam olema.
 
Roosa Kaltsedon  sobib nii meestele kui naistele, kes on sündinud Kalade tähemärgi all. See on kristall, mis toob Kaladele armastuseõnne igas valdkonnas ning loob kontakti armastatu ja perekonnaga. Kalade kodu Läänenurgas võiks olla vähemalt nii palju Roosasid Kaltsedone kui palju on tema kodus pereliikmeid. See on kristall, mis aitab Kaladel enda lähedastega heas suhtes olla. Soovitan kalade naistel kanda Roosat Kaltsedoni siis, kui neil on soov oma partnerilt rohkem tähelepanu saada.

Kalad vajavad tähelepanu ja nad muutuvad nukraks, kui kallid inimesed on neid unarusse jätnud. Neil on väga suur vajadus olla armastatu jaoks nähtaval ja kui kaaslane on teiste toimetustega hõivatud, siis hakkab Kalade tähemärgi esindaja tähelepanu otsima.
 
Kalade mees on terves tähemärkide süsteemis kõige suurem romantik. Kui sa soovid enda kõrvale meest, kes on tundlik ja romantiline, siis on Kalade mees täpselt sinu jaoks. Nende armastuseõnnekristalliks on Pietersiit. See aitab Kalade meestel enda kõrvale kaaslast leida ja samas tugevdab ka mehelikku intuitsiooni ning energiat. Kalade mehel on vaja naist, kes teda õrnalt, kavalalt ning läbi "lillede" juhiks. Nende jaoks on väga oluline see, et naine oleks enesekindel ja suudaks teda juhtida nii, et sellel lähenemisel oleks võrgutav alatoon. Kui sa oled koos Kalade mehega, siis oleks kõige õigem teda pidevalt kiita ning nunnutada. Selline lähenemisviis loob sulle mehe, kes kannab sind kätel.
 
Kalade naine on selle mehe jaoks, kellel ei ole oma naise eest midagi varjata.Ta suudab enda mehest läbi vaadata nagu röntgenkiirgus. Kalade naine on õrn, armastav ja hoolitsev ning sobib meestele, kes soovivad enda kõrvale hoolitsejat. Ta soovib oma mehest sõltuda isegi siis, kui ta saab tegelikult ise kõigega hakkama. Neid naisi võrgutab see, kui mees on temast tugevam ja enesekindlam. Kalade naine ei suuda olla koos madala enesehinnanguga mehega ja ei suuda aktsepteerida ka mehe nõrku külgi. Seega, Kalade naisi võluvad tugevad isiksused ja sellel on ka oma põhjus - nad vajavad tugevat eeskuju, siis suudavad nad ka ise särada.

Selle tähemärgi esindajaile on antud oskus olla loominguline või neile meeldib väga kõik, mis on loomingulisusega seotud. Kalad vajavad enda ellu veidi kunsti, muusikat, joonistamist, laulmist, võimsalt tehtud filme, teatrit... Neile meeldib mõtete mäng ja neile meeldivad sügava tähendusega teemad.

Kalad on väga temperamentse iseloomuga. Ševroon Ametüst  aitab Kaladel olla tasakaalukas ja see on nende temperamentsuse jaoks väga oluline kristall. Ševroon Ametüst aitab neil mõista, miks nad midagi tunnevad, miks on mõni emotsioon hetkel liiga kõrge ja mida selle kõigega peale hakata. Kõige kasulikum oleks, kui Kalade esindaja täidaks enda kodu Ševroon Ametüstiga. See kristall võiks olla padja sees, voodi kõrval ja tema magamistoas. Ševroon Ametüstil on oskus Kalade unekvaliteeti paremaks muuta ja kui Kaladel on unehäire, siis aitab see kristall sellest välja tulla.
 
Ametüst on samuti Kaladele väga kasulik. See aitab nende intuitsiooni tugevdada, stressi leevendada ja on üks universaalsemaid kristalle, mida selle sodiaagi esindaja kanda võiks. Kui Kalad ei ole veel väga sügavale kristallide maailma sisse läinud, siis on Ametüst tema jaoks kõige õigem kristall. Ka nende kodus võiks palju  Ametüsti olla, see aitab neil parem isiksus olla. Ametüst toob Kalades välja kõik hea, aitab neil särada ja olla iseloomult väga positiivsed.
 
Fluoriit  aitab Kaladel vaimselt edasi areneda. Nad on eluaegsed õppijad, neile meeldib areneda, õppida selgeks uusi asju ja olla edukad. Kalade jaoks on väga tähtis, et nad oleksid enda valitud teemal ja erialal võimsad. Fluoriidi erinevad vormid, olgu nendeks siis Vikerkaare Fluoriit, Sinine Fluoriit või mõni teine, on Kalade jaoks kasulikud. Kui Kalade esindaja käib õppimas, siis võiks ta seda õpingutel kaasas kanda. Kui ta soovib tööalaselt edukam olla, siis võiks see kristall olla tema töölaual või ta võiks seda töö juures kaasas kanda.

Selle tähemärgi esindajate kõige nõrgemaks terviseaspektiks on jalad ja jalgade verevarustus. Enamikel Kaladest on külmad jalad või liigestega seotud probleemid. Neil on vaja pidevat jalgade massaaži, nad peaksid käima ujumas, sööma peterselli, rohelist sibulat, jooma ingveriteed ja tegema jalgadele Šungiidi või Verekivi massaažikuulide/sauadega massaaži. Need on võtted, mis aitavad Kalade jalgadel terved olla.

Kalad oskavad ohtu tajuda ja seda ära hoida. Veelgi tugevamaks muudab tema ohutaju Labradoriidi ja Laava kombinatsioon. Neid kristalle võib ta ka eraldi kanda. Labradoriit muudab Kalade meeled erksamaks ja Laava muudab tema isiksuse tugevamaks. Laava on eriliselt kasulik Kalade tähemärgi all sündinud meestele.

ERILISED TALISMANID VASTAVALT SÜNNIKUUPÄEVALE ON KALADELE JÄRGMISED:
Olen esimesed ja viimased kuupäevad kirja pannud vastavalt uskumustele. Teatud uskumuste järgi algavad Kalad 18., teisel juhul 19. veebruaril jne.

18. - 20. veebruar HÕBE TOPAAS
20. - 21. veebruar PSILOMELAAN
21. - 23. veebruar OOKEANI JASPIS
23. - 24. veebruar ROHELINE KÜANIIT
24. - 25. veebruar SARDOONÜKS
25. - 26. veebruar STROMATOLIIT
26. - 27. veebruar KÜANIIT
27. - 28. veebruar SKOLESSIIT
28. - 29. veebruar SHIVA LINGAM
01. - 03. märts FLUORIIT
03. - 05. märts ARAGONIIT
05. - 06. märts AKVAMARIIN
06. - 08. märts APATIIT
08. - 09. märts TANGERIIN AURA KVARTS
09. - 10. märts BERÜLL
10. - 12. märts MUST TURMALIIN
12. - 13. märts SININE KALTSIIT
13. - 14. märts SININE KVARTS
14. - 15. märts SININE PITSAHHAAT
15. - 16. märts KIASTOLIIT
16. - 18. märts KARNEOOL
18. - 20. märts VIKERKAARE KUUKIVI
20. - 21. märts KUUKIVI

Kõik kristallid mõjutavad inimesi, aga mõned konkreetsed kristallid suudavad teatud tähemärkide Aurasse kohale jõuda.


Loe lisa ja sukeldu tähtkujude müstilisse maailma raamatus "Tähtkujude salapära."

Rohkem huvitavaid artikleid Kaladest leiad SIIT.