Roheline tee on üks väärtuslikematest teedest, mida üldse iseenda tervise ja hinge jaoks valmistada. Roheline tee on üks osa minu elust, kuna see on üks teedest, mida ma igapäevaselt joon. Selleks on väga palju põhjuseid, miks hoida just seda teed enda menüüs nii spirituaalse kui ka füüsilise tervise pärast. Esmalt soovin öelda, et kõik see, mis ma täna siin rohelise tee kohta räägin, see kõik on kvaliteetse tee kohta. Soovitan rohelise tee ostmisel kindlasti mitte valida odavat hinda, vaid tuua oma kööki just kallimaid sorte, ja ka neid, mis ei ole pakendatud kotikeste sisse vaid ikka naturaalset puruteed. Seega jäta meelde - vali enda rohelist teed alati hoolikalt.


Roheline tee tuleb sellisest taimest nagu Camillia Sinensis. Kas sa teadsid ka seda, et nii roheline tee, must tee kui ka valge tee on kõik tehtud ühest ja samast taimest. Ma usun, et paljud, ja võib-olla ka sina ise, ei teadnuki seda huvitavat fakti. Seega jah, tõepoolest on see üks ja sama taim ning seepärast on neil kolmel teel ka väga võimsad tervendavad omadused. Kuidas tulevad need erinevad teed samast taimest? Seda taime, Camillia Sinensist, kuivatatakse ja käsitletakse lihtsalt erinevatel viisidel.

Rohelisel teel on väga pikk minevik ja see on tulnud meile idamaadest. Rohelist teed on aastatuhandeid kasutatud ja selle tervendavatest omadustest on inimkond olnud teadlik samuti väga kaua. Vahel on hea rääkida üle kõik need lihtsad viisid ja taimed, mis on meile head, et me suudaksime oma kiirest elutempost jälle välja tulla. Minu soov on see, et inimesed oleksid terved ja loodan, et ka sina võtad rohelise tee mingi aeg poeriiulilt või enda kapist välja ning teed endale maitsva ja tervendava joogi.
 
Üks asi on veel, mida sa kindlasti peaksid teadma. Nimelt juuakse kõiki taimeteesid puhtalt, see tähendab, et ei lisata magusainet ehk mett, agaavisiirupit ega ka suhkrut. Kui see kurvastab sind, siis tea, et kui sa segad nii väärtusliku taimetee kokku suhkruga, olgu siis see töödeldud või töötlemata suhkur, siis sa lihtsalt tapad tee väärtusliku väe. Seega harju jooma teed magusaineta. Mina näiteks tunnen, et kui tee sisse mett panna, siis see rikub tee maitse ära. Minu meelest lähevad inimesed muutustega kiiresti kaasa, tasub vaid proovida ja endale võimalus anda.

KOFEIIN


Üks peamisi põhjuseid, miks näiteks mina joon rohelist teed igapäevaselt, on see, et sellest saab kofeiini. See küll ei toimi päris nii, nagu toimib kohvi puhul, aga sealt saab energiat. Kui kohvienergia suunatakse otse ajusüsteemi, siis rohelise tee kofeiin läheb otse vereringesse ja närvisüsteemi. Seega, kui jood rohelist teed, siis see ergutab sinu meeli, sinu tundlikkust, aga samas eemaldab stressi ja närvilisuse. See aitab olla ärkvel nii, et sa ei oleks pinges. Kui näiteks liigne kohvijoomine võib tekitada närvilisust, siis rohelise tee joomine eemaldab närvilisuse, aga suurendab füüsilist aktiivsust. Loomulikult ei ole rohelises tees nii palju kofeiini, kui on kohvis, aga kui jood mitu tassi päevas, siis saad selle ühe tassi kohvi energia kätte.

SPIRITUAALSELT TUGEVDAB ROHELINE TEE INTUITSIOONI

Roheline tee tervendab meeli, intuitsiooni, selgeltkuulmist, selgeltnägemist, telepaatilisi andeid ja on kasulik spirituaalsetel sessioonidel või õpingutel. Soovitan juua rohelist teed kõigil neil, kes käivad minu seanssidel, et spirituaalne informatsioon talletuks kiiremini alateadvusesse. Roheline tee on minu lemmiktee, milleta ma ei kujutaks enda päeva ette.

ROHELISE TEE PÕHILISED TERVENDAVAD OMADUSED

Roheline tee on taimetee, mida alles uuritakse, kuna selles on väga palju erinevaid ühendeid, millele ei suudeta veel selgitusi leida, seega võib selles olla veelgi rohkem kasulikke omadusi, kui on tänaseks teada.

Soovitan kõigil tervise peale mõelda ja süüa ainult enda kehale kasulikke toite ning juua taimeteesid. Haiguste ennetamine on tõhusam ja mõistlikum, kui nendega võitlemine.
 
1. KAALU ALANDAV TOIME/RASVADE PÕLETAMINE 
 
Rasvade lagundamine on üheks peamiseks rohelise tee väeks ja usun, et see on ka põhjus, miks paljud hakkavad nüüd seda teed jooma. Aga olen siiski õnnelik, kui sa valid selle tee just sellepärast, teised head omadused tulevad nii või teisiti kaasa. Tõepoolest, roheline tee lagundab rasvu, eriti neid, mis on kehasse pikemalt kinni jäänud, aga tuletan uuesti meelde ka selle, mis ma eelpool kirjutasin - et sa ei tohiks seda juua koos magusainetega, vastasel juhul rasvade põletamist ei toimu.

2. VERESUHKRU TASAKAALUSTAJA
 
Roheline tee sobib väga hästi nende menüüsse, kelle veresuhkur on paigast ära või kellel see kõigub. Rohelist teed võiks juua lausa selle probleemi ennetamiseks.

Soovitan seda teed ka neile, kellel on probleeme tujumuudatustega või äkilise energia kadumisega. Minu isiklik arvamus on see, et paljud inimesed ei teagi, et nende veresuhkur mängib nendega pidevalt. See kiire energia kadumine on märk veresuhkru äkilisest muudatusest.

3. SÜDAMEHAIGUSED
 
Roheline tee on ideaalne südamehaigustega võitlemiseks ja nende ennetamiseks. Eriti soovitan enda menüüsse võtta see võimas tee nendel, kelle suguvõsas on südamehaigused juba levinud nähtuseks. Ka sina võid kanda seda nõrka geeni, aga sa võid alati ka enda südame jaoks teha kõike head, et see sinu kehas ei avalduks.

4. KOLESTEROOL
 
Joo seda teed igapäevaselt, kui soovid enda kolesteroolitaset normaalsena hoida. Roheline tee alandab kaalu ja eemaldab rasvasid, seega aitab see ka veresoonkonda tervendada, lagundades veres olevat rasva.

5. MÄLUPROBLEEMID, PARKINSON
 
Roheline tee ergutab meeli ja kui seda teed juua terve elu regulaarselt, siis see aitab mälul olla erk ja see ei lase avalduda ka väga rasketel vaimsetel haigustel. Isegi kui need avalduvad, siis see taandab nende kiiret ägestumist.

6. NAHK
 
Soovitan kõigil juua suvisel perioodil rohkelt rohelist teed, kuna see aitab nahal terve olla ja niiskust säilitada. See on hea selleks, et sinu nahk ei saaks päikese võtmise ajal kahjustada ja sa aitaksid omalt poolt veidigi vähendada nahakasvajate riski.

7. ANTIBAKTERIAALNE
 
Roheline tee aitab tervendada igaühte, hävitades erinevaid baktereid, mis on meie seedesüsteemile kahjulikud.

Roheline tee ei ole hea ja tervendav mitte ainult sinu füüsilisele kehale, see on turgutav ja kasulik ka sinu vaimsele kehale. Roheline tee avab intuitsiooni, et see saaks areneda, nagu ma seda ka eespool välja tõin. Mis kõige tähtsam - kui sa jood seda igapäevaselt, siis see aitab kiirendada igasugust spirituaalset kasvamist ja arengut. Lisaks aitab see lahti saada ka liigsest materiaalsusest, pidevalt raha peale mõtlemisest ja aitab pikemas perspektiivis näha elus tähtsamaid asju, milleks on emotsionaalne heaolu. Mida spirituaalsemaks muutub inimene, seda rohkem oskab ta materiaalses ühiskonnas leida tasakaalu armastuse ja füüsilise elu vahel.

Olge terved, mõistke, et sinu füüsiline keha ei ole sulle antud selle ärakasutamiseks, vaid see on sulle antud privileeg, mida sa ei tohiks mitte ealeski võtta enesestmõistetavalt. Kui sa toidad seda heaga, positiivsete emotsioonidega ja vitamiinidega, siis see tänab sind. Kui sa rikud seda halvaga, negatiivsete emotsioonidega ja tühjade toitudega, siis see karistab sind.

Loe ka minu artiklit "6 taimejooki, mis aitavad kehakaalu alandada" SIIT.