Elus kaugemale jõudmiseks on sul vaja end seadistada mõtlema teatud suunas. Sellises suunas, mis aitab sul saavutada, mida ihaldad, millest unistad ja mida soovid. Millal ja kuidas sinna jõuda? Ikka siis, kui saatus lubab, ja nii, et sa ise annad endast maksimumi. Jagan sinuga, kuidas mina samm-sammult ja järk-järgult elus edasi liigun. Sellest võib saada ka sinu isikliku edu võti.

1. SAAVUTUSTE JAOKS ON VAJA TEHA ÕIGEID SAMME

Kui sa soovid enda unistust ellu viia ja saavutada midagi, mis on sul juba ammu südames, siis tuleb selleks õigeid samme teha!

Olen alati olnud seda meelt, et pelgalt unistamisest ja soovimisest ei piisa. Need on küll alustalad, kuid sealt on vaja edasi ronida, hüpata ja pingutada, midagi ületada ja palju muudki teha, et jõuda füüsiliselt selleni, mis on visioonidena hinges juba ammu eksisteerinud.

Esmalt sead sa paika visiooni ehk lõpptulemuse. Seejärel tuleb hakata tegutsema ja astuda selle kõige nimel õigeid samme.

Pane paika plaan, mis aitaks sul saavutada kõike, mis sinu unistustes eksisteerib. Küsi endalt, mida sa selleks tegema pead? Ootama? Ei! See on kindlasti vale vastus. Keegi teine peab aitama sul seda teha? Ei! See on sinu unistus. Tegelikult on vaja ainult sind ennast. Sina pead olema selle kõige juures suurim tegutseja ja pingutaja, teised saavad sind vaid toetada.

- Et midagi saavutada, tuleb sul järjepidevalt end sellele pühendada.

- Et jõuda ihaldatud lõpptulemuseni, pead sa pingutama ja rajal püsima.

- Et jõuda tulemuseni, pead hoolikalt läbi mõtlema, kas sinu tänased teod aitavad sul seda saavutada või on need sind hoopis teises suunas liikuma seadnud.

Kõige olulisem ongi see, kas sinu teod aitavad sul tulemust saavutada või mitte? See on parajalt keeruline. Vahel võid teha küll palju, kuid sinu teod ei aita unistusel täituda. Sul tuleb enda tegude tagajärgi analüüsida. 

Toon näite: soovid kaalust alla võtta ja teed trenni, kuid toitumist ei muuda. Üks lüli on puudu, see on toitumine. Kehakaalu langemine algab ennekõike toidulaua muutmisest. Treenimine üksi ei pruugi sind kaugele viia, sest see teeb sinu kehale vaid komplimente. Ole endaga aus, ükskõik, mis on sinu sooviks ja unistuseks. Küsi endalt, kas sa pingutad selle nimel piisavalt või mitte? Kui jah, siis jätka samas vaimus, kui ei, siis muuda enda suhtumist ja tegevusi.

2. LÕPETA VABANDUSED, SÜÜDISTUSED, KAEBAMISED

Nende kolme terava sõna ühiseks märksõnaks on hädaldamine. Kui sa soovid elus kaugele jõuda, siis ei tohi seda eksisteerida. Need on iseloomujooned, mis tuleb enda juures parandada, muuta ja korrigeerida.

Kui sul on siht silme ees, siis sinupoolsed vabandused, süüdistused ja kaebamised võivad olla sellele totaalseks mürgiks.

Sa pidurdad automaatselt enda unistuse poole jõudmist, kui leiad vabandusi, miks mitte pingutada. Pidev vabanduste leidmine enda ja teiste ees ei vii sind elus kaugele. Iga kord, kui sa seda teed, seisad sa samal ajal paigal, kui aeg ikka edasi lendab. 

Kellegi süüdistamisel või millegi peale kaebamisel on täpselt sama väärtus - totaalne paus. Teiste käitumisviis ei pea olema sulle isiklikuks takistuseks. See, kui keegi on sinu motivatsiooni maha tõmmanud või soovib sulle kangesti öelda, et sa ei suuda või ei saa hakkama, ei pea omama sinu üle nii suurt võimu. Inimesi on igasuguseid ja me oleme erineval spirituaalsel tasandil, sa ei pea laskma teiste poolt tulevatel mürgistel emotsioonidel end allutada. Seisa enda rajal sirgelt, ära lase end sellelt eemale tõmmata.

Täpselt samamoodi on kaebamisega. "Mul on nii raske, mul on nii keeruline, mul ei ole ressursse, ma ei jaksa, ma olen stressis, ma olen magamata, mul on kõht tühi, ma olen palju haiget saanud, ma kardan jne." Siinkohal ma võiksingi neid kaebusi, millel ei ole rohkem väärtust, kui see, et nad blokeerivad kogu sinu edu, kirjutama jääda. Kui sa soovid elus kaugele jõuda, siis tuleb sul end ületada. Kui tunned, et on keeruline, siis pingutad rohkem. Kui tunned, et ei ole ressursse, siis hakkad neid ise looma. Kui tunned, et oled magamata, siis homne päev võib olla juba teistsugune. Kui tunned, et oled stressis, siis paku enda kehale midagi, mis aitaks sellel lõõgastuda. Tuleb tegutseda, alati ja pidevalt!

3. TÄNASEST HETKEST TULEB LUUA VAID KÕIGE PAREMAT

See hetk siin, nüüd ja praegu, on edu saavutamiseks kõige olulisem. Kui sa selle maha magad, siis ei saa edu visioonist füüsiliseks ja elavaks muutudagi.

Kui sa soovid elus edu saavutada, unistust täide viia ja enda soove realiseerida, siis on sul vaja sellest hetkest siin maksimum võtta. Kasuta momenti, tegutse selles, pühendu ja ole pidevas liikumises.

Laisklemine, ootamine ja tagurpidiste sammude tegemine ei aita sind. Küsi endalt: "Mida ma saan täna, nüüd ja praegu teha, et olla edukam?". Võibolla oleks aeg enda tervist turgutada, et rohkem energiat saada. Võibolla oleks aeg lõpetada pidevalt diivanil istumine ja püsti tõusta, et sul oleks rohkem aega enda unistusi luua. Igal hetkel küsi enda käest: "Kas ma kasutan seda aega praegu parimal viisil?". Kui vastus on ei, siis leia võimalus, kuidas sellel hetkel enda elu parimas võtmes elada.

Puhkamise ajal puhka ja naudi, ära muretse. Kui sul on vaba aega, siis sisusta see enda eesmärkide elluviimisega.

Isikliku edu saavutamiseks vajaliku motivatsiooniga aitavad sind Tiigriraua ja Karneooli kristallid. Tiigriraud suurendab usku iseendasse ja aitab sind hoida õigel rajal. Karneool motiveerib ja toob edu. Mõlemad kristallid annavad juurde jõudu, et unistused ja soovid saaksid täide viidud. Soovitan hoida neid kristalle koos, et need saaksid sind maksimaalselt abistada.

Sa ise töötad ja kujundad end edukaks. Selleks on vaja enda aega maksimaalselt kasutada ja teada, kuhu on sul kasulik enda energiat panustada.