Mandariinid on väga maitsvad puuviljad, mida teavad ja armastavad meist paljud. Mandariinid ei ole head ainult oma maitse tõttu vaid ka nende sisu on avastamist väärt. Iga taim Maa peal on siin põhjusega ja kõigis neis peitub oma salarelv.

Mandariinid on pärit Kagu-Aasiast. Neid on väga mitmeid erinevaid sorte, kuid enamjaolt on nende füüsilised ja vaimsed tervendamisomadused samasugused. Mandariin näeb välja nagu väike apelsin ja mõlemad kuuluvad tsitruseliste hulka. Mandariinikoore sees peitub hulgaliselt eeterlikku õli, mis on ääretult kasulik, tervendav ja intensiivse toimega. Mandariini eeterlik õli lõhnab sama magusalt kui mandariin ise. Kõige parema eeterliku õli saab Citrus nobilise mandariinidest. Nendest mandariinidest on valmistatud ka meie La Tene Mandariini eeterlik õli.

Mandariinikoore all peitub väga maitsev viljaliha. Viljaliha koosneb suurel hulgal kiudainest, mida on meil kõigil vaja, et meie seedesüsteem saaks olla terve. Mandariinis on hulgaliselt vett ja meile eluks vajalikku C-vitamiini. Igati kasulik ja maitsev vili.

Mandariinil on pikk minevik ja ajalugu Hiina ja India rahvameditsiinis. Nüüd on see jõudnud ka eurooplaste alternatiivsesse tervenduskappi.

Mandariini ei ole raske poelettidelt leida, kuid tänapäeva kiirete ja massiliste kasvatamistingimuste tõttu on mandariinid kasvatatud taimekaitsevahenditega. Et vähendada mürgiste ainete kehasse jõudmist mandariini kaudu, vähenda mandariinikoorel olevaid mürke teadlikult enne selle vilja koorimist. Pane mandariinid kraanikaussi vee sisse likku. Kalla vee sisse 100-200 ml äädikat või 10 tilka Teepuu eeterlikku õli. Leota mandariine selle vee sees kuni viis minutit ja seejärel loputa hoolikalt puhta veega puhtaks. Äädikas ja Teepuu eeterlik õli aitavad muuta kahjutuks mandariinikoorel olevad kemikaalid.

LASE MANDARIINIL END TERVENDADA

Mandariin on nii imemaitsev, et seda lihtsalt peab sööma. Mandariinid pakatavad tervisest, lase neil end tervendada. Mandariini söö niisama värskena, valmista sellest magustoitu, pressi värsket mahla või lisa salatitesse.

1. Antioksüdantide pomm ja põletikku alandava toimega

Mandariin sisaldab suurel hulgal C-vitamiini. Seda vitamiini on meil vaja selleks, et üleüldiselt terved olla. C-vitamiin tugevdab meie immuunsüsteemi ja aitab ära hoida keha põletikulisust. Mandariinis olevad antioksüdandid takistavad samuti põletiku tekkimist. Lisaks on mandariin suurepärane vähiennetaja, kuna see võib aidata takistada vabade radikaalide moodustamist.

2. Kiirendab seedimist ja aitab ära hoida kroonilisi haiguseid

Mandariin pulbitseb kiudainest, mis on seedesüsteemile äärmiselt kasulikud. Mandariin kiirendab seedimist ja aitab kehal kogu toidulagundamise protsessi vähesema vaevaga lõpule viia. Mandariin turgutab kogu keha, aidates organismil kiiremini ja tõhusamalt toimida. Mandariinis peituvad tervendavad omadused aitavad ära hoida kroonilisi haiguseid.

3. Imeline keha puhastaja

Mandariini söö juba selleks, et enda keha puhtana hoida. Mandariinis peituvad ained ja mandariini eeterlik õli kiirendab mürkainete kehast väljutamist. Mandariini söömine on üheaegselt maitsev ja lisaks saad sa veel korraliku detox-kuuri. Mandariin aitab kehast väljutada üleliigset soola ja saastet.

4. Rahustab sinu keha ja meelt

Mandariinide söömine on kasulik ajal, mil sa tunned, et sa oled pinges või sinu keha on pinges. Mandariin aitab vähendada põletikku, mis omakorda aitab vähendada peavalu, ärevust, stressi ja isegi depressiooni. Mandariini rahustav toime teeb sellest suurepärase unetooja ja magamisprobleemide vastu võitlejaks. Söö mandariini paar tundi enne magamaminekut, et see aitaks sind rahustada ja uinumise jaoks ette valmistada.

5. Hoiab meie südame tervena

Süda vastutab meie kehasse vere pumpamise eest ja terve süda tagab meie keha korrapärase funktsioneerimise. See on hea tervise jaoks hädavajalik. Mandariinide söömine aitab kaitsta meie südant põletiku ja vabade radikaalide eest, mis põhjustavad veresoonte ummistumist ning palju teisi probleeme. Et südant tervena hoida, selleks ela ja tarbi targalt. Söö tervist sisse ja ela tugevana!

Mandariinide söömine on kasulik vererõhu jaoks. Selles sisalduv kaalium on oluline tasakaaluka verevoolu liikumise jaoks. Kaaliumit ei ole mõtet süüa sisse nö purgivitamiinina, vaid söö hoopis mandariini ja saa kaalium sealt kätte. Sellisel juhul ei saa sa esiteks vitamiini-üledoosi ja teiseks saad suurepärase maitseelamuse.

6. Silmad terveks

Mandariinid on täis karotenoide, C-vitamiini ja A-vitamiini. Kõik kolm on tugevalt seotud tervete silmade ja hea silmanägemisega. Kui sa sööd mandariine, siis need annavad sinu silmadele tervendust. Ajal, mil sinu silmad on nõrgenenud või on isegi haiged, võid sa isegi tunda, kuidas su isu mandariinide järele on suurenenud.

7. Tugevdab luustikku

Mandariinide söömine aitab vältida luude nõrgaks jäämist ja isegi murdumisi. Mandariinid mängivad väga suurt rolli osteporoosi ennetamisel. Oseporoos on haigus, mille tagajärjel muutuvad luud hapramaks, nõrgemaks ja selle tulemusena võivad luud lausa murduda. Mandariinid sisaldavad kaaliumit, kaltsiumit ja magneesiumit, millel on oluline roll tugeva luustikku loomisel. Kui soovid olla tugev ja hoida enda luid tugevana, siis on mõistlik hoida mandariini enda menüüs.

8. Kurikuulus B12-vitamiin ja imelised juuksed

Mandariinid sisaldavad B12-vitamiini. Seda küll vähesel määral, aga need on siiski B12 allikad. Lisaks mandariinide leidub B12-vitamiini ka kukeseentes ja vetikates. Mandariine süües on sul võimalik selle vitamiini varusid kehas suurendada. B12 on oluline vitamiin näiteks tervete juuste ja kiire juustekasvu jaoks. Lisaks on mandariin suurepärane A-vitamiini ja C-vitamiini allikas, mis omavad ilusate juuste ning terve peanaha jaoks samuti suurt rolli.

MANDARIINI EETERLIKU ÕLI KASULIKKUS

Lisaks aitab mandariinide söömine kaasa haavade paranemisele, kiirendab raua omandamist toidu kaudu, aitab tasakaalustada kolesteroolitaset, võitleb erinevate nahahaiguste, artriidi ja reuma vastu. Mandariinil lihtsalt on sulle nii palju pakkuda ja meil sellest saada.

* Antibakteriaalse, antiseptilise ja nakkushaigusi blokeeriva toimega
* Suurepärane vereringe ja lümfisüsteemi turgutaja
* Parandab ja tugevdab immuunsust
* Kasulik tervendaja artriidi ja reuma korral
* Leevendab spasme ja nendest tekkivat ebamugavustunnet
* Aitab pidurdada vananemist
* Tervendab nahka ja aitab aknest vabaks saada
* Aitab stressi, depressiooni ja ärevuse vastu

Loe lähemalt Mandariini eeterliku õli kasulike, tervendavate ja spirituaalsete omaduste kohta SIIT. Lisaks leiad sealt infot ka eeterliku õli kasutamisvõimaluste kohta. Lase La Tene Mandariini eeterlikul õlil end tervendada ja turgutada.

MANDARIIN TERVENDAB SAKRAALTŠAKRAT

Mandariin on Sakraaltšakra vili, selle viljaliha ja eeterlik õli aitavad tõhusalt tervendada ja ergutada just seda tšakrat - meie teist tšakrat. Terve Sakraaltšakra aitab kaasa ambitsioonikaks muutumisele, kiirendades positiivsete energiate liikumist meeltes, parandades ja suurendades teotahet. Mandariin ergutab Sakraaltšakrat, tekitades soovi ja vajadust töötegemise järele, aidates lahti saada laisuksest ja vassimisest.

Sakraaltšakra tervendamiseks kanna Mandariini eeterlikku õli kanna koos baasõliga enda nabapiirkonnale või söö mandariini viljaliha, et sedasama toimet kätte saada. Lisaks põleta Mandariini eeterlikku õli õlilambis ja hinga selle kaudu sisse Mandariini tervendavaid omadusi.

Looduses on olemas kõik vajalik Sinu keha tervendamiseks ja tervena hoidmiseks. Vaata loodusesse ja sa leiad sealt lahendusi igale oma murele ja probleemile!