Karma on tegu ja sellele järgnev tagajärg. Iga inimese tegu on tagajärjega ehk kas siis hea või halb Karma. Karma võib tuua koheselt tagajärje ehk sina teed ja saad selle eest kohe vastava tulemuse, või see võib jõuda sinuni hiljem, boomerangina. Näiteks teed täna teo ja selle tulemus jõuab sinuni alles aastate pärast. Tihtipeale jõuab tegude Karma kohale alles järgmises elus ja seetõttu on väga oluline elada Karmateadlikult ja -kartlikult, pidades meeles, et kõikidele sinu tegudele järgneb Karma. Sellest me ei pääse, isegi kui üritatakse silma kinni pingistada ning loota, et Karma ei taba sind, siis see juhtub ühel või teisel päeval nii või teisiti. Seetõttu tasubki elada Karmateadlikult ja -kartlikult, et säästa end selles ning järgnevates eludes halvast Karmast. Soovitan kõigil tegeleda hea Karma loomisega. Need kuus tegu Karma aktiveerimiseks, millest ma sulle siin artiklis räägin, saavad sulle luua kas head või halba Karmat. Hoia halbadest tegudest eemale ning pigem tee ja loo vaid head.

Nende kuue teoga teenid sa endale väga suures koguses head või halba Karmat. Mida see tähendab? Nende tegude tagajärjed põhjustavad kas kohest Karmat või pikaajalist Karmat, nendega sa teenid endale kas head või halba õnne. Seega ole nende tegudega ettevaatlik!


1. LAHKUS JA HELDUS


Head Karmat kasvatab sinu lahke ja helde käitumine. Mis on lahkus ja heldus? Seletan selle lahti, et sa mõistaksid täielikult nende tegude tagamaad.

Lahkus ja heldus peavad tulema otse südamest ja loomulikult, sellisel juhul läheb see Karma heastamise alla. Kui lahkus ja heldus tulevad kalkuleerides ning sellega arvestatakse, mida kõike on võimalik sellise käitumisega saavutada (näiteks paremat mainet), siis on see omakasupüüdlik käitumine. Sellisel juhul põhjustab see hoopis halba Karmat. Lahkuse ja helduse ning omakasupüüdlikkuse vahel on väga õrnõhuke piir, ära aja neid segamini!

Näide: Sa korjasid metsast palju mustikaid. Sulle tuleb meelde, et üks sinu sõber just rääkis, kui suur isu tal on mustikate järele, kuid ta ei küsinud neid sinult. Sina aga mõtled kohe, et jätad mingi osa ka temale ja viid need talle hiljem ära. See on lahkus ja heldus. See tuleb otse südamest ja sellel ei ole tagamõtet.

Kui sa oleksid aga mõelnud nii: "Kui ma nüüd need mustikad talle viin, siis ma saan tema käest laenata ühte asja, mida ta tegelikult ei soovi laenata. Aga tänu sellele, et ma viin talle mustikaid, ei saa ta mulle ära öelda". See on omakasupüüdlik käitumine, mida tihtipeale peetakse enda peas lahkuseks ja helduseks. See on vale ja see loob halba Karmat.

2. AHNUS

Ahnus on kole asi, eksole? Küll aga domineerib ahnus väga paljude sees. Mida domineerivam on ahnus su sees, seda rohkem teenib see halba Karmat sellesse ja järgnevasse ellu. See on kindlasti tegu, mis kajastub ka tulevaste elude Karmades ja seetõttu on väga oluline end sellest eemal hoida. Kui sa tead, et sa oled vahel ahne, siis tegele selle iseloomujoonega enda sees, ürita seda peatada ja blokeerida. Ahnus teeb sulle väga palju kahju.

Ahnus on üks iseloomujoontest, mis tuleb kõikidel inimestel maha jätta, et kasvada spirituaalselt võimekamaks. Spirituaalne areng ja ahnus ei käi koos, üks välistab teise.

Ahne saab olla ükskõik mille ja kellega. Näiteks jagatakse midagi tasuta laiali. Kuidas sellises olukorras käituda? On neid, kes hüppavad tasuta kraamile peale nii, nagu see oleks võitlus ellujäämise nimel. On neid, kes ootavad nende võitlushimuliste selja taga, et saada järgmisena. On neid, kes võtavad selle, mis järele jääb, ja on neid, kes kohe alguses ütlevad iseendale: "Ei ole oluline seda saada ja kui saan või ei saa, pole sellest midagi". Sellega ma soovin öelda, et ahnusest on neli erinevat versiooni.

Esimene on ülim ahnitseja, teine on vähem intensiivsem ahnitseja, kolmas on potentsiaalne ahnitseja ja viimane, neljas, on ahnusest vaba inimene. Küsi enda käest, kuidas sina käituksid sellises olukorras, kus jagatakse midagi head ja väärtuslikku tasuta ära. Milline sa nendest neljast oleksid? Vasta endale ausalt, nii on sellest kasu.

Karma mõjub ahnusele päris rängalt. Mida ahnem sa oled, seda sügavamaks muutub halb Karma. Mida vähem on ahnust sinu sees, seda vähem lood sa endale halba Karmat. Ideaalne oleks, kui sa oleksid number neli, kellel ei ole ahnust. Kui sa veel ei ole seal, siis pürgi sinna, võta see endale eesmärgiks!


3. KAASTUNDLIKKUS

Kaastundlikkus on väga ilus iseloomujoon ja olla südamest kaastundlik on oskus omaette. Aga kaastundlikkusega on võimalik minna ka valele teele ehk sellest võib tekkida võlts kaastunne.
Kaastunne, mis tuleb otse südamest, kasvatab kiiresti head Karmat. Näiteks näed last rattalt kukkumas ja sinu esimene reaktsioon on, et sa tõttad midagi mõtlemata talle appi. Sul on temast kahju ja sa soovid, et tema valu kiirelt mööduks. Ehtne kaastunne on ka see, kui kuuled kellegi kohta kohutavat või südantlõhestavat uudist ning see liigutab sind. See paneb sind elu üle järele mõtlema, sinus tekib samastumine ja sa tajud teise inimese valu. See on kaastunne ehedal kujul.

Võlts kaastunne aga aktiveerib väga kiirelt halba Karmat. Võlts kaastunne on näiteks see, kui sa aitad sellel lapsel püsti tõusta, aga sinu eesmärk on saada teiste head tähelpanu, kes juhtusid seda pealt tunnistama. Või kuuldes kellegi halba saatust, näitad teisele inimesele (kelle käest sa uudist kuulsid) kaastundlikkust, pärast aga lähed seda kõike edasi rääkima, kuna sa soovid klatšida. See lõhub eheda kaastundlikkuse ja muudab selle inetuks.


4. PAHATAHTLIKKUS

Ei pea vist väga seletama, et pahatahtlikkus toob endaga halba Karmat. See on enesestmõistetav, et selline käitumine ei saa kellelegi head tuua. Aga pahatahtlikkusega on üks konks - see, kes on pahatahtlik, teenib endale topeltkoguse halba Karmat.

Inimene, kes on teadlikult halb, teeb tegusid halbadel eesmärkidel nii, et nende tegude tagajärjed kahjustavad teisi inimest või näiteks loodust, sellele on garanteeritud halva Karma kiire kasv.

Pahatahtlikkus on näiteks see, kui kellelegi tehakse meelega liiga. Näiteks soovitakse tagasi teha, kohta kätte näidata, oma positsiooni selgeks teha, oma võimu kuritarvitada või vihjata kellelegi, et ta ei ole midagi väärt. See kõik on pahatahtlikkus ja kuna see mõjub kannatajale väga raskelt, siis on ka Karmakaristus väga suur. See Karma mõjub tihtipeale pikaajaliselt ja võib kanduda edasi ka tulevastesse eludesse.


5. HEASOOVLIKKUS

Heasoovlikkus on see, mis südamest tulnuna paneb sinu hea Karma kasvama sama kiirelt, kui kevadel tärkav loodus. Heasoovlikkus on võluallikas, millega igaüks meist saab enda ellu head õnne kasvatada. Heasoovilikkus on see, kui sa südamest soovid, et kellegil läheks hästi või paremini, keegi saaks terveks, keegi leiaks armastuse üles, keegi oleks õnnelik.

Head Karmat on oluline kasvatada. Mida rohkem on head Karmat sinu Auraväljas, seda kiiremini ja suurema tõenäosusega lähevad sinu unistused ühel päeval täide. Kõigil meil on omad unistused, millest me ei sooviks loobuda ja mille realiseerumist me väga ootame. Näe vaeva, loo head Karmat, unista suurelt ja küll need täide lähevad.

Head Karmat unistuste täideviimiseks saab aktiveerida näiteks Goldriveri kristalli kandmisega. Goldriver on kristall, mis viib unistusi ja soove täide. Kuidas Goldriver töötab? See kasutab ära sinu enda poolt teenitud head Karmat ning viib selle kaudu sinu soovid täide. Mida rohkem on sul head Karmat teenitud, seda kiiremini suudab Goldriver need unistused täita.


6. VÄGIVALDSUS

Vägivaldsus on üks kohutavamaid tegevusi. Vägivaldus on miski, millest tuleb kõigil inimestel ühel või teisel hetkel, selles või kõikide elude jooksul, kindlasti lahti öelda. See on spirituaalse arengu juures ülioluline.

Vägivald = Karmakaristus. Kas see jõustub otsese Karmana? Tihtipeale mitte, ja see on põhjus, miks paljud vägivaldsed inimesed ei saa elult karistada kohe, kui nad on vägivaldsed olnud. See on tekitanud, tekitab praegu ja edaspidi pidevaid küsimusi: "Kui ta on nii vägivaldne, millal tuleb tema karistuse tund?". Jäta meelde, et sina, mina ega keegi teine ei tohiks olla karistaja ega tuua Karmat teadlikult kohale, sest igale vägivaldsele teole järgneb Karmakaristus. Mida võikam on tegu, seda suurem on tagajärg, ja üldiselt tuleb see suure kaarega väga kohutavalt ka tagasi. Mina usun, et kui vägivallatseja ei saa selles elus tagasi halba Karmat selles ulatuses, mis ta on ise tekitanud, siis saadab teda halb Karma kogu järgneva elu. Seetõttu võib olla mõne inimese elu olla kohutavalt raske algusest lõpuni ja see võib seletada, miks mõne inimese saatus on väga raske - see võib olla eelmise või eelmiste elude kuritööde tõttu.

Ära ole kunagi vägivaldne! Vägivalda võib olla seinast seina, erineva suuruse ja laiusega, mentaalset, vaimset või füüsilist. See võib olla kellegi tõukamine, peksmine, mõnitamine, klatšimine, ahistamine, kellegi keha üle naermine, vägistamine, ärakasutamine ja paljudes muudes vormides. Vägivald = Karmakaristus - ära tooda seda!


Mida sa saad ise teha, et olla Karmateadlikum? Kuidas sa saad ise Karmat tervendada?

Karmaviiruk 
koosneb erinevatest taimedest, mis aitavad sinus avada Karma mõistmist ja selle tervendamist. See viiruk aitab näha, kus sa oled vigu teinud, toob meditatsiooni ajal visioone, mis aitavad sul mõista kõike, mis sinu elus toimub. Seda viirukit kasuta mediteerimise ajal, et lahendada enda Karma mõistatusi.

Täht-Rüoliit on karmaatiliste oskustega kristall. See kristall aitab purustada halba Karmat, mille oled enda elus kogunud. See aitab seda tervendada, heastada ja muuta sind Karmateadlikult elama. Kui kardad, et oled enda elu jooksul või eelmistes eludes väga palju halba Karmat teeninud, siis kindlasti kanna seda kristalli endaga pikalt kaasas.

Preniit aitab spirituaalselt areneda ja seeläbi mõista paremini Karmat ning selle seadusi. Preniiti kasutades või ehtena kandes äratab see sinus Karmatundlikkuse, sa hakkad alateadlikult vastutustundlikumalt käituma. Lisaks aitab Preniit paremini mõista kõikide tegude tagajärgi. 

Halvad teod loovad inimese ellu omaette põrgu, head teod omamoodi paradiisi!