Meie seas elab ülitundlikke inimesi, kellel ei ole teistega väga lihtne koos eksisteerida, kui nende erilisust ei märgata. Ülitundlik inimene, nagu nimigi ütleb, on emotsionaalselt tundlik, talle läheb elu korda hoopis sügavamal tasandil. Tegemist on inimesega, kellel on kohati väga raske elada siin lärmakas, kiire tempoga, muutlikus ning ettearvamatus maailmas. Ülitundlik inimene küsib endalt tihti: "Kas ma üldse sobin siia?" või "Miks ma olen selline nagu ma olen?". Selline ei ole lihtne olla, kuid igal asjal on omad head küljed. Seetõttu on maailma vaja ka ülitundlikke inimesi.

mees päikeseloojang

Analüüsi koos minuga, kas sina oled üks nendest, kes on siia maailma valitud olema ülitundlik. Esmalt selgitame välja, kas sina oled ülitundlik. Kui oled, siis räägin, miks sa selline oled ja mida selle teadmisega ette võtta.

Kui sa tunned end ära enamikes neist 18 punktist, siis õnnitlused - sa oled ülitundlik inimene ja leidsid taas enda lahtiseletamiseks ühe pusletüki, mida saad tervikpildi loomisel kasutada. Nüüd aga sukeldume üheskoos sinu hinge analüüsimisse.

1. Sa süvened ellu sügavuti.

2. Sa soovid vältida olukordi, mis tunduvad sinu jaoks liiga intensiivsed või kaootilised.

3. Sa oled teatud elementidele tundlik, näiteks toas olevale liiga ergule valgusele või raadiost mängivale liiga valjule muusikale. 

4. Sa oled tundlik paljude toiduainete suhtes. Sul on tugev lõhnataju ja enesetunne võib kergelt halveneda millestki, mis tundub sinu jaoks liiga intensiivne.

5. Tülid ja riiud on sinu jaoks äärmiselt ebameeldivad ning sellised olukorrad mõjutavad sind väga raskelt veel pikka aega.  

6. Sinu tunded on enneolematult intensiivsed - oled ülirõõmus või näiteks ülikurb.

7. Peale tempokat aega vajad puhkepäevi, sest vaimne tegutsemine väsitab sind.

8. Sul tekib kergelt hirm või lähed endast välja, kui keegi räägib sulle midagi kurba või problemaatilist.

9. Sa tunned seda, mida teised tunnevad ehk oled loomult empaat. 

10. Elu saadetud muutused on sinu jaoks keerulised, sul on kohanemiseks aega vaja. 

11. Keskkond määrab sinu enesetunde. Interjöör, inimesed, helid ja elemendid loovad sinus heaolutunnet või vastupidi, rahulolematust.

12. Vägivalla teema on sinu jaoks keeruline - oled selles osas tundlik ja soovid iga hinna eest vältida kõike vägivallaga seotut.

13. Sul on vaja ise otsustada, mida ja millal teed. Sind häirib, kui keegi ütleb sulle, mida sa tegema pead.

14. Sulle sobib rohkem vabagraafik, et saaksid ise enda päevakava üle otsustada. See tuleb sellest, et iga päev on sinu jaoks erineva energiaga. Vahel jaksad sa väga palju korda saata, vahel ei suuda end üldse liigutada.

15. Sa ei kannata füüsilist valu, tunned lööke, kukkumisi ning näiteks noaga sisselõikamisi eriti valusalt.

16. Sa ei soovi kuulda teiste inimeste arvamust, kui sa seda ise ei küsi. Sa oled kriitikatundlik ja see võib sinu motivatsiooni hetkega maha tõmmata.

17. Kui see oleks sinu teha, siis jagaksid kõik inimesed armastust, mitte viha, kadedust või negatiivsust.

18. Muusika, loodus ja kunst sobivad sulle suurepäraselt, need on sinu pääseteeks.

mäekristall mustal taustal

Kui sa avastasid, et oled ülitundlik inimene, siis jätka lugemist. Kui sa ise ei ole ülitundlik, kuid elad sellise inimesega koos, siis loe ikka edasi. Nendega koos elamine vajab teistsugust lähenemisviisi. 

Ülitundlik inimene tunneb alati intensiivseid, sügavaid ja ülimalt tähendusrikkaid emotsioone. Kõik puudutab kohe hinge, see toob endaga kaasa suuri positiivsete emotsioonide laviine või, hoopis vastupidi, ülimat kurbust või pettumust. Kõik on alati ülivõrdes. Kes ise ei ole ülitundlik, ei saagi sellest täielikult aru. Kui elad sellise inimesega koos, siis ei tohi sa talle emotsionaalsust ette heita ega teda selle pärast tänitada. See teeb olukorra veelgi keerulisemaks. Seda inimest tuleb aktsepteerida sellisena nagu ta on, teda lohutada, olla toeks või rõõmustada üliemotsionaalselt, nii nagu tema seda teeb.

Ülitundlikud inimesed eksisteerivad, et luua teistes muutusi. Nad on inspiratsiooniks kõikidele teistele enda ümber, andes edasi ühte konkreetset sõnumit - mine sügavale, vabasta enda emotsioonid, rõõmusta uhkelt ning pea ranget piiri vägivalla ja teiste ärakasutamise osas! Nemad on need, kes tuletavad meelde, et asju tuleb lahendada armastuse, headuse, tolerantsuse ja taktitundega. Seetõttu on neil ka ülitundlikkus heli, valguse ja valu suhtes. Seesama muudab nad äärmiselt ettevaatlikuks, kuna nad teavad, et iga vale samm võib nende sees põhjustada emotsionaalse kaose.

Kui sa oled ülitundlik inimene, siis ära nea enda emotsionaalsust, vaid vaata seda teise pilguga - kui sa ei oleks selline nagu sa oled, siis oleksid palju enesekesksem, pealiskaudsem ning palju muudki. Sulle on antud see omadus, et inspireerida teisi, et nad oleksid kaastundlikumad, ettevaatlikumad ning jagaksid rohkem armastust. 

Ülitundlikud inimesed langevad väga kergesti depressiooni, seega tuleb end selle eest kaitsta. Soovitan ülitundlikel inimestel otsida abi Ajurveeda ravimtaimedest, kui emotsioonid ei suuda enam positiivsuse või valguse poole liikuda. Suurteks abilisteks on Rodioola, Bacopa Monnieri, Siberi ženšenn ja Ashwagandha.

Lisaks nendele soovitan kanda Mäekristalli, mis aitab puhastada Auraväljast kõik ebastabiilsed energiad, kurvaks muutvad mõtted, lisaks loob see tugevama kaitsekilbi valu tunnetamise vastu. Mäekristall on ülitundlikute inimeste jaoks tugevatoimeline kaitsekristall, mis aitab neil iseendaga hakkama saada. See aitab mõista, kust pärinevad emotsioonid, mida nendega teha tuleks ja kuidas edasi liikuda, kui tunned end halvasti. Üliemotsionaalseid inimesi, kes vajavad Mäekristalli abi, on omajagu. 

Ülitundlikus on hea, see on tulnud siia maailma ellusuhtumist muutma. Kui sa oled ülitundlik, siis on sul missioon ja see on väga üllas!