Üheks peamiseks enesekindluse murdjaks on see, kui keegi teine sind kritiseerib või sinu valikuid maha teeb. Enamus inimesi on ülitundlikud kriitika osas ja isegi need inimesed, kes seda välja ei näita. Kriitika talumine on väga vähestel tugev ja väga vähesed suudavad teiste inimeste mürgiga hakkama saada.

 

Kuna mina näen väga tihti inimesi, kellel on madal enesehinnang ja see on tekkinud teiste inimeste poolt suunatud kriitikast, siis otsustasin sellel teemal veidi avameelsemalt rääkida.

 

Kõigepealt peaks siis alustama sellest, et miks teised inimesed meid kritiseerivad?

 

Kui kritiseerijaks on võõras inimene või inimene, keda sa ei armasta ja kellel sinuga ei ole lähedast suhet, siis see kriitika on selle sama inimese mürk. Mürk, mida see inimene enda sees hoiab, see on stress ja võib-olla ka depressioonile lähedane energia, mida see inimene endast välja ajab. Kui inimese sees on väga palju negatiivset ja halba energiat, see on see energia, millest ma pidevalt räägin, et mille eest me ennast kaitsma peaksime, siis ta jagab seda ka teistega. Kui inimese sees on liialt palju stressi ja see tema auravälja ära enam ei mahu, siis ta hakkab seda teistele inimestele jagama.

 

Miks inimesed jagavad enda stressi mürki teisega? Kui inimese auras on väga palju negatiivset energiat ja kui ta hakkab seda juba teistele jagama näiteks kritiseerimise näol, siis tema isiksus on väga katki ja see on märk lõhutud Auraga inimesest. Kui Aura on lõhutud ja inimesel ei ole enam naturaalselt Aura kaitsekilpi, siis ta ei suuda enda negatiivsust vaos hoida, ei ole millegi taga seda hoida, ei ole seda kaitsekilpi, kus sees seda hoida ja kus sees seda terveks teha.

 

Inimesed, kes teisi inimesi kritiseerivad enamjaolt ei saa arugi, et nad seda teistele teevad. See on automaatne rünnak, see on tegelikult enda negatiivsuse ära jagamine. Kui inimene kritiseerib, siis ta jagab enda negatiivsust, et sellest vabaneda. See on täiesti automaatne reaktsioon ja see on nii-öelda enesekaitse reaktsioon.

 

Sina ei tohi lasta ennast teise inimese kriitikast ja kritiseerimisest nõrgaks teha. Selle jaoks tuleb ennast kaitsta ja kriitikaga tuleb õppida elama. See, et inimesed kritiseerivad ja loobivad mürgiseid sõnade nooli sinu pihta või kelle iganes pihta, see on üks elu osa.

 

Mitte kunagi ei tohiks kellegi kriitikat hinge võtta, kes sinu jaoks midagi ei tähenda. Kui inimene, keda sa armastad ja kellega sa oled lähedases suhtes kritiseerib sind, siis see on kriitika, mida tasuks analüüsida ning õppetunnina võtta. See, mis kõikide teiste inimeste poolt tuleb, see on ebaoluline - palun jäta see endale meelde!

 

Seega iga kord, kui keegi teeb sulle oma sõnadega haiget, palun küsi iseenda käest see küsimus: "Kas ta on minu jaoks oluline" ja kui vastus on EI, siis ebaoluline on ka tema sõnum sinule.

 

Kriitikat taluvad need inimesed, kellel on tugev Aura. Kui sina ei talu kriitikat, siis sa saad ilmselge märgi enda kohta, et sa peaksid Aura kaitsega tegelema hakkama. Teine teema on ka see, et sinu Südametšakra on paigast ära. Kui Südametšakra on tugev ja töötab hästi ilma igasuguse probleemita, siis ei tule kriitika sinu Aurasse.

 

Kriitikat laseb Aurasse nõrk aura, selles olevad augud ja nõrk Südametšakra. Sellega seoses tuleb just neid aspekte enda elus tugevdada ning nende kallal vaeva näha ja neid parandad. Selleks kanna Aurat kaitsvaid ja kritiseerimisevastaseid kristalle talismanina kaelas. Kui sa kannad kristalle kaelas, siis need mõjuvad otse Südametšakra energia kanalile.

 

Kui sa ei kannata kriitikat ja kellegi kritiseerivad sõnad muudavad sind ebastabiilseks, viivad sind koheselt rivist välja ning ei lase sul õnnelik olla, siis sind aitab Ametüst, Lumikvarts  ja Valge Hauliit. Nendel kolmel kristallil on oskus leevendada seda emotsionaalset valu, mida teine inimene võib sulle osutada.

 

Kui sa soovid enda Aurat tugevdada ja Auras olevaid auke kinni panna, mis kriitikat sinu hinge lasevad, siis kanna selleks Oonüksit, Turmaliisuletistega Kvartsi või Sardoonüksit.

 

Soovitan valida sul selle kristalli, mille lisaomadusi sa veel sooviksid enda ellu saada, et talisman oleks võimalikult võimas sinu Auraga tegeledes ja sa saaksid võimalikult palju kasu sellest kristallist.

 

Kui kriitika on see, mis sind rivist välja viib ja mis muudab sind melanhoolseks, takistab sul õnnelik olla või viib alla sinu motivatsiooni ning elusoovi, siis ole hea tegele selle probleemiga. Seda kõike sellepärast, et vastasel juhul see süveneb ja sinu enesekindlusest jääb vaid paljas õhk järgi.

 

Kui sa soovid osata kriitikaga toime tulla ja kui sa soovid, et kellegi teise negatiivsed kommentaarid sulle haiget ei teeks, siis kõige parem emotsioon, millega end tervendada on see, kui sa korrutad endale seda lauset: "See on ebaoluline, tema sõnadel ei ole tähendust ja tema arvamus ei ole oluline"

 

Kui me endale teatud emotsioone sisendame, siis me ravime seda osa enda hingest, mis parasjagu katki on. See on see emotsioon, mida sa peaksid endale sisestama, kui sa ei talu kriitikat. Sa pead endale sisestama, et mitte keegi teine ei tea, mis sulle õige on, mis sul vaja on ja milles sa hea oled. Sinul on siin elus omad valikud ja need ei puuduta seda inimest, kes sind sihikule on võtnud.

 

Emotsioonidega sa saadad enda Aurasse signaale ja kui sa saadad enesekindlaid signaale, siis sinu Aura kaitsekilp tugevneb ning sa saad ühel päeval sellest probleemist lahti.

 

Soovitan lisaks Aurat kaitsvatele kristallidele kanda ka Tiigrisilma, mis aitab muuta inimest enesekindlamaks!

 

Kriitikaga on kaks võimalust -  sa kas lased ebaolulisel inimesel endale ebaolulise emotsiooniga liiga teha või sa teed enda elus selgeid valikuid ning eelnevalt analüüsid, millise emotsiooni sa enda ellu lased ja millise sa enda elust eemale tõrjud. Kriitika talumine on sinu enda vaba valik, sa kas "naerad" teise inimese kibeda energia üle või sa võtad selle nuttes endasse.

 

Lase enda elu juhtida headel emotsioonidel ja alati korruta iseendale, et kui sa tahad õnnelik olla, siis sa ei lase kellegi teise mürgisel meelel enda elu pidurdada!