Teatud sorti mööbli esemeid on väga tüüpiline unes näha ja igal esemel oma eriline tähendus. Üldiselt, kui sa diivanit unes näed, siis see sümboliseerib seda, mida sa millegi konkreetse või kellegi vastu tunned. Kui unenäo üldine emotsioon, tegevused ja teised sümbolid on positiivsed, siis diivan viitab sinu heale või mugavale tundele.

DIIVAN

Unenägu, kus sa näed mõnusat, pehmet diivanit, mille peal sa mõnusalt aega veedad on sulle paras hoiatus. See näitab sulle seda, et sa suhtud mõnesse teemasse liiga mugavalt, sa unustad midagi väga olulist ära või sa ei tee piisavalt tööd selle nimel. See võib olla suhte, töö, projekt või mis iganes teema. See millest sinu diivan unes räägib, selle pead teiste sümbolitega lahti seletama ja loomulikult ka nii, et sa analüüsiksid seda, mida sa viimasel ajal oled teinud.

Unenägu, kus sa laiskled diivani peal või sa tunned end nii mugavalt, et sul ei ole mõtteski end liigutada ei ole hea tähendusega. See näitab sulle seda, et sinu elus võib olla midagi, mis ei ole tegelikult nii hea, kui sa seda usud. Võib-olla on see sõber, kellele sa loodad ja kes sind alt veab. Võib-olla on see mõni projekt, millega sa oled end sidunud, kuid see ei lõppe hästi.

Inimesed, kelle töö on seotud paljude inimestega ja pideva suhtlemisega, nende unenägu võib näidata seda, et nad suhtlevad nende inimestega väga vabalt ja see on tema jaoks lihtne töö.

Kui sa unes istud diivani peal, siis see on hoiatus selle kohta, et sa valedest märkidest ei laseks end valele teele juhtida. Sa pead olema millegi suhtes valvel!

KUKUD DIIVANI PEALT MAHA

Kui sa enda unenäos kukud diivani pealt maha või keegi teine teeb seda, siis sul on vaja mõne probleemi likvideerimisel enda perekonna ja sõprade abi. Kui see, kes kukub diivanilt maha on keegi teine peale sinu, siis tema võib vaja just sinu abi.

DIIVANI OSTMINE

Unenägu, kus sa ostad endale diivani on siiski hea märk kõikide teiste diivani sümbolite kõrval. See on märk sinu kasvavast jõukusest ja millegi saavutamist, mille üle sa saad nüüd rahu ning rõõmu tunda. Võib-olla oled sa mõne teema kallal väga suurt vaeva näinud ja suurt tööd teinud ning nüüd hakkab see töö lõpuks ka vilja kandma. Kui see diivan, mille ostad on ilus, kohev ja pehme, siis seda suurem on see rahulolu, mis sind tabab. Mida väiksem on diivan ja mida koledam see välja näeb, seda vähem sa oled rahul oma töö tulemusega.

ILUS JA UHKE DIIVAN

Kui unes on sul väga luksuslik, ilus ja uhke diivan, siis keegi seljataga kadestab sind. On keegi, kes soovib sinu varandust endale, sinu ilu või olla täpselt samasugune nagu sina oled. Kui sa ise näed kellegi teise kodus sellist uhket ja luksuslikku diivanit, siis teed sina täpselt sama moodi sellele inimesele, kelle oma see oli. See sama kadestamine võib tekitada mõttetuid intriige.

KATKINE DIIVAN/SELLE KATKI TEGEMINE

Unenägu, kus sa näed katkist diivanit või kui keegi teeb selle sinu unenäos katki, siis see on hoiatus sinu alateadvuselt, et peagi on mõni riid saabumas. Tavaliselt see sümboliseerib suhet, mis ei toimi või uut inimest, kes sinu ellu tuleb ning kes sulle absoluutselt ei meeldi.

RÄPANE JA MUST DIIVAN

Räpane, must või määrdunud diivan annab sulle märku selle kohta, et keegi soovib sinu nime laimata. On keegi, kes soovib sinust halba rääkida, seda juttu levitada ja sind teha kellekski, kes sa tegelikult ei ole. See on alatu laimu kohta hoiatus. Nüüd on sul vaja lihtsalt silmad lahti hoida ja olla ettevaatlik inimestega, kelle suhtes sul võib olla kahtlusi.

KINDLASTI MÕTLE KA SELLE PEALE, MILLINE DIIVAN OLI...

Uus diivan
sümboliseerib ainult head, hoolimata, kas see juba oli majas olemas või see alles toodi majja. Uus diivan sümboliseerib edukat projekti, äri tegemist, tööle minekut või materiaalse seisu paranemist. See vihjab millelegi, mis saab olema edukas.

Vana diivan
sümboliseerib laiskust, lohakust, liigset mugavust, motivatsiooni puudust ja soovi mõne ülesande suhtes kõrvale hiilida. Vana diivan näitab midagi, mida sina ei soovi muuta, kuigi muutus on hädavajalik. Võib-olla sa ei näe endas vigu ja näed seda vaid teistes.

Kohev, paks ja pehme diivan 
sümboliseerib rahulolu, pigem headust ja õnne. Kui see pehme diivan on sul unes laisklemiseks mõeldud, siis sellel ei ole hea tähendus.

Kõva, jäik ja ebamugav diivan
sümboliseerib sinu rahulolematust millegi suhtes. See, mida sinu unenägu sulle üritab öelda, see võib põhjustada sulle pigem kurbust ja stressi.

Kui sul on soov enda unenägusid meelde jätta, meenutada ja neid veelgi detailsemalt mäletada, siis aseta Larimari kristall enda voodi alla/kõrvale või unenägude kristallide komplekti. Kui sul seda komplekti veel ei ole, siis võid Larimari sinna esimeseks kristalliks panna, et unenägusid veelgi rohkem näha.